Κάμερες στους δρόμους

Θέλουμε κάμερες στους δρόμους;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Για τις ανάγκες της κυκλοφορίας μόνο.

    Ψήφοι: 9 12.7%
  • Για τη Δημόσια Ασφάλεια και την Κυκλοφορία.

    Ψήφοι: 30 42.3%
  • Οχι δεν θέλουμε. Καταπατάει τα δικαιώματά μας.

    Ψήφοι: 27 38.0%
  • Το ίδιο μου κάνει.

    Ψήφοι: 5 7.0%

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γιάννη μπορώ να σε ρωτήσω κάτι;

Ειλικρινά πιστεύεις οτι στην πράξη θα υπάρχει μείωση της εγκληματικότητας με το να βάλουν κάμερες; Σαν θεωρία είναι μια χαρά και σε πολλά που λες συμφωνώ και εγώ αλλα μου φαίνεται οτι κάτι τέτοιο είναι αδύνατο να συμβεί :/:!

Δεν μπορώ να ξέρω βρε phoebe μου τι θα γίνει.
Πάντα μιλάω για την θεωρία της ασφάλειας μέσα απο τις κάμερες, τώρα το πως θα υλοποιηθεί και ποιά θα είναι η πραγματική του χρήση δεν μπορώ να το ξέρω, για εμένα οι κάμερες με το λογισμικό ελέγχου προσώπων, πινακίδων κτλ δίνουν βοήθημα στην αστυνομία που άλλωστε είναι ήδη πολύ ανεπαρκείς.
Ας υπάρχουν μόνο και μόνο για αποτροπή ενός ποσοστού εγκλημάτων, απο το να μην υπάρχουν καθόλου καλό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εστω κι ένας κακοποιός αν συλληφθεί, εγώ πιστεύω πως θα είναι επιτυχημένο το μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Το έχω ξαναγράψει, η προσωπική σου ασφάλεια/περουσιά είναι σε μικρότερη μοίρα απο τους Ολυμπιακούς αγώνες?
Για ποιό λόγο να νιώθουμε ασφαλεις μονο για 15μέρες?
Δεν νοιώθω ασφαλής με μια κάμερα. Αν κάποιος με ληστέψει, τί να το κανω αν μετά βρω ποιός το έκανε?
Εφόσον δεν υπάρχει ξεκάθαρο νομοσχέδιο και ένας θεός ξέρει πόσες απο τις κάμερες δουλεύουν δεν μπορείς να ζητήσεις και ευθήνες, όσο για τα βιντεάκια του youtube, ένα έχω δει και είναι απο την περιοδο των Ολυμπιακών αγώνων και το οποίο δείχνει τροχαίο ατύχημα.

Αυτό δηλαδή σημαίνει πως ακόμα και την αρχή που υπάρχει την κάνουμε ό,τι θέλουμε εμείς? Νομοσχέδιο υπάρχει. Δεν τηρείται όμως. Από πότε αποκτήσαμε ολοκληρωτικό καθεστώς ώστε οι νόμοι να αλλάζουν σε μια νύχτα? Φυσικά και μπορώ να ζητήσω ευθύνες. Επειδή αυτοί είναι αυθέρετοι στις πράξεις τους εμείς θα λέμε εντάξει??
Αν οι κάμερες παρέδιδαν στην δικαιωσύνη 10 κουκουλοφόρους θα ήταν κατακρηταίο? Εφόσον είναι ειρηνική η διαδήλωση ποιό είναι το πρόβλημα αν την καταγράφουν ή όχι? Πόσο ποιό ξεκάθαρο μπορεί να είναι ότι οι δρόμοι απο το σύνταγμα δεν ανοίκουν σε κανέναν και η πολιτεία έχει την υποχρέωση να προστατέψει τους κατοικους και τους επιχειρηματίες της περιοχής χρησιμοποιόντας προληπτικά μέτρα
Γιατί εμμέσως ενοχοποιεί την πορεία και την συμμετοχή σε αυτήν! Πες μου έναν λόγο που θα έπρεπε αν υπάρχει καταγραφή της πορείας. Η δικαιολογία ήταν πως θα καταγράφεται σε περίπτωση που υπάρχουν αυτόφορα αδικήματα. Θα πηγαίναν κουκουλοφόροι όπως λέγαν για το Πολυτεχνείο? Ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου μου ακούγεται αυτή η τακτική τους.:hmm:
Το θέμα είναι η ελευθερία σου στον δημόσιο δρόμο? Ρε παιδιά θεωρείτε οτι τώρα δεν καταγράφουν τίποτα? Την κίνηση της κάρτα σου, τις ιστοσελίδες που βλέπεις, το τι λες στο τηλέφωνο, αν θέλει να ακούσει και το τι λες δεν έχει το κράτος τρόπο? Εδω μέσα στο σπίτι σου αν θέλουν σε παρακολουθούν στον δρόμο σε καίει?

Και αισθάνεσαι ωραία για αυτό.. Και αντί να κάνεις κάτι, λες κάντε μου κι άλλη παρακολούθηση. ΟΚ, είναι μια άποψη κ αυτό.

Τα γήπεδα της αγγλίας είναι το πιο τρανό παράδειγμα για την εφαρμογή οργανωμένου σχεδίου ασφαλείας και αν ο παπαχελάς δηλώνει κάτι τέτοιο το discovery με αρκετά ρεπορτάζ του δηλώνει το αντίθετο.

Τα γήπεδα της Αγγλίας είναι το πιο τρανό παράδειγμα χουλιγκανισμού που έφυγε από τα γήπεδα και πήγε σε πλατείες, χωράφια, pub και στα εκτός έδρας παιχνίδια των αγγλικών ομάδων. Εκτός και αν αυτό που θελουμε κι εμείς εδώ, είναι απλά το κουκούλωμα.

Τα ελικόπτερα το κάνουν ήδη αυτά γιατί δεν σαν ενοχλούν? Νομίζεται ότι απλά πετάνε? Όλο το 24ωρο είναι στον αέρα και δεν κόβουν απλά βόλτες!

Τα ελικόπτερα σηκόνονται μια στιγμή. Δεν πετάν συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εστω κι ένας κακοποιός αν συλληφθεί, εγώ πιστεύω πως θα είναι επιτυχημένο το μέτρο.

Πιστεύω δεν μιλάς σοβαρά. Με 10 πεζές περιπολίες μπορούν να πιάσουν πολύ περισσότερους μικροκακοποιούς.

Δαπάνη εκατομμυρίων για να πούμε πως πιάσαμε 10 κλέφτες παραπάνω με τις κάμερες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν νοιώθω ασφαλής με μια κάμερα. Αν κάποιος με ληστέψει, τί να το κανω αν μετά βρω ποιός το έκανε?
Δηλαδή αν σε ληστέψει κάποιος προτιμάς να διαφύγει, αντί να συλληφθεί;


Αυτό δηλαδή σημαίνει πως ακόμα και την αρχή που υπάρχει την κάνουμε ό,τι θέλουμε εμείς? Νομοσχέδιο υπάρχει. Δεν τηρείται όμως. Από πότε αποκτήσαμε ολοκληρωτικό καθεστώς ώστε οι νόμοι να αλλάζουν σε μια νύχτα? Φυσικά και μπορώ να ζητήσω ευθύνες. Επειδή αυτοί είναι αυθέρετοι στις πράξεις τους εμείς θα λέμε εντάξει??

Γιατί εμμέσως ενοχοποιεί την πορεία και την συμμετοχή σε αυτήν! Πες μου έναν λόγο που θα έπρεπε αν υπάρχει καταγραφή της πορείας. Η δικαιολογία ήταν πως θα καταγράφεται σε περίπτωση που υπάρχουν αυτόφορα αδικήματα. Θα πηγαίναν κουκουλοφόροι όπως λέγαν για το Πολυτεχνείο? Ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου μου ακούγεται αυτή η τακτική τους.:hmm:
Δεν καταλαβαίνω, με ποιον τρόπο ενοχοποιείται η συμμετοχή στην πορεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πιστεύω δεν μιλάς σοβαρά. Με 10 πεζές περιπολίες μπορούν να πιάσουν πολύ περισσότερους μικροκακοποιούς.

Δαπάνη εκατομμυρίων για να πούμε πως πιάσαμε 10 κλέφτες παραπάνω με τις κάμερες?
Δεν μπορείς να έχεις ούτε έναν πεζό αστυνομικό συνέχεια σε ένα σημείο.
Πέραν του αδυνάτου του πράγματος, είναι και ακριβότερος (αφού μίλησες για οικονομικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν νοιώθω ασφαλής με μια κάμερα. Αν κάποιος με ληστέψει, τί να το κανω αν μετά βρω ποιός το έκανε?

Δεν σε ενδιαφέρει ούτε να τον πιάσουν ούτε την πιθανότητα να σου επιστραφούν τα κλοπημαία?


Αυτό δηλαδή σημαίνει πως ακόμα και την αρχή που υπάρχει την κάνουμε ό,τι θέλουμε εμείς? Νομοσχέδιο υπάρχει. Δεν τηρείται όμως. Από πότε αποκτήσαμε ολοκληρωτικό καθεστώς ώστε οι νόμοι να αλλάζουν σε μια νύχτα? Φυσικά και μπορώ να ζητήσω ευθύνες. Επειδή αυτοί είναι αυθέρετοι στις πράξεις τους εμείς θα λέμε εντάξει??

Το λες και μόνος σου απο την στιγμή που δεν τηρείτε το νομοσχέδιο απο ποιόν μπορείς να ζητήσεις ευθύνες?
Ποιός μίλησε για νόμους που αλλάζουν σε μια νύχτα???

Γιατί εμμέσως ενοχοποιεί την πορεία και την συμμετοχή σε αυτήν! Πες μου έναν λόγο που θα έπρεπε αν υπάρχει καταγραφή της πορείας. Η δικαιολογία ήταν πως θα καταγράφεται σε περίπτωση που υπάρχουν αυτόφορα αδικήματα. Θα πηγαίναν κουκουλοφόροι όπως λέγαν για το Πολυτεχνείο? Ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου μου ακούγεται αυτή η τακτική τους.:hmm:

Στην πορεία πήγαν 100.000 άτομα τι μπορεί να κάνει σε αυτούς η αστυνομία? Να του καταγράψει και να τους την έχει στημένη για την επόμενη φορά? Δεν νομίζω ότι κανένας απο αυτούς που πήγαν στην πορεία το είχε κρυφό οπότε ποιός ο λογος να μην σε καταγράψει η κάμερα?
Αν έπιαναν 10 κουκουλοφόρους και τους έστελναν αυτόφωρο για καταστροφές ξένης περιουσιάς δεν θα δικαιολογούσε την παρουσιά της εκεί η κάμερα?

Και αισθάνεσαι ωραία για αυτό.. Και αντί να κάνεις κάτι, λες κάντε μου κι άλλη παρακολούθηση. ΟΚ, είναι μια άποψη κ αυτό.

Δεν σου είπα ότι αισθάνομαι ωραία με αυτό αλλα τουλάχιστον δεν έχω και την ψευδαίσθηση της ελευθερίας. Απλά εξηγώ ότι δεν χρειάζεται να υπάρχει μια κάμερα για να μάθει κάποιος το τι κάνεις δεν είπα ότι μου αρέσει και όλας.
Αν μου άρεσε θα είχα βάλει και εγώ κάμερα στο σπίτι και θα χρέωνα 1,5€/15 " :P

Τα γήπεδα της Αγγλίας είναι το πιο τρανό παράδειγμα χουλιγκανισμού που έφυγε από τα γήπεδα και πήγε σε πλατείες, χωράφια, pub και στα εκτός έδρας παιχνίδια των αγγλικών ομάδων. Εκτός και αν αυτό που θελουμε κι εμείς εδώ, είναι απλά το κουκούλωμα.

Όπως και να έχει όμως έχει μειωθεί σε μεγάλο αριθμό ο χουλιγκανισμός στην Αγγλία,δεν είπαμε ότι με κάμερες θα ληθεί το πρόβλημα του χουλιγκανισμού αλλα θα βοηθήσει στην καταστολή του.



Τα ελικόπτερα σηκόνονται μια στιγμή. Δεν πετάν συνέχεια.

Μια στιγμή? Κάθε μέρα είναι 1 με 2 στο αέρα και ελέγχουν την κίνηση στην Κηφησίας, σε κάθε πορεία πετάνε και γενικά είναι ελάχιστες οι μέρες που δεν υπάρχουν ελικόπτερα.
Επειδή έχω λόξα με τα αεροπορικά πάντα τα παρατηρώ άσε που πέρα απο τα ελικόπτερα έχω πετύχει και αεροπλάνα να πετάνε πάνω απο την Αττική εκτός αεροδιαδρόμου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το θέμα είναι η ελευθερία σου στον δημόσιο δρόμο? Ρε παιδιά θεωρείτε οτι τώρα δεν καταγράφουν τίποτα? Την κίνηση της κάρτα σου, τις ιστοσελίδες που βλέπεις, το τι λες στο τηλέφωνο, αν θέλει να ακούσει και το τι λες δεν έχει το κράτος τρόπο? Εδω μέσα στο σπίτι σου αν θέλουν σε παρακολουθούν στον δρόμο σε καίει?

Και εαν δηλαδη το κανουν εν αγνοια μας, θα πρεπει να τους δωσουμε και την αδεια???
Τι θελουμε δηλαδη? Καθεστος χουντας?! Ποιος θα μου εγγυηθει οτι η χρηση των καμερων θα ειναι σωστη και δε θα υπαρξει καταχρηση..? Σορρυ, αλλα κανεις......
Γιατι το βλεπετε τοσο επιφανειακα το θεμα...?!:/:

Συμφωνω με Μαικ κιντς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και εαν δηλαδη το κανουν εν αγνοια μας, θα πρεπει να τους δωσουμε και την αδεια???
Τι θελουμε δηλαδη? Καθεστος χουντας?! Ποιος θα μου εγγυηθει οτι η χρηση των καμερων θα ειναι σωστη και δε θα υπαρξη καταχρηση..? Σορρυ, αλλα κανεις......
Γιατι το βλεπετε τοσο επιφανειακα το θεμα...?!:/:

Συμφωνω με Μαικ κιντς....

H πρόληψη κατά τις εγκληματικότητας είναι καθεστός χούντας?????
Ρε παιδιά μέτρο αστυνόμευσης είναι και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και εαν δηλαδη το κανουν εν αγνοια μας, θα πρεπει να τους δωσουμε και την αδεια???
Τι θελουμε δηλαδη? Καθεστος χουντας?! Ποιος θα μου εγγυηθει οτι η χρηση των καμερων θα ειναι σωστη και δε θα υπαρξει καταχρηση..? Σορρυ, αλλα κανεις......
Γιατι το βλεπετε τοσο επιφανειακα το θεμα...?!:/:

Συμφωνω με Μαικ κιντς....
Και όταν λέμε κατάχρηση, τι μπορεί να εννοούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
H πρόληψη κατά τις εγκληματικότητας είναι καθεστός χούντας?????
Ρε παιδιά μέτρο αστυνόμευσης είναι και τίποτα παραπάνω.

Το να μπορει καποιος να κυκλοφορει ελευθερα χωρις να τον εποπτευουν ειναι ενα απο τα δικαιωματα ενος πολιτη σε μια δημοκρατικη χωρα.
Εμενα αυτο που με απασχολει, ειναι οτι εαν δεχτουμε ενα τετοιο μετρο, τοτε θα εχουμε και συνεχεια...σιμπλ ας δατ...
Και στην τελικη, γιατι να κανουν οι καμερες τη δουλεια που θα επρεπε να κανουν οι αστυνομικοι?
Που ενω θα επρεπε να ειναι στους δρομους, αντι αυτου πινουν τον καφε τους?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Δεν σε ενδιαφέρει ούτε να τον πιάσουν ούτε την πιθανότητα να σου επιστραφούν τα κλοπημαία?

Πήγα στην Βαρκελώνη και σε κάθε γωνία είχε κάμερα και σε κάθε πλατεία κλούβα. Ληστέψαν 2 άτομα από την παρέα μου. Η κάμερα μας προσέφερε ασφάλεια?
Το λες και μόνος σου απο την στιγμή που δεν τηρείτε το νομοσχέδιο απο ποιόν μπορείς να ζητήσεις ευθύνες?
Ποιός μίλησε για νόμους που αλλάζουν σε μια νύχτα???

Όταν ο υπουργός γράφει τον νόμο στα παλιά του τα παπούτσια να του πούμε και μπράβο? Υπάρχει αρχή που έπρεπε να πει το ΟΚ και απλά την προσπεράσανε. Εμένα δε με αφήνει αδιάφορα αυτό. Αντίθετα με κάνει να πιστεύω πως η κυβέρνηση κινείται όπως θέλει πέρα από νόμους. Λέω κάτι παράλογο? Η χρήση των καμερών στις πορείες ήταν παράνομη.

Στην πορεία πήγαν 100.000 άτομα τι μπορεί να κάνει σε αυτούς η αστυνομία? Να του καταγράψει και να τους την έχει στημένη για την επόμενη φορά? Δεν νομίζω ότι κανένας απο αυτούς που πήγαν στην πορεία το είχε κρυφό οπότε ποιός ο λογος να μην σε καταγράψει η κάμερα?
Αν έπιαναν 10 κουκουλοφόρους και τους έστελναν αυτόφωρο για καταστροφές ξένης περιουσιάς δεν θα δικαιολογούσε την παρουσιά της εκεί η κάμερα?

Γιατί αυτούς τους 10 κουκουλοφόρους, μπορούσαν να τους πιάσουν άλλες πόσες φορές και δεν το κάνανε. Στο συλλαλητήριο θα πιάναν άτομα που φοράν κουκούλα και μετά θα κρυφτούν στα στενά?? Και όλα αυτά με την κάμερα? Προφάσεις βρίσκου για να έχουν πατήματα για μελλοντικές πράξεις. Οι κάμερες χρησιμοποιήθηκαν αναίτια και σίγουρα παράνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το να μπορει καποιος να κυκλοφορει ελευθερα χωρις να τον εποπτευουν ειναι ενα απο τα δικαιωματα ενος πολιτη σε μια δημοκρατικη χωρα.
Εμενα αυτο που με απασχολει, ειναι οτι εαν δεχτουμε ενα τετοιο μετρο, τοτε θα εχουμε και συνεχεια...σιμπλ ας δατ...
Και στην τελικη, γιατι να κανουν οι καμερες τη δουλεια που θα επρεπε να κανουν οι αστυνομικοι?
Που ενω θα επρεπε να ειναι στους δρομους, αντι αυτου πινουν τον καφε τους?!

Ελευθερία έχεις τώρα που πρέπει να κλειδαμπαρώνεσε στο σπίτι σου για να μην στο ληστέψουν ή να μην τολμάς να κυκλοφορείς σε κάποιες περιοχές?
΄Δεν πειράζει να βιάσουν κάποια κοπέλα δηλαδή αρκεί να μην νιώσει ότι την κατασκοπέυουν>
Οι κάμερες βοηθούν την δουλειά της αστυνομίας και την κάνουν πιο αποδοτική, δεν την αντικαθηστούν και σε μία πόλη 5.000.000 κατοίκων ξέρεις πόσους αστυνομικούς θές για να την αστυνομέυσουν σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το να μπορει καποιος να κυκλοφορει ελευθερα χωρις να τον εποπτευουν ειναι ενα απο τα δικαιωματα ενος πολιτη σε μια δημοκρατικη χωρα.
Εμενα αυτο που με απασχολει, ειναι οτι εαν δεχτουμε ενα τετοιο μετρο, τοτε θα εχουμε και συνεχεια...σιμπλ ας δατ...
Και στην τελικη, γιατι να κανουν οι καμερες τη δουλεια που θα επρεπε να κανουν οι αστυνομικοι?
Που ενω θα επρεπε να ειναι στους δρομους, αντι αυτου πινουν τον καφε τους?!
Ποια είναι η διαφορά όταν σε εποπτεύει η κάμερα από το να σε εποπτεύει ο αστυνομικός;
Ισα ίσα που η κάμερα θα είναι πάντα εκεί και θα καταγράφει, αν συμβεί κάτι ύποπτο.
Επίσης θα το πάω και λίγο παραπέρα.
Λέτε οτι "αν δεχτείτε αυτό το μέτρο......"
Δηλαδή αν δεν το δεχτείτε, τι θα γίνει; Υπήρξε ποτέ απόφαση κυβερνήσεως που δεν έγινε νόμος του κράτους;
Τα ίδια έλεγαν και πέρσι οι καταληψίες μαθητές και φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και όταν λέμε κατάχρηση, τι μπορεί να εννοούμε;

Αυτο που λεει η λεξη ντεντχεντ....
Η χρηση αυτων περαν της εξαρχης οριοθετημενης και "υποτιθεμενης" χρησης τους
Δε με εχουν πεισει για τις ανιδιοτελεις τους προθεσεις..
Αλλωστε εγω το ολο θεμα το αντιλαμβανομαι τελειως διαφορετικα...ειναι για μενα θεμα αρχων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αυτο που λεει η λεξη ντεντχεντ....
Η χρηση αυτων περαν της εξαρχης οριοθετημενης και "υποτιθεμενης" χρησης τους
Δε με εχουν πεισει για τις ανιδιοτελεις τους προθεσεις..
Αλλωστε εγω το ολο θεμα το αντιλαμβανομαι τελειως διαφορετικα...ειναι για μενα θεμα αρχων..
Εννοούσα κάποιο παράδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Επίσης θα το πάω και λίγο παραπέρα.
Λέτε οτι "αν δεχτείτε αυτό το μέτρο......"
Δηλαδή αν δεν το δεχτείτε, τι θα γίνει; Υπήρξε ποτέ απόφαση κυβερνήσεως που δεν έγινε νόμος του κράτους;
Τα ίδια έλεγαν και πέρσι οι καταληψίες μαθητές και φοιτητές.

Μα οχι βεβαια..η κυνβερνησουλα μας αυτο που θελει να κανει, θα το κανει. Εγω ομως δεν διατιθεμαι να "συνυπογραψω".
Δεν περιμενα και κατι αλλο απο μια δεξια κυβερνηση αλλωστε...
Ειδες ομως, οτι αυτα που ελεγαν καταληψιες, τα λενε και αλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα οχι βεβαια..η κυνβερνησουλα μας αυτο που θελει να κανει, θα το κανει. Εγω ομως δεν διατιθεμαι να "συνυπογραψω".
Δεν περιμενα και κατι αλλο απο μια δεξια κυβερνηση αλλωστε...
Ειδες ομως, οτι αυτα που ελεγαν καταληψιες, τα λενε και αλλοι...
Συγνώμη βρε Νεράιδα, αλλά δεν είδα να σου ζητήσει και κανείς να συνυπογράψεις, και ούτε και δέχομαι οτι το θέμα είναι κομματικό. Αν έρθει δηλαδή μια άλλη κυβέρνηση, θα καταργήσει τις κάμερες;
Τι σημασία έχει πια τι έλεγαν και τι λένε και οι άλλοι; Ολα αυτά για τα οποία διαμαρτύρονταν, είναι πλέον νόμος του κράτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πφφφφφ, ελα τωρα καταλαβαινεις φανταζομαι πως χρησιμοποιησα τη λεξη "συνυπογραφω". Να μην εξηγω και αυτο.(εξου και τα εισαγωγικα που χρησιμοποιησα πριν)
Κατα τ' αλλα, δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω. Εχω αρχισει ηδη να επαναλαμβανομαι...
Απλα το βλεπουμε το θεμα απο διαφορετικη μερια...ή μαλλον διαφερουμε στο "βαθος":)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top