O Firefox φορτώνει πολύ την CPU

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει που λέτε κάτι τις τελευταίες μέρες και θέλω μία μικρή βοήθεια... Έχω κάμποσο καιρό που χρησιμοποιώ για λειτουργικό μου το linux ubuntu 8.04. Στο δια ταύτα.. είχα παρατηρήσει ότι με το που ανοίγω τον firefox ο cpu μου μουγκρίζει σαν τρελός, τρέχει φουλ. Μετά απο κάποια τεστ που έκανα με ένα πρόγραμμα που δείχνει τις ταχύτητες του cpu παρατήρησα ότι όντως ισχύει. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάποιον άλλον browser γιατί μόλις τώρα το σιγούρεψα και ήθελα να το ποστάρω για να πάρω απόψεις.. είναι δυνατόν ο firefox να αναγκάζει τον cpu να τρέχει σαν "μανιακός"? Α παρεπιπτόντως η ram είναι 83% άδεια!.. τέλος όταν καταλαγιάσω σε μία σελίδα κάποια ώρα(όπως τώρα καλή ώρα που γράφω το ποστ) ο cpu ηρεμεί, και μόλις τώρα είδα ότι όντως έχουν πέσει οι ταχύτητες του...

Καμία άποψη επι του θέματος?......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο firefox είναι βαρύ πρόγραμμα, ειδικά σε συνδυασμό με κακογραμμένα extensions
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ο firefox είναι βαρύ πρόγραμμα, ειδικά σε συνδυασμό με κακογραμμένα extensions

Γνωρίζεις κανέναν καλό browser για linux?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Chrome;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

το βαλά... προβλήματα και αυτός.. ενώ δεν αργεί και δεν φορτώνει τον cpu αν κολλήσει δεν ξεκολάει με τπτ.. και kill να το κάνω μετά μου σπάει τα νεύρα.. είναι να μην αρχίσει να κολλάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πολύ καλός, όμως εμφανίζει πρόβλημα με το e-steki.
https://www.e-steki.gr/project.php
το βαλά... προβλήματα και αυτός.. ενώ δεν αργεί και δεν φορτώνει τον cpu αν κολλήσει δεν ξεκολάει με τπτ.. και kill να το κάνω μετά μου σπάει τα νεύρα.. είναι να μην αρχίσει να κολλάει..
Χμ! Λογικά τυχαίο είναι είτε πρόβλημα της σελίδας, αποκλείεται να έχει ΤΟΣΟ συχνά κολλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Εμένα πάντως το firefox δεν μου φορτώνει το cpu...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
ειχα και εγω παρομοιο προβλημα με τον firefox γι' αυτο αλλαξα σε safari. Εκτος απο τον cpu η καταναλωση μνημης εφτανε τα 500,000Κ και παραπανω με 1-2 tabs ανοιχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top