Εμπόδια στο να εκδηλώσεις τα συναισθήματά σου

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα από πουθενά οτι ο φίλος μας μιλάει για σχέση.
Από τον τίτλο, δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.
Μιλάει μόνο για εκδήλωση συναισθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα από πουθενά οτι ο φίλος μας μιλάει για σχέση.
Από τον τίτλο, δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.
Μιλάει μόνο για εκδήλωση συναισθημάτων.
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται :P
Στην κουε απαντούσα και ουσιαστικά πήρα αφορμή απο τα λεγόμενα της για να εκφράσω μια γενικότερη απορία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται :P
Στην κουε απαντούσα και ουσιαστικά πήρα αφορμή απο τα λεγόμενα της για να εκφράσω μια γενικότερη απορία μου.
:confused: :confused: :confused:
Ποια μύγα και ποιος μυγιάστηκε;
Εγώ δεν αναφέρομαι σε σένα.......:confused: :confused: :confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:confused: :confused: :confused:
Ποια μύγα και ποιος μυγιάστηκε;
Εγώ δεν αναφέρομαι σε σένα.......:confused: :confused: :confused: :confused:
Απαντάς κάτω ακριβώς απο το μήνυμα μου και σχολιάζεις μια λέξη την οποία είχα αναφέρει μόνο εγώ στα τελευταία 14 μηνύματα. Τι θες να υποθέσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Aπό μια λέξη οδηγείθηκες σε αυτό το συμπέρασμα;:confused:
Λάθος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η michelle ειπε πως δεν υπαρχει προβλημα αν το εχουν ξεπεράσει και οι 2 πρωην.Δηλαδη εαν ο ενας αισθανεται ακομα κατι δεν πρεπει ο αλλος να κανει κατι με καποιον που θέλει μονο και μονο για να μην στεναχωρηθει ο πρωην?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Aπό μια λέξη οδηγείθηκες σε αυτό το συμπέρασμα;:confused:
Λάθος σου.
Σου είπα, όχι μόνο απο μια λέξη αλλά απο το γεγονός ότι:
  1. Ήμουν η μόνη που την ανέφερα στα τελευταία 14 μηνύματα
  2. Απαντούσες ακριβώς κάτω απο το μήνυμα μου (είθισται αν απαντάμε σε παλιότερο απο το τελευταίο μήνυμα να κάνουμε παράθεση)
  3. Δεν ανέφερες σε ποιόν απευθυνόσουν
Η michelle ειπε πως δεν υπαρχει προβλημα αν το εχουν ξεπεράσει και οι 2 πρωην.Δηλαδη εαν ο ενας αισθανεται ακομα κατι δεν πρεπει ο αλλος να κανει κατι με καποιον που θέλει μονο και μονο για να μην στεναχωρηθει ο πρωην?

Ε κάντε κι εσείς λίγο υπομονή μέχρι να το ξεπεράσει! Ή μιλήστε μαζί του/της μπας και είχατε την τύχη να είναι αλτρουιστής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

max

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ε κάντε κι εσείς λίγο υπομονή μέχρι να το ξεπεράσει! Ή μιλήστε μαζί του/της μπας και είχατε την τύχη να είναι αλτρουιστής :P

Αν μια σχέση είχε νόημα ποτέ δεν ξεπερνιέται εντελώς και οι φιλικές σχέσεις μπορεί να δοκιμαστούν πολύ άσχημα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σου είπα, όχι μόνο απο μια λέξη αλλά απο το γεγονός ότι:
  1. Ήμουν η μόνη που την ανέφερα στα τελευταία 14 μηνύματα
  2. Απαντούσες ακριβώς κάτω απο το μήνυμα μου (είθισται αν απαντάμε σε παλιότερο απο το τελευταίο μήνυμα να κάνουμε παράθεση)
  3. Δεν ανέφερες σε ποιόν απευθυνόσουν
Ήσουν η μονη που ανέφερες τη λέξη σχέση, την έννοια της σχέσης όμως την ανέφερε και η ΚουΕ, κι εκείνη τη στιγμή εγώ διάβαζα τα ποστ της.
Οταν δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, αλλά μιλάω γενικά, δεν κάνω παράθεση.



Λάθος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
[/list]Ήσουν η μονη που ανέφερες τη λέξη σχέση, την έννοια της σχέσης όμως την ανέφερε και η ΚουΕ, κι εκείνη τη στιγμή εγώ διάβαζα τα ποστ της.
Οταν δεν απευθύνομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, αλλά μιλάω γενικά, δεν κάνω παράθεση.



Λάθος σου.

Δεν είπα οτι ήμουν η μόνη, είπα οτι ήμουν η μόνη για τα τελευταία 14 μηνύματα.
Αν εσύ δεν μπορείς να κάνεις πιο κατανοητό αυτό που θες να πεις δεν είναι λάθος του άλλου αν συμπεράνει το προφανές.

Λάθος ΣΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν είπα οτι ήμουν η μόνη, είπα οτι ήμουν η μόνη για τα τελευταία 14 μηνύματα.
Αν εσύ δεν μπορείς να κάνεις πιο κατανοητό αυτό που θες να πεις δεν είναι λάθος του άλλου αν συμπεράνει το προφανές.

Λάθος ΣΟΥ.
Και γιατί μετράς μόνο τα τελευταία 14 μηνύματα;:confused:
Με αντιγράφεις.:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η michelle ειπε πως δεν υπαρχει προβλημα αν το εχουν ξεπεράσει και οι 2 πρωην.Δηλαδη εαν ο ενας αισθανεται ακομα κατι δεν πρεπει ο αλλος να κανει κατι με καποιον που θέλει μονο και μονο για να μην στεναχωρηθει ο πρωην?

αν και εφόσον ο πρώην είναι φίλος.... ε ναι
δεν πληγώνουμε τους φίλους μας για να περάσουμε εμείς καλά....

Και Λία, για να σου απαντήσω στο ερώτημα που έθεσες.
Γιατί ΠΟΤΕ δεν ξέρεις αν ΟΝΤΩΣ έχουν σβήσει τα αισθηματα κι απ τις δυο πλευρες
Ακομα κι αν ο άλλος έχει ήδη άλλη σχεση.

Ετσι όπως το λες... είναι θεμιτό ο οποιοσδήποτε να τα φτιάχνει με τον πρώην μας αν εμείς δεν έχουμε αισθηματα...
Η μαμά μας... η κολλητή μας.... η ξαδέρφη μας..... η κουμπάρα μας...
Δεν πάει έτσι όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αν και εφόσον ο πρώην είναι φίλος.... ε ναι
δεν πληγώνουμε τους φίλους μας για να περάσουμε εμείς καλά....

Και Λία, για να σου απαντήσω στο ερώτημα που έθεσες.
Γιατί ΠΟΤΕ δεν ξέρεις αν ΟΝΤΩΣ έχουν σβήσει τα αισθηματα κι απ τις δυο πλευρες
Ακομα κι αν ο άλλος έχει ήδη άλλη σχεση.

Ετσι όπως το λες... είναι θεμιτό ο οποιοσδήποτε να τα φτιάχνει με τον πρώην μας αν εμείς δεν έχουμε αισθηματα...
Η μαμά μας... η κολλητή μας.... η ξαδέρφη μας..... η κουμπάρα μας...
Δεν πάει έτσι όμως
Μα πραγματικά δεν θα είχα πρόβλημα να τα φτιάξει η μαμά μου, η ξαδέρφη μου κλπ με πρώην μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και γιατί μετράς μόνο τα τελευταία 14 μηνύματα;:confused:
Με αντιγράφεις.:) :) :)
Θα μπορούσα να πω και 10. Ήθελα να δείξω πόσα μηνύματα είχε να αναφερθεί, δηλαδή πόσο παλιά είχε αναφερθεί πριν το πω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μα πραγματικά δεν θα είχα πρόβλημα να τα φτιάξει η μαμά μου, η ξαδέρφη μου κλπ με πρώην μου...

that's you again :).και συμφωνώ μαζί σου :) (εννοώ το αυτό ισχύει και για μένα-καλά για όλους πλην του τελευταίου που ακόμα δεν έχει πολιτογραφηθεί "πρώην").. .ΟΜΩΣ, ο ξάδερφος μου είχε ενοχληθεί πολύ από φίλο του όταν τα έφτιαξε με μια πρώην του. Σε σημείο παρεξήγησης... Τελικά χωρίσανε, και οι σχέσεις των φίλων αποκαταστάθηκαν, αλλά αν είχε πάει καλά η σχέση δεν ξέρω αν θα είχαν αποκατασταθεί... Τον ξάδελφο μου, πχ τον ενοχλούσε [παρόλο που είχε άλλη σχέση την οποία διατηρεί ακόμα] να βλέπει την πρώην του φάτσα κάρτα μπροστά του στις "Ζευγαροεξόδους" και να είναι με τον φίλο του... Δεν ξέρω να σου εξηγήσω γιατί, γιατί δεν το έχω νιώσει, όμως είναι αρκετοί αυτοί που δεν τους αρέσει αυτό το πράγμα (όσο κουλ και να το παίζουν).

Προσωπικά, όταν μου συνέβη (να γουστάρω τρελά πρώην φίλης μου) δεν έκανα απολύτως τίποτα γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω περεξηγήσεις. Και γενικώς είμαι τις άποψης ότι ο γκόμενος της φίλης μου βγαίνει εσαεί από την κατηγορία "άντρας διαθέσιμος", ακόμα και μετά την... απομάκρυνση από το ταμείο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Προσωπικά, όταν μου συνέβη (να γουστάρω τρελά πρώην φίλης μου) δεν έκανα απολύτως τίποτα γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω περεξηγήσεις. Και γενικώς είμαι τις άποψης ότι ο γκόμενος της φίλης μου βγαίνει εσαεί από την κατηγορία "άντρας διαθέσιμος", ακόμα και μετά την... απομάκρυνση από το ταμείο... :)[/quote]
Μπραβο τετοια απάντηση δέν περιμενα να διαβάσω.Δεν ξέρω αν τα στέλνω σωστά γιατί είμαι καινούργιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μπραβο τετοια απάντηση δέν περιμενα να διαβάσω.

γιατί???? :confused::confused::confused:

Δεν είμαι η μόνη που ενστερνίζεται αυτήν την άποψη (τουλ στον δικό μου κύκλο!)

εκτός και αν το λες ειρωνικά, οπότε... και πάλι γιατί!??? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
γιατί???? :confused::confused::confused:

Δεν είμαι η μόνη που ενστερνίζεται αυτήν την άποψη (τουλ στον δικό μου κύκλο!)

εκτός και αν το λες ειρωνικά, οπότε... και πάλι γιατί!??? ;)
Οχι αλλά μ αυτά πού βλέπω γύρω μου καλύτερα να είχα γεννηθεί τύφλος!Καί
συγνώμη αλλά δέν μπορώ να πιστέψω και δέν κοροιδεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα πραγματικά δεν θα είχα πρόβλημα να τα φτιάξει η μαμά μου, η ξαδέρφη μου κλπ με πρώην μου...

εγώ πάλι θα είχα :P
Και θα σου εξηγήσω το γιατί...
όπως είπε και η XRZ όταν υπάρχει άντρας και είναι σχέση φίλης, κολλητής ξαδέρφης κλπ, στο δικό μου οπτικό πεδίο δεν παίζει σε ερωτικό επίπεδο.
Δεν τον βλέπω ερωτικά με τίποτα.... είναι μια ουδέτερη κατάσταση...
Αν λοιπόν χωρίσουν, πως απ τη μια στιγμή στην άλλη θα τον δω τον άλλον ερωτικά?
Αν τον δω ερωτικά, για μένα πάντα, θα σημαίνει ότι όσο ήταν με την άλλη... κάτι μέσα μου φούντωνε...
Αρα βρισκόμενη στον αντίποδα... δε μου αρέσει καθολου η σκέψη ότι η φίλη μου μπορεί να βλέπει ερωτικά τον σύντροφο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλά τά λές αλλά αυτά ηταν σέ πιό ρομαντικές εποχές καί οχι τώρα!Τά πράγματα δυστηχώς εχουν αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top