[06/12/2008] Νεκρός 16χρονος στα Εξάρχεια

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Μόλις κυκλοφόρησε και η φήμη ότι μαχαιρώθηκε μια κοπέλα στην Πατησίων :/:
https://troktiko.blogspot.com/2008/12/blog-post_1758.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το λινκ δε δουλεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Χμμμ... κατέβηκε πολύ γρήγορα, με κάνει να ελπίζω ότι πράγματι είναι φήμη.
Το ίδιο διάβασα και εδώ πάντως. Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα, καληνύχτα προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Άλλοι άνθρωποι.:worry:

Αν το ύψος των περιστάσεων είναι οι όψιμες αναρτήσεις στα μπλογκάκια ενός θυμού με ημερομηνία λήξεως, επίτρεψέ μου να σου πω ότι δεν απέχει και πολύ από το μηδενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δηλαδή ο ειδικός φρουρός είναι μεμονωμένος και ψυχοπαθής,
ενώ ο άλλος ένας ένστολος εν κινδύνω.



Για δες, τι διαφορά έχει εκφοβισμός από εκφοβισμό... :confused:

Μαλλον προσπαθεις να μην καταλαβεις τι γραφω, πιθανως παραλληλα μη διαβαζοντας και καποια μερη αυτων. Ειπα οτι αυτος που σκοτωσε το παιδι ειχε ως σκοπο τον εκφοβισμο; Ειπα οτι ο αλλος ηταν εν κινδυνω; Οχι...Απλα σε βολευει να το γραψεις, προκειμενου να μην απαντησεις σε αυτα που πραγματικα ειπα.

Αν δεν καταλαβαινεις τη διαφορα μεταξυ των επεισοδιων μετα απο ολα αυτα που εγραψα, δεν νομιζω οτι μπορω να σε πεισεω λεγοντας κατι αλλο.

Ωραία, το έχουν και για να μας προστατεύουν. Έλα όμως που δεν βλέπω να μας προστατεύουν... :worry: Αυτό που εγώ βλέπω, είναι να ταμπουρώνουν τα αστυνομικά τμήματα σε κάθε περιοχή, να έχουν τα όπλα τελικώς για τη δική τους ασφάλεια, και να ρίχνουν και δυο τρεις στον αέρα αμα λάχει!

Η δική μου εξήγηση βλέποντας το βίντεο είναι ότι και αυτός ήταν της ίδια συνομοταξίας με τον άλλο- απλά ηλίθιος. Δεν είχε κανέναν απολύτως λόγο να πυροβολήσει.

Μαζι σου. Δεν διαφωνω σε κανενα σημειο. Οντως δεν μας προστατευουν, οντως ηταν ηλιθιος (3η φορα που το λεω), οντως δεν ειχε λογο να πυροβολησει - αντικειμενικα. Ο αλλος ομως, εστω και επειδη ηταν ψυχακιας, θεωρησε οτι ο "λογος" που πυροβολει ειναι επειδη το παιδι τον προκαλεσε. Ο συγκεκριμενος σου ειπα εγω, οτι το εκανε για να εκφοβισει το πληθος, ασχετως αν οντως τον απειλουσε αμεσα αυτο. Απλα εγω δεν πιστευω οτι το εκανε για την πλακα του, εστω και αν λανθασμενα πιστεψε κατι αλλο.

Το μόνο πρόβλημα σε αυτή τη χώρα είναι ότι όλοι ξαφνικά πυροβολούν για εκφοβισμό!!!!
Εγώ προσωπικά αγαπητέ Insomniac δεν είδα σε κανένα βίντεο αστυνομικό να απειλείται...εκτός και αν παρακολουθούσα λάθος γεγονότα!!!
Αλλά ακόμα και αν απειλούνταν, θα έπρεπε να σκεφτούν πως ένα γύρω υπήρχαν πολυκατοικίες και δεν ήταν καθόλου δύσκολο να υπάρξει θύμα κάποιος κάτοικος της περιοχής...

Ενταξει τωρα...αν πιστευεις ειλικρινα, βλεποντας το βιντεο οτι υπαρχει εστω και μια στο δισεκατομμυριο πιθανοτητα να τραυματιστει πολιτης, νομιζω οτι πραγματικα εθελοτυφλεις. Ο ανθρωπος ειναι μακρια απο πολυκατοικιες, και πυροβολει καθετα προς τα πανω. Πιο πιθανο ειναι να πετυχει τον ευατο του, παρα αλλον ανθρωπο. Μην καταληξουμε και σε παραλογισμους προκειμενου να τους βγαλουμε ολους μ@λ@κες.

Είναι στ' αλήθεια άστοχη και άκαιρη η ειρωνεία σου-εχθρός σου δε θα έπρεπε να είναι εκείνος που στιγματίζει το δολοφόνο κι όσους ανέχονται και συμβιβάζονται μ' ενα μηχανισμό παραγωγής δολοφόνων, μα ο ίδιος αυτός ο μηχανισμός.

Πρωτον, δεν ηταν ειρωνια. Δευτερον δεν ηταν αστοχη, απαντουσε ακριβως σε μια αποψη που ειχε αναφερθει. Ανεφεραν οτι θα μπορουσαν να ηταν οποιοσδηποτε απο μας στη θεση του, και η πραγματικοτητα ειναι οτι δεν θα μπορουσε να ειναι οποιοσδηποτε απο εμας. Γιατι οι περισσοτεροι απο μας δεν θα ασχολουνταν στο ασχετο να βρισουν εναν αστυνομικο. ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτο δεν τον δικαιολογει σε καμια των περιπτωσεων, και για αυτο ανεφερα και προηγουμενως οτι για χαριν της συζητησης δεχομαι το επιχειρημα, αλλα αυτο δεν κανει και τη φραση αληθη.

Επισης, δεν νομιζω οτι συντασσεται κανεις με εναν ανθρωπο που του την βαρεσε να σκοτωσει εναν πιτσιρικα γιατι μαλωσαν, αλλα απο την αλλη δεν νομιζω οτι πρεπει να κανουμε κατι που παρατηρω να συμβαινει κατα κορον τις τελευταιες μερες. Να συντασσομαστε ακριτα και τελειως υποκειμενικα με ο,τι ειναι υπερ των μεν, και να καταδικαζουμε με παθος ο,τι αφορα τους δε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αν το ύψος των περιστάσεων είναι οι όψιμες αναρτήσεις στα μπλογκάκια ενός θυμού με ημερομηνία λήξεως, επίτρεψέ μου να σου πω ότι δεν απέχει και πολύ από το μηδενικό.
Δε κατάλαβα τίποτις, σόρρυ! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και αν κανείς δε θέλει να τον υπερασπιστεί;:hmm:

Υπάρχει αυτή η περίπτωση;

Δεν υπάρχει. Είναι υποχρεωμένος να τον υπερασπιστεί εφόσον τοποθετηθεί και μάλιστα είναι υποχρεωμένος να κάνει και ό,τι καλύτερο μπορεί, αλλιώς κηρύσσεται κακοδικία και φαντάζομαι υπάρχουν και πειθαρχικές ποινές. Αν δεν κάνω λάθος όμως, στην λίστα αυτή μπαίνεις εφόσον δηλωθείς, οπότε μάλλον ξέρεις τι μπορείς να περιμένεις: πάμφτωχους και ..αυτούς που κανείς δεν θέλει να υπερασπιστεί.

Πάντως είχα σκεφτεί πως αν ποτέ αναγκαζόμουν να κάνω κάτι τέτοιο, απλά θα .."διέρρεαν" πληροφορίες "ανεξήγητα" στους αντίδικους.. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ειπα οτι αυτος που σκοτωσε το παιδι ειχε ως σκοπο τον εκφοβισμο;

Το είπε ο ίδιος το σάββατο καλέ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το είπε ο ίδιος το σάββατο καλέ μου.
link please για τους άπιστους και για την ιστορία.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το είπε ο ίδιος το σάββατο καλέ μου.

Βρε συ Rempeske, τωρα θα καθομαστε να συζηταμε με βαση το τι ειπε ο (βλαμμενος) κατηγορουμενος για να ελαφρυνει τη θεση του, ή με βαση του τι λεμε εμεις μεταξυ μας και το ποια ειναι η αληθεια; Και τουλαχιστον ο,τι απο τα δυο επιλεξεις καντο με συνεπεια, μην μου απαντας τη μια φορα στα δικα μου γραφομενα, και την αλλη βασει του τι ειπε ο αλλος. Αυτος ειπε και οτι εξοστρακιστηκε η σφαιρα. Τι να κανω εγω, να συζηταω με αυτο ως βαση ενω ειναι εμφανως παραλογο;

link please για τους άπιστους και για την ιστορία.:redface:
+1 για αυτο, γιατι εγω διαβασα οτι δηλωσε οτι φοβηθηκε για τη ζωη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
https://www.naftemporiki.gr/news/static/08/12/08/1602501.htm


Μετά το επεισόδιο, οι δυο ειδικοί φρουροί παρκάρισαν το περιπολικό στην οδό Χαρ. Τρικούπη και πήγαν με τα πόδια στο σημείο όπου ήταν οι νεαροί. Σύμφωνα με τους ισχυρισμούς τους, μόλις τους πλησίασαν οι νεαροί κινήθηκαν εναντίον τους, με αποτέλεσμα ο ένας ειδικός φρουρός να ρίξει για εκφοβισμό χειροβομβίδα κρότου-λάμψης και ο δεύτερος να πυροβολήσει τρεις φορές για τον ίδιο λόγο.
Σύμφωνα με τους ισχυρισμούς του ειδικού φρουρού οι δύο πυροβολισμοί ήταν στον αέρα και ο ένας προς το δρόμο, αφήνοντας να εννοηθεί ότι πιθανόν η βολίδα που έπληξε τον 15χρονο να εξοστρακίστηκε.






Και πως φαίνεται το άδειασμα που κάνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι της Τάξης στους συμβασιούχους:



Ο ισχυρισμός αυτός πάντως θεωρείται αστείος από την ηγεσία την αστυνομίας.



-----------------------------------------------
με βαση του τι λεμε εμεις μεταξυ μας και το ποια ειναι η αληθεια;
Μόλις μου είπες ότι την αλήθεια την ξέρεις. Έστω.

Να πω κ τη δική μου;


Όταν ο εκφοβισμός βρίσκει στόχο,
ο αστυνομικός γίνεται αυτόματα ψυχοπαθής και μεμονωμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Κοιτα, εγω εχω πετυχει παιδακι με αεροβολο (απο αυτα που περνουν σκαγια μολιβδου, οχι τα ψευτικα..) χωρις να το θελω...
Δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι ο μπατσος το εκανε καταλαθος! Απλος καμια φορα τα ποτε, ας μην τα λεμε...

Κρονε οσο δικιο και να εχεις ΔΕΝ παιζει.:)
Να στοχευω ουρανο και να πετυχω τον αλλο στο στηθος.
Δεν παιζει με την καμια.Και με αεροβολο εχω ριξει κι εγω.
Να σε εχω στα 3 μετρα, ρα θελω να πετυχω ορτυκια και να πετυχω εσενα?
(μονο εαν εριξε κατω στην ασφαλτο εκανε γκελα και τον πετυχε.Αυτο μονο, αλλα κατω δεν ριχνεις σε σκληρο εδαφος που μπορει να κανει γκελα!)
Μονο αν εχω απο πριν το δαχτυλο στην σκανδαλη και καθως το σηκωνω να την πατησω.
Αλλα απο ατομο με εκπαιδευση δεν το δεχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Όταν ο εκφοβισμός βρίσκει στόχο,
ο αστυνομικός γίνεται αυτόματα ψυχοπαθής και μεμονωμένος.

Ενταξει, οκ, καταλαβαινω οτι δεν προκειται να συνεννοηθουμε. Ο μπατσος, οντας γραναζι του συστηματος, θελοντας να δειξει απροκαλυπτα ποιος ειναι το αφεντικο και γνωριζοντας οτι οντας η εξουσια δεν θα τιμωρηθει αποφασισε να σκοτωσει το παιδι. Το ιδιο κανει ολοκληρο το σωμα της αστυνομιας, γιατι αυτο εκπαιδευονται να κανουν, και για αυτο το λογο συμβαινουν κατα συρροη καθημερινα τετοια περιστατικα. Ακομα, το ιδιο δεν θα μπορουσε να εχει (και δεν εχει) συμβει ποτε με εναν απλο πολιτη ο οποιος ειχε αδεια οπλοφοριας, γιατι ποτε ενας πολιτης δεν θα ηταν τοσο βαρεμενος που σε μια λογομαχια να τραβηξει οπλο για να το παιξει μαγκας.

Αν εσυ θελεις να πιστευεις οτι το συγκεκριμενο ειναι προιον αστυνομικης βιας και κρατικης εξουσιας οπως περιγραφω παραπανω, πιστευε το. Μαλιστα, χρησιμοποιησε το και ως αιτιολογια για τα επεισοδια. Εξηγησα 100 φορες τη διαφωνια μου βασει των γεγονοτων, και εξακολουθω να πιστευω οτι το συγκεκριμενο δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικη κρατικη βια που ασκει η εξουσια, οπως στις περιπτωσεις των Πακιστανων, των αλλοδαπων που εβαζαν να βαραει ο ενας τον αλλον, και της περιφημης ζαρντινιερας. Περιπτωσεις που για μενα αξιζουν χιλιες φορες παραπανω τη διαμαρτυρια σε σχεση με το τωρινο περιστατικο.

Δεν ξανασχολιαζω για το συγκεκριμενο ζητημα, μιας και ειλικρινα δεν βλεπω το νοημα να γραφω κατεβατα εξηγωντας τι εννοω, και να ανταπαντας με μια γραμμη στην οποια δεν θα σχολιαζεις αυτα που γραφω αλλα κανοντας ενα ευφυολογημα που τις περισσοτερες φορες ουδεμια σχεση εχει με αυτα που ειπα. :)

Κρονε οσο δικιο και να εχεις ΔΕΝ παιζει.:)
Να στοχευω ουρανο και να πετυχω τον αλλο στο στηθος.
Δεν παιζει με την καμια.Και με αεροβολο εχω ριξει κι εγω.
Να σε εχω στα 3 μετρα, ρα θελω να πετυχω ορτυκια και να πετυχω εσενα?
(μονο εαν εριξε κατω στην ασφαλτο εκανε γκελα και τον πετυχε.Αυτο μονο, αλλα κατω δεν ριχνεις σε σκληρο εδαφος που μπορει να κανει γκελα!)
Μονο αν εχω απο πριν το δαχτυλο στην σκανδαλη και καθως το σηκωνω να την πατησω.
Αλλα απο ατομο με εκπαιδευση δεν το δεχομαι.

Μην το συζητας καν. Καταρχας δεν ειχε λογο καν να βγαλει το οπλο απο τη θηκη. Κατα δευτερον δεν ειχε λογο καν να γυρισει πισω. Κατα τριτο η πιθανοτητα να εβγαλε το οπλο, να εκπυρσοκροτησε προς το εδαφος, και η σφαιρα να πηγε τυχαια στο στηθος του ανηλικου ειναι νομιζω μηδενικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Απλα σε βολευει να το γραψεις, προκειμενου να μην απαντησεις σε αυτα που πραγματικα ειπα.

...? :confused:

Ενταξει τωρα...αν πιστευεις ειλικρινα, βλεποντας το βιντεο οτι υπαρχει εστω και μια στο δισεκατομμυριο πιθανοτητα να τραυματιστει πολιτης, νομιζω οτι πραγματικα εθελοτυφλεις. Ο ανθρωπος ειναι μακρια απο πολυκατοικιες, και πυροβολει καθετα προς τα πανω. Πιο πιθανο ειναι να πετυχει τον ευατο του, παρα αλλον ανθρωπο. Μην καταληξουμε και σε παραλογισμους προκειμενου να τους βγαλουμε ολους μ@λ@κες.

Εχμ, πλάκα κάνεις τώρα έτσι; :worry:
Έχεις την εντύπωση δηλαδή, ότι αυτός εκείνη την ώρα έβαλε κάτω τις πιθανότητες, να δει αν θα τραυματιστεί πολίτης και μετά αποφάσισε ότι ήταν ασφαλές και απλά ...πυροβόλησε! :confused:
Δεν πάει κανείς να βγάλει κανέναν σκάρτο. Απλά τα γεγονότα παραθέτουμε, τα οποία κατ εμέ μιλάνε και από μόνα τους.

Δηλαδή με την ίδια λογική, για εκφοβισμό ας αρχίσουν να πετάνε καρέκλες και έδρανα οι καθηγητές στο αμφιθέατρο όταν κάνουμε φασαρία, για να τους προσέξουμε- άμα τα πετάνε προς κατευθύνσεις που - βάσει πιθανοτήτων - δεν θα πετύχουνε κανέναν, νταξ τι πειράζει;... Τι λέμε τώρα...
:worry:


Πρωτον, δεν ηταν ειρωνια. Δευτερον δεν ηταν αστοχη, απαντουσε ακριβως σε μια αποψη που ειχε αναφερθει. Ανεφεραν οτι θα μπορουσαν να ηταν οποιοσδηποτε απο μας στη θεση του, και η πραγματικοτητα ειναι οτι δεν θα μπορουσε να ειναι οποιοσδηποτε απο εμας. Γιατι οι περισσοτεροι απο μας δεν θα ασχολουνταν στο ασχετο να βρισουν εναν αστυνομικο. ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτο δεν τον δικαιολογει σε καμια των περιπτωσεων, και για αυτο ανεφερα και προηγουμενως οτι για χαριν της συζητησης δεχομαι το επιχειρημα, αλλα αυτο δεν κανει και τη φραση αληθη.

Επισης, δεν νομιζω οτι συντασσεται κανεις με εναν ανθρωπο που του την βαρεσε να σκοτωσει εναν πιτσιρικα γιατι μαλωσαν, αλλα απο την αλλη δεν νομιζω οτι πρεπει να κανουμε κατι που παρατηρω να συμβαινει κατα κορον τις τελευταιες μερες. Να συντασσομαστε ακριτα και τελειως υποκειμενικα με ο,τι ειναι υπερ των μεν, και να καταδικαζουμε με παθος ο,τι αφορα τους δε. :)

Πρώτον, δεν νομίζω ότι καταδίκασε κανείς ολόκληρο το σώμα.
Ίσως στο μυαλό μας να έχουμε μία γενική εικόνα, άσχημη- μα δε νομίζω ότι αν αύριο μεθαύριο χρειαστεί να πάμε στην αστυνομία να κάνουμε μία εξουσιοδότηση, θα αρχίσουμε να τους βρίζουμε όλους εκεί μέσα ή να τους κοιτάμε λες και είναι δολοφόνοι ή εγκληματίες. :worry:
Δεύτερον, φυσικά και θα μπορούσε να ήταν ο οποιοσδήποτε από εμάς στη θέση του. Δεν πιστεύω ότι το παιδάκι έβρισε "στο άσχετο", όπως λες, έναν αστυνομικό- προφανώς κάτι ειπώθηκε μεταξύ τους το οποίο εμείς δε μπορούμε να γνωρίζουμε. Αλλά πες μου σε παρακαλώ, εσύ είσαι πάντα ψύχραιμος; Δεν υπάρχουν φορές που μπορεί να χάσεις τον έλεγχο και να πεις και μία κουβέντα παραπάνω; Κι ας είσαι ο πιο ήρεμος άνθρωπος του κόσμου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.

Εαν εγω σε καποιον λεω ενα πραγμα, και αυτος το διαστρεβλωνει με αποτελεσμα να ισχυροποιειται η δικη του αποψη, εσυ πως θα το αποκαλουσες; Προφανως, οτι τον βολευει και το κανει (αν το κανει επανειλημμενα προφανως, αμα τυχαινε μια φορα θα ελεγα και εγω οτι μπορει να μην ειχε καταλαβει ή να ειχε παρεξηγησει)

EDIT: Για να μην φαινεται οτι το κατηγορω κιολας το παιδι, δεν λεω οτι το εκανε με κακη προθεση, αλλα με βασει τις απαντησεις του δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι και τυχαιο. :)


Εχμ, πλάκα κάνεις τώρα έτσι; :worry:
Έχεις την εντύπωση δηλαδή, ότι αυτός εκείνη την ώρα έβαλε κάτω τις πιθανότητες, να δει αν θα τραυματιστεί πολίτης και μετά αποφάσισε ότι ήταν ασφαλές και απλά ...πυροβόλησε! :confused:
Δεν πάει κανείς να βγάλει κανέναν σκάρτο. Απλά τα γεγονότα παραθέτουμε, τα οποία κατ εμέ μιλάνε και από μόνα τους.

Δηλαδή με την ίδια λογική, για εκφοβισμό ας αρχίσουν να πετάνε καρέκλες και έδρανα οι καθηγητές στο αμφιθέατρο όταν κάνουμε φασαρία, για να τους προσέξουμε- άμα τα πετάνε προς κατευθύνσεις που - βάσει πιθανοτήτων - δεν θα πετύχουνε κανέναν, νταξ τι πειράζει;... Τι λέμε τώρα...
:worry:

Τωρα μαλλον εσυ κανεις πλακα. Συγκρινεις τον ζητα στο κεντρο των γεγονοτων, με τις δυο ομαδες να ανταλλασουν μολοτωφ και πετρες, και βανδαλισμους σε μαγαζια και δρομους να συμβαινουν παρακειμενα, με τη φασαρια στη σχολη;; :worry: Και τον πυροβολισμο στη μεση του δρομου στον αερα με τον πεταει ο αλλος καρεκλες στο αμφιθεατρο;

Εσενα αυτη η εικονα:



σε συνδυασμο με το βιντεο που τον δειχνει να αντιδρα ψυχραιμα, σου δειχνει οτι δεν εχει υπολογισει οτι βρισκεται στη μεση του δρομου, με τους πολιτες καποια μετρα μακρια και το οπλο προτεταμενο προς τον ουρανο; Οτι δεν ξερει οτι αποκλειεται να πετυχει καποιον; Μαλλον τα γεγονοτα μιλανε διαφορετικα στον καθενα μας.

Πρώτον, δεν νομίζω ότι καταδίκασε κανείς ολόκληρο το σώμα.
Ίσως στο μυαλό μας να έχουμε μία γενική εικόνα, άσχημη- μα δε νομίζω ότι αν αύριο μεθαύριο χρειαστεί να πάμε στην αστυνομία να κάνουμε μία εξουσιοδότηση, θα αρχίσουμε να τους βρίζουμε όλους εκεί μέσα ή να τους κοιτάμε λες και είναι δολοφόνοι ή εγκληματίες. :worry:
Δεύτερον, φυσικά και θα μπορούσε να ήταν ο οποιοσδήποτε από εμάς στη θέση του. Δεν πιστεύω ότι το παιδάκι έβρισε "στο άσχετο", όπως λες, έναν αστυνομικό- προφανώς κάτι ειπώθηκε μεταξύ τους το οποίο εμείς δε μπορούμε να γνωρίζουμε. Αλλά πες μου σε παρακαλώ, εσύ είσαι πάντα ψύχραιμος; Δεν υπάρχουν φορές που μπορεί να χάσεις τον έλεγχο και να πεις και μία κουβέντα παραπάνω; Κι ας είσαι ο πιο ήρεμος άνθρωπος του κόσμου...:)
Βρε συ kalypso νομιζω στην ιδια γλωσσα γραφω και εγω! Εγραψα οτι δεν δικαιολογειται βασει αυτου του γεγονοτος να μιλαει καποιος για αστυνομικη βια. Βασει αλλων το υποστηριζω και εγω. Και δεν ειπα οτι κανεις μιλαει για ολοκληρο το σωμα, αλλα οτι γενικευουμε ομως επικινδυνα.

Δευτερον, ξανα(ξαναξαναξαναξανα)λεω: Προφανως δεν δικαιουται να κανει οτιδηποτε επειδη του μιλησε ασχημα. Αλλα, οχι εαν βρισκομουν σε μια περιοχη που φημιζεται για την ενταση της βραδιατικα ουτε θα ελεγα απο μονος μου κατι σε 2 αστυνομικους, ουτε θα απαντουσα εντονα εαν εβλεπα οτι ειναι βλαμμενοι (που μαλλον φαινοταν αυτο). Πολυ περισσοτερο μαλιστα, εαν τους εβλεπα να ξαναγυρνουν χωρις περιπολικο για να μου την πουν. Το παιδι βεβαια, οντας παιδι δεν τα σκεφτηκε αυτα, αλλα μην λεμε οτι ειναι και κατι που θα μπορουσε να συμβει στον καθενα μας. Δεν νομιζω οτι λεω κατι τρελο.

Υ.Γ: Αν και νομιζω οτι ειναι ευνοητο, και εγω - οπως ολοι οι ανθρωποι - μπορω να πω και μια λεξη παραπανω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τωρα μαλλον εσυ κανεις πλακα. Συγκρινεις τον ζητα στο κεντρο των γεγονοτων, με τις δυο ομαδες να ανταλλασουν μολοτωφ και πετρες, και βανδαλισμους σε μαγαζια και δρομους να συμβαινουν παρακειμενα, με τη φασαρια στη σχολη;; :worry: Και τον πυροβολισμο στη μεση του δρομου στον αερα με τον πεταει ο αλλος καρεκλες στο αμφιθεατρο;
Προφανώς και δεν τα συγκρίνω. Έκανα έναν παραλληλισμό, όχι κατόπιν ωρίμου σκέψεως είν η αλήθεια :angel: για να σου εξηγήσω το σκεπτικό μου όσον αφορά τη ...θεωρία πιθανοτήτων. :)

πς. you missed the point όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Προφανώς και δεν τα συγκρίνω. Έκανα έναν παραλληλισμό, όχι κατόπιν ωρίμου σκέψεως είν η αλήθεια :angel: για να σου εξηγήσω το σκεπτικό μου όσον αφορά τη ...θεωρία πιθανοτήτων. :)

πς. you missed the point όμως

Δεν νομιζω. Στο πρωτο σκελος σου απανταω σε αυτο που δεν... σκεφτηκες ωριμα (:P) και στο δευτερο, στο οτι ειναι φανερο οτι οντως υπολογισε πριν το κανει:

"σε συνδυασμο με το βιντεο που τον δειχνει να αντιδρα ψυχραιμα, σου δειχνει οτι δεν εχει υπολογισει οτι βρισκεται στη μεση του δρομου, με τους πολιτες καποια μετρα μακρια και το οπλο προτεταμενο προς τον ουρανο; Οτι δεν ξερει οτι αποκλειεται να πετυχει καποιον;"

(Μα τι #$#$@;! Τα κανω μεγαλα τα Posts και δεν τα διαβαζετε; :eek::redface::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν νομιζω. Στο πρωτο σκελος σου απανταω σε αυτο που δεν... σκεφτηκες ωριμα (:P) και στο δευτερο, στο οτι ειναι φανερο οτι οντως υπολογισε πριν το κανει:

"σε συνδυασμο με το βιντεο που τον δειχνει να αντιδρα ψυχραιμα, σου δειχνει οτι δεν εχει υπολογισει οτι βρισκεται στη μεση του δρομου, με τους πολιτες καποια μετρα μακρια και το οπλο προτεταμενο προς τον ουρανο; Οτι δεν ξερει οτι αποκλειεται να πετυχει καποιον;"

(Μα τι #$#$@;! Τα κανω μεγαλα τα Posts και δεν τα διαβαζετε; :eek::redface::P)

Καλέ μου Ινσόμνιακ, φυσικά το διάβασα το ποστ σου. :)

Αυτό λοιπόν που εννοούσα ως πόιντ μου, δεν είναι ότι και στις δύο περιπτώσεις του ατυχούς (:redface:) παραλληλισμού "δεν κινδύνευε κανείς", μα το ότι και στις δύο περιπτώσεις
- ο ...ισχυρός ας πούμε της υπόθεσης κάνει κάτι απλά επειδή μπορεί
- ο εκφοβισμός δεν έχει νόημα (στη μία περίπτωση, αυτή με τη σχολή, απλά θα συνεχίσουν να τον γράφουν και να μιλάνε, και στη δεύτερη, αυτό που είδαμε, απλά κάνει τα πράγματα χειρότερα)

Πώς να το εξηγήσω... Μου φάνηκε τραγικά λανθασμένη κίνηση- όχι μόνο επειδή έχουν γίνει αυτά που έχουν γίνει, μα επειδή αυτό δεν θα έπρεπε να γίνει καθόλου.

Κατάλαβες πώς το εννοώ; (ή παραμιλάω, ως συνήθως...:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Προφανως δεν δικαιουται να κανει οτιδηποτε επειδη του μιλησε ασχημα. Αλλα, οχι εαν βρισκομουν σε μια περιοχη που φημιζεται για την ενταση της βραδιατικα ουτε θα ελεγα απο μονος μου κατι σε 2 αστυνομικους, ουτε θα απαντουσα εντονα εαν εβλεπα οτι ειναι βλαμμενοι (που μαλλον φαινοταν αυτο). Πολυ περισσοτερο μαλιστα, εαν τους εβλεπα να ξαναγυρνουν χωρις περιπολικο για να μου την πουν. Το παιδι βεβαια, οντας παιδι δεν τα σκεφτηκε αυτα, αλλα μην λεμε οτι ειναι και κατι που θα μπορουσε να συμβει στον καθενα μας. Δεν νομιζω οτι λεω κατι τρελο.

Υ.Γ: Αν και νομιζω οτι ειναι ευνοητο, και εγω - οπως ολοι οι ανθρωποι - μπορω να πω και μια λεξη παραπανω.


Κανένα πρόβλημα...

Δε λες ότι το παιδί τα 'θελε και τα παθε,
μα και εσύ - όπως όλοι οι άνθρωποι - μπορείς να πεις και μια λέξη παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ειπαμε να πει κανεις ευχαριστω; Φανταζεσαι την εικονα μιας Αθηνας που αντι να ειναι μεχρι τη 1 πεδιο μαχων, να ειναι καταλυμενη απο χιλιαδες ατομα που κανουν καθιστικη διαμαρτυρια; Φανταζεσαι μια πλατεια Συνταγματος οπου αντι να καιγεται το χριστουγεννιατικο δεντρο, να ειναι γεματη απο συνομηλικους του παιδιου που σκοτωθηκε; Ποια εικονα ειναι πιο δυνατη; Ποια εικονα θα συγκινουσε και θα ευαισθητοποιουσε περισσοτερους;

Κάψανε το Δένδρο έ; Τι κρίμα, μας χάλασαν την όμορφη γιορτή μας. Θα ήταν πολύ όμορφο η ζωή να συνεχιζόταν κανονικά μετά από τη δολοφονία, να κάναμε Χριστούγεννα σαν άνθρωποι, να γιορτάζαμε την Αγία Κατανάλωση, που ως γνωστόν έθρεψε από το βυζί της το μικρό Χριστούλη και γι' αυτό την τιμούμε κάθε χρόνο. Να μας άφηναν ήσυχους, να μη θυμόμαστε, γι' άλλη μια φορά να κοιτάξουμε αλλού...Ποιος τα γ@μεί τα δεκαπεντάχρονα παιδιά των άλλων; Τη γιορτή μας, μη μας χαλάτε τη γιορτή μας, στην οποία οι θλιμμένοι δεν χωράνε. Και η γαλοπούλα αγορασμένη με πιστωτική κάρτα, επίτόκιο 17,5%.

Γιορτή είναι η εξέγερση, το Δένδρο θα επιτελέσει τον πρωταρχικό του σκοπό· να την φωτίσει...

Και επισης - και ως δικηγορος - εσυ θεωρεις οτι αυτο ειναι κρατικο εγκλημα; Με αυτο που ειπα πιο πανω οτι ο συγκεκριμενος και αστυνομικος να μην ηταν, αν ειχε οπλο την ιδια μ@λ@κια θα εκανε, διαφωνεις; Εκτος αν ως κρατικο εγκλημα θεωρουμε οτι ο ανθρωπος θα επρεπε να μην κραταει καν οπλο, στο οποιο μεν συμφωνω, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι και ακριβως η αποψη των περισσοτερων.
Νέοι που δεν σταμάτησαν για έλεγχο, απλοί και μη κουκουλοφόροι διαδηλωτές (ακούς εκεί θράσσος, διαμαρτυρόμενοι σε χώρα ορθοδόξων:D:P), τσιγγάνοι (εμείς δεν είμαστε ρατσιστές, αυτοί είναι παλιόγυφτοι:/:), μετανάστες που πεινούσαν κι έκλεψαν δύο καρπούζια, Σέρβοι τουρίστες. Ιδιαίτερη αγάπη προς τα νέα παιδιά.

Και πάντα έτοιμη η δικαιολογία από τους απολογητές του συστήματος:

"Ο αστυνομικός (πάνοπλος κι εκπαιδευμένος στις ειδικές δυνάμεις) κινδύνευε από τα δεκαπεντάχρονα που κρατούσαν μπουκάλια και του έκαναν και "ΜΠΟΥΟΥΟΥ" τα κοπρόσκυλα, καλά να πάθουν". Μόνο που ο Καλτεζάς για παράδειγμα είχε χτυπηθεί πισώπλατα, ίσως ο καλός κύριος αστυνόμος Μελίστας να έβλεπε τη σκηνή σε reverse και νόμισε πως του επιτίθεται.

"Η σφαίρα εξοστρακίστηκε, ενώ ο αστυνομικός πυροβόλησε στον αέρα". Ναι, μάλλον εξοστρακίστηκε σε κάποιον δορυφόρο παρακολούθησης, είναι πια και τόσοι πολλοί στον ουρανό στις μέρες μας, που είναι απίθανο να πυροβολήσει κανείς προς τα επάνω, χωρίς να έρθει πίσω η σφαίρα.
Το ποια είναι η πιθανότητα να εξοστρακιστεί μία σφαίρα και να χτυπήσει άνθρωπο στο κεφάλι ή στο στήθος φαντάζομαι το αντιλαμβάνεστε. Στους μπ...(φτου κακά) αστυνομικούς συμβαίνει συχνότατα και κατ' αποκλειστικότητα. Ποτέ δεν σκοτώνουν αυτούς που θέλουν. Μόνο αυτούς που δεν θέλουν σκοτώνουν.

"Δεν μπορούν μεμονωμένα περιστατικά να αμαυρώνουν την εικόνα της αστυνομίας, ας μη γενικεύουμε". Ενώ η λίστα με τους νεκρούς αυξάνεται χρόνο με το χρόνο, ενώ τα περιστατικα κτηνωδίας προς απλούς διαδηλωτές συνεχώς πληθαίνουν, ενώ οι βασανισμοί, οι κακοποιήσεις και οι εξευτελισμοί βλέπουν όλο και συχνότερα το φως της δημοσιότητας, εμείς αποστρέφουμε το πρόσωπο, τάχα από ευαισθησία και τελικά στρουθοκαμηλίζοντας αναφωνούμε:

Η αστυνομία είναι καλή. Οι μπ...(φτου κακά) είναι κακοί· και πάντα μεμονωμένοι. :/:

Φτάνει πια ... καλοί και κακοί υπάρχουν παντού ....

Στην αστυνομία θέλεις να πεις, υπάρχουν ΚΑΙ καλοί; Υπάρχουν ΚΑΙ κακοί; Ποιοι από τους δυο είναι σαν τη μύγα μες στο γάλα; Φτάνει πια με τούτη τη φενάκη...όχι άλλο κάρβουνοοοο...

Παρακαλώ να αποφεύγονται έντονες υβριστικές εκφράσεις ακόμη και προς την Αστυνομία. Εύχομαι να διατηρηθεί ένα επίπεδο στην συζήτηση.

Θα ήθελα πολύ αγαπητέ ΕΒ να ήταν σαν το στέκι και η υπόλοιπη κοινωνία και να μπορούσαμε να κάνουμε ban τους "κτηνώδεις αστυνομικούς" που προσβάλουν την ανθρώπινη αξιοπρέπεια ως έννοια, με τις πράξεις τους. Επίσης να κάναμε ένα Ban στις κυβερνήσεις που τους εκπαιδεύουν, τους κατασκευάζουν και τους εξαπολύουν εναντίον μας...Μα τι λέω ο Tali-ban!:P:D

Μαζί σου βρε Μπιλλ,
αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση της αστυνομίας όλες αυτές τις μέρες!
Οι κουκουλοφόροι έχουν κάψει το σύμπαν και τους αφήνουν να συνεχίσουν ανενόχλητοι, ενώ οι ίδιοι την ίδια στιγμή τα βάζουν με κοπελίτσες και νεαρούς που τους "φάνηκαν" ύποπτοι - ή άντε πες ότι τους είπαν κάτι που δεν τους άρεσε - και τους ρίχνουν κλωτσιές, μπουνιές και δεν ξέρω γω τι άλλο! Τι στάση είναι αυτή; Με ποιο δικαίωμα χτυπούν κάποιον και του φέρονται με τέτοιο τρόπο σαν να ήταν ζώο; :worry:

Επειδή μερικών οι πράξεις προσβάλουν περισσότερο από δυο σειρές κείμενο (αναφέρομαι στα τρομερά που μας μεταφέρει η Καλυψώ), θα ήθελα να επαναφέρω μια παλιά εποικοδομητική πρόταση του Τζίμη Πανούση: Να εγκατασταθούν στο Σύνταγμα κλούβες, μία με μπ...(φτου κακά) αστυνόμους, μία με χοίρους και μία με δολοφόνους, για να καταλάβουν όλοι, όπως είναι και το σωστό, ότι άλλο μπ...(φτου κακά), άλλο γ...(ξαναφτού) και άλλο δολοφόνος. :hehe: :hehe:

Αν ξέχασα κάτι συγνώμη.Όσο για τις μορφές αγώνα θα πρότεινα απλά τις περισσότερο αποδεκτές.
Αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.
Αποδεκτές από ποιον, απ΄το κράτος; Μάλλον κάνεις λάθος...:/:


Ενταξει τωρα...αν πιστευεις ειλικρινα, βλεποντας το βιντεο οτι υπαρχει εστω και μια στο δισεκατομμυριο πιθανοτητα να τραυματιστει πολιτης, νομιζω οτι πραγματικα εθελοτυφλεις. Ο ανθρωπος ειναι μακρια απο πολυκατοικιες, και πυροβολει καθετα προς τα πανω. Πιο πιθανο ειναι να πετυχει τον ευατο του, παρα αλλον ανθρωπο. Μην καταληξουμε και σε παραλογισμους προκειμενου να τους βγαλουμε ολους μ@λ@κες.
Μάλισταααα

Και αυτός προς τα πού σημαδεύει αγαπητέ μου;(Βλέπε στα συνημμένα, το 1)

Ας δούμε και μια άλλη περίπτωση:


10 μπ...(φτου κακά) των Ζήτα πυροβολούν ακατάπαυστα στον αέρα. Οι κάλυκες που μάζεψαν οι αυτόπτες μάρτυρες προέρχονται ακόμη και από 45άρια, τα οποία κατέχουν μέχρι σήμερα οι παλιοί Ζητάδες. Δεν υπάρχει άραγε κίνδυνος; Ούτε μία στο δισεκατομμύριο; Ποιος εθελοτυφλείς είπαμε;;;:P

Άλλος Μύθος: Οι αναρχικοί σπάζουν βιτρίνες των μαγαζιών του καημένου του κοσμάκη.


Όπως βλέπουμε το μόνο που δεν έκανε η αστυνομία είναι να υπερασπιστεί τα μαγαζιά του καημένου του κοσμάκη, από τις επιθέσεις κλεφτών, του κοινού ποινικού δικαίου, πλιατσικολόγων, υμών των ιδίων που το μόνο μας όνειρο είναι να καταναλώσουμε, έστω και μέσα στην αναμπουμπούλα. Είχε βλέπετε δουλειά πολλή· να ξυλοκοπά τους διαδηλωτές. Είχε και κάθε συμφέρον, να αφήσει τον κόσμο ν' αγανακτήσει με τους "αναρχικούς" και να ξεχάσει τις δικές τους τις πομπές...

Άλλος ένας μύθος: "Οι κουκουλοφόροι και η αστυνομία είναι άσπονδοι εχθροί και μισούνται θανάσιμα. Η τελευταία δε, αδυνατεί να τους συλλάβει, αφού δεν ξέρει ποιοι είναι, επειδή ακριβώς φορούν κουκούλες".


Στα συνημμένα 2, 3 και 4 βλέπουμε τους αγαπητούς κουκουλοφόρους να τα λένε με τα φιλαράκια τους τους μπ...(φτου κακά), ή καλύτερα να παίρνουν εντολές, πριν ασκήσουν την "αντιεξουσιαστική" τους δράση.

Μας δουλεύουν, ΞΥΠΝΗΣΤΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • cops shooters.jpg
    cops shooters.jpg
    19.7 KB · Εμφανίσεις: 124
  • cops koukouloforoi 1.jpg
    cops koukouloforoi 1.jpg
    24.8 KB · Εμφανίσεις: 121
  • cops koukouloforoi 2.jpg
    cops koukouloforoi 2.jpg
    33.6 KB · Εμφανίσεις: 117
  • cops koukouloforoi 3.jpg
    cops koukouloforoi 3.jpg
    26.8 KB · Εμφανίσεις: 115
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top