Σχολιασμός φθηνών laptops

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μια 4GB αρκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λοιπόν,το έψαξα στο Internet και βρήκα ότι το πρόγραμμα "Δες την ψηφιακά" είναι από το 2006 μέχρι το 2013.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Κείμενο από την ιστοσελίδα του "Δες την ψηφιακά":
Δικαίωμα επιδότησης νέου φορητού υπολογιστή έχει το 25% των εισαχθέντων που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία σε κάθε Σχολή ή Τμήμα, στις εισαγωγικές εξετάσεις του 2009.
Δικαίωμα επιδότησης έχουν επίσης και όλοι οι πρωτοετείς φοιτητές των ακαδημαϊκών ετών 2008-2009 και 2009-2010 που εμπίπτουν στην ειδική κατηγορία «Μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης».
Ο υπολογισμός των δικαιούχων γίνεται ανάλογα με την κατηγορία στην οποία υπάγονται και πήραν μέρος στις Γενικές Εισαγωγικές Πανελλήνιες Εξετάσεις του 2009. Σε κάθε τμήμα / σχολή έχει γίνει υπολογισμός του 25% των εισακτέων κάθε κατηγορίας, από την οποία έχει δεχτεί εισακτέους.
Επιπρόσθετα, περιλαμβάνονταν οι πρωτοετείς φοιτητές του έτους 2008-2009 που εμπίπτουν στην ειδική κατηγορία «Πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες», (5%), και οι οποίοι δεν πρόλαβαν να κάνουν χρήση του δικαιώματος το περασμένο έτος καθώς και όλοι οι πρωτοετείς φοιτητές του έτους 2009-2010 που εμπίπτουν στην ειδική κατηγορία «Πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες» (5%).
Συμπεριλαμβάνονται επίσης στους δικαιούχους και οι εισακτέοι των Σχολών Καλών Τεχνών του έτους 2008-2009, οι οποίοι δεν πρόλαβαν να κάνουν χρήση του δικαιώματος τους την προηγούμενη χρονιά.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας, συμμετέχουν στο πρόγραμμα όλοι οι ισοβαθμήσαντες φοιτητές.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Πέρυσι 2009-2010 αυτό το 25% των δικαιούχων πήρε την επιδότηση,αλλά φέτος που άλλαξε η κυβέρνηση δεν ξέρω τι θα γίνει..
Έχει κάποια τηλέφωνα στο https://www.destinpsifiaka.gr/.Δες εκεί,δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τρόπος χρήσης της επιδότησης από το site του "Δες την ψηφιακά":

Για την αγορά του φορητού υπολογιστή, καταβάλλεις στο κατάστημα τη διαφορά του κόστους που προκύπτει, αφαιρώντας το 80% της επιδότησης, που όμως δεν μπορεί να υπερβαίνει τα ? 400.
Για τους σπουδαστές που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες η μέγιστη επιδότηση φτάνει τα ? 800.
Παράδειγμα 1 (αφορά επιδότηση μέχρι ? 400)
Έστω ότι ο φορητός υπολογιστής που θα επιλέξεις στοιχίζει ?600 + ? 114 Φ.Π.Α.19%, συνολική αξία ? 714.
Το 80% του κόστους ανέρχεται σε ? 571.20, δεδομένου όμως ότι η επιχορήγηση δεν μπορεί να ξεπερνά τα ? 400, επιβαρύνεσαι με ?314, όπως προκύπτει από την αρχική τιμή (714–400=314).
Παράδειγμα 2 (αφορά επιδότηση μέχρι ? 400)
Έστω ότι ο φορητός υπολογιστής που θα επιλέξεις στοιχίζει ?400 + ?76 Φ.Π.Α.19%, συνολική αξία ?476.
Το 80% του κόστους ανέρχεται σε ? 380.80, και δεδομένου ότι δεν ξεπερνά τα ? 400 της μέγιστης επιδότησης, επιβαρύνεσαι με ? 95.2, όπως προκύπτει από την αρχική τιμή (476–380.80=95.2).
Παράδειγμα 3 (αφορά επιδότηση μέχρι ? 800 για φοιτητές με σοβαρά προβλήματα υγείας)
Έστω ότι ο φορητός υπολογιστής που θα επιλέξεις στοιχίζει ?1.100 + ? 209 Φ.Π.Α.19%, συνολική αξία ? 1.309.
Το 80% του κόστους ανέρχεται σε ? 1.047.20, δεδομένου όμως ότι η επιχορήγηση δεν μπορεί να ξεπερνά τα ? 800, επιβαρύνεσαι με ?509, όπως προκύπτει από την αρχική τιμή (1.309–800=509).
Παράδειγμα 4 (αφορά επιδότηση μέχρι ? 800 για φοιτητές με σοβαρά προβλήματα υγείας)
Έστω ότι ο φορητός υπολογιστής που θα επιλέξεις στοιχίζει ?600 + ? 114 Φ.Π.Α.19%, συνολική αξία ? 714.
Το 80% του κόστους ανέρχεται σε ? 571.20, και δεδομένου ότι δεν ξεπερνά τα ? 800 της μέγιστης επιδότησης, επιβαρύνεσαι με ? 142.80, όπως προκύπτει από την αρχική τιμή (714–571.20=142.80).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ένα άλλο κείμενο από το https://www.destinpsifiaka.gr/:
Ως προς τις διαδικασίες απόκτησης του φορητού υπολογιστή, κάθε δικαιούχος φοιτητής θα επιχορηγηθεί με το 80% της αξίας του υπολογιστή της επιλογής του, με μέγιστη επιδότηση τα 400 ευρώ. Ειδικά για τους «πάσχοντες από σοβαρές ασθένειες» η μέγιστη επιδότηση ορίστηκε στα 800 ευρώ. Η προμήθεια των επιδοτούμενων φορητών υπολογιστών μπορεί να γίνεται στο διάστημα 21/12/2009 – 23/1/2010.

Ευχαριστώ για την απάντηση.Σήμερα πήρα τηλέφωνο το νούμερο που έχουν στο site περίμενα να απαντήσουν,περίμενα..... περίμενα :verymad: αλλά μετά θυμήθηκα ότι ζω στην Ελλάδα:whistle::whistle:.Θα ξανακάνω μια προσπάθεια και αύριο το πρωί αλλά δε νομίζω να το σηκώσει κανεις:/::/:!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_sag

Νεοφερμένος

Ο alex_sag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μια 4GB αρκεί?

Έξαρτάται αν ισχύει αυτό που λες:hmm::hmm::
Κατ'αρχας σε μια μνήμη ram η συχνότητα (Μhz) λειτουργίας είναι καθοριστικός παράγοντας για την ταχύτητά της,για το λόγο αυτό δεν πρέπει να κοιτάμε μόνο την χωρητικότητά της ;)( που επίσης είναι αποφασιστικός παράγοντας για την ταχύτητα εκτέλεσης υπολογισμών από ένα υπολογιστικό σύστημα:) ).Ο συνηθέστερος τύπος RAM είναι η δυναμική μνήμη τυχαίας προσπέλασης (Dynamic Random Access Memory, DRAM).Τα προηγούμενα χρόνια επικρατούσε στην αγορά η DDR2 SDRAM η οποία ήταν η πιο διαδεδομένη και φθηνή για το μέγεθός της;).Όμως τα τελευταία χρόνια ήρθαν στο προσκήνιο οι DDR3 SDRAM (οι οποίες παλιότερα ήταν ακριβές και για το λόγο αυτό δεν επιλέγονταν) οι οποίες υπάρχουν σε αρκετά laptops αν το προσέξεις και μάλιστα λειτουργούν σε ταχύτητες 1.066 MHz.Έτσι προτείνω καλύτερα να επιλέξεις laptop που να έχει DDR3 SDRAM με ταχύτητα από 1.066 MHz - 1.600 MHz και χωριτικότητα 4 Gb και θα είσαι complet.
Sorry αν σε ζάλισα και αν είμαι λάθος παιδιά διορθώστε με.Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αν πάρω DDR3 SDRAM 4GB,είναι απαραίτητο να έχω και δίσκο 7200 rpm?
Μπορείς να μου πεις τι γίνεται και με τις κάρτες γραφικών(ποια είναι καλύτερη),γιατί έχω μπερδευτεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οτι ανοιγεις το βγαζεις απο το δισκο..και απο το δισκο μπαινει στη μνημη..
οποτε ο δισκος ειναι σημαντικος..
δεσ ενα βιντεο dell vs hp..



λετε να ειναι οντως πιο γερα φτιαγμενα τα dell απο hp?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οτι ανοιγεις το βγαζεις απο το δισκο..και απο το δισκο μπαινει στη μνημη..
οποτε ο δισκος ειναι σημαντικος..



Οπότε το Toshiba L505-13-N απορρίπτεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν ξερω....εχω μπερδευτει και εγω.... :P

το πιο γεροδεμενο ειναι το lenovo..αυτο με τα καλυτερα χαρακτηριστικα επεξ και γραφικα ειναι τα dell (εκτος δισκου,και καποιων υποδ. ysb ,bluetooth)..ενω το hp ειναι γενικα καλο και πλουσιο,αλλα οχι κορυφαιο σε καρτα γραφικων πχ..

τα toshiba θεωρουνται σε ολες τις ερευνες ως τα πιο αξιοπιστα μετα τα asus.. τα hp..δεν ειναι τοσο(της αδελφης μου που χαλασε το κουμπι wifi λιγες μερες αφου το πηρε.. και πηγε και το εφτιαξε..)τα hp πουλανε και πολυ design και φιγουρα-ομορφια..

τα toshiba ειναι πιο σοβαρα και αξιοπιστα σχετικα..(αλλα στα reviews θα δεις να λενε για ευκαμπτο πληκτρολογιο-ψευτικο δηλαδη..)

γνωμη μου ειναι..να πας ειτε για lenovo..ή για dell studio....το δισκο μπορεις να τον αλλαξεις μετα αν θελεις..,αλλα το σκαρι του υπολογιστη οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Από την άλλη εγώ είμαι πιο κοντά σε Toshiba ή HP
Το Dell 1564 είναι καλό?
Έχω ερωτευτεί το Toshiba και στο HP το μόνο που με χαλάει είναι η κάρτα γραφικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οκ... το toshiba εχει καλη καρτα (αναμεσα στο hp και τα dell , καλυτερη απο του lenovo.)

καλος συμβιβασμος.;)


Έχω ερωτευτεί το Toshiba
τι να κανουμε?αφου υπαρχει ερωτας,,τι μπορω να πω εγω?:P

ερως ανικατε μαχαν..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Στα λαπτοπ εχει πρωτιστη σημασια το service....μιας και ειναι κατι που δε μπορει να κανει κανεις μονος του,οπως στα desktop.

Και εκει απ οτι εχω ακουσει,τα dell υπερτερουν.

Aφήστε λοιπον τους ερωτες κατα μερος και κοιταξτε το συμφερον σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Να πω κι εγώ τη γνώμη μου μιας και έχω Dell Studio (1535).


Στην ουσία Inspiron είναι και τα Studio, απλά υποτίθεται ότι είναι πιο προσανατολισμένα προς την χρήση πολυμέσων. Λέω υποτίθεται γιατί όταν δοκίμασα τα ηχεία του, ήταν τραγικά. Μπούκωναν και γρατζούνιζαν ανεπανόρθωτα τον ήχο που έφτανε στ' αυτιά μου. Βέβαια, θα μου πεις μια φλίδα ηχεία τι ήχο να βγάλουν... όμως δεν έχουν όλα τα λαπτοπ τέτοια χαμηλή απόδοση στον ήχο. Η δε κάρτα γραφικών μια απλή ΑΤΙ 3450 είναι. Από παιχνίδια τριετίας και πίσω, μια χαρά τα παίζει ή έστω τωρινά χωρίς απαιτήσεις πχ Unreal Tournament 3 που παίζει ο επεξεργαστής μεγαλύτερο ρόλο λόγω εκμετάλλευσης του από την game engine απ' όσο έχω διαβάσει... Και έχει επεξεργαστάρα επάνω (για την εποχή κυκλοφορίας του), διπύρηνο Τ8100. Τουλάχιστον -χτύπα ξύλο- είναι σκυλί το λαπτοπ, δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα και του χω βγάλει και την πίστη.

Από τα 2 λαπτόπια που αναφέρθηκαν πιό πάνω, αν ήθελα επιδόσεις , θα έπαιρνα το Toshiba (υπερτερεί σε όλα αλλά ειναι και 2 κατοστάρικα πιό ακριβό όμως), ειδάλλως αν ήθελα ψιλικοκό φάση να ακούω κανα mp3, να σερφάρω στο νετ, να βλέπω καμιά σειρά και να διαβάζω κανα e-book, θα έπαιρνα πάλι dell για το θέμα τιμή και εγγύηση.

Αν το ήθελα για σοβαρή δουλειά, εκεί πάμε με κλειστά τα μάτια σε Dell XPS σειρά, οπού εκεί δεν έχει τα πλαστικά του Studio και τα κρακα-κρακα ηχεία, έχει κατασκευή με Κ κεφαλαίο. Ειδάλλως σε Toshiba Qosmio αν το λέω σωστά.

Εκεί όμως σκάτε λεφτά... Δεν γίνεται αλλιώς. Ότι πληρώνεις παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χρησιμες οι πληροφοριες βαλδερ.:D

για λενοβο εχεις ακουσει τιποτα?


πειτε και αλλοι την μπειρια σας παιδια..
παντως η χιμελα που πηρε το inspiron που της ειπα..πριν κατι μηνες μια χαρα μου ειπε οτι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Περιττό να σου πω,Άγγελε,ότι με έχετε καταμπερδέψει...:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Περιττό να σου πω,Άγγελε,ότι με έχετε καταμπερδέψει.
μπραβο μας..:P


χωρις πλακα..προς toshiba το βλεπω να πηγαινει..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι,αλλά ο δίσκος είναι 5400!Και επίσης,όπως λες το πληκτρολόγιο είναι εύκαμπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Ναι,αλλά ο δίσκος είναι 5400!Και επίσης,όπως λες το πληκτρολόγιο είναι εύκαμπτο.

Φίλε μου τα πράγματα είναι απλά. Επεξεργαστή και κάρτα γραφικών σε ένα laptop, τα παντρεύεσαι απαξ και το αγοράσεις. Αυτά να κοιτάς να είναι καλά, όπως και η εταιρεία από θέμα service και εγγύησης. Στο υλικό πάντως άξιος προσοχής είναι ιδίως ο επεξεργαστής, διότι οι κάρτες γραφικών καθίστανται σύντομα ελάχιστα αξιοποιήσιμες λόγω της συνεχούς παραγωγής όλο και πιό απαιτητικών παιχνιδιών. Η μνήμη και ο δίσκος αλλάζουν, πχ. βάζεις έναν SSD αργότερα ή προσθέτεις μνήμη αν σηκώνει κι άλλη και εκεί τα βλέπεις όλα.

Σε περίπτωση πάντως που πας για DELL, να προσέξεις να έχει backlight στο πληκτρολόγιο γιατί το δικό μου το διαφήμιζε αλλά δεν είχε. (φωτιζόμενα πλήκτρα το βράδυ εννοώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βασικα δεν ειναι τι σου λεμε εμεις..αλλα τι θελεις και εσυ.στα desktop δεν εχεις τετοια προβληματα,γιατι μπορεις να βαλεις απο το καθενα οτι μεγιστο θελεις..

αλλα στο λαπτοπ..πρεπει ΕΣΥ να σκεφτεις τι βαζεις πρωτο ή δευτερο..
αυτες οι επιλογες στο skroutz που εδειξες ειναι σωστες..-εκτος και αν βγει κανενα καλυτερο με χαμηλοτερη τιμη τωρα στις εκπτωσεις..,,παρακολουθα το..-.

για παραδειγμα εγω, αν εβαζα πρωτο τη γερη κατασκευη και τη διαρκεια μπαταριας θα πηγαινα στο λενοβο..3.5 ωρες λεει.

τα ειδες σε κανα καταστημα..αν δεν αγγιξεις το λαπτοπ δεν καταλαβαινεις..την πραγματικη ποιοτητα..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θέλω καλή ποιότητα για χρήση gaming ίντερνετ και εργασίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Άγγελε,οι απαιτήσεις μου είναι:
1.Καλή(Όχι άριστη απαραίτητα)ποιότητα.
2.Καλή κάρτα γραφικών για games.
3.Να εκτελεί όλα τα προγράμματα με ευκολία.
4.Χρήση Internet.
Ποιο να προτιμήσω.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ποιο να προτιμήσω.?
και τα τεσσερα -πεντε που βαζεις..:hehe:8):bleh:
όλα καλα ειναι:D


βασικα τα dell εχουν την γρηγοροτερη καρτα γραφικων μαζι με τον επεξ..(και καλη ποιοτητα κατασκευης ,μπορει οχι μεγιστη σαν το λενοβο)..
μονο μειον ο δισκος..που ομως στο δρομο αλλαζει αν ειναι τοσο προβλημα(που δεν το πιστευω οτι θα ειναι..) και bluetooth 3 usb υποδοχες ,αντι για 4....


οποτε για max δυνατοτητες και πανω απο το μεσο ποιοτητα κατασκευης... πηγαινε dell studio καλυτερα (και το inspiron καλο ειναι.αλλα τα studio θεωρουνται καλυτερα)..(εκτος αν κολας παλι σε θεματα bluetooth και μικρουποδοχων)
το studio.. εχει 7200 δισκο αλλα 320αρη..αν δε σε ενοχλει τοσο το μεγεθος ,ειναι οκ...
αλλιως πηγαινε σε αντιστοιχο inspiron.

η 5470 ειναι στα 750 mhz εναντι του 5450 στα 650..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top