[Apple] iPhone

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τα πρώτα iphone ήταν πραγματικά καινοτόμα και άξιζαν τα λεφτά τους...
Τα σημερινά πάλι όχι.
Ακόμα και τώρα το iphone είναι το πιο καινοτόμο smartphone που υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καινοτομο δεν ειναι,,ωραιο ειναι

καινοτομο για μενα ειναι κατι τετοιο.

μονο για κατι τετοιο θα εσκαγα καποια λεφτα
το αιφον απλα εχει βρει τη χρυση τομη μαρκετινγκ και σχεδιασμου να πουλαει..
τι καινοτομο ειναι το λεπτο μεγεθος?μονο φιγουρα

αν με ολα αυτα που εκανε ειχε μπαταρια 1000 ωρες αναμονης πχ ναι,,θα αξιζε τα 500 ευρω..

αν ηταν παχυτερο θα μπορουσε να εχει μεγαλυτερη μπαταρια και καλυτερες επιδοσεις
επισης θα μπορουσε να ηταν πιο ανθεκτικο σε πτωσεις κλπ

απλακανει μονο software καινοτομιες επειδη κοστιζουν λιγοτερο,,αντι να αλλαξει το σωμα του κινητου

απλα λεφτα να βγαινουν..

αλλα θυσιαζει την αποδοση και την τεχνολογια προς χαρην της ομορφιας..μη γελιομαστε..

καθολουκαινοτομο κατι τετοιο..απλαμοδα

να κατι καινοτομο.η νανοτεχνολογια δινει τη λυση με τρισδιαστατες οθονες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είσαι πολύ λάθος.
- Η apple αλλάζει ριζικά το design των iphone κάθε τα 2 χρόνια. Σύγκρινε iphone 2, iphone 3g, iphone 4, iphone 5.
- To software για αυτούς που χρησιμοποιούν android στοιχίζει λιγότερο για την apple που έχει φτιάξει το δικό της λειτουργικό σύστημα από την αρχή όχι.

Μερικές καινοτομίες της apple.
- multitouch
- iPod Shuffle. Κατάφερε και χρησιμοποίησε mp3 player χωρίς οθόνη.
- Υπηρεσίες όπως το Passbook και το Siri.
- Πρώτο κινητό που χρησιμοποιεί επεξεργαστή 64bit.
- icloud. Διαφέρει από άλλες αντίστοιχες υπηρεσίες dropbox και skydrive.
- Touch id. Αισθητηρες δακτυλικού αποτυπώματος υπήρχαν και παλιότερα αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο.
- iradio. Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Όχι

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

που βρισκουν τα λεφτα ομως
τα 15 χρονα

η απλ στηριζεται στην χαμηλη νοημοσυνη των καταναλωτων,που δεν μπορουν να ελεγξουν το συναισθημα με τη λογικη

πχ το αιφον δεν εχει 200τοσες ωρες αναμονη οταν τα 100αρια κινητα εχουν 400 τουλαχιστον?? απαραδεχτο ..δινεις 500 ευρω θα επρεπε να εχει 600 τουλαχιστον..
θα αδειαζει για πλακα..
αλλα η τεχνολογια των μπαταριων εχει χτυπησει τοιχο.
αν ολοι οι χρηστες ηταν ψαγμενοι και σκεφτονταν λογικα και οχι με την εξωτερικη εμφανιση,,η απλ θα ειχε πεθανει καιρο τωρα
η τεχνολογια ουσιαστικα εχει βαλτωσει ,,και εχουμε ολο φρου φρου,,μαρκετινγκ..

περισσοτερο μαρκετινγκ παρα ουσια

συμφερει τις ετιαιρες κοινως να κανουν πιο βλακες τους καταναλωτες..τοσο απλα,,
ο βλακας με πολλα λεφτα ειναι ονειρο..

Κατσε ρε φιλε και εσυ που ξερεις ποση ειναι η νοημοσυνη του καθε χρηστη; Εχεις πιασει ποτε iphone στα χερια σου και δεν εννοω να παρεις του κολλητου και να το αφησεις υστερα απο ενα λεπτο. Οταν πρωτοπηρα το κινητο μου κι εγω σαν γιαγιουλα εκανα και ελεγα πως ηταν μεγα λαθος που το αγορασα. Αλλα οταν καθισα και ειδα τι παιζει, οταν γνωρισα πραγματικα το πως πρεπει να το χειριζεσαι τοτε το καταευχαριστηθηκα και ειναι το μονο κινητο τπ οποιο εχω κρατησει 2 χρονια. Η βλακεια με ολους εσας τους κραχτες της apple για τα iphone ειναι πως τους ριχνετε μια ματια και το βγαλατε μαπα. Ειναι τελειως διαφορετικο συστημα απο τα υπολοιπα οπως και καθε κινητο αλλης εταιριας. Παιρνεις iphone και νομιζεις οτι θα το χειριζεσαι σαν νοκια. Οχι φιλε , πληρωσες apple. Αν δεν κατσεις να το μελετησεις , να βρεις τα "κουμπια" του θα σου φαινεται τραγικο. Κατσε κατω, μαθε για αυτο, ψαξτο και τοτε θα δεις την αξια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ακόμα και τώρα το iphone είναι το πιο καινοτόμο smartphone που υπάρχει.

Το πιο καινοτόμο smartphone που υπάρχει είναι το Galaxy S4. Δεν λέω, καλό smartphone και το iphone αλλά είναι πολύ overpriced και έχει μείνει πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μερικές καινοτομίες της apple.
- multitouch
- iPod Shuffle. Κατάφερε και χρησιμοποίησε mp3 player χωρίς οθόνη.
- Υπηρεσίες όπως το Passbook και το Siri.
- Πρώτο κινητό που χρησιμοποιεί επεξεργαστή 64bit.
- icloud. Διαφέρει από άλλες αντίστοιχες υπηρεσίες dropbox και skydrive.
- Touch id. Αισθητηρες δακτυλικού αποτυπώματος υπήρχαν και παλιότερα αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο.
- iradio. Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν.

- σιγά
- καλό αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο
- S Voice
- και που θα χρειαστεί ένας χρήστης iphone αυτόν τον επεξεργαστή ακριβώς?
- ας μην πιάσουμε κουβέντα για το iradio :P

Το μόνο που αναγνωρίζω είναι το touch id, ενώ από την άλλη η samsung έχει εφαρμογή που βγάζεις photo το φαγητό και σου λέει πόσες θερμίδες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η sasmung δεν κάνει τίποτα άλλο από το 2007 από το να αντιγράφει τις καινοτομίες της apple.

Όπως δεν θα αγόραζα το πλαστικό της apple έτσι δεν θα αγόραζα και το πλαστικό samsung s4 που είναι πιο ακριβό κι όλας (739 ευρώ). Τουλάχιστον η apple βγάζει και μοντέλο με αλουμίνιο.

Για το 64bit επεξεργαστή. Πρακτικά δεν θα χρησιμεύσει πουθενά. Οι προγραμματιστές θα επιδιώξουν να τρέχουν οι εφαρμογές τους τέλεια σε όλα τα idevice. Όμως δίνεται η δυνατότητα στους προγραμματιστές να υποστηρίζουν από τώρα τα προγραμματά τους 64bit. Έτσι μελλοντικά όταν αναγκαστικά όλοι πάνε σε 64 bit για να υποστηρίξουν περισσότερη μνήμη οι περισσότερες εφαρμογές του ios θα είναι ήδη 64bitες ενώ του android 32bites.

Ποια εφαρμογή είναι αυτή με τις θερμίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το S4 δεν κάνει 739€ εκτός κι αν αγοράζεις κινητά απ'τα μεγάλα καταστήματα τύπου πλαίσιο,γερμανός κτλ.
Ενδεικτικά στο skroutz το iphone 4s είναι ακριβότερο απ΄το S4!
64bit επεξεργαστή λογικά θα δούμε και στα καινούρια μοντέλα απ΄την samsung, κάπου το είχα διαβάσει σήμερα.
Το touch id είναι όντως ενδιαφέρον αλλά δεν είναι καινοτομία, το έχουμε δει κι αλλού.
Akikos, οκ κολλάς στο πλαστικό και το καταλαβαίνω όταν πληρώνεις έναν μισθό για να αγοράσεις κινητό. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί το λένε άτομα που το έχουν στην θήκη 24 ώρες το 24ωρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Η sasmung δεν κάνει τίποτα άλλο από το 2007 από το να αντιγράφει τις καινοτομίες της apple.

Όπως δεν θα αγόραζα το πλαστικό της apple έτσι δεν θα αγόραζα και το πλαστικό samsung s4 που είναι πιο ακριβό κι όλας (739 ευρώ). Τουλάχιστον η apple βγάζει και μοντέλο με αλουμίνιο.

Για το 64bit επεξεργαστή. Πρακτικά δεν θα χρησιμεύσει πουθενά. Οι προγραμματιστές θα επιδιώξουν να τρέχουν οι εφαρμογές τους τέλεια σε όλα τα idevice. Όμως δίνεται η δυνατότητα στους προγραμματιστές να υποστηρίζουν από τώρα τα προγραμματά τους 64bit. Έτσι μελλοντικά όταν αναγκαστικά όλοι πάνε σε 64 bit για να υποστηρίξουν περισσότερη μνήμη οι περισσότερες εφαρμογές του ios θα είναι ήδη 64bitες ενώ του android 32bites.

Ποια εφαρμογή είναι αυτή με τις θερμίδες;

Αν θέλω κινητό από αλουμίνιο και ενσωματωμένη μπαταρία (που δεν θέλω) θα πάρω το htc one mini που είναι πολύ φθηνότερο από το iphone και μου αρέσει περισσότερο σαν design. Έτσι κι αλλιώς smartphone για εσένα παίρνεις ή για να το δείχνεις στους άλλους?

Άρα ο 64bit επεξεργαστής είναι άχρηστος για κάποιον που δεν είναι προγραμματιστής. Και παρεπιτπόντως στην αγορά ο πιο δυνατός επεξεργαστής είναι στο οχταπύρηνο s4

S Health
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Άρα ο 64bit επεξεργαστής είναι άχρηστος για κάποιον που δεν είναι προγραμματιστής. Και παρεπιτπόντως στην αγορά ο πιο δυνατός επεξεργαστής είναι στο οχταπύρηνο s4 S Health
Μελλοντικά όλοι θα πάνε σε 64bit λόγω της μνήμης. Η apple με αυτή τη κίνηση επένδυσε στο μέλλον. Ο χρήστης θα ωφεληθεί μελλοντικά όταν θα μπορεί να τρέξει 64bitες βαριές εφαρμογές στο κινητό του ενώ οι αντίστοιχες για το android είναι 32 bit και θα σέρνονται.

Από τα 16GB που έχει η μικρότερη έκδοση τα 9.15GB είναι διαθέσιμα στο χρήστη και κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τη RAM.

Ωραία σαχαλαμαρίτσα το S Health αλλά δεν τη συγκρίνω με τη σουίτα iwork που πλέον δίνει δώρο η apple.


Το μόνο feature το samsung s4 που θα ήθελα στο ιphone είναι οι υπέρυθρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.androidguys.com/2013/06/01/smartphones-how-big-is-too-big/
τα κινητα ξεκινησανε απο τις παντοφλες


και θα καταληξουν σε αυτες?



πια δεν ειναι smartphones
αλλα υπολογιστες παλαμης που παιρνουν και τηλεφωνο

εχουν ξεφυγει τα πραγματα

κανα σκετο κλασσικο αλλα καινοτομο τηλεφωνο δεν βλεπω..


τα smartphones ειναι μοδα και θα περασει..
ισως το μελλον ειναι οι ευκαμπτες οθονες..για να ξαναγυρισουμε στα νεα διπλωτα κινητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μελλοντικά όλοι θα πάνε σε 64bit λόγω της μνήμης. Η apple με αυτή τη κίνηση επένδυσε στο μέλλον. Ο χρήστης θα ωφεληθεί μελλοντικά όταν θα μπορεί να τρέξει 64bitες βαριές εφαρμογές στο κινητό του ενώ οι αντίστοιχες για το android είναι 32 bit και θα σέρνονται.

Από τα 16GB που έχει η μικρότερη έκδοση τα 9.15GB είναι διαθέσιμα στο χρήστη και κάτι αντίστοιχο συμβαίνει με τη RAM.

Ωραία σαχαλαμαρίτσα το S Health αλλά δεν τη συγκρίνω με τη σουίτα iwork που πλέον δίνει δώρο η apple.

Και το επόμενο galaxy 64bit θα είναι όπως και το επόμενο htc και το επόμενο sony.

Ναι αλλά με μπορείς κάλλιστα να βάλεις μια sd card 32gb (κάτι το οποίο δεν γίνετε ούτε σε iphone ούτε στο htc one) και ακόμα να είναι πιο οικονομικη λύση.

Έχει κι άλλες σαχλαμαρίτσες: S Translator, Drama Shot, Group Play, Air View, Air Gesture, Smart Pause κπλ... Αυτες τις εφαρμογές μόνο σε ταινίες επιστημονικής φαντασίας τις βλέπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Αυτή η κατάσταση με εξοργίζει όμως. Δεν μπορεί οι περισσότεροι να ασχολούνται με το iphone παρά με άλλα συμβάντα. Κάνουν λες και δεν υπάρχουν προβλήματα στον κόσμο!! <Γαμώτο έχω μονο τα 699Ε που τα δούλεψα 1μήνα,θέλω ακόμα λίγα και παίρνω το iphone 10!Τέλειααααα> Δεν το παίζω ούτε ευαισθητούλα ούτε το γλυκό κοριτσάκι,απλά προσπαθώ να ερμηνεύσω την συμπεριφορά του μέσου Έλληνα. Δεν μπορείς κύριε να βγάζεις 1000 το μήνα (και πολλά λέω) και να παίρνεις την μαλακία με 700Ε. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ...Ναι εντάξει τα μάζευε μήνες! Αλλά γιατί να κάνεις μια τέτοια χαζή αγορά; Πάρε λαπτοπ,πάρε ρούχα που δεν έχεις,πάρε μια χύτρα στην τελική.. Εκτός αν έχεις έναν παχυλό μισθό και δεν έχεις που να τα πετάξεις βρε αδερφέ. Όμως να βλέπεις κάποιον να κάνει 3δουλειές για να συντηρηθεί και να αγοράζει κινητό με τόσα; είναι λίγο αστείο!! (Εντάξει σταματάω το παραλήρημα !!:P )
Και λιγα λες!Καταρχας,το κακο αρχιζει απο την οικογενεια.Δυστυχως,στην Ελλαδα υπαρχει μια ιδιοτροπια που δεν την καταλαβαινει ουτε ο ξενος ουτε συμβαδιζει με τη λογικη και εκτος τουτου,ειναι η αιτια του οσα τραβαμε,το κακο μας το κεφαλι φταιει ,τιποτα αλλο,ουτε η Μερκελ ουτε κανεις αλλος,αν το φιλοσοφησεις λιγο θα δεις οτι και το συστημα που ειναι λανθασμενο ,που βγαινεις να παρεις ενα χυμο στο περιπτερο και δε σου δινει κανεις αποδειξη,κι αν τ ζητησεις σ πουλα και τσαμπουκα,που παιρνεις ταξι και σου λεει με ταξιμετρο η χωρις και μετα ο ιδιος σ συζητα για την κριση και βριζει τους πολιτικους,που 9/10 και περισσοτεροι εχουν κλεψει εστω μια φορα το ιδιο τους το κρατος,που δεν εχουν να φανε και παρολα αυτα ξημεροβραδιαζονται στα pc games και τρεχουν καθε μερα στον κοτσοβωλο για gadgets και διαλεγουν το ακριβοτερο (iphone)ασχετως αν ειναι εντελως αχρηστο και δυσαναλογο με το μισθο του και δηθεν κρισεις και μαλακιες,δεν ειναι τυχαιο που ειμαστε η μονη χρεοκωπημενη χωρα που ολα πανε απο το κακο στο χειροτερο.Ποιος ειπε οτι ειμαστε εξυπνος λαος?δεν νομιζω πολυ λιγοι ειμαστε εξυπνοι και χρησιμοι στην κοινωνια,και η επαρχια ειναι εντελως στο κοσμο της.Δε μας ενδιαφερει που ο αλλος διπλα μας λιμοκτονει,και ειναι μεγαλο το ποσοστο,δε μας ενδιαφερει που κλεβουμε τ κρατος,δε μας ενδιαφερει που ο αλλος αυτοκτονει αρκει εμεις να μαστε καλα ,και παρολα αυτα οταν ερθει το κακο και σε μας,θα παρακαλουσαμε αλληλεγγυη.Επειδη βγηκα απο το θεμα να πω και κανα δυο λογακια για αυτο τ iphone.
Το θεμα ειναι κυριως μαρκετινγκ ,αυτο που πουλανε ειναι η φιρμα,επειδη ακριβως ειναι ακριβο και κομψο,προοριζεται για τις αναγκες του κακομαθημενου πλουσιου που το μονο που εχει να σκεφτει ειναι το κυρος του,αλλα δεν εξυπηρετει σε τιποτα,ερχεται ο καθενας απο ταδε χωριο και παιρνει το iphone γιατι εχει αναγνωριση δακτυλικων αποτυπωματων και γιατι εχει ηχο κλανιας και ανοιγει το καπακι της τουαλετας με wifi για να μην χεστει πανω του.Ελεος δλδ,που παμε ρε!:D

https://www.androidguys.com/2013/06/01/smartphones-how-big-is-too-big/
τα κινητα ξεκινησανε απο τις παντοφλες


και θα καταληξουν σε αυτες?



πια δεν ειναι smartphones
αλλα υπολογιστες παλαμης που παιρνουν και τηλεφωνο

εχουν ξεφυγει τα πραγματα

κανα σκετο κλασσικο αλλα καινοτομο τηλεφωνο δεν βλεπω..


τα smartphones ειναι μοδα και θα περασει..
ισως το μελλον ειναι οι ευκαμπτες οθονες..για να ξαναγυρισουμε στα νεα διπλωτα κινητα..
Ρε συ δεν εχουν τιποτε αλλο να δειξουν,τα ιδια και τα ιδια,κανανε τις τηλεορασεις και τα κινητα υπολογιστες και το αντιστροφο,βγaλαν τεχνολογιες 3d,και????μας χρειαζονται αυτα σε μας?μας προσφερουν πραγματικα τιποτα?στο μυαλο μας ειναι ολα!Χωρια το οτι ειναι επιβλαβη λογω ακτινοβολιας,εχει ολα τα κινητα ποση ακτινοβολια εχουν ,εγω πραγματικα εξεπλαγην γτ εμενα πραγματικα επεμπει πολυ .https://www.apocalypsejohn.com/2013/08/deite-ti-aktinovolia-sar-ekpempei-to-kinito-sas.html.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κατσε ρε φιλε και εσυ που ξερεις ποση ειναι η νοημοσυνη του καθε χρηστη; Εχεις πιασει ποτε iphone στα χερια σου και δεν εννοω να παρεις του κολλητου και να το αφησεις υστερα απο ενα λεπτο. Οταν πρωτοπηρα το κινητο μου κι εγω σαν γιαγιουλα εκανα και ελεγα πως ηταν μεγα λαθος που το αγορασα. Αλλα οταν καθισα και ειδα τι παιζει, οταν γνωρισα πραγματικα το πως πρεπει να το χειριζεσαι τοτε το καταευχαριστηθηκα και ειναι το μονο κινητο τπ οποιο εχω κρατησει 2 χρονια. Η βλακεια με ολους εσας τους κραχτες της apple για τα iphone ειναι πως τους ριχνετε μια ματια και το βγαλατε μαπα. Ειναι τελειως διαφορετικο συστημα απο τα υπολοιπα οπως και καθε κινητο αλλης εταιριας. Παιρνεις iphone και νομιζεις οτι θα το χειριζεσαι σαν νοκια. Οχι φιλε , πληρωσες apple. Αν δεν κατσεις να το μελετησεις , να βρεις τα "κουμπια" του θα σου φαινεται τραγικο. Κατσε κατω, μαθε για αυτο, ψαξτο και τοτε θα δεις την αξια του.

Εγώ που έχω πιάσει iphone στα χέρια μου (είχα το 4s για ένα χρόνο), έχω να δηλώσω πως είναι πεταμένα λεφτά. Θεωρώ αδιανόητο ένα τόσο ακριβό κινητό να μην έχει βασικές λειτουργίες όπως πχ αναφορά μηνύματος! :confused:
Επιπλέον είναι απίστευτα δύσχρηστο και ευπαθές, εμένα μετά από 8 μήνες κανονικής χρήσης και πολλής προσοχής (δεν μου είχε πέσει/βραχεί/χτυπηθεί ποτέ) σταμάτησε να χτυπάει και μου το άλλαξαν ευτυχώς επειδή ήταν ακόμα εντός εγγύησης.
Το μόνο καλό που έχουν είναι η κάμερα που για την κατηγορία της είναι πολύ καλή.
Πλέον έχω το s4 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το θεμα ειναι κυριως μαρκετινγκ ,αυτο που πουλανε ειναι η φιρμα,επειδη ακριβως ειναι ακριβο και κομψο,προοριζεται για τις αναγκες του κακομαθημενου πλουσιου που το μονο που εχει να σκεφτει ειναι το κυρος του,αλλα δεν εξυπηρετει σε τιποτα,ερχεται ο καθενας απο ταδε χωριο και παιρνει το iphone γιατι εχει αναγνωριση δακτυλικων αποτυπωματων και γιατι εχει ηχο κλανιας και ανοιγει το καπακι της τουαλετας με wifi για να μην χεστει πανω του.Ελεος δλδ,που παμε ρε!

σωστοοςς..:D


Εγώ που έχω πιάσει iphone στα χέρια μου (είχα το 4s για ένα χρόνο), έχω να δηλώσω πως είναι πεταμένα λεφτά. Θεωρώ αδιανόητο ένα τόσο ακριβό κινητό να μην έχει βασικές λειτουργίες όπως πχ αναφορά μηνύματος!
Επιπλέον είναι απίστευτα δύσχρηστο και ευπαθές, εμένα μετά από 8 μήνες κανονικής χρήσης και πολλής προσοχής (δεν μου είχε πέσει/βραχεί/χτυπηθεί ποτέ) σταμάτησε να χτυπάει και μου το άλλαξαν ευτυχώς επειδή ήταν ακόμα εντός εγγύησης.
Το μόνο καλό που έχουν είναι η κάμερα που για την κατηγορία της είναι πολύ καλή.
Πλέον έχω το s4 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη.

επισης και η μπαταρια

ποσες ωες αναμονης λεει?καπου 225 ..

βεβαια τα απλα δεν εχουν πολλα αυτονητα πραγματα οπως καρτουλα επεκτασης usb
κλπ,,ολα αυτα δεν ενοχλουν τους αιφοναδες?
λιγοτερη απο ενα κινητακι των 20 ευρω.
γινεται να δινεις τα λεφτα ενος λαπτοπ και να μηνεχει σουπερ ντουπερ μπαταρια τουλαχιστον 500 ωρες?
ειναι δυνατον?καθε ποσο το φορτιζετε?τα samsung εχουν 600

περα που δεν ξερωποσοι αιφοναδες ξερουν και χρησιμοποιους ολες αυτες τις δυνατοτητες..
ή το χουν μονο για μοστρα


ουτε amoled οθονη εχει,,χωρις λαμπα πισω δηλαδη...

και βασικαβλεπω εδω οτι το αιφον ειναι προιον μοδαςκαι οχι τεχνολογιας ειναι αλλη ομαδα προιοντων.
ολο συναισθημα βλεπω στη διαφημιση,,να το ερωτευθεις κλπ μπουρδες,,εχετε δει αλλο τεχνολογικο ποιον να αντιμετωπιζει τον εαυτο του σαν γκομενα?

καθαρα χτυπαει το συναισθημα..ειναι ομορφο παρτο..σαν χαντρες σε αγριους

μονο που βλεπωαυτη τη νοοτροπια δεν θα παρω απλ πραμα ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ένας φίλος μου πήρε το i-phone 5 περυσι που βγήκε (αφου είχε πουλήσει το 4s που το ειχε 3-4 μήνες).
Χτες έγραψε στο φβ οτι το πουλάει το 5..ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ :P
Τα πιο πεταμένα λεφτά που θα μπορούσα να ξοδέψω αν αγόραζα το i-phone.
Καταρχήν android rules!
Δεύτερον η apple τον παίρνει.Το βλέπω στους υπολογιστές που είμαι πιο σχετικός.
Υπολογιστής της apple υποτετραπλάσιος σε δυνατότητες και χαρακτηριστικά,στην 5πλάσια τιμή (πχ απο εναν της Lenovo)
Όσο για το design των i-phone ..To μόνο που μου άρεσε ειναι το 3gs.
Το 4,4S,5 ...απλά άθλια..
Γενικά 750Ευρώ ΔΕΝ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ με την καμία παναγία.ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και το επόμενο galaxy 64bit θα είναι όπως και το επόμενο htc και το επόμενο sony.
Το θέμα δεν είναι πότε θα βάλουν οι κατασκευαστές 64 bit επεξεργαστές αλλά πότε η google θα αποφασίσει να υποστηρίξει 64bit στο android.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ένας φίλος μου πήρε το i-phone 5 περυσι που βγήκε (αφου είχε πουλήσει το 4s που το ειχε 3-4 μήνες).
Χτες έγραψε στο φβ οτι το πουλάει το 5..ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ
καλα ομως δεν χανει λεφτα αξια σε καθε πωληση?

αυτο παρε πουλα στυλ συμφερει τελικα?βαζεις και απο την τσεπη σου κθε φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ρε συ δεν εχουν τιποτε αλλο να δειξουν,τα ιδια και τα ιδια,κανανε τις τηλεορασεις και τα κινητα υπολογιστες και το αντιστροφο,βγaλαν τεχνολογιες 3d,και????μας χρειαζονται αυτα σε μας,μας προσφερουν πραγματικα τιποτα?στο μυαλο μας ειναι ολα!

Πριν 10 χρόνια έλεγαν ότι τα κινητά ήταν πολυτέλεια, πριν 20 πολυτέλεια ήταν οι τηλεοράσεις, πριν 30 τα πλυντήρια.

Το θέμα δεν είναι πότε θα βάλουν οι κατασκευαστές 64 bit επεξεργαστές αλλά πότε η google θα αποφασίσει να υποστηρίξει 64bit στο android.

Λογικά ή στο Kit-Kat ή στην επόμενη version.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
καλα ομως δεν χανει λεφτα αξια σε καθε πωληση?

αυτο παρε πουλα στυλ συμφερει τελικα?βαζεις και απο την τσεπη σου κθε φορα

Ναι ρε...θα βάλει...απλα αντι για 750... θα βάλει 100-200 ευρώ...
Για μένα ΟΧΙ δεν αξίζει...απλά σκέψου να μην το πουλούσε κιόλας..
4s =700 +
5=750+
5s=750
=2200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top