Πως να γίνω στιχουργός

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Χαιρετώ. Από μικρός έγραφα στίχους , χωρίς την μουσική απλά είχα στο μυαλό μου τον ρυθμό. Όμως επειδή ντρεπόμουν να τους δείξω σε κάποιον, έσκιζα τα χαρτάκια και τα πετούσα. Πριν λίγους μήνες, ξεκίνησα πάλι να γράφω. Είναι κάτι που με γεμίζει και στον ελεύθερο μου χρόνο μου αρέσει πάρα πολύ να γράφω. Δεν γράφω πάντα, γράφω όταν έχω έμπνευση και δεν έχω σημαντικές υποχρεώσεις για την σχολή μου. Επειδή σας είπα με γεμίζει πολύ αυτό το πράγμα, εάν το έκανα επαγγελματικά θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Δεν λέω ότι θα παρατήσω την σχολή ή ότι δεν με γεμίζει, αλλά η στιχουργική είναι ένα όνειρο για μένα. Δεδομένου ότι υπάρχει κάποιο ταλέντο, γνωρίζει κανένας πως μπορώ να προσεγγίσω κάποιον καλλιτέχνη ώστε να του δώσω τους στίχους μου; Μήπως γίνεται να τους στείλω μέσω ίντερνετ σε κάποιο site; Κάθε απάντηση σχετική με το θέμα είναι σεβαστή, ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν είμαι γνώστης του θέματος,αλλά έχω γνωρίσει κάποια παιδιά που έχουν γράψει τραγούδια για μπάντες φίλων οι οποίες παρουσιάζουν δίσκους και είναι στα πρώτα βήματα.Φαντάζομαι έτσι αναφέρεται το όνομά σου κάπου και όσο συνεχίζεις να γράφεις προχωράει η δουλειά,σε μαθαίνουν κλπ.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top