Πλύσιμο ρούχων για αρχάριο

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
  • του μωρού, φυσικά μόνα τους με ειδικό απορρυπαντικό στους 60 :inlove:
στα φορμάκια/ζιπουνάκια/κλπ οι ετικέτες λένε 40...φοβήθηκα να τα βάλω παραπάνω...
πάντως το προδέρμ ΔΕΝ μυρίζει ωραία γμτ. σαν σαπούνι είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στα φορμάκια/ζιπουνάκια/κλπ οι ετικέτες λένε 40...φοβήθηκα να τα βάλω παραπάνω...
πάντως το προδέρμ ΔΕΝ μυρίζει ωραία γμτ. σαν σαπούνι είναι:P

νομίζεις... η τέλεια μυρωδιά έρχεται όταν τα φοράει το μωρό!
η ένωση της μυρωδιάς του μωρού με αυτή τη μυρωδιά του σαπουνιού που λες, κάνει το αποτέλεσμα που όλα τα μωρά έχουν αυτή τη μυρωδιά που θες να τα φας :D


ΥΓ... να δω πως βγαινουν τα κακά απ τα σελτεδάκια στους 40 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ΥΓ... να δω πως βγαινουν τα κακά απ τα σελτεδάκια στους 40 :P
όχι πιδίμ τα σελτεδάκια! σελτεδάκια, πάνες αγκαλιάς, σεντόνια, λαβέτες, πετσέτες στους 60..
τα φορμάκια έβαλα στους 40.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όχι πιδίμ τα σελτεδάκια! σελτεδάκια, πάνες αγκαλιάς, σεντόνια, λαβέτες, πετσέτες στους 60..
τα φορμάκια έβαλα στους 40.
καλά ναι κι εγώ στην αρχή στους 40 τα έβαζα... όταν όμως βλέπεις ότι το πλυντήριο δεν γεμίζει και ότι πρέπει να βάζεις και σχεδόν κάθε μέρα πλυντήριο... ξεχνάς τους διαχωρισμούς και τα χώνεις όλα μαζί στους 60 :P
άλλωστε δεν προλαβαίνουν να χαλάσουν... μεγαλώνει πολύ γρήγορα κι απλά δεν του κάνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω που βαζω σκουρα, χρωματιστα και ασπρα στην ιδια πλυση καλυτερα να μην μιλησω.. :whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ απλά κάνω διαχωρισμό σε σκουρόχρωμα και ανοιχτόχρωμα και χρησιμοποιώ υγρό απορρυπαντικό. Όλα πλένονται στους 40 με όχι πολλές στροφές, μια χαρά μου φαίνονται! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eγώ απλά κάνω διαχωρισμό σε σκουρόχρωμα και ανοιχτόχρωμα και χρησιμοποιώ υγρό απορρυπαντικό. Όλα πλένονται στους 40 με όχι πολλές στροφές, μια χαρά μου φαίνονται! :D

κι εγώ... ειδικά που μένω μόνη μου ή που θα έπρεπε να βάζω 3 πληντύρια αντί ενός [και έχουμε και μια οικολογική συνείδηση βρε αδερφέ! :P] ή που να χω 3 έξτρα γκαρνταρόμπες και να ξεχνάω την πρώτη μέχρι να φτάσω να τα πλύνω :P


Μόνο σε ειδικές περιπτώσεις θα πλύνω ή στο χέρι ή θα βάλω πιο δυνατό πρόγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε ναι, άμα μένεις μόνη, δεν παίζουν τέτοιες πολυτέλειες.. :D Εδώ κάνουμε αμάν να βγει ένα πλυντήριο, ειδικά τον χειμώνα (να 'ναι καλά τα σεντόνια κι οι πετσέτες! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Τις δυο τελευταίες φορές που έβαλα πλυντήριο, αφού τελείωσε και άνοιξα το πορτάκι που βάζουμε τα απορρυπαντικά κλπ η θήκη που μπαίνει το μαλακτικό είχε γεμίσει νερό σχεδόν μέχρι πάνω.
Τι μπορεί να έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Τις δυο τελευταίες φορές που έβαλα πλυντήριο, αφού τελείωσε και άνοιξα το πορτάκι που βάζουμε τα απορρυπαντικά κλπ η θήκη που μπαίνει το μαλακτικό είχε γεμίσει νερό σχεδόν μέχρι πάνω.
Τι μπορεί να έγινε;
εμένα αυτό συμβαίνει πάντα και εγώ απλά το αδειάζω :P δεν νομίζω να είναι κάτι πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Τις δυο τελευταίες φορές που έβαλα πλυντήριο, αφού τελείωσε και άνοιξα το πορτάκι που βάζουμε τα απορρυπαντικά κλπ η θήκη που μπαίνει το μαλακτικό είχε γεμίσει νερό σχεδόν μέχρι πάνω.
Τι μπορεί να έγινε;
Σε κάποιο σημείο που δεν φαίνεται έχει βουλώσει γιατί όλα τα απορυπαντικά αφήνουν κατάλοιπα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βγάζεις το συρταράκι που βάζεις το απορυπαντικό κάθε φορά που τελειώνει η πλύση σου και αφού το ξεπλύνεις καλά και στεγνώξει να το ξαναβάζεις στην θέση του.
Επίσης ανά εξάμηνο καλό είναι να βάζουμε ένα πρόγραμμα ελαφρύ, χωρίς ρούχα με σόδα μαγειρική στο συρταράκι. Περίπου 150gr, για να καταπολεμά τα άλατα.
Πιστεύω αν τα κάνεις αυτά δεν θα ξανασυμβεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
εμένα αυτό συμβαίνει πάντα και εγώ απλά το αδειάζω :P δεν νομίζω να είναι κάτι πάντως...

Κι εγώ το άδειασα απλά στην αρχή δεν μου συνέβαινε και φοβήθηκα λίγο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Τις δυο τελευταίες φορές που έβαλα πλυντήριο, αφού τελείωσε και άνοιξα το πορτάκι που βάζουμε τα απορρυπαντικά κλπ η θήκη που μπαίνει το μαλακτικό είχε γεμίσει νερό σχεδόν μέχρι πάνω. Τι μπορεί να έγινε;
Τα άλατα βούλωσαν τις τρύπες εξαγωγής του νερού. Το συρταράκι με τις θήκες απορρυπαντικού και του μαλακατικού βγαίνει, συνήθως αν τραβώντας το του δώσει μια κλίση προς τα επάνω. Βγάλτο και άφησέ το μερικές ώρες μέσα σε έναν κουβά με ζεστό νερό. Ύστερα ξέπλυνέ το στο ντους και με μια οδοντογλυφίδα ή καρφίτσα ξεβούλωσε αν δεις κάτι βουλωμένο. Άφησέ το να στεγνώσει καλά σε χαρτί κουζίνας. Μετά ψέκασέ το με σπρέι που λέει ότι καθαρίζει άλατα, άστο λίγο, ξέπλυνέ το και στέγνωσέ το ξανά και βάλτο στη θέση του. Λογικά, για αρκετό καιρό δεν θα έχεις πλέον πρόβλημα. Καλά πλυσίματα!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δία, γι αυτό σ' αγαπάμε, γιατί είσαι κι επιστήμονας και νοικοκύρης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top