Facebook: υπέρ ή κατά;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Επισης αυτο μου με τρελαινει στο fb ειναι που ολοι παιρνουν το κινητο τους στηνονται μπροστα στο καθρεφτη της τουαλετας και φωτογραφιζονται.Τι ψωνια ειναι αυτα ρε; Και μετα τις ανεβαζουν στο fb περιμενοντας ποσοι θα τους κανουν like.

Α ρε καταντημα...

Ειδικά γι' αυτό, πλέον έχω αρχίσει να ανησυχώ για την ψυχική υγεία και την κατάσταση του μυαλού, τέτοιων ανθρώπων. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ένα άλλο είναι οτι οι γκόμενες που δέν έχουν σχέση, και καλά βάζουν οτι έιναι σε σχέση με τις φίλες τους..

στους άντρες κάτι παρόμοιο δέν έχω δεί ποτέ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
ε ναι, εφόσον ζούμε σε μια κοινωνία υποκρισίας των πάντων
η χαζομάρα έχει όνομα υποδυόμενος εαυτός..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ε ενταξει..μην τα παραλεμε!
Οποιος δεν εχει φβ,εχει στεκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Οι περισσότεροι το κατηγορούν, αλλά σχεδόν όλοι έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
εγω εχω ΜΟΝΟ επειδη δεν εχω βρει τροπο να το διαγραψω εντελως.
Ειμαι και θα ειμαι παντα κατα αφου τα κανανε σκ..α. Όλες οι κομπλεξαρες αφου παραγεμισουν το σουτιεν τους με οτι βρουν( Μαρία, που πηγε το χαμστερακι μας;) βγαζουν φωτο σε οποιο καθρεπτη βρουν.. Εγινα μελος μονο για να επικοινωνω με τις φιλες μου,ημουν η πρωτη απο την παρεα γιατι ελεγα: και τσαμπα ειναι και θα μπορουμε να μιλαμε. Αλλα οταν ενα χρονο μετα για το μονο λογο που μπαινουν να σου μιλησουν ειναι για να κανεις like και comment εδω κι εκει ειναι ξεφτιλα. Χωρια που μολις χθες ξεφορτωθηκα την μπακατελα που αδυνατουσε να μπει καθως το ειχαν παραφορτωσει. e-steki και παλι e-steki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγω εχω ΜΟΝΟ επειδη δεν εχω βρει τροπο να το διαγραψω εντελως.

λοιπον για να διαγραψεις τον λογαριασμο σου πας στν αρχικη σελιδα τερμα κατω και πατας βοηθεια. Στη συνεχεια πατας 'Βασικά στοιχεία του Facebook' και καπου εκει λεει 'Ρυθμίσεις και διαγραφή λογαριασμού'. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ε ενταξει..μην τα παραλεμε!
Οποιος δεν εχει φβ,εχει στεκι...

χμμ :hmm:
Όντως έχεις δίκιο, ζωντανό παράδειγμα εγώ :P
Δεν νομίζω όμως ότι το φβ συγκρίνεται με φόρουμ, όλοι ήμαστε και κάπου γραμμένοι, όλος σε φόρουμ σε σχέση με μουσική, άλλος σε σχέση με ταινίες και άλλος στο στέκι που καλύπτει τα πάντα :D
Το φβ δεν περιορίζεται πλέον μόνο στην "κοινωνική" δικτύωση, έχει πάρει άλλη μορφή... για αυτό και πήρε πόδι!
Ένα χρόνο χωρίς φβ και πραγματικά ηρέμησε το κεφάλι μου.. και τα μάτια μου, μα τι ήταν αυτά που έβλεπα!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
λοιπον για να διαγραψεις τον λογαριασμο σου πας στν αρχικη σελιδα τερμα κατω και πατας βοηθεια. Στη συνεχεια πατας 'Βασικά στοιχεία του Facebook' και καπου εκει λεει 'Ρυθμίσεις και διαγραφή λογαριασμού'. :)

Αυτή ήταν η πιο χρήσιμη πληροφορία του θρεντ. Ευχαριστω πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Το facebook ειναι αυτοκαταστροφικο και ψευτικο. Για αυτο θα πρεπε να λεγεται και fakebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το facebook ειναι αυτοκαταστροφικο και ψευτικο. Για αυτο θα πρεπε να λεγεται και fakebook.
έδωσες την κατάλληλη ονομασία:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλο το "δεν μου αρέσει" και άλλο "είναι καταστροφικό, ψεύτικο" ή οτιδήποτε άλλο.

Αν πει κανείς "δεν μου αρέσει", "το βαριέμαι", το καταλαβαίνω. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι καταστροφικό, ψεύτικο κλπ. Αν είναι αυτό έτσι, γιατί να μην είναι και το στέκι κι οποιαδήποτε άλλη σελίδα; Διαφορετικοί άνθρωποι είναι εδώ και διαφορετικοί στο facebook;

Κι εν κατακλείδι, δεν έχει να κάνει με το facebook, αλλά με το πώς το χρησιμοποιείς εσύ και ποιους επιλέγεις να συνδιαλέγεσαι. ;)

Γενικά μιλάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
999999 φορές υπερ

(Δε λεω 1000000 μη με πείτε υπερβόλα :confused:)


γιατι?


υπάρχει τόσο καιρό στο facebook γκρουπάκι ''λύστε τα χέρια της αστυνομίας''
και δεν το πήρα χαμπάρι νωρίτερα να σκάσει το χειλάκι μου.

:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Άλλο το "δεν μου αρέσει" και άλλο "είναι καταστροφικό, ψεύτικο" ή οτιδήποτε άλλο.

Αν πει κανείς "δεν μου αρέσει", "το βαριέμαι", το καταλαβαίνω. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι καταστροφικό, ψεύτικο κλπ. Αν είναι αυτό έτσι, γιατί να μην είναι και το στέκι κι οποιαδήποτε άλλη σελίδα; Διαφορετικοί άνθρωποι είναι εδώ και διαφορετικοί στο facebook;

Κι εν κατακλείδι, δεν έχει να κάνει με το facebook, αλλά με το πώς το χρησιμοποιείς εσύ και ποιους επιλέγεις να συνδιαλέγεσαι. ;)

Γενικά μιλάω.

Ειναι καταστροφικο και ψευτικο γιατι δημιουργει στους ανθρωπους μια μανια να μαζευουν απεγνωσμενα like, να πιεζουν το μυαλο τους να δουλεψει για να ανεβαζουν σοφες καταστασεις, να κανουν νεους φιλους νομιζοντας πως ετσι θα γινουν πιο γνωστοι, να ανεβαζουν συνεχεια φωτογραφιες για να δειχνουν ποσο γαματα περνανε και αυτο γινεται συνεχεια. Γιατι οταν πας στην πισινα για να περασεις καλα με τους φιλους σου και βλεπεις τρεις κοκονες παραπερα να σουφρονουν χειλακια και να παιρνουν στασεις του τυπου:<<Οοοο ποια ειμαι εγω!>> και μετα να τις ακους <<αυτες θα ανεβουν κατευθειαν facebook>>, ε δεν ειναι να πεις και εσυ <<Ε οχι ρε πουστη μου!>>??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Άλλο το "δεν μου αρέσει" και άλλο "είναι καταστροφικό, ψεύτικο" ή οτιδήποτε άλλο.

Αν πει κανείς "δεν μου αρέσει", "το βαριέμαι", το καταλαβαίνω. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι καταστροφικό, ψεύτικο κλπ. Αν είναι αυτό έτσι, γιατί να μην είναι και το στέκι κι οποιαδήποτε άλλη σελίδα; Διαφορετικοί άνθρωποι είναι εδώ και διαφορετικοί στο facebook;

Κι εν κατακλείδι, δεν έχει να κάνει με το facebook, αλλά με το πώς το χρησιμοποιείς εσύ και ποιους επιλέγεις να συνδιαλέγεσαι. ;)

Γενικά μιλάω.

Απο την αλλη ο καθενας το χρησιμοποιει οπως θελει, αλλα πλεον νομιζω πως το facebook εχει παραξευτιλιστει. !:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατερινάκι μου, αυτά έχουν να κάνουν με τον άνθρωπο. Γι' αυτό σου είπα επιλέγεις με ποιους συνδιαλέγεσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα7

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ΚΑΤΑ. Και θα επιχειρηματολογήσω :) Είχα facebook για 2 χρόνια περίπου.. Και η αλήθεια είναι ότι δεν το χρησιμοποιούσα και πολύ σωστά.. Έκανα όποιους να 'ναι add από διάφορα μέρη με αποτέλεσμα να κάνω πέρα τους πραγματικούς μου φίλους και να βασίζομαι σε μια καθαρά εικονική πραγματικότητα και όχι σε αυτή που ζούσα. Και τέλος πάντων ήρθε κάποια στιγμή που ξύπνησα και είπα εντάξει το παράχεσες! Και το έσβησα. Δεν μου λείπει καθόλου. Έγινε κάτι όμως που με έκανε να το συχαίνομαι περισσότερο. Όταν ήμουν πρώτη λυκείου (το χειμώνα που μας πέρασε) ε όσο να 'ναι κανονίζαμε πάρτυ, εκδηλώσεις και διάφορα τέτοια για την συγκέντρωση χρημάτων. Υπήρχε μία 5μελής ομάδα που τα κανόνιζε. Άρχισαν όμως να γίνονται πάρτυ και εγώ και κάποια άλλα παιδιά που δεν είχαν facebook το μαθαίναμε από τις αφίσες! Όταν ρώτησα πως έγινε αυτό μου είπαν ότι το ανακοινώσαμε στο facebook.. Τι μας νοιάζει εμάς που δεν έχεις;; Τα άκουσα κι από πάνω δηλαδή!! Που θέλω να καταλήξω.. Ότι πλέον ο κόσμος, και κυρίως η νεολαία αν θέλετε, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.. Είναι γελοίο να το βλέπω και εκνευρίζομαι αφάνταστα. Βγαίνουν υποτίθεται να διασκεδάσουν και είναι όλη την ώρα κολλημένοι με το κινητό στο internet να περιμένουν πότε θα τους κάνει like ο ενδιαφερόμενος για να πάρουν λίγη χαρά. Καλά περιττό να πω ότι μόνο από εκεί γίνονται πλέον τα καμάκια και το φλερτ.. Και τι φλερτ;
- Φοβερή η pic που ανέβασες.. (αχχχ με γουστάρειιι)
Ανήκουστο! Δεν ξέρω, ίσως να έχω και λάθος αλλά εγώ έτσι βλέπω τα πράγματα.. θα συμφωνήσω πολύ με το παιδί που δημιούργησε το topic! Τα ίδια ακριβώς πιστεύω κι εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosgan10

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εγώ έχω facebook μόνο γιατι είμαι συν διαχειριστής σε μια σελίδα και κόλλησα σε δύο app :) Δηλαδή no fb για εμένα απλά έτσι για να κάθεσαι στο PC :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Υπέρ να το κρατάς να περνάς λίγο τον χρόνο σου για πλάκα να ψάξεις κανα συμμαθητή αλλα ως εκει , κατα στο ότι όλα τα 15 χρονα και πιο μεγάλοι σε ηλικία ανεβάζουν κάθε 5 λεπτά φωτογραφια, τώρα το καλοκαίρι όλες τις φωτο απο τις διακοπές ΟΛΕΣ όμως, πόση κατάντια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Για πολλους λογους πιστευω οτι καλυτερα να μην υπηρχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top