Πώς θα αντιδρούσατε αν κάποιος/α φλέρταρε το σύντροφό σας;

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Τον πρώτο λόγο τον έχει πάντα ο/η σύντροφος, άν έχει βρεί κάποιον άλλον που τον νομίζει καλύτερο και θέλει να πάει μαζί του δεν μπορείς να την εκβιάσεις να μείνει μαζί σου.
Σε περίπτωση που της αρέσει το φλέρτ πρέπει να αντιδράσεις βίαια και απέναντι της μαζί με αυτόν που την φλερτάρει πράγμα πολύ δύσκολο επειδή τότε θα σε εγκαταλείψει.
Άν ενοχλείται και ζητήσει η ίδια να επέμβω τότε η επιλογή είναι εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JennyV

Δραστήριο μέλος

Η JennyV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 735 μηνύματα.
με απόλυτη ηρεμία, αφού του έχω εμπιστοσύνη και ξέρω πόσο σωστός είναι :) μετά θα "χαμογελάγαμε" και μαζί με το συμβάν!

ΥΓ εντάξει η φυσιολογική αναταραχή ( μέσα μου ) θα υπήρχε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εντάξει γτ να υπάρχει κάποια οποιαδήποτε αναταραχή; Υποθετικά μιλώντας και πάλι δεν ήρθε και να τον ξεγυμνώσει κάνοντας του κόλπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Αφού διαπίστωνα ότι κοιτάει την κοπέλα μου με επιμονή θα τον κοίταγα με αυστηρό ύφος και αν συνέχιζε θα τον πήγαινα μία προσαγωγή στο κοντινότερο τμήμα.:D Να δούμε μετά αν θα ξανακοίταγε κοπέλες άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε τώρα αν φλερτάρεις άλλες μπροστά στη δικιά σου θες χέσιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μου συνεβη πριν αρκετο καιρο οταν ημουν φοιτητης.Ειχα βγει σε ενα club εγω η κοπελα μου και μια φιλη της και εκει ενας τυπος που καθοτανε ακριβως διπλα μας με την παρεα του δεν σταματουσε να κοιταει την κοπελα μου.Μολις αρχισε να κανει και νοηματα δεν αντεξα και σηκωθηκα.Βγηκαμε εξω και μετα ηρθε και τον παρελαβε το ασθενοφορο γιατι του εσπασα το χερι και το ποδι.Απο την παρεα του δεν τολμησε να μπει κανενας στη μεση(ωραιοι φιλοι) αλλα αν με ρωτησετε αν το μετανοιωσα για αυτο που εκανα θα απαντησω πως ναι!χωρισα με την κοπελα μου και καταλαβα πως δεν αξιζε να ασχοληθω!αν μου συνεβαινε κατι αντιστοιχο σημερα ισως να εδινα τοπο στην οργη και να εφευγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μου συνεβη πριν αρκετο καιρο οταν ημουν φοιτητης.Ειχα βγει σε ενα club εγω η κοπελα μου και μια φιλη της και εκει ενας τυπος που καθοτανε ακριβως διπλα μας με την παρεα του δεν σταματουσε να κοιταει την κοπελα μου.Μολις αρχισε να κανει και νοηματα δεν αντεξα και σηκωθηκα.Βγηκαμε εξω και μετα ηρθε και τον παρελαβε το ασθενοφορο γιατι του εσπασα το χερι και το ποδι.Απο την παρεα του δεν τολμησε να μπει κανενας στη μεση(ωραιοι φιλοι) αλλα αν με ρωτησετε αν το μετανοιωσα για αυτο που εκανα θα απαντησω πως ναι!χωρισα με την κοπελα μου και καταλαβα πως δεν αξιζε να ασχοληθω!αν μου συνεβαινε κατι αντιστοιχο σημερα ισως να εδινα τοπο στην οργη και να εφευγα.
Δηλαδή Θα έφευγες και θα άφηνες τον αλλον να φλερτάρει με την ησυχία του τη κοπέλα σου ; Είπαμε ευγένεια και διακριτικότητα αλλά οχι κι έτσι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μου συνεβη πριν αρκετο καιρο οταν ημουν φοιτητης.Ειχα βγει σε ενα club εγω η κοπελα μου και μια φιλη της και εκει ενας τυπος που καθοτανε ακριβως διπλα μας με την παρεα του δεν σταματουσε να κοιταει την κοπελα μου.Μολις αρχισε να κανει και νοηματα δεν αντεξα και σηκωθηκα.Βγηκαμε εξω και μετα ηρθε και τον παρελαβε το ασθενοφορο γιατι του εσπασα το χερι και το ποδι.Απο την παρεα του δεν τολμησε να μπει κανενας στη μεση(ωραιοι φιλοι) αλλα αν με ρωτησετε αν το μετανοιωσα για αυτο που εκανα θα απαντησω πως ναι!χωρισα με την κοπελα μου και καταλαβα πως δεν αξιζε να ασχοληθω!αν μου συνεβαινε κατι αντιστοιχο σημερα ισως να εδινα τοπο στην οργη και να εφευγα.
Εγώ πάλι θα φτιαχνομουν πολύ αν πλακονοταν ο φίλος μου για πάρτη μου:P νταξ εξαρτάται αλλά γενικά και να μην αντιδράσεις καθόλου φαίνεται σαν να αδιαφορεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Έλεος ρε παιδιά!!! Τι τερατώδεις αντιδράσεις είναι αυτές για κάτι τόσο απλό και ασήμαντο; Τι διάβασαν τα ματάκια μου; μούτρα, σκηνές, κλάματα, τσαμπουκαλέματα, καυγάδες, χεσίματα, προσαγωγή στο αστυνομικό τμήμα (αυτό ήταν κορυφαίο), σπασίματα χεριών, αλλά και υπερηφάνεια κοριτσιού που ο καλός της θα πλακωνόταν για πάρτη της. Μου έκανε εντύπωση που κανένας δεν είπε "θα τον καλούσα σε μονομαχία για την τιμή μου", καθώς στην εποχή αυτή παραπέμπουν αρκετές απαντήσεις.
Ο άλλος δεν είναι ούτε ιδιοκτησία μας ούτε "πράμμα". Καθένας έχει την προσωπικότητά του, ξέρει να χειρίζεται τις καταστάσεις, έχει δικαίωμα να δρα αυθόρμητα και να μην περιορίζεται από (ανόητους) κανόνες που ο άλλος του επιβάλλει. Έχει τύχει άπειρες φορές να φλερτάρει άλλος την κοπέλα μου ή εκείνη αυτόν μπροστά μου, όπως επίσης να φλερτάρω εγώ άλλο κορίτσι ή εκείνο εμένα μπροστά της. Και λοιπόν; Αυτά είναι (ως ένα βαθμό) φυσιολογικά και επιθυμητά. Αν κάποιος από το ζευγάρι πιστεύει ότι ξεπερνιούνται τα όριά του, έχει στόμα να βάλει τον ξένο στη θέση του. (Μόνο σε περίπτωση που η κατάσταση θα γινόταν επικίνδυνη και η κοπέλα μου δεν θα μπορούσε να το χειριστεί θα επενέβαινα, όμως αυτό δεν μας έχει ακόμα τύχει).
Υ.Γ. Καλό φθινόπωρο (με 35°C) σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Έλεος ρε παιδιά!!! Τι τερατώδεις αντιδράσεις είναι αυτές για κάτι τόσο απλό και ασήμαντο; Τι διάβασαν τα ματάκια μου; μούτρα, σκηνές, κλάματα, τσαμπουκαλέματα, καυγάδες, χεσίματα, προσαγωγή στο αστυνομικό τμήμα (αυτό ήταν κορυφαίο), σπασίματα χεριών, αλλά και υπερηφάνεια κοριτσιού που ο καλός της θα πλακωνόταν για πάρτη της. Μου έκανε εντύπωση που κανένας δεν είπε "θα τον καλούσα σε μονομαχία για την τιμή μου", καθώς στην εποχή αυτή παραπέμπουν αρκετές απαντήσεις.
Ο άλλος δεν είναι ούτε ιδιοκτησία μας ούτε "πράμμα". Καθένας έχει την προσωπικότητά του, ξέρει να χειρίζεται τις καταστάσεις, έχει δικαίωμα να δρα αυθόρμητα και να μην περιορίζεται από (ανόητους) κανόνες που ο άλλος του επιβάλλει. Έχει τύχει άπειρες φορές να φλερτάρει άλλος την κοπέλα μου ή εκείνη αυτόν μπροστά μου, όπως επίσης να φλερτάρω εγώ άλλο κορίτσι ή εκείνο εμένα μπροστά της. Και λοιπόν; Αυτά είναι (ως ένα βαθμό) φυσιολογικά και επιθυμητά. Αν κάποιος από το ζευγάρι πιστεύει ότι ξεπερνιούνται τα όριά του, έχει στόμα να βάλει τον ξένο στη θέση του. (Μόνο σε περίπτωση που η κατάσταση θα γινόταν επικίνδυνη και η κοπέλα μου δεν θα μπορούσε να το χειριστεί θα επενέβαινα, όμως αυτό δεν μας έχει ακόμα τύχει).
Υ.Γ. Καλό φθινόπωρο (με 35°C) σε όλους.


Δίας για άλλη μία φορά τα παραλές και δεν έχεις όρια. Όσο για την προσαγωγή που ανέφερα δεν το εννοούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Δίας για άλλη μία φορά τα παραλές και δεν έχεις όρια. Όσο για την προσαγωγή που ανέφερα δεν το εννοούσα.
Ναι γιατί και να το εννοούσες θα έκαναν ουρά τα τμήματα ποιο θα αναλάβει τέτοια σημαντική υπόθεση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
οταν λεω θα εφευγα εννοω οτι θα επαιρνα την κοπελα μου και θα φευγαμε να τα πιουμε καπου αλλου!Αυτο δεν ειναι δειλια ειναι νομιζω η πιο εξυπνη αντιδραση που μπορει να επιλεξει οποιος βρεθει σε μια τετοια θεση!και στο λεω εγω που ειμαι 2 μετρα ολο μυς εχοντας παιξει μποξ για αρκετα χρονια.Τωρα που ειμαι 34 και σκεφτομαι πιο ωριμα καταλαβα οτι απο εκεινο το βραδυ εγω βγηκα ζημιωμενος που εχασα την κοπελα μου και φανηκα σε ολους σαν τρελος!!!!Δεν αξιζει για εναν μαλακα να χαλας τη βραδια σου γιατι αν δινουμε σημασια στο καθε μαλακα τοτε πρεπει ολη μερα να δερνομαστε!και κατι τελευταιο και ισως το πιο βασικο,τι θα γινοτανε αν ο τυπος πεθαινε?- γιατι του εριξα πολυ ξυλο- και μονο αυτο το ενδεχομενο πρεπει ολους να μας προβληματισει ωστε να περιορισουμε τα νευρα μας!!!!!

Έλεος ρε παιδιά!!! Τι τερατώδεις αντιδράσεις είναι αυτές για κάτι τόσο απλό και ασήμαντο; Τι διάβασαν τα ματάκια μου; μούτρα, σκηνές, κλάματα, τσαμπουκαλέματα, καυγάδες, χεσίματα, προσαγωγή στο αστυνομικό τμήμα (αυτό ήταν κορυφαίο), σπασίματα χεριών, αλλά και υπερηφάνεια κοριτσιού που ο καλός της θα πλακωνόταν για πάρτη της. Μου έκανε εντύπωση που κανένας δεν είπε "θα τον καλούσα σε μονομαχία για την τιμή μου", καθώς στην εποχή αυτή παραπέμπουν αρκετές απαντήσεις.
Ο άλλος δεν είναι ούτε ιδιοκτησία μας ούτε "πράμμα". Καθένας έχει την προσωπικότητά του, ξέρει να χειρίζεται τις καταστάσεις, έχει δικαίωμα να δρα αυθόρμητα και να μην περιορίζεται από (ανόητους) κανόνες που ο άλλος του επιβάλλει. Έχει τύχει άπειρες φορές να φλερτάρει άλλος την κοπέλα μου ή εκείνη αυτόν μπροστά μου, όπως επίσης να φλερτάρω εγώ άλλο κορίτσι ή εκείνο εμένα μπροστά της. Και λοιπόν; Αυτά είναι (ως ένα βαθμό) φυσιολογικά και επιθυμητά. Αν κάποιος από το ζευγάρι πιστεύει ότι ξεπερνιούνται τα όριά του, έχει στόμα να βάλει τον ξένο στη θέση του. (Μόνο σε περίπτωση που η κατάσταση θα γινόταν επικίνδυνη και η κοπέλα μου δεν θα μπορούσε να το χειριστεί θα επενέβαινα, όμως αυτό δεν μας έχει ακόμα τύχει).
Υ.Γ. Καλό φθινόπωρο (με 35°C) σε όλους.
συμφωνω μαζι σου οτι δεν πρεπει να ειμαστε ακραιοι στις αντιδρασεις μας αλλα για ποιοα ωριμοτητα να μιλησουμε οταν λεμε για εικοσαχρονα παιδια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
οταν λεω θα εφευγα εννοω οτι θα επαιρνα την κοπελα μου και θα φευγαμε να τα πιουμε καπου αλλου!Αυτο δεν ειναι δειλια ειναι νομιζω η πιο εξυπνη αντιδραση που μπορει να επιλεξει οποιος βρεθει σε μια τετοια θεση!και στο λεω εγω που ειμαι 2 μετρα ολο μυς εχοντας παιξει μποξ για αρκετα χρονια.Τωρα που ειμαι 34 και σκεφτομαι πιο ωριμα καταλαβα οτι απο εκεινο το βραδυ εγω βγηκα ζημιωμενος που εχασα την κοπελα μου και φανηκα σε ολους σαν τρελος!!!!Δεν αξιζει για εναν μαλακα να χαλας τη βραδια σου γιατι αν δινουμε σημασια στο καθε μαλακα τοτε πρεπει ολη μερα να δερνομαστε!και κατι τελευταιο και ισως το πιο βασικο,τι θα γινοτανε αν ο τυπος πεθαινε?- γιατι του εριξα πολυ ξυλο- και μονο αυτο το ενδεχομενο πρεπει ολους να μας προβληματισει ωστε να περιορισουμε τα νευρα μας!!!!!

Χωρις παρεξηγηση αλλα το να την πεφτει ο αλλος στη κοπελα σου μπροστα σου κι εσυ το μονο που θα κανεις ειναι να την παρεις και να φυγετε, μοιαζει λιγο με δειλια. Δεν εννοω να πιανομασε με τον καθενα στα χερια για το παραμικρο, αλλα τουλαχιστο να του ζητησεις το λογο. Δηλαδη οσες φορες ενας μαλακας θα με προκαλει ετσι, εγω θα την κανω στα γρηγορα για αλλο μερος ωστε ν'αποφυγω τον καβγα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos1819

Νεοφερμένος

Ο miltos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
σε εναν μεθυσμενο που δεν ξερει τι του γινεται τι λογο θα ζητησεις?βεβαια εγω μιλαω και εκ του ασφαλους λογω και ογκου δεν μου εχει ξανατυχει τετοια περιπτωση αλλα επαναλαμβανω οτι αν μου τυχει θα προσπαθησω οσο βεβαια μπορω να αποφυγω την συμπλοκη!τωρα αν ο αλλος το παρατραβηξει και βεβαια θα αντιδρασω αλλα να ξερεις οτι οι αντιδρασεις και τα χτυπηματα απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερουν και πιστευω οτι με τη σταση που τηρω προστατευω πρωτα και περισσοτερο απο ολους τον ιδιο μου τον εαυτο!και για να στο εξηγησω καλυτερα σκεψου οτι αρπαζομαστε και ο αλλος πεθαινει η τραυματιζεται πολυ σοβαρα!απο προσωπικη εμπειρια φιλος μου πολυ δυνατος μποξερ εκανε ετσι μια φασαρια με εναν μαλακα και ακομα δεν εχει ξεμπλεξει παρολο που εχουν περασει 10 χρονια γιατι ο αλλος εχασε απο το δεξι του ματι την οραση απο μια μπουνια.Οι γιατροι ειπαν αποκοληση αμφλιστροειδους η κατι τετοιο!το θεμα ειναι οτι η ζωη του καταστραφηκε ολοσχερως.Παντα στο πισω μερος του μυαλου μας ας εχουμε το χειροτερο σεναριο οσο αφορα τη φασαρια και δεν σου μιλαω για φασαριες μεταξυ παιδιων η φοιτητων αλλα για φασαριες πολεμικων μηχανων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Αρχικά θα αισθανόμουν κολακευμένος...Το ότι είναι μαζί μου η κοπέλα δεν σημαίνει ότι απαγορεύεται να την κοιτάξει κάποιος άντρας...Πιστεύω ότι και εκείνη θα αισθανόταν καλά με τον εαυτό της..Από εκεί και πέρα όμως αν γινόταν πολύ επίμονος δεν θα έκανα κάτι μαζί του..Ούτε ξύλο ούτε τίποτα.Αν η κοπέλα υποψιαστεί κάτι ναι περιμένω να κάνει εκείνη κάτι για να του δώσει ''χυλόπιτα'' αν δεν έχει πάρει γραμμή του τι συμβαίνει θα την έπαιρνα αγκαλιά για να του δείξω ότι αυτή είναι η περιοχή μου οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το κόψεις..Γνήσιο λιοντάρι...Τώρα αν πήγαινα στην τουαλέτα και ερχόμενος τους έβλεπα να μιλάνε εκεί υπάρχουν δύο σενάρια
Αν της μίλαγε και η κοπέλα μου έδειχνε ενοχλημένη ότι προσπαθεί να τον απομακρύνει και δεν γίνεται τίποτα θα πήγαινα και θα του έλεγα ή φεύγεις από το τραπέζι ή από το μαγαζί διαλέγεις και παίρνεις..αν το παρατραβήξει γροθιά στο μάτι και φεύγουμε.
Αν την έβλεπα να του μιλάει και εκείνη με χαμογελάκια και γούτσου γούστου θα την άρπαζα από το χέρι θα πηγαίναμε σπίτι και θα την πλήρωνε εκείνη για όλα και όχι αυτός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τώρα αν πήγαινα στην τουαλέτα και ερχόμενος τους έβλεπα να μιλάνε εκεί υπάρχουν δύο σενάρια.

Αν της μίλαγε και η κοπέλα μου έδειχνε ενοχλημένη ότι προσπαθεί να τον απομακρύνει και δεν γίνεται τίποτα θα πήγαινα και θα του έλεγα ή φεύγεις από το τραπέζι ή από το μαγαζί διαλέγεις και παίρνεις..αν το παρατραβήξει γροθιά στο μάτι και φεύγουμε.
Γιατί να φτάσεις σε βία; Είπαμε ρε παιδιά να δημιουργούνται σχέσεις αλλά μην το παρατραβήξουμε. Εφόσον η κοπέλα ξέρει τα όριά της και ξέρει ότι θέλει εσένα γιατί να κάνεις σκηνή ή να απειλήσεις κάποιον που απλά θα την δει μια φορά σε ένα μαγαζί;

Αν την έβλεπα να του μιλάει και εκείνη με χαμογελάκια και γούτσου γούστου θα την άρπαζα από το χέρι θα πηγαίναμε σπίτι και θα την πλήρωνε εκείνη για όλα και όχι αυτός...
Πες μου ότι θα την βάραγες κιόλας να με τρελάνεις. Σιγά! Άνθρωποι είναι θα μιλήσουν, θα πουν ένα αστείο και πιθανόν να μην συναντηθούν πάλι. Και όπως είπα παραπάνω η κοπέλα εφόσον θα έχετε μιλήσει θα έχει θέσει κάποια όρια, οπότε ο μοναδικός λόγος που θα μείνει μαζί του για να μιλήσει είναι επειδή θα μείνει κολακευμένη και τίποτα άλλο. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Γιατί να φτάσεις σε βία; Είπαμε ρε παιδιά να δημιουργούνται σχέσεις αλλά μην το παρατραβήξουμε. Εφόσον η κοπέλα ξέρει τα όριά της και ξέρει ότι θέλει εσένα γιατί να κάνεις σκηνή ή να απειλήσεις κάποιον που απλά θα την δει μια φορά σε ένα μαγαζί;


Πες μου ότι θα την βάραγες κιόλας να με τρελάνεις. Σιγά! Άνθρωποι είναι θα μιλήσουν, θα πουν ένα αστείο και πιθανόν να μην συναντηθούν πάλι. Και όπως είπα παραπάνω η κοπέλα εφόσον θα έχετε μιλήσει θα έχει θέσει κάποια όρια, οπότε ο μοναδικός λόγος που θα μείνει μαζί του για να μιλήσει είναι επειδή θα μείνει κολακευμένη και τίποτα άλλο. :confused:

Φυσικά και δεν θα την χτύπαγα....Απλά θα της έκανα παρατήρηση ....Κι ότι αφορά το πάνω είπα αν το παρατραβήξει....Έχω υπομονή και είμαι άνθρωπος που τα κρατάω μέσα μου αλλά αν την χάσω....δύσκολα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Φυσικά και δεν θα την χτύπαγα....Απλά θα της έκανα παρατήρηση ....Κι ότι αφορά το πάνω είπα αν το παρατραβήξει....Έχω υπομονή και είμαι άνθρωπος που τα κρατάω μέσα μου αλλά αν την χάσω....δύσκολα τα πράγματα.
Έτσι όπως το είχες γράψει, ήταν σαν να έλεγες κακομοίρα μου την έβαψες.:P
Και σου ξαναλέω εφόσον η κοπέλα σου ξέρει τα όριά της και έχετε μιλήσει για ότι πειράζει τον καθένα από πριν, δεν θα το κάνει. Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Γιατί να φτάσεις σε βία; Είπαμε ρε παιδιά να δημιουργούνται σχέσεις αλλά μην το παρατραβήξουμε. Εφόσον η κοπέλα ξέρει τα όριά της και ξέρει ότι θέλει εσένα γιατί να κάνεις σκηνή ή να απειλήσεις κάποιον που απλά θα την δει μια φορά σε ένα μαγαζί;


Πες μου ότι θα την βάραγες κιόλας να με τρελάνεις. Σιγά! Άνθρωποι είναι θα μιλήσουν, θα πουν ένα αστείο και πιθανόν να μην συναντηθούν πάλι. Και όπως είπα παραπάνω η κοπέλα εφόσον θα έχετε μιλήσει θα έχει θέσει κάποια όρια, οπότε ο μοναδικός λόγος που θα μείνει μαζί του για να μιλήσει είναι επειδή θα μείνει κολακευμένη και τίποτα άλλο. :confused:

Έτσι όπως το είχες γράψει, ήταν σαν να έλεγες κακομοίρα μου την έβαψες.:P
Και σου ξαναλέω εφόσον η κοπέλα σου ξέρει τα όριά της και έχετε μιλήσει για ότι πειράζει τον καθένα από πριν, δεν θα το κάνει. Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις.

Όχι δα...Μια χαρά μπορείς να εκτονωθείς και με τον διάλογο και φυσικά χωρίς βρισιές..Υπάρχουν στα πάντα εξαιρέσεις..Ανάλογα την περίσταση.Φυσικά υπάρχει και η περίπτωση τραβηγμένη βέβαια αλλά καθόλου απίθανη..Το γεγονός του να ήταν παλιός συμμαθητής και να κοιτάζει για να δει αν όντως του θυμίζει κάποια και να είχαν πιάσει συζητήσεις από τα σχολικά τους χρόνια..Πότε δεν ξέρεις..Γούτσου γούτσου χαδάκια και τέτοια δεν θα τα ανεχόμουν όμως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
την τελευταία φορά που θυμάμαι να αντδρώ σε κάτι τέτοιο,
ήταν όταν η φίλη μου την έπεφτε στο αγόρι μου μπροστά μου (έμμεσα αλλά το βλεπα, μάτι έβγαζε, χαζή δεν είμαι)
και αυτό που έκανα ήταν να του το πω.. σκηνή ζηλοτυπίας όπως θέλετε πείτε το, ναι είμαι ντιπ για ντιπ ζηλιαρόγατο.. αλλά δε του το είπα ούτε ερειστικά ούτε ειρωνικά... όπως κάθε ερωτευμένη κοπέλα λοιπόν, περίμενα να ακούσω κάτι που θα ανεβάσει εμένα, τύπου "όχι δεν έχω μάτια για άλλη" ή "τι χαζούλα που είσαι ούτε καν" ή ότι άλλο τελοσπάντων θα με έκανε να πιστέψω ότι προτιμά εμένα ρε παιδί μου..
ε ο άχρηστος αυτό που γύρισε και μου είπε ήταν "δεν συμβαίνε κάτι απλώς είναι μια χαρά κοπέλα, με χιούμορ και έχουμε και κοινά ενδιαφέροντα"
η απάντησή μου χωρισμός.. επιπολαιότατος βέβαια.. το μετάνιωσα πικρά και κλαίγομαι ακόμη..
αλλά το ηθικό μου δίδαγμα από αυτή την ιστορία, είναι ότι ποτέ ξανά δεν θα δείξω με τέτοιο τρόπο τη ζήλια μου στο αγόρι μου, ποτέ ξανά σκηνή ζηλοτυπίας.. καλύτερα να σε ζηλεύουν οι άλλοι παρά εσύ αυτούς.. όόόόχι θα κάτσω να σκάσω..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top