Αφρόλουτρο

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δηλώνω παντελή άγνοια επί του θέματος. Δεν ξέρω καν αν ο όρος είναι σωστός.

Δεν αναφέρομαι στην διαδικασία καθαρισμού ενός τυπικού μπάνιου αλλά σε αυτή με την μπανιέρα γεμάτη και κατι έλαια νομίζω που ρίχνεις μέσα.

Μετά από χρόνια έχω επιτέλους μπανιέρα που τα πόδια φτάσουν στο 1 μέτρο όλος μπορώ να καλυφθώ από το νερό. Και γουστάρω τρελά να το κάνω μόνο με νερό.

Συνεπώς θέλω όλες τις πληροφορίες για το θέμα καλά και κακά. Ξέρω ότι αυτό που κάνω έχει κάποιους κινδύνους αλλά το νερό που βράζει μακαρόνια είναι η αδυναμία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είναι φοβερό, ειδικά αν χωράει η μπανιέρα και την κυρια Demelene :P
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είναι σωστό, αλλά θα πω πως το κάνω εγώ:
Παίρνω ένα φτηνό αφρόλουτρο (επειδή βάζω ΠΑΡΑ πολύ), βεβαιώνομαι ότι έχει σφραγιστεί καλά η μπανιέρα και δεν έχουμε διαρροές και εκεί που είναι άδεια η μπανιέρα αφήνω το νερό να τρέχει με πίεση και στο σημείο που πέφτει ρίχνω σιγά σιγά το αφρόλουτρο. Όταν ρίξω όσο έχω σκοπό μετά απλώς το αφήνω να γεμίσει τη μπανιέρα. Μέχρι να τη γεμίσει έχει κάνει τρομερό αφρό!
Έλαια κλπ δεν βάζω, δεν ξέρω ούτε εγώ απο αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτό που κάνω είναι εκτός από αφρόλουτρο να προσθέτω και τις special μπάλες αφρόλουτρου που βρίσκεις στα Fresh Line και παρόμοια καταστήματα. Λιώνουν και γεμίζουν την μπανιέρα με υπέροχο αφρό και άρωμα. Χώνεσαι μέσα κι αράζεις. Εγώ είμαι τυχερή επειδή η μπανιέρα μου έχει υδρομασάζ που κάνει την εμπειρία ξεχωριστή.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ... θα σου πω τι είναι για μένα το βασικό...
Να την έχω ΜΟΛΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ :P
Αυτός είναι ο μόνος κίνδυνος... να μην είναι αρκετα καθαρή και να κολλήσεις τίποτα μυκητες απ την επαφή με την μπανιέρα
Κατα τα άλλα... άλλος κίνδυνος ειναι να σε πάρει ο ύπνος, οποτε ειναι κανονας να μην φορας ακουστικά η αλλη ηλεκτρονική συσκευή....

Εξαρταται ποσο χαλαρωτικό θες να το κανεις....
Γεμίζεις την μπανιερα ως τη μέση με νερο γιατι μόλις μπεις θα ανεβει η σταθμη :P και στο μεταξύ εκει που πεφτει με πιεση το νερο, ριχνεις το αφρολουτρο που θες ώστε να κανει μπουρμπουλίθρες....
Προσθετεις αμα θες διαφορα άλατα ή ελαια ή όλα μαζι (Δε βαριέσαι :P) τα οποια μπορείς να τα βρεις μέχρι και σε μεγάλα σούπερ μάρκετ ή σε κανα Hondo.
Αναβεις τριγυρω τα κερια σου, βαζεις τη μουσική σου, κλεινεις φυσικα τον απαισιο φωτισμο (σου φτανουν τα κερια) κρατας κι ένα ποτηρακι κόκκινο κρασι και είσαι σουπερ....


ΥΓ Αν σκοπευεις να κανεις κατι τέτοιο και δεν ζεις μόνος... βγαλε ανακοινωση απο πριν οτι θα κανεις καταληψη στο μπανιο για πολύ ώρα ωστε οποιος θελει τσισα να τα κανει τότε αλλιως θα βγει μπαλκόνι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτός είναι ο μόνος κίνδυνος... να μην είναι αρκετα καθαρή και να κολλήσεις τίποτα μυκητες απ την επαφή με την μπανιέρα
Τι εννοείς? Στην περίπτωση του στατικού ή τρεχούμενου νερού? Γιατί εγώ ανέκαθεν κατασκήνωνα πάντα όταν κάνω μπάνιο.

Σχετικά με το αφρόλουτρο δεν έχω βοηθηθεί καθόλου. Ξέρω τις λέξεις έλαια και τα σχετικά αλλά ας το κάνω ποιο συγκεκριμένα
1)Γίνεται κάτι με τα άλατα αν η συνταγή είναι λάθος. Από τηλεόραση το έχω δει δυο τρεις φορές
2)Ποια είναι η λάθος συνταγή?
3)Που τα βρίσκεις όλα αυτά. Γιατί στα σουπερμάρκετ που πάω χρόνια δεν έχω δει ποτέ κάτι έξω από τα τυποποιημένα αφρόντουζ των διαφημίσεων.
4)Υποβρύχιο τζακούζι? Θέλω και εγώ.... :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τι εννοείς? Στην περίπτωση του στατικού ή τρεχούμενου νερού? Γιατί εγώ ανέκαθεν κατασκήνωνα πάντα όταν κάνω μπάνιο.

Σχετικά με το αφρόλουτρο δεν έχω βοηθηθεί καθόλου. Ξέρω τις λέξεις έλαια και τα σχετικά αλλά ας το κάνω ποιο συγκεκριμένα
1)Γίνεται κάτι με τα άλατα αν η συνταγή είναι λάθος. Από τηλεόραση το έχω δει δυο τρεις φορές
2)Ποια είναι η λάθος συνταγή?
3)Που τα βρίσκεις όλα αυτά. Γιατί στα σουπερμάρκετ που πάω χρόνια δεν έχω δει ποτέ κάτι έξω από τα τυποποιημένα αφρόντουζ των διαφημίσεων.
4)Υποβρύχιο τζακούζι? Θέλω και εγώ.... :yahoo:

είτε στατικό είτε τρεχούμενο νερό... αν η μπανιέρα έχει μέσα μάκα απ τη βρώμα καλυτερα να μην ακουμπησει εκεί ο ποπουλης και τα γεννητικά σου όργανα :P

1 & 2) Δεν υπάρχει συνταγή ρε... ε το πολύ πολύ να σου πέσουν περισσοτερα ή λιγότερα απ όσο πρέπει... δεν χάθηκε κι ο κόσμος...
Στα λιγοτερα δεν θα υπάρχει δραση, στα περισσοτερα ξοδευεις την τσέπη σου :P
3) αν δεν έχει το σουπερ μάρκετ της περιοχής σου, τότε θα βρεις σίγουρα σε Hondo, beauty shop Κλπ... στα προϊόντα ευρείας κατανάλωσης
4) κι εγω αλλά δε βαριέσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως όσο έμενα στο σπίτι της μαμάς μου, που είχε τζακούζι (κλαψ, λυγμ, ουάααααααααα!), μόνο 2 φορές έκανα για ένα και μοναδικό λόγο.. Νομίζω πως την 3η φορά δεν θα την έβγαζα καθαρή κι αυτό γιατί υπήρχε ένα ..μαρκούτσι που πετούσε νερό (πως τα λένε αυτά παρεπιπτόντως; :P ) κατευθείαν πίσω στον λαιμό μου, εκεί που αρχίζει η σπονδυλική στήλη. Ε, αυτό είναι φοβερό σημείο τζιζ ( :redface:) και ενώ αρχικά πάθαινα πράγματα που για να ξεπεραστούν ήθελαν ..παρέα ( :D ), μετά από λίγο παραχαλάρωνα και στο τσακ γλίτωσα τον πνιγμό και τις 2 φορές! :D

Πάντως για να είμαι εκτός θέματος, σχετικά με το αφρόλουτρο έκανα αυτό που λέει η Κουέ (απλά έβαζα ελάχιστο, διότι αλλιώς θα πνιγόμουν στους αφρούς όταν άνοιγα το τζακούζι :D). Άλατα και άλλα τέτοια δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε εγώ ποτές, οπότε δεν έχω άποψη! :D

A.. και που 'στε; Μη μιλάτε για αφρόλουτρα.. μένω πλέον σε ένα σπίτι που έχει ένα μπάνιο σαν το wc που έχουν οι περισσότεροι για τους ξένους, το οποίο φυσικά όχι μπανιέρα δεν έχει, ούτε καν ντουζιέρα (μόνο μια μπαταρία στη μέση του τοίχου και μια τρύπα κάτω για τα νερά!) Βέβαια γελάω πολύ με το μωρό μου, που όποτε έρχεται κανείς στο σπίτι για πρώτη φορά και θέλει τουαλέτα, του λέει να προσέχει μπαίνοντας μη χτυπήσει στη τεράστια μπανιέρα που έχουμε και ΟΛΟΙ, μα ΌΛΟΙ, μπαίνοντας έχουν ένα απορημένο και ψαρωμένο βλέμμα ψάχνοντας την ..ανύπαρκτη μπανιέρα που δεν μπορούν να δουν! :P (Μέχρι που μια ξανθιά κοπέλα - ο ορισμός της ξανθιάς όμως - άρχισε να χτυπάει κάτι πλακάκια στον τοίχο και όταν την ρώτησα τι κάνει, μου απάντησε πως κοιτάει να δει αν έχει κάνα κρυφό χώρο που βάζουμε την ..μπανιέρα! Και ναι, μιλάω εντελώς σοβαρά! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν... ας σας δώσω και μερικές επιπλέον πληροφορίες μιας που είμαι και σε σχετική εταιρία :P

1. Jacussi είναι μάρκα... πως λέμε Nes Cafe.... Κάπως έτσι έχει κατοχυρωθεί στα μυαλά μας :P
Υδρομασάζ είναι η λέξη για όλες τις μάρκες ;)
2. Αυτα τα σκατουλάκια που πετάνε με πίεση το νερό... λέγονται jets :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως Demelene αν βάλεις στην μπανιέρα μια από αυτές τις μπάλες που σου λέω δεν χρειάζονται άλατα και δοσολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
τα αλατα κανουν απιστευτο καλο, ειναι τρομερα αναζωογονητικα για το ΚΝΣ (διευκολυνουν τις αντλιτες Ka/Na)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Είναι φοβερό, ειδικά αν χωράει η μπανιέρα και την κυρια Demelene :P
Λοιπόν, δεν ξέρω αν είναι σωστό, αλλά θα πω πως το κάνω εγώ:
Παίρνω ένα φτηνό αφρόλουτρο (επειδή βάζω ΠΑΡΑ πολύ), βεβαιώνομαι ότι έχει σφραγιστεί καλά η μπανιέρα και δεν έχουμε διαρροές και εκεί που είναι άδεια η μπανιέρα αφήνω το νερό να τρέχει με πίεση και στο σημείο που πέφτει ρίχνω σιγά σιγά το αφρόλουτρο. Όταν ρίξω όσο έχω σκοπό μετά απλώς το αφήνω να γεμίσει τη μπανιέρα. Μέχρι να τη γεμίσει έχει κάνει τρομερό αφρό! :)

:clapup: :clapup: :clapup: λολλλ η κυρια δεν την λενε!!
κι εγω αυτο κανω για αφρολουτρο στο μικροσκοπικο μπανιερακι μου:P

οκ... θα σου πω τι είναι για μένα το βασικό...
Να την έχω ΜΟΛΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ :P

Εξαρταται ποσο χαλαρωτικό θες να το κανεις....
Γεμίζεις την μπανιερα ως τη μέση με νερο γιατι μόλις μπεις θα ανεβει η σταθμη :P και στο μεταξύ εκει που πεφτει με πιεση το νερο, ριχνεις το αφρολουτρο που θες ώστε να κανει μπουρμπουλίθρες....
Προσθετεις αμα θες διαφορα άλατα ή ελαια ή όλα μαζι (Δε βαριέσαι :P) τα οποια μπορείς να τα βρεις μέχρι και σε μεγάλα σούπερ μάρκετ ή σε κανα Hondo.
Αναβεις τριγυρω τα κερια σου, βαζεις τη μουσική σου, κλεινεις φυσικα τον απαισιο φωτισμο (σου φτανουν τα κερια) κρατας κι ένα ποτηρακι κόκκινο κρασι και είσαι σουπερ....

καλα, εκτος του οτι αγχωθηκα με τους καθαρισμους γιατι εχω κανει μπολικες μ@λακιες με μπανιερες και υδρομασαζ, να σου πω οτι αυτα που προτεινεις ειναι κορυφαια!


demelene,αυτο που σου λεει η μισελ και η κουε ειναι το πιο συνηθες..
και αυτο με τις μπαλιτσες απο αλατα (ειναι σαν ασβεστης, τριβουν, συνηθως εχουν και κομματακια απο αλλα υλικα μεσα,μυριζουν τελεια και θα τα αναγνωρισεις πολυ ευκολα στα fresh line πχ, και κοστιζουν 3-6 ευρω η μια) ειναι πολυ καλο επισης.. ομως να ξερεις οτι αυτο με τα αλατα πρεπει να το κανεις ΑΦΟΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΛΕΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΣΟΥ.
δλδ, πρεπει να σαι απολυτα καθαρος..να το ριξεις μεσα στη μπανιερα, να βγαλει τις μπουρμπουληθριτσες του, το αρωματακι του, και μετα να βγεις και να σκουπιστεις χωρις να ξεβγαλθεις..!!!
θα μυριζεις τελεια!!!!!!

επισης, προσεχε γιατι ειναι αλλα για αντρες και αλλα για γυναικες...θεωρητικα παντα ετσι?
απλα, δε ξερω αν θα σαρεσε να μυριζεις τριανταφυλλο :P
εμενα παντως δε με χαλαει τον καλο μου να τον πλυνω και με ελατο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να ρωτησω ρε γκαιζ, βαζοντας ολα αυτα τα μπουρμπουληθρενια πραγματα και γεμιζοντας την μπανιερα μετα νιωθετε καθαροι; Γιατι βλεπω συνεχεια τη Σαμανθα (Τζοουνς:p) να βγαινει στα καπακια απ'τη χαλαρωση με πετσετουλα κτλ, αλλα εμενα μου μενει μια αισθηση γλιτσας και παντα κανω τελικα ενα ντουσακι και στα ορθια:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λολλλλ!!!!
καλε, τη σαπουναδα την ξεπλενεις, ομπβιουσλι!
ασε τι κανει η σεξοβια!
τα αλατα (δλδ τη μπαλιτσα που ειναι φτιαγμενη απο κατι σαν ασβεστη) αυτη δεν την ξεπλενεις και ειναι τελεια λεμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μαζι δεν τα ριχνεις ολα αυτα, αφρολουτρα, μπαλιτσες, ελαια, μαντζουνια? Ενα-ενα ξεχωριστα?! :X Και ξαναμανα γεμισμα μπανιερας και ξαναμανα αδειασμα κτλ κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ναι σαν να φτιαχνεις το μαγικο ζωμο μα τον τουτατης:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω οταν εβαλα το υδρομασαζ μου ειπαν οτι απαγορευεται δια ροπαλου να χρησιμοποιω αφρολουτρα, ελαια, αλατια και ξυδια.
Αν θελω λεει να τα βαλω αυτα, να μην ενεργοποιησω το υδρομασαζ. Υδρομασαζ μονο με καθαρο νερακι γιατι χαλανε τον μηχανισμο και θα χασω και την εγγυηση. (Η οποια στην Τζακουζι ειναι και εφ'ορου ζωης πρεπει να πω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μαζι δεν τα ριχνεις ολα αυτα, αφρολουτρα, μπαλιτσες, ελαια, μαντζουνια? Ενα-ενα ξεχωριστα?! :X Και ξαναμανα γεμισμα μπανιερας και ξαναμανα αδειασμα κτλ κτλ?

ναι, αυτο ειναι παιδεμα, αλλα μονο ετσι. τα αλατα (η μπαλιτσα δλδ) πρεπει να μπει μονη της σε καθαρο νερο και το ατομο πρεπει επισης να ναι καθαρο κ να μη ξεπλυθει μετα.
ειναι μανουρα μωρε, γιαυτο το κανεις και μια στις τοσες κι οχι καθε μερα..

Ρε παιδια εχω οταν εβαλα το υδρομασαζ μου ειπαν οτι απαγορευεται δια ροπαλου να χρησιμοποιω αφρολουτρα, ελαια, αλατια και ξυδια.
Αν θελω λεει να τα βαλω αυτα, να μην ενεργοποιησω το υδρομασαζ. Υδρομασαζ μονο με καθαρο νερακι γιατι χαλανε τον μηχανισμο και θα χασω και την εγγυηση. (Η οποια στην Τζακουζι ειναι και εφ'ορου ζωης πρεπει να πω)

ναι ετσι ειναι..!
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ οταν ειναι σε λειουργια το υδρομασαζ.
ολα αυτα που λεμε, σε κανονικες μπανιερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
ναι ετσι ειναι..!
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ οταν ειναι σε λειουργια το υδρομασαζ.
ολα αυτα που λεμε, σε κανονικες μπανιερες.

:( :( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
τα αλατα κανουν απιστευτο καλο, ειναι τρομερα αναζωογονητικα για το ΚΝΣ (διευκολυνουν τις αντλιτες Ka/Na)
ΚΝΣ υποθέτω Κεντρικό Νευρικό Σύστημα?

A.. και που 'στε; Μη μιλάτε για αφρόλουτρα.. μένω πλέον σε ένα σπίτι που έχει ένα μπάνιο σαν το wc που έχουν οι περισσότεροι για τους ξένους, το οποίο φυσικά όχι μπανιέρα δεν έχει, ούτε καν ντουζιέρα (μόνο μια μπαταρία στη μέση του τοίχου και μια τρύπα κάτω για τα νερά!) Βέβαια γελάω πολύ με το μωρό μου, που όποτε έρχεται κανείς στο σπίτι για πρώτη φορά και θέλει τουαλέτα, του λέει να προσέχει μπαίνοντας μη χτυπήσει στη τεράστια μπανιέρα που έχουμε και ΟΛΟΙ, μα ΌΛΟΙ, μπαίνοντας έχουν ένα απορημένο και ψαρωμένο βλέμμα ψάχνοντας την ..ανύπαρκτη μπανιέρα που δεν μπορούν να δουν! :P (Μέχρι που μια ξανθιά κοπέλα - ο ορισμός της ξανθιάς όμως - άρχισε να χτυπάει κάτι πλακάκια στον τοίχο και όταν την ρώτησα τι κάνει, μου απάντησε πως κοιτάει να δει αν έχει κάνα κρυφό χώρο που βάζουμε την ..μπανιέρα! Και ναι, μιλάω εντελώς σοβαρά! :P )
Περιγραφή κλασικου μεγάλου σπίτιου χωρισμένο σε μικρές γκαρσονιέρες για να πιάνουμε τον κώλο των φοιτητών.Όλες οι καινούργιες τουλάχιστον έχουν ένα εμφανή διαχωρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top