Προτείνετε ή αναζητήστε κάποιο Software

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπορει να μου προτεινει καποιος ενα editor για εγγραφη κωδικα ,και πιο συγκεκριμενα C; Εχω Ubuntu και χρησιμοποιω Kwrite ..Υπαρχει καποιος πιο προσητος για γραφη κωδικα;

gedit (το σημειοματάριο του ubuntu ) είναι απλό και έχει και κάποια χρήσιμα options για προγραμματιστές ( αρίθμηση γραμμών, c highlight κλπ)

εναλλακτικά nano/pico ( αν και αυτό παραείναι απλό)

apt-get install vim

τον vim δεν τον έχει το unix εγκατεστημένο από μόνο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
τον vim δεν τον έχει το unix εγκατεστημένο από μόνο του;
Ανάλογα την διανομή. Το ubuntu δεν ξέρω, το linux mint που χρησιμοποιώ πάντως, όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δουλεύει κανείς το Adobe InDesign???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θελω καπιο προγραμμα το οποιο να με βοηθισει στην οργανωση μιας, ας την πουμε, μελετης μου.
Αυτο που θελω ειναι κατι σαν ημερολογιο, στο οπιο να μπορω να βαζω καπια δεδομενα σε καπιες ημερες. Τα δεδομενα θα ειναι απλος ενας τιτλος, θελω ομως να βαλω μαζι και καπιες λεπτομεριες. Και αυτο μαλιστα με διαχορισμο δεδομενων αναλογα με το ειδος τους. Και αν γινετε να μπορω και να παρω μια συνολικη λιστα οπου απλα να μπορω να δω την ημερομηνια, η και χωρις αυτην.

Εχουμε τιποτα υποψην μας η επιστροφη στα παλια καλα τετραδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θελω καπιο προγραμμα το οποιο να με βοηθισει στην οργανωση μιας, ας την πουμε, μελετης μου.
Αυτο που θελω ειναι κατι σαν ημερολογιο, στο οπιο να μπορω να βαζω καπια δεδομενα σε καπιες ημερες. Τα δεδομενα θα ειναι απλος ενας τιτλος, θελω ομως να βαλω μαζι και καπιες λεπτομεριες. Και αυτο μαλιστα με διαχορισμο δεδομενων αναλογα με το ειδος τους. Και αν γινετε να μπορω και να παρω μια συνολικη λιστα οπου απλα να μπορω να δω την ημερομηνια, η και χωρις αυτην.
Εχουμε τιποτα υποψην μας η επιστροφη στα παλια καλα τετραδια;
Το Ms-Outlook είναι ένα πολύ καλά φτιαγμένο πρόγραμμα για την οργάνωση ραντεβού-σημειώσεων. Επίσης μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα και ως τηλεφωνικό κατάλογο όπου θα ενημερώνεις και τις επαφές στο κινητό σου καθώς και τις επαφές στο e-mail σου. Επίσης μπορείς να τα ενσωματώσεις όλα αυτά μαζί καθώς και να εισάγεις μέσω pop τα μηνύματα του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου.
Αν θέλεις κάτι λιγότερο αυτοματοποιημένο και περισσότερο αυτόνομο είναι το Ms-OneNote που δουλεύει ως σημειωματάριο.
Καλή βόλεψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το Ms-Outlook είναι ένα πολύ καλά φτιαγμένο πρόγραμμα για την οργάνωση ραντεβού-σημειώσεων. Επίσης μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ταυτόχρονα και ως τηλεφωνικό κατάλογο όπου θα ενημερώνεις και τις επαφές στο κινητό σου καθώς και τις επαφές στο e-mail σου. Επίσης μπορείς να τα ενσωματώσεις όλα αυτά μαζί καθώς και να εισάγεις μέσω pop τα μηνύματα του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου.
Αν θέλεις κάτι λιγότερο αυτοματοποιημένο και περισσότερο αυτόνομο είναι το Ms-OneNote που δουλεύει ως σημειωματάριο.
Καλή βόλεψη!


Δεν εχω κατι τετιο κατα νου, ουτε τα mail με ενδιαφερουν, ουτε τα τηλεφωνα, ουτε να κλεινω ραντεβου.
Νομιζω η καλητερη λυση ειναι η μη ηλεκτρονικη καταγραφη... Ενα τετραδιο σιγουρα μπορω να το "φτιαξω" με βαση τα μετρα μου, και απο εκει και περα θα δυσκολευτω λιγο στην τελικη επεξεργασια του συνολου των δεδομενων, αλλα τι να κανουμε... Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα ετοιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Πώς μετατρέπουμε αρχείο .webm σε .mp3 ή .flv?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Γεια σας...
έχω ακούσει ότι υπάρχουν κάποια προγράμματα που μπορείς να υπαγορεύσεις με το στόμα και ότι πεις να το γράψουν αυτόματα...
είναι αλήθεια ότι υπάρχουν?
αν ναι για πείτε μερικά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
φιλε εγω δεν ξερω καποιο τετοιο προγραμμα αλλα ξερω πως πρεπει να τα πεις με μια συγκεκριμενη προφορα και καθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Για τι γλώσσα σε ενδιαφέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
για ελληνικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Υπάρχει ο Λογογράφος και το MLS Talk and Write
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

Λογογράφο που ειχα δοκιμάσει παντως παλαιοτερα δεν μου αρεσε και πολυ πρεπει να μιλας σαν καθυστερημένο και γενικα δεν βολευει ουτε ειναι ''σαν να εχεις μια γραμματεα σπιτι σου που γραφει οτι της λες...''(το επιχειρημα σε '' '' ηταν ο λογος που κατεβασα το προγραμμα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artonweb

Νεοφερμένος

Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ο λογογράφος είναι, ίσως, το καλύτερο πρόγραμμα.ΑΛΛΑ προσεξε, γιατι αν δεν σου αρέσει και προσπαθήσεις να το απεγκαταστήσεις πιθανά να έχεις πρόβλημα στην απεγκατάσταση.
Έτσι τουλάχιστο διάβασα σε σχόλια σε Ελληνικό site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ο λογογράφος είναι, ίσως, το καλύτερο πρόγραμμα.ΑΛΛΑ προσεξε, γιατι αν δεν σου αρέσει και προσπαθήσεις να το απεγκαταστήσεις πιθανά να έχεις πρόβλημα στην απεγκατάσταση.
Έτσι τουλάχιστο διάβασα σε σχόλια σε Ελληνικό site.

ναι και εγω το εχω διαβασει αυτο αλλα νομιζω δεν παιζει ρολο το προγραμμα αλλα μαλον οτι οι χρηστες το βαζουν σπασμενο με 1000 πατσακια κτλπ.Τι να σου πω μπορει να ισχυει,με προβληματισες:P:hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Υπαρχει καποιο προγραμμα να κατεβασω ωστε να κανω συλλογες απο διαφορα τραγουδια; Δε θελω να ακουγονται ολοκληρα. Θελω να κοβω εγω τα τραγουδια οπου θελω κι ετσι να φτιαξω ενα ποτ πουρι. Υπαρχει καμια λυση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Υπαρχει καποιο προγραμμα να κατεβασω ωστε να κανω συλλογες απο διαφορα τραγουδια; Δε θελω να ακουγονται ολοκληρα. Θελω να κοβω εγω τα τραγουδια οπου θελω κι ετσι να φτιαξω ενα ποτ πουρι. Υπαρχει καμια λυση?

για να τα κοβεις και μονο τα κομματια μπορεις απλα να κατεβασεις το mp3 cutter
τωρα για τα ποτ πουρι που λες δεν ξερω να σου πω την αληθεια αλλα πιθανολογω οτι πρεπει να κανει αυτη τη δουλεια και το audacity(ειμαι 99% σιγουρος οτι κανει την δουλεια σου,σιγουρα κοβει και κομματια αλλα ειναι λιγο πιο δυσκολο στη χρηση)




Εγω θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που θα του βαζω μια εικονα(σημειωσεις και γενικοτερα κειμενο,αριθμους,τυπους θα εχει αυτη) και θα μου την κανει enhance ωστε να φαινεται καλυτερα το κειμενο
Αν εχετε android κινητο,αναφερομαι στο camscanner αλλα θα ηθελα την αντστοιχη εφαρμογη για τον υπολογιστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Alehunter, το audacity κατεβασα τελικα κι εγω...και ειναι αρκετα περιπλοκο οντως ,αλλα αν κατσεις να πειραματιστεις κατι κανεις. Μου φαινεται πολυ καλο παντως. Θα δω και το cutter mp3. Thank you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top