Κι όμως υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εγώ μιλαω για το κίνητρο να είναι καλός. Συγγνώμη αλλά δεν βρίσκω να μου απάντησες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Θεωρώ ότι είναι υπερβολικό να πούμε ότι όποιος κάνει "μία καλή πράξη" βοηθώντας έναν συμπολίτη του το κάνει καθαρά με εγωιστικό τρόπο, προσδοκώντας σε κάμια μελλοντική ανταμοιβή:/:

Αν κάποιος στο super market βοηθήσει εμάς τους κοντότερους να φτάσουμε έναν μπουκάλι απορρυπαντικού (που συνήθως το τοποθετούν στα ουράνια:mad:) δε νομίζω ότι το κάνει ούτε για να μας την πέσει κοινώς, ούτε για να του εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας με καφέδες και τα συναφή...
Είναι περισσότερο μία πράξη αλληλοβοήθειας... όπως είπε και η Ρηνούλα προηγουμένως απλά βοηθάει έναν συνανθρωπό του που βρίσκεται σε δύσκολη θέση.

όσον αφορά το post του buggs, που λεει πως αν δεν υπάρχει ανταμοιβή ίσως ο άνθρωπος αυτό να νιώσει κορόιδο, δεν συμφωνώ. Προσωπικά θα ένιωθα κορόιδο αν κάποιος δικός μου άνθρωπος ήταν αγνώμων μέτα από μία βοήθεια μου, από τον οποίο λόγω της σχεσης μας έχουμε διαφορετικές απαιτήσεις, παρά αν βοήθησω έναν παντελώς άγνωστο, πχ να δώσεις οδηγιές σε κάποιον τουρίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
buggs θες να μου πεις ότι δεν θα πρόσφερες τη θέση σου στο λεωφορείο σε μία ηλικιωμένη ή μία έγγυο; Το κίνητρο είναι ότι θες να κάνεις μία καλή πράξη για να νιώσεις εσύ καλά, εσωτερικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αυτός είναι όλος ο καυγάς. Θα νοιώσεις καλά εσωτερικά, ή θα νοιώσεις κορόιδο; Η γιαγιά στο λεωφορείο μπορει να είναι κάποια που έχει κακοποιήσει τα παιδιά της. Η έγγυος κάποια που κυοφορεί το εξώγαμο παιδί της εν αγνοία του άντρα της. Γιατί να τις βοηθήσεις αυτές; Να ψοφήσουν μία ώρα αρχύτερα.

Θα μου πεις τί σόι παράδειγμα είναι αυτό; Μα αν μιλάμε για ηθική ανταμοιβή, τότε αυτός που θα βοηθήσουμε, αν μή τι άλλο, αφου δεν θα μας το ανταποδώσει,να μήν ξέρουμε ότι σίγουρα το αξίζει;

Ούτε αυτό όμως δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Και με τον κόσμο να γίνεται όλο και πιο σκάρτος, ψεύτης και υποκριτής, λίγο λίγο καταλήγει πραγματικός ηρωισμός να υιοθετείς μια καλή συμπεριφορά, να βοηθάς και να εξυπηρετείς. Γιατί οι πιθανοτητες θα είναι εναντίον σου και, ολοένα περισσότερο θα βοηθάς ανθρώπους που δεν το αξίζουν. Αυτό δεν το σκέφτηκες, τί κοινωνικο΄ρόλο παίζει το να βοηθήσεις κάποιον που δεν το αξίζει. Είναι σαν να ειρωνεύεσαι εκείνη τη στιγμή όλους όσους αυτό το άτομο τυχόν έχει βλάψει.

Οπότε,ο τύπος της ΚουΕ, που δεν εκανε κάτι τόσο απλό όσο η θέση στο λεωφορείο, που εργάστηκε περισσότερο χωρίς να πληρωθεί και χωρις κάν να την ξέρει, και την εξυπηρέτησε κιόλα με τον καλύτερο τρόπο, ναι,είναι πολύ σημαντικό αν και πώς θα ανταμοιφθεί και οχι μονο απο τη συνειδησή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι Buggs;; Πάντα σκέφτεσαι τόσο πολύ πριν κάνεις οτιδήποτε; Ακόμα και το απλό που είπε η Καλυψώ (να προσφέρεις τη θέση σου στο λεωφορείο σε μία ηλικιωμένη κυρία);; Δηλαδή θα έπρεπε πρώτα να πάρεις συνέντευξη από γνωστούς και συγγενείς της εν λόγω κυρίας για να αποφανθείς αν αξίζει ή όχι τη θέση αυτή; Μάλλον υπάρχουν πολλοί σαν εσένα εκεί έξω, γι αυτό όλοι αποφεύγουν να σε βοηθήσουν ακόμα και σε κάτι απλό όταν μπορούν :hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να σκεφτώ οι πιθανότητες ειναι εναντίον έτσι κι αλλιώς. Οι πλειοψηφία ειναι κακοί, δεν την αξιζουν την καλοσύνη. Δεν χρειάζεται να πάρεις συνέντευξη. Οι καλοί άνθρωποι ειναι πλέον τόσο λίγοι που πρέπει να καταλάβουν πώς ειναι σημαντικό να μήν βοηθούν τους κακούς σε τιποτα ποτέ. Και μία κλασσική ένδειξη κακίας είναι ότι οι κακοί δεν ανταμοίβουν, βουτάνε ότι τους δώσεις και οταν έρθει η ώρα να δώσουν κάτι πίσω λένε δικιολογίες, φιλοσοφίες, εξυπναδες υπεκφυγές ή απλά εξαφανίζονται. Γιατί οι κακοί είναι βασικά κλέφτες, της ζωής και της καλής διάθεσης των άλλων όπου τις βρούν.

Προσωπικά λοιπόν, αφού ρωτάς, το αφήνω στην διαίσθησή μου, προφανώς δεν μπορείς να πάρεις συνέντευξη. Ομως η πιθανότητα να βοηθήσω ενα κάθαρμα με απωθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Τι να πω... Σκεφτόμαστε τόσο μα τόσο διαφορετικά που πραγματικά μερικές φορές αδυνατώ να σε ακολουθήσω στη σκέψη σου, ούτε καν να μπω στη θέση σου και να φανταστώ πώς αισθάνεσαι. Γιατί περιμένεις αντάλλαγμα σε όλες σου τις πράξεις; Εγώ προσωπικά επειδή μετακινούμαι αποκλειστικά με τα ΜΜΜ πολλές φορές έχω προσφέρει τη θέση μου σε κάποιον που τη χρειαζόταν (ηλικιωμένο, έγγυο, γυναίκα με παιδάκι, κάποιον που είχε πολλές σακούλες ή πολλές αποσκευές κτλ). Το χαμόγελό τους και το ευχαριστώ που μου λένε με κάνει να νιώθω πολύ όμορφα. Μπορεί να μην είναι καλοί άνθρωποι όλοι τους αλλά μου αρκεί που προσπαθώ να γίνω εγώ. Ίσως έτσι δώσω κι εγώ το παράδειγμα σε άλλους να κάνουν το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να σκεφτώ οι πιθανότητες ειναι εναντίον έτσι κι αλλιώς. Οι πλειοψηφία ειναι κακοί, δεν την αξιζουν την καλοσύνη. Δεν χρειάζεται να πάρεις συνέντευξη. Οι καλοί άνθρωποι ειναι πλέον τόσο λίγοι που πρέπει να καταλάβουν πώς ειναι σημαντικό να μήν βοηθούν τους κακούς σε τιποτα ποτέ. Προσωπικά το αφήνω στην διαίσθησή μου, προφανώς δεν μπορείς να πάρεις συνέντευξη. Ομως η πιθανότητα να βοηθήσω ενα κάθαρμα με απωθεί

:confused:

οκ, now I'm in shock... Συγγνώμη, ξέρεις εσύ κανέναν που να μην έχει ποτέ σκεφτεί ή κάνει κάτι κακό; Δε σου λέω να σκοτώσει άνθρωπο, αλλά να έχει μιλήσει άσχημα σε συνάδελφό του ή να έχει σκεφτεί κάτι κακό για κάποιον που δε χωνεύει ή να έχει μαλλιοτραβηχτεί στον παιδικό σταθμό! For all i care, είναι άνθρωπος, και οι άνθρωποι κάνουΜΕ λάθη.
Δεν πρόκειται να στερήσω τη βοήθειά μου από κάποιον που τη χρειάζεται ακόμη κι αν είναι το χειρότερο τέρας στον κόσμο. Γιατί αυτό θα κάνει εμένα το χειρότερο τέρας στον κόσμο. Και το χειρότερο είναι ότι εγώ θα πρέπει να ζήσω με εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να στερήσω τη βοήθειά μου από κάποιον που τη χρειάζεται ακόμη κι αν είναι το χειρότερο τέρας στον κόσμο.

Εγώ πάλι νομίζω ότι τα τέρατα καιρός είναι να αρχίσουν να εκλείπουν. Και όσο λιγότερη βοήθεια βρίσκουν για να επιβιώνουν, τόσο καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω ότι τα τέρατα καιρός είναι να αρχίσουν να εκλείπουν. Και όσο λιγότερη βοήθεια βρίσκουν για να επιβιώνουν, τόσο καλύτερα

Κι αν αυτός που η διαίσθησή σου σου υποδεικνύει ότι είναι τέρας, στην πραγματικότητα δεν είναι; Τι θα πεις; Μία μικρή θυσία για το καλό της ανθρωπότητας; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η διαίσθησή μου ειναι συνήθως πολύ καλή σ'αυτά τα ζητήματα. Η φάτσα των ανθρώπων δείχνει. Επειτα πολλά τέρατα μετανοούν, παίζει κι αυτό στον όλο λογαριασμό. Μια καλή πράξη εκεί που δεν το περιμένουν μπορει να τους αλλάξει. Ομως σε γενικές γραμμές το να βοηθάς τον κάθε Χίτλερ, είναι έγκλημα κατα της ανθρωπότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Η γιαγιά στο λεωφορείο μπορει να είναι κάποια που έχει κακοποιήσει τα παιδιά της. Η έγγυος κάποια που κυοφορεί το εξώγαμο παιδί της εν αγνοία του άντρα της. Γιατί να τις βοηθήσεις αυτές;

Και η γιαγιά θα σε κοιτάζει, και θα σκέφτεται "ρε τι κακός άνθρωπος, εγώ πονάω και αυτός κάθεται"


Πς. Ρε συ Μπαγκς καλέ μου, τι έπαθες το τελευταίο καιρό?

Εισαι ισοπεδωτικός... Τόσο που
με κάνεις και νοιώθω καλά :P


Αλλά συγκροτήσου λίγο. Ξεφεύγεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δε πα να λέει ότι θέλει η ****γρια. Αν η διαίσθησή μου μου λέει ότι δεν το αξίζει, δεν θα την βοηθήσω. Οι άνθρωποι ειναι κακοί,εγώ είμαι ισοπεδωτικός; Είμαι απόλυτα απογοητευμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είμαι απόλυτα απογοητευμένος


Συμφωνώ, και επαυξάνω

μα δεν πρέπει να σου φταίνε όλοι οι υπόλοιποι.


Άσε χώρο για μια ελπίδα...




Υγ. Θυμήσου, ο κόσμος ήταν εδώ πριν από σένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Υγ. Θυμήσου, ο κόσμος ήταν εδώ πριν από σένα :P

Αυτό που με απασχολεί ξέρεις, μιας και έχω και δυο παιδιά, είναι άν, έτσι όπως πάνε τα πράγματα, θα είναι εδώ και μετά απο μένα :)

...και ποιον ακριβώς ρόλο πρέπει να παίξω εγώ ωστε να υπάρχει.

Άσε χώρο για μια ελπίδα...

Και κάτι ακόμη. Δεν αφήνουμε χώρο στην ελπίδα, την δημιουργούμε. Η ελπίδα υπάρχει μόνο όσο την φροντίζουμε. Αρα, ποιές γριές πρέπει να βοηθήσουμε, τις καλές, τις κακές, όλες; Σε έναν κόσμο που πλέον κινδυνεύει, δεν είναι τόσο απλό να είσαι καλός, ούτε τόσο σίγουρο ότι θα είσαι καλός κάνοντας το καλό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εντάξει τότε. Κρίνε εσύ ποιον αξίζει να βοηθήσεις και ποιον όχι από την εμφάνιση και μάθε και τα παιδιά σου να κάνουν έτσι. Ή μάλλον όχι, μάθε τα καλύτερα ότι όλος ο κόσμος είναι κακός άρα δεν πρέπει να βοηθάμε κανέναν όταν το έχει ανάγκη ή όταν το ζητάει γιατί ποιος ξέρει τι έκανε την προηγούμενη μέρα στο συνάδελφό του ή πώς μίλησε στην πεθερά του. Λυπάμαι πραγματικά που το βλέπεις έτσι το θέμα (ακόμα και ο καλός μου ο ρεμπεσκές έχει σοκαριστεί :P:D) αλλά έτσι δικαιολογείς την ύπαρξη αυτού του θέματος. Είναι τόσο σπάνιο πλέον να βρεις κάποιον να σε βοηθήσει που αν γίνει ποτέ νιώθεις πολύ τυχερός άνθρωπος.

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; :redface: Όλα αυτά τα λές τώρα απλά για να πας κόντρα, για να κάνεις εντύπωση; Είναι κρίμα να σκέφτεσαι έτσι στα 37 σου :/: Και έχεις δίκιο, την ελπίδα τη δημιουργούμε μα εσύ δεν την αφήνεις καν να γεννηθεί. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να ισχύουν τα άκρα για σένα. Ή όλοι είναι κακοί ή όλοι καλοί. Υπάρχει και η ενδιάμεση κατάσταση στην οποία συνυπάρχουν καλοί και κακοί. Αλλά τι ξέρω εγώ; Ήμουν τόσο αφελής ώστε να εμπιστευθώ κάποιον να μου μεταφέρει τη βαλίτσα ενώ ήθελε να μου την πέσει, να με βιάσει, να μάθει πού μένω και να έρχεται κάθε βράδυ να μου κάνει καντάδα (μένω και σε ισόγειο, δε βολεύει) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εντάξει τότε. Κρίνε εσύ ποιον αξίζει να βοηθήσεις και ποιον όχι από την εμφάνιση και μάθε και τα παιδιά σου να κάνουν έτσι.

Αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι κρινουν απο τα ρουχα και το αυτοκίνητο, το ότι εγώ κρίνω απο το πρόσωπο δεν ειναι τόσο αξιοκατάκριτο

Ή μάλλον όχι, μάθε τα καλύτερα ότι όλος ο κόσμος είναι κακός άρα δεν πρέπει να βοηθάμε κανέναν όταν το έχει ανάγκη ή όταν το ζητάει γιατί ποιος ξέρει τι έκανε την προηγούμενη μέρα στο συνάδελφό του ή πώς μίλησε στην πεθερά του.
Το γελοιοποιείς. Δεν μπορείς να φανταστείς τι τέρατα κυκλοφορούν. Που μαλιστα παριστάνουν και τους καλούς

Λυπάμαι πραγματικά που το βλέπεις έτσι το θέμα (ακόμα και ο καλός μου ο ρεμπεσκές έχει σοκαριστεί :P:D)
Εγώ να δείς πόσο λυπάμαι

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; :redface: Όλα αυτά τα λές τώρα απλά για να πας κόντρα, για να κάνεις εντύπωση;
Τα λέω γιατί έχω δεί φρικτά πράγματα, απο ανθρώπους που δεν θα υποψιαζόσουν ποτέ ότι θα τα έκαναν. Δεν πάω κόντρα σε κανέναν, κι αν εντυπωσιάζεσαι πραγματικά δεν βλέπω απο τί. Το ότι οι περισσότεροι άνθρωποι ειναι κακοί υποκριτές και ψεύτες, είναι κοινός τόπος σήμερα.


να μάθει πού μένω και να έρχεται κάθε βράδυ να μου κάνει καντάδα (μένω και σε ισόγειο, δε βολεύει) :P
γι'αυτό δεν νομίζω ότι θα ανησυχούσε κανένας ίσα ίσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αν σκεφτείς ότι οι περισσότεροι κρινουν απο τα ρουχα και το αυτοκίνητο, το ότι εγώ κρίνω απο το πρόσωπο δεν ειναι τόσο αξιοκατάκριτο

Το γελοιοποιείς. Δεν μπορείς να φανταστείς τι τέρατα κυκλοφορούν. Που μαλιστα παριστάνουν και τους καλούς

Εγώ να δείς πόσο λυπάμαι

Τα λέω γιατί έχω δεί φρικτά πράγματα, απο ανθρώπους που δεν θα υποψιαζόσουν ποτέ ότι θα τα έκαναν. Δεν πάω κόντρα σε κανέναν, κι αν εντυπωσιάζεσαι πραγματικά δεν βλέπω απο τί. Το ότι οι περισσότεροι άνθρωποι ειναι κακοί υποκριτές και ψεύτες, είναι κοινός τόπος σήμερα.


γι'αυτό δεν νομίζω ότι θα ανησυχούσε κανένας ίσα ίσα

Δε νομίζω ότι γελοιοποίησα τίποτα, απλά προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείς ακριβώς γιατί μου φαίνεται λιγάκι απίστευτο όλο αυτό. Πίστεψέ με, κι εγώ έχω δει να συμβαίνουν φρικτά πράγματα και όντως από ανθρώπους στους οποίους πίστευα και για τους οποίους ήμουν σίγουρη. Σίγουρα έχω γίνει πιο επιφυλακτική αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι όλοι τους έχουν σκοπό να σε εκμεταλλευτούνε στο έπακρο. Τι να πω...Νομίζω δεν έχει νόημα να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση. Η θέση μου και η θέση σου είναι πλέον σαφείς και εκ διαμέτρου αντίθετες πάνω στο θέμα αυτό. Ελπίζω μόνο να βρεθεί σύντομα κάποιος στο δρόμο σου που να σε κάνει να αναθεωρήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τα λέω γιατί έχω δεί φρικτά πράγματα, απο ανθρώπους που δεν θα υποψιαζόσουν ποτέ ότι θα τα έκαναν.
~~~ Έκτακτη Είδηση ~~~

Συνελήφθη ο διάδοχος του θρόνου της Δανιμαρκίας, Άμλετ,
ως ένοχος μελλοντικής απόπειρας δολοφονίας.
'Αγνωστος παραμένει ο πληροφοριοδότης.

Άμλετ: "Είμαι συντετριμμένος."

"Έπινα καφέ με τον Μπάγκς, και σηκώθηκε να πάει τουαλέτα.
Πριν καταλάβω τι γίνεται, μου πέρασαν χειροπέδες"

δήλωσε ο Πρίγκηπας. Και συνέχισε

"...Δεν είμαι κακός. Απλά παίρνω πολύ στα σοβαρά τη ξιφασκία"

Ο Μπάγκς αναζητείται για δηλώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θα νοιώσεις καλά εσωτερικά, ή θα νοιώσεις κορόιδο; Η γιαγιά στο λεωφορείο μπορει να είναι κάποια που έχει κακοποιήσει τα παιδιά της. Η έγγυος κάποια που κυοφορεί το εξώγαμο παιδί της εν αγνοία του άντρα της. Γιατί να τις βοηθήσεις αυτές; Να ψοφήσουν μία ώρα αρχύτερα.
Buggs, πάει καιρός που θέλω να σε ρωτήσω
μισείς όλους τους ανθρώπους, ή μόνο τις γυναίκες;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top