Προσεχείς συναυλίες!

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
RED HOT CHILI PEPPERS

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ στην Αθήνα!!!

Θεοι! Εεεελα να μαζευομαστεεεε !!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
RED HOT CHILI PEPPERS

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ στην Αθήνα!!!

Θεοι! Εεεελα να μαζευομαστεεεε !!!!


Θέλω να ρθω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
THE WALKABOUTS

ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2012 – Κύτταρο Live, ΑΘΗΝΑ

Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκίνησε – Τιμή προπώλησης 22€

Ένα από τα πιο αγαπημένα συγκροτήματα του ελληνικού κοινού οι επιβλητικοί The Walkabouts επιστρέφουν στην Ελλάδα και θα εμφανιστούν το Σάββατο 28 Ιανουαρίου στο Κύτταρο Live, στην Αθήνα. Η online προπώληση των εισιτηρίων στα www.123merch.gr και www.ticketarena.gr ξεκίνησε, ενώ από το Σάββατο 26 Νοεμβρίου μπορείτε να προμηθευτείτε εισιτήρια και από τα Public, Metropolis και Ticket House στην εξαιρετική τιμή των 22 ευρώ.

Μοναδική, αισθαντικοί, σκοτεινοί αλλά και κινηματογραφικοί οι The Walkabouts πλησιάζουν τα τριάντα χρόνια σημαντικής καλλιτεχνικής πορείας στο μουσικό στερέωμα και τα γιορτάζουν με την κυκλοφορία του Travels in the Dustland, εφτά χρόνια μετά το Acetylene. Εξάλλου η κυκλοφορία του στάθηκε και αφορμή για μια νέα συνάντηση των The Walkabouts με το ελληνικό κοινό. Το επικά σκοτεινό mood των τραγουδιών του νέου άλμπουμ είναι πλούσιο από «αμερικάνα» αποχρώσεις και μας παρασύρει σε ένα επιβλητικό road trip μέχρι τη «σκονισμένη γη». Μια γη όπου οι ελπίδες και τα όνειρα γλιστρούν πάλι πίσω στην αγριάδα από την οποία προήλθαν. Ο Chris Eckman αναφέρει συγκεκριμένα την επιτακτική ανάγκη της δημιουργίας αυτής της δουλειάς αναφέροντας: “… το άλμπουμ αυτό είναι μια μουσική συλλογή και όχι μονάχα μια ιδέα. Θέλαμε τραγούδια και ακούσματα τόσο ορθάνοιχτα όσο και το τοπίο που μας ενέπνευσε. Θέλαμε ένα άλμπουμ τόσο με πειραματική διάθεση όσο και με την ικανότητα να αναδείξει την δύναμή μας ως μουσικούς… Εξάλλου ο λόγος για να κάνουμε νέο άλμπουμ, είναι αυτός ο δίσκος να είναι καλύτερος από τον προηγούμενο. Με αυτό σαν σκεπτικό λειτουργούμε”. Ο λυρισμός των τραγουδιών του Dustland μας φέρνει εικόνες από τα επιβλητικά τοπία της ερήμου του αμερικάνικου νότου και τις ατελείωτες λεωφόρους που οδηγούν στο Grand Canyon και το Monument Valley σε μία από τις πιο ολοκληρωμένες και γοητευτικές δισκογραφικές παραγωγές που έχουμε ακούσει εδώ και πάρα πολύ καιρό. Δείτε εδώ (www.youtube.com/watch?v=4--K2tFsTkY&feature=channel_video_title) και εδώ (https://www.youtube.com/user/WalkaboutsTube#p/u/0/LT2-2-uBC4g) τους The Walkabouts να μιλάνε για το Travel in the Dustlands.

Oι Carla Torgerson και Chris Eckman αποτελούν τους υπαίτιους της δημιουργίας του συγκροτήματος από το 1984 και αποτελούν ίσως τη μόνη μπάντα από το Seattle που δεν ακολούθησε το κίνημα του grunge αν και υπέγραψε στη Sub Pop. Τραγούδια τους όπως το The Light Will Stay On, Life Full of Holes, Nightdrive, Follow me an Angel, Will you Miss me When I am gone γοήτευσαν και με το παραπάνω το ελληνικό κοινό και το αποδεικνύει με τη θέρμη που υποδέχεται το συγκρότημα σε κάθε live στη χώρα μας. Ανάμεσα στους σκληροπυρηνικούς φαν των The Walkabouts συγκαταλέγεται και ο Πάνος Κοκκινόπουλος μιας και πολύ συχνά χρησιμοποιεί τραγούδια του συγκροτήματος στις σειρές του που πάντα αποτελούν το ιδανικότερο soundtrack και ηχητικό background να χρωματίσουν εικόνες και καταστάσεις.

Η ιδιαίτερη σχέση τους με την Ελλάδα φαίνεται και στα τραγούδια τους όπου το 2000 στο Train leaves at eight (Το τραίνο φεύγει στις οχτώ) διασκευάζουν το ομώνυμο τραγούδι του Μίκη Θεοδωράκη, ενώ παράλληλα εμπεριέχονται και πολλές άλλες διασκευές αγαπημένων τους καλλιτεχνών όπως Goran Bregovic, Jacques Brell, Deus, Fabrizio De Andre και άλλους. Διαμάντια της folk, country και indie rock μουσικής αποτελούν τα είκοσιδύο EP και ολοκληρωμένα άλμπουμ που έχουν κυκλοφορήσει.

Το συγκρότημα πήρε το όνομά του από την ομώνυμη ταινία του Nickolas Roeg βασισμένη στη νουβέλα του James Vance Marshall, σε ένα εξαντλητικό οδοιπορικό δύο αδελφών στις άγριες ερήμους της Αυστραλίας, όπου αναζητούν φαγητό και λύτρωση και έχουν σαν οδηγητή ςτους έναν Αμπορίτζιναλ ιθαγενή. Ενώ η μπάντα πήρε την τελική της μορφή με την προσθήκη του Chris Eckman, της Terri Moeller στα ντραμς και του Michael Wells στο μπάσο. Το 2010 έγινε και η προσθήκη του κιθαρίστα Paul Austin που θα τους συνοδεύει σε αυτή την περιοδεία.


https://www.youtube.com/watch?v=LJpjcYqGjhw

https://www.youtube.com/watch?v=x39VP1mpnDE&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
RED HOT CHILI PEPPERS

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ στην Αθήνα!!!

Θεοι! Εεεελα να μαζευομαστεεεε !!!!


ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ :D ΜΕΤΡΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
RED HOT CHILI PEPPERS

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ στην Αθήνα!!!

Θεοι! Εεεελα να μαζευομαστεεεε !!!!

OΛΟΙ ΕΚΕΙ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.


Τους αγαπώ (και αυτούς:P)

Κυριακή 1 Ιουλίου στο

ROCKWAVE FESTIVAL, TERRAVIBE PARK, ΑΘΗΝΑ Οι BLACK SABBATH είναι το συγκρότημα που επινόησε τη metal μουσική. Αυτό το line up γέννησε, διέδωσε και επέβαλε το heavy metal. Ο πρώτος δίσκος του συγκροτήματος με τίτλο το όνομα τους, Black Sabbath, άλλαξε το πρόσωπο της μουσικής για πάντα. Πήραν τη σκληρή μουσική της εποχής τους, τα σκληρά μπλουζ, τους άλλαξαν πρόσωπο, και τα μετέτρεψαν σε κάτι καινούργιο που αργότερα ονομάστηκε heavy metal μουσική.

Οι BLACK SABBATH, αυτήν την περίοδο, με το αρχικό και πιο πετυχημένο τους σχήμα ηχογραφούν το πρώτο studio album τους μετά από 33 ολόκληρα χρόνια, με παραγωγό τον θρυλικό RICK RUBIN, που θα κυκλοφορήσει παγκοσμίως το φθινόπωρο του 2012.

Όλοι οι μουσικοί έχουν επηρεαστεί από τους BLACK SABBATH και έχουν αναφερθεί με δηλώσεις τους σε αυτούς. Μεταξύ αυτών και ο σπουδαίος performer Henry Rollins: "Η μουσική των BLACK SABBATH είναι η απόλυτη κινητήρια δύναμη. Κάθε αξιόλογο συγκρότημα που αξίζει το βάρος του σε ναπάλμ θα ήθελε να έχει γράψει το ‘War Pigs’. Οι κριτικοί ποτέ δεν το κατανόησαν, αλλά οι fans το αγάπησαν, το κατάλαβαν και ακόμη τους συγκινεί. Όλη η μουσική τους δεν έχει χάσει τίποτα από το δυναμισμό και τη σπίθα της με τον χρόνο. Στην πραγματικότητα τώρα αντηχεί πιο δυνατά… χαιρετίζω τους ισχυρούς BLACK SABBATH τώρα και για πάντα.”

Οι BLACK SABBATH, οι πατέρες της heavy metal μουσικής, με περισσότερες από 70 εκατομμύρια πωλήσεις δίσκων παγκοσμίως, οι νεοσύλλεκτοι του Rock and Roll Hall of Fame (μπήκαν το 2006), οι νικητές των Grammy, θα βρεθούν στην Ελλάδα στο Rockwave Festival και θα μας προσφέρουν στιγμές μεγάλης συγκίνησης! Οι Έλληνες fans θα παρακολουθήσουν μία συναυλία επικών διαστάσεων! Μια ιστορική επιστροφή, μια βραδιά για τους λάτρεις του πραγματικού ροκ από την οποία δεν πρέπει να λείψει κανείς!


Απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, με πολλά αγαπημένα τραγούδια όπως:

Paranoid
iron man
heaven and hell
die young
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
τελικά υπάρχει περίπτωση να πάω:clapup:

:D Τελειααα! :D



Και Black Sabbath δεν θα με χαλουσε καθολου να παω.. αλλα που λεφτα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
:D Τελειααα! :D



Και Black Sabbath δεν θα με χαλουσε καθολου να παω.. αλλα που λεφτα :(
ο φιλος μου εχει παρει ηδη εισιτηρια για black sabbath(μεταλας :P) και προσπαθω να τον ψησω να παμε και ρεντ χοτ τσιλι πεππερς μαζι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
ο φιλος μου εχει παρει ηδη εισιτηρια για black sabbath(μεταλας :P) και προσπαθω να τον ψησω να παμε και ρεντ χοτ τσιλι πεππερς μαζι:D

Θα ψηθει αμα ακουει :) Να ερθεις Red Hot! Εγω μετραω τις μερες,εχω τρελαθει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να ερθεις Red Hot! Εγω μετραω τις μερες,εχω τρελαθει !

Κι εγώ τις μετρούσα -εχω βγάλει ήδη εισιτήρια- αλλά χθες είπα ''τέρμα το μέτρημα'' γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να γίνει τελ. στιγμή. Διόλου απίιθανο να μας την κάνουν. Εχει συμβεί με άλλες μπάντες. Εχουμε μισό Χειμώνα κι ολόκληρο Καλοκαίρι μπροστά μας. Θέλω να ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά. Πάντως μεγάλη η έκπληξή μου για τον ερχομό τους. Ηταν απο τους τελευταίους που περίμενα. Είναι μακράν το πιο αγαπημένο μου συγκρότημα, άσε που ο τραγουδιστής τους πάντα μου θύμιζε, κι εξακολουθεί να μου θυμίζει τον Κομπέιν:redface: Μηπως αγαπώ rhcp επειδή είμαι καψούρα με τους Νιρβάνα;:hmm::redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κι εγώ τις μετρούσα -εχω βγάλει ήδη εισιτήρια- αλλά χθες είπα ''τέρμα το μέτρημα'' γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να γίνει τελ. στιγμή. Διόλου απίιθανο να μας την κάνουν. Εχει συμβεί με άλλες μπάντες. Εχουμε μισό Χειμώνα κι ολόκληρο Καλοκαίρι μπροστά μας. Θέλω να ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά. Πάντως μεγάλη η έκπληξή μου για τον ερχομό τους. Ηταν απο τους τελευταίους που περίμενα. Είναι μακράν το πιο αγαπημένο μου συγκρότημα, άσε που ο τραγουδιστής τους πάντα μου θύμιζε, κι εξακολουθεί να μου θυμίζει τον Κομπέιν:redface: Μηπως αγαπώ rhcp επειδή είμαι καψούρα με τους Νιρβάνα;:hmm::redface::P

Αμ εγω δεν το σκεφτομαι καμια φορα; Οτι μπορει να μην ερθουν και να κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο; Παρ'ολα αυτα δεν μπορω να σταματησω να μετραω τις μερες!
Σε τι σου θυμιζει ο Anthony τον Kurt;;:worry: :confused: (κι εγω τους αγαπω και τους δυο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Lynyrd Skynyrd

18 Ιουνίου -Αθήνα

!


click
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Kasabian - Ejekt Festival 26-27 / 6

ααααχ *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top