Τι πρέπει να έχει ή όχι μία σχέση

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Διαφωνώ. Αν είναι να είναι και αν είναι κεραυνοβόλο, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Απλά δεν έχεις επιλογή. (Ειλικρινά το θεωρώ απλά μια ευγενική δικαιολογία για να σου πει ο άλλος πως δεν θέλει)
Καμιά φορά έρχονται άνθρωποι σημαντικοί στη ζωή μας, αλλά οι συνθήκες δεν βοηθούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ να το πιστέψω κι εγώ αυτό Χριστίνα μου. Αλλά πάρα πολύ. Τείνω όμως να πιστεύω πως είναι απλά δικαιολογία λόγω φόβου/έλλειψης διάθεσης/έλλειψης χημείας/δεν ξέρω τι άλλο. Αν θες, όλα τα μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ να το πιστέψω κι εγώ αυτό Χριστίνα μου. Αλλά πάρα πολύ. Τείνω όμως να πιστεύω πως είναι απλά δικαιολογία λόγω φόβου/έλλειψης διάθεσης/έλλειψης χημείας/δεν ξέρω τι άλλο. Αν θες, όλα τα μπορείς.
Σε κάποιες περιπτώσεις, ναι είναι όπως τα λές, αλλά υπάρχουν και κάποιες άλλες που δεν σου μένουν πολλές επιλογές να κάνεις αλλιώς.
Γιατί αν έκανες, οι ισορροπίες που θα τάραζες και οι άνθρωποι που θα δυστυχούσαν εξ αιτίας σου έχουν προτεραιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σωστό timing...

Σωστό, πολύ βασικό :). Δυστυχώς :/: .

Διαφωνώ. Αν είναι να είναι και αν είναι κεραυνοβόλο, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Απλά δεν έχεις επιλογή. (Ειλικρινά το θεωρώ απλά μια ευγενική δικαιολογία για να σου πει ο άλλος πως δεν θέλει)
Βασικά, κορίτσια, είναι πώς το ορίζετε. :)

Πουχου η έννοια "να είσαι στο σωστό μέρος, τη σωστή ώρα, με το σωστό άνθρωπο" μπορεί άλλος να το πει σωστό timing και ο άλλος seer luck. Ο πρώτος θα σου πει ότι όλα έγιναν "προγραμματισμένα" κι ο δεύτερος ότι έτυχε και βρήκες τον άνθρωπό σου (ίσως).

Τώρα αν πάλι συνδέσουμε το timing με τις εξωτερικές συνθήκες, ένα έχω να πω: αλλιώς τα προγραμματίζουμε κι αλλιώς τα φέρνει η ζωή._
Άποψή μου :)


[Ένα λεπτάκι να δω σε ποιο θρεντ απαντάω, γιατί ξεχάστηκα :P]


Εγώ θα έλεγα να ζήσουμε τη ζωή μας όπως μπορούμε καλύτερα και ν' αφήσουμε το timing γι' αργότερα. Για όταν έρθει πραγματικά η ώρα του. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε κάποιες περιπτώσεις, ναι είναι όπως τα λές, αλλά υπάρχουν και κάποιες άλλες που δεν σου μένουν πολλές επιλογές να κάνεις αλλιώς.
Γιατί αν έκανες, οι ισορροπίες που θα τάραζες και οι άνθρωποι που θα δυστυχούσαν εξ αιτίας σου έχουν προτεραιότητα.

(Γιώργο δεν σε πήδηξα. Σε διάβασα λέμε! :P)

Εγώ απλά λέω πως μερικά πράγματα απλά δεν ελεγχονται και δεν ξέρω κανέναν να επιλέγει να ..δυστυχεί για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αυτό.

Κατά τα άλλα συμφωνώ πάνω - κάτω (80% πάνω - 20% κάτω) με τον Γιώργο! (μα τι έχω πάθει απόψε; :worry::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ απλά λέω πως μερικά πράγματα απλά δεν ελεγχονται και δεν ξέρω κανέναν να επιλέγει να ..δυστυχεί για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αυτό.
Μήπως ξέρεις; Σκέψου απλά πόσα άτομα ξέρεις που παραμένουν κολλημένα με κάποιον έρωτα συνειδητά ή ασυνείδητα, ενώ η ιστορία έχει τελειώσει. Αυτοί δεν δυστυχούν για μεγάλο χρονικό διάστημα; :worry:






Και λίγα offtopics :redface:

(Γιώργο δεν σε πήδηξα. Σε διάβασα λέμε! :P)
(Αν πω κρίμα; :bleh:)
Κατά τα άλλα συμφωνώ πάνω - κάτω (80% πάνω - 20% κάτω) με τον Γιώργο! (μα τι έχω πάθει απόψε; :worry::P)
Όταν λες "πάνω" και "κάτω"; :P
(μα τι έχω πάθει απόψε; :worry::P)
Αϋπνίες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μήπως ξέρεις; Σκέψου απλά πόσα άτομα ξέρεις που παραμένουν κολλημένα με κάποιον έρωτα συνειδητά ή ασυνείδητα, ενώ η ιστορία έχει τελειώσει. Αυτοί δεν δυστυχούν για μεγάλο χρονικό διάστημα; :worry:

Σύμφωνοι σε αυτό που λες. Αλλά εγώ λέω άλλο. Λέω πως αν σου σκάσει ο ΕΝΑΣ, αυτός που θα σε θέλει τρελά και θα τον θέλεις τρελά, τότε δύσκολα θα γυρίσεις μετά να του πεις "ξέρεις, μωρό μου, λάθος τάϊμινγκ!". Αυτό λέω! Καλά που το 'χεις το μυαλό σου; :P



(Αν πω κρίμα; :bleh:)
Ε τώρα δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου. Δεν ξέρεις τι χάνεις! :P

Όταν λες "πάνω" και "κάτω"; :P

Up and down. Γιου νόου; :P


Μπαν αύριο και οι δυο, το βλέπω! :D Καλύτερα να μη με ξαναπιάσουν! :P (και φαντάσου να είχα και κέφια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Σύμφωνοι σε αυτό που λες. Αλλά εγώ λέω άλλο. Λέω πως αν σου σκάσει ο ΕΝΑΣ, αυτός που θα σε θέλει τρελά και θα τον θέλεις τρελά, τότε δύσκολα θα γυρίσεις μετά να του πεις "ξέρεις, μωρό μου, λάθος τάϊμινγκ!".
Δεν θα τον διώξεις.
Αλλά λόγω εξωτερικών συνθηκών η σχέση δεν θα μπορεί να προχωρήσει ελεύθερα. Και αυτές οι δυσκολίες μπορεί να προκαλούν προβλήματα.
Ίσως όχι αξεπέραστα, αλλά καλώς ή κακώς προκαλούν φθορές. Αν όχι φθορές, μια κούραση όμως...
Τότε δεν θα έλεγες πως ήταν λάθος timing;

Είναι θέμα προσέγγισης του θέματος και σίγουρα θέμα χαρακτήρα.
Οι παράγοντες όμως είναι πολλοί και αν δεν είσαι έτοιμος να πάρεις αποφάσεις καθοριστικές και έτοιμος να υποστείς τις συνέπειες, ακόμα και ο ΕΝΑΣ μετά από κάποια χρόνια ταλαιπωρίας ίσως να γίνει και ΚΑΝΕΝΑΣ... :(

Ενώ αν είχε έρθει λίγο νωρίτερα... Λίγο πριν...

Τέλος πάντων... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τρια ζήτω για το πεπρωμενο λοιπον....:) Αν σε θελει η Θεα εχει καλως.Διαφορετικα πιες 2 λιτρα κρασι κ αστα να παν στον κορακα...Πιστευω οτι οι ερωτες τις ζωης μας ειναι καπου εκει εξω κ μας περιμενουν.Κ εμεις περιμενουμε το timing που πολυ σοφα προτεινε η Cristina....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Τρια ζήτω για το πεπρωμενο λοιπον....:) Αν σε θελει η Θεα εχει καλως.Διαφορετικα πιες 2 λιτρα κρασι κ αστα να παν στον κορακα...Πιστευω οτι οι ερωτες τις ζωης μας ειναι καπου εκει εξω κ μας περιμενουν.Κ εμεις περιμενουμε το timing που πολυ σοφα προτεινε η Cristina....
Κανείς δεν είπε να περιμένουμε το timing !! Απλά καμιά φορά γνωρίζουμε ένα άτομο σε μια κακή φάση της ζωής μας με αποτέλεσμα να μη φερόμαστε όπως θα φερόμασταν υπο φυσιολογικές συνθήκες. Το ότι δεν είναι όλα στο χέρι μας δε σημαίνει ότι καθόμαστε και περιμένουμε και παθητικά την τύχη μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίμων

Νεοφερμένος

Ο Αίμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οχι παθητικα,υπομονετικα.Οταν ετοιμαζεται να σου χαμογελασει το καταλαβαινεις(συνηθως) οποτε μειωνονται κατα πολυ οι πιθανοτητες να βρεθειες σε αλλη μια απο αυτες τις τοσο τρομακτικες στιγμες αμηχανιας.Πιστευω στο πεπρωμενο,σ'αυτα τα θεματα τουλαχιστον.Μπορει αλλωστε να το δει ο οποιοσδηποτε να συμβαινει ανα πασα στιγμη.'Η εγω ειμαι υπερβολικα προκατειλημενος,οποτε παω πασο....:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάλι δεν καταλαβαίνω την τύφλα μου από το timing. Αν μου κάτσει και θέλω κάτι, απλά τα τινάζω όλα στον αέρα! :clapup: (δεν έχω παιδιά όμως, αν είχα δεν ξέρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Τα πρέπει της σχέσης....:P:Επικοινωνία, πάθος, ένταση, σεβασμός,χιούμορ, έρωτας:redface:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
What the lady above said :D

Και να προσθέσω και εγώ.
Πρέπει να έχει εμπιστοσύνη.
Και δεν πρέπει να έχει απόλυτη διαφάνεια-αλήθεια μεταξύ του ζευγαριού.Θέλω να πω,πως ορισμένα μυστικά πρέπει να μένουν μυστικά.
Δεν λέω να λένε ψέματα,αλλά δεν είναι ανάγκη να ξέρεις τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τι πρέπει να έχει μια σχέση
Να μην έχει "πρέπει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top