Καλλιτέχνες: Εμφάνιση ή Έργο;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε τι σου θυμιζει ο Anthony τον Kurt;;:worry: :confused: (κι εγω τους αγαπω και τους δυο!)

Με ρώτησαν όλοι όσους το είπα:redface: Στη φάτσα και στη φωνή... Δεν ξέρω... μου φέρνουν ομοιότητες... Οχι στη χροιά, όχι στο λαρύγγι. Στο πάθος, στο ύφος, στο στυλ... Τι να πεις, άβυσσος η ψυχή και τα μάτια του καθενός μας.... Ο,τι θέλουμε βλέπουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Με ρώτησαν όλοι όσους το είπα:redface: Στη φάτσα και στη φωνή... Δεν ξέρω... μου φέρνουν ομοιότητες... Οχι στη χροιά, όχι στο λαρύγγι. Στο πάθος, στο ύφος, στο στυλ... Τι να πεις, άβυσσος η ψυχή και τα μάτια του καθενός μας.... Ο,τι θέλουμε βλέπουμε:P

Μαλλον :P Ειναι αναλογα και με το ποιος σου αρεσει.. Ας πουμε εμενα ο Kurt στο στιλ μου θυμιζει τον Παυλο Σιδηροπουλο..μην ψαχνεις να βγαλεις ακρη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ας πουμε εμενα ο Kurt στο στιλ μου θυμιζει τον Παυλο Σιδηροπουλο..μην ψαχνεις να βγαλεις ακρη :P

:wacko:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
images.jpg images2.jpgimages3.jpg



Μπορώ να προσθέσω και τον δικό μου κούκλο μαζι με τους άλλους δύο?
Ελπίζω ο Anthony να έχει ξυρίσει αυτό το απαίσιο μουστάκι μέχρι τον Σεπτέμβρη... Οπως και να χει θα είμαστε όλοι εκεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Με ρώτησαν όλοι όσους το είπα:redface: Στη φάτσα και στη φωνή... Δεν ξέρω... μου φέρνουν ομοιότητες... Οχι στη χροιά, όχι στο λαρύγγι. Στο πάθος, στο ύφος, στο στυλ... Τι να πεις, άβυσσος η ψυχή και τα μάτια του καθενός μας.... Ο,τι θέλουμε βλέπουμε:P

Πάντως εμένα ο boyfriend που ταυτιζόταν από μικρός με τον Cobain (του έμοιαζε κιόλας αρκετά) απεχθάνεται τον τραγουδιστή των red hot chili peppers! Εμένα πιό πολυ σε Iggy Pop μου κάνει.
21e9esx.jpg


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.




Μπορώ να προσθέσω και τον δικό μου κούκλο μαζι με τους άλλους δύο?
Ελπίζω ο Anthony να έχει ξυρίσει αυτό το απαίσιο μουστάκι μέχρι τον Σεπτέμβρη... Οπως και να χει θα είμαστε όλοι εκεί!!

1. Θα προτιμουσα να ειχες προσθεσει τον Axl :inlove::inlove::inlove:
2. Ελα μωρε δεν ειναι και τοσο χαλια το μουστακι.. εμενα δε με ενοχλει :)
3. 228 μερες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Anthony-Kiedis-2011-anthony-kiedis-24875618-900-600.jpg χάλια είναι το μουστάκι


anthony.jpg ενω το μουσάκι.....


Χαχχαχα όπως και να χει είναι πολυ ωραίος τύπος. (αλλά όχι σαν τον jim)
Επισης έχει φωνάρα, κορμάρα, και πολλά ακόμη σε άρα (αλλά όχι σαν τον jim)

Οπως και να χει εχω μεγάλη αγωνία να τους δω απο κοντά και φυσικά να τους ακούσω!

https://www.youtube.com/watch?v=rn_YodiJO6k&ob=av2e
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
η καλυτερη περιοδος του anthony ηταν το 2001-2-3. τωρα το νεο του λουκ ειναι απλα.... δεν ξερω πως να το πω. σαν κανενας μορμονος ειναι με το μουστακι :Ρ παρολα αυτα ομως, we're looking forward to the chili peppers concert (ακομα και χωρις τον λατρεμενο frusciante)! YAAA :D



ειναι λιγο off topic, αλλα πιστευω πως στους τρεις θεους πρεπει να προστεθει και ενας τεταρτος!
(για οσους δεν τον ξερουν, ειναι ο eddie vedder των pearl jam :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
417196_3440800902222_1336532114_33470741_877527392_n.jpg

Ειμαι ερωτευμενη redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι κυρίως από τη δεκαετία του 60 άρχισαν σιγά σιγά...να προσπαθούν οι καλλιτέχνες να συνδυάζουν εμφάνιση και έργο.....
Ίσως γιατί το απαιτούσαν οι καιροί, η τηλεόραση, το cinema....οι μάνατζερς...τα περιοδικά....
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Έλβις Πρίσλεϊ όπου με το λίκνισμα των γοφών του έκανε τα κορίτσια να λιώνουν στο άκουσμα της φωνής σε συνδυασμό με την ομορφιά του...αργότερα κατάντησε καρικατούρα του εαυτού του.....



Δεν ήταν σπουδαίος ηθοποιός...όμως οι εταιρείες επένδυαν πάνω του ...κυρίως για την ομορφιά του και την υστερία που προκαλούσε στα κοριτσόπουλα της δεκαετίας του 60....;)
Υπήρξε θύμα της εμφάνισης του....αλλά κάποια σπουδαία τραγούδια του παρέμειναν διαχρονικά....και συνεχίζει να προκαλεί υστερία.... για το image του.... στους οπαδούς του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top