Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Η διατροφή μου είναι πολύ ισορροπημένη και υγιεινή, απλά έιχα τη συνήθεια να τρώω μεγάλες μερίδες και έτσι δεν θα μπορέσω να αποκτήσω καλά αποτελέσματα. Πιστεύω ότι με τη βοήθεια του Nidora θα συνηθίζω να τρώω μικρότερες μερίδες και με συνδιασμό γυμναστικής και διατροφής τα εποτελέσματα μου θα μείνουν μόνιμα! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
καλά, ας μην σε αποθαρρύνουμε κιόλας... πες μας, όταν δεις αποτελέσματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
meetmeinmontauk, μακάρι να δω!!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ξεκινησα επιτελους HIIT και κανω διατροφη εδω και 3 μηνες και ηδη εχω χασει 5 κιλα. Αλλα 4-5 εμειναν τα οποια ελπιζω να φυγουν στους επομενους 2 μηνες. Σκεφτομαι να ξεκινησω παραλληλα circuit training για να μη χασω μυικη μαζα. Ηδη με το HIIT μου εχει μειωθει παρα πολυ η ορεξη. Μετα απο καθε ασκηση τρωω παντα φρουτα πλουσια σε αντιοξειδωτικες ουσιες (φραουλες, βατομουρα, κερασια) σε μορφη smoothie στο οποιο προσθετω και ενα κουταλακι κακαο (χωρις ζαχαρη, εξισου πλουσιο σε αντιοξειδωτικα).

Ελενη, στην θεση σου θα εκοβα το nidora. Ολα αυτα τα προιοντα ειναι απατη. Συνεχισε με την διατροφη, μειωσε μονη σου τις μεριδες που τρως και κανε εντονη ασκηση και θα δεις αμεσως αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γεια σας! Παίρνω το nidora εδώ και 10 ημέρες. Αισθανομαι πολυ καλα, η ορεξη μου μειωθηκε και προς το παρον δεν εχω παρεγεργιες. Έχω χάσει σχεδόν 2 κιλά. Το πακετο φτανει για ενα μηνα .. γι'αυτο περιμένω να δω τι θα γινει στο τελος της ληψης!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μπράβο :D καλή συνέχεια! γυμνάζεσαι παράλληλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μην βάζετε σκόνες στο φαγητό σας ακολουθώντας το "θαύμα". Εκτός από το γεγονός ότι μπορείτε να έχετε παρενέργειες (μπορεί και όχι ανάλογα τον οργανισμό), τέτοια προϊόντα δεν δουλεύουν στην πραγματικότητα. Πιο πιθανό να είναι ένα placebo effect και να νομίζεις ότι ακολουθείς το φοβερό και καταπληκτικό πράγμα που από πουθενά σου αφαιρεί την πείνα...

Και τι θα γίνει όταν χάσεις τα κιλά? Θα συνεχίσεις να το παίρνεις? Για πόσο καιρό θα το παίρνεις? Όταν σταματήσεις να το παίρνεις λογικά θα τρως πάλι κανονικά, μην πω περισσότερο.

Παιδιά η λύση είναι μια. Πειθαρχεία. Τίποτα άλλο. Πειθαρχεία και γυμναστική, υγιεινός τρόπος ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αν δεν αλλαξεις τροπο ζωης τα κιλα θα επανελθουν. Γι' αυτο και οταν θελουμε να χασουμε βαρος προσπαθουμε να το κανουμε με αργο τροπο υιοθετοντας εναν τροπο ζωης και διατροφης τον οποιο θα μπορουμε να συνεχισουμε με ευκολια αφοτου χασουμε ολα τα περιττα κιλα. Τα 2 κιλα σε 10 μερες ειναι παρα πολλα και το πιο πιθανο ειναι να τα ξαναβαλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολύ σημαντικό που είπες "αργό τρόπο". Έτσι είναι πραγματικά, γρήγοροι τρόποι δεν υπάρχουν. Οι λύσεις/προγράμματα που εμφανίζονται ένα μήνα πριν το καλοκαίρι είναι ψεύτικες. Να ξέρετε αν θέλετε σωστό πλάνο θα χρειαστείτε πάνω από έναν χρόνο, αλλά τα αποτελέσματα θα είναι αυθεντικά και διαχρονικά... Για αυτό αν θέλετε να διαμορφώσετε το σώμα σας ξεκινήστε σήμερα και ας είναι για... το επόμενο καλοκαίρι. Αρκεί να μένετε πιστοί στο πρόγραμμα αλλά σε καμιά περίπτωση να νιώθετε ότι πεινάτε. Αρκεί να τρώτε σωστά (εντάξει cheat meals όλοι κάνουμε αυτά δεν βλάπτουν μακρυπρόθεσμα).

Nelliel είπες ότι ξεκίνησες HIIT, μόνη σου βρήκες κάποιο πρόγραμμα ή έχεις πάει σε κάποιον γυμναστή? Σκέφτομαι να ξεκινήσω μετά την εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
τι ειναι το HIIT? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τι ειναι το HIIT? :worry:

Δες εδώ. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι sprint αλλά υπάρχουν διάφορα προγράμματα έχω ακούσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πολύ σημαντικό που είπες "αργό τρόπο". Έτσι είναι πραγματικά, γρήγοροι τρόποι δεν υπάρχουν. Οι λύσεις/προγράμματα που εμφανίζονται ένα μήνα πριν το καλοκαίρι είναι ψεύτικες. Να ξέρετε αν θέλετε σωστό πλάνο θα χρειαστείτε πάνω από έναν χρόνο, αλλά τα αποτελέσματα θα είναι αυθεντικά και διαχρονικά... Για αυτό αν θέλετε να διαμορφώσετε το σώμα σας ξεκινήστε σήμερα και ας είναι για... το επόμενο καλοκαίρι. Αρκεί να μένετε πιστοί στο πρόγραμμα αλλά σε καμιά περίπτωση να νιώθετε ότι πεινάτε. Αρκεί να τρώτε σωστά (εντάξει cheat meals όλοι κάνουμε αυτά δεν βλάπτουν μακρυπρόθεσμα).

Nelliel είπες ότι ξεκίνησες HIIT, μόνη σου βρήκες κάποιο πρόγραμμα ή έχεις πάει σε κάποιον γυμναστή? Σκέφτομαι να ξεκινήσω μετά την εξεταστική.

Εχω κανει στο παρελθον με γυμναστη και ακολουθω το προγραμμα του ξανα απο την αρχη μονη μου γιατι δεν ειμαι σε καθολου καλη φυσικη κατασταση. Τωρα ειμαι στο 1:4. 20 δευτερολεπτα γρηγορο τρεξιμο και 80 δευτερολεπτα jogging ή περπατημα, 10 επαναληψεις. Πριν ξεκινησω κανω προθερμανση με jogging για 5 λεπτα και οταν τελειωσω κανω jogging σε ανηφορα για αλλα 5 λεπτα. Δεν ξερω ποσο καιρο θα κατσω σε αυτο το σταδιο, αλλα υπολογιζω τουλαχιστον 2 εβδομαδες γιατι ακομα δεν εχει αυξηθει η αντοχη μου οσο θα ηθελα. Τα επομενα σταδια ειναι 1:2 (20 δευτερολεπτα τρεξιμο, 40 δευτερολεπτα περπατημα ή jogging), 1:1 και 2:1. Σε καθε σταδιο μενεις οσο καιρο θελεις μεχρι να νιωσεις ετοιμος να πας στο επομενο. Αν θελεις μπορεις να αυξησεις/μειωσεις και τις επαναληψεις ή και τον χρονο, πχ αντι για 20 δευτερολεπτα τρεξιμο να κανεις 10 ή 30. Αν θελεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα προτεινω circuit training σε συνδιασμο με HIIT. Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη HIIT και τις υπολοιπες ημερες circuit.

Αντι για τρεξιμο μπορεις να κανεις HIIT και με σχοινακι, jumping jacks, ποδηλατο, κωπηλασια ή με οτι αλλο σου αρεσει. Γενικα εχεις ποικιλια και δεν το βαριεσαι. Ειδικα οταν βρεχει ή εχει χαλια καιρο και βαριεσαι να βγεις εξω μπορεις να κανεις ΗΙΙΤ στο σπιτι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosp9

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Επειδή ασχολούμαι με αθλητισμό σε σχετικά υψηλό επίπεδο, τα καθημερινά βαρη ειναι απαραίτητα. Τα βαρη στον αθλητισμό δεν ειναι μονο για να γινεις πιο δυνατός, πιο φουσκωτός κλπ. Με τα βαρη αποφεύγεις τραυματισμούς και αυξάνεις την αντοχή των μυών σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επειδή ασχολούμαι με αθλητισμό σε σχετικά υψηλό επίπεδο, τα καθημερινά βαρη ειναι απαραίτητα. Τα βαρη στον αθλητισμό δεν ειναι μονο για να γινεις πιο δυνατός, πιο φουσκωτός κλπ. Με τα βαρη αποφεύγεις τραυματισμούς και αυξάνεις την αντοχή των μυών σου.
Βελτιωνεις και την πυκνοτητα των οστων σου και ειδικα για τις γυναικες ειναι απαραιτητα μετα (και πριν) την εμμηνοπαυση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosp9

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Βελτιωνεις και την πυκνοτητα των οστων σου και ειδικα για τις γυναικες ειναι απαραιτητα μετα (και πριν) την εμμηνοπαυση!
νομιζω πως οι γυναίκες μετα απο καποια ηλικία απαγορεύεται να κάνουν ενα μεγάλο κομμάτι ασκήσεων. Ετσι εχω ακούσει αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχύει

:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μέχρι να φτάσουν σε αυτήν την ηλικία... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αναλογα ειναι το σωμα του καθενος .. Π.χ αμα κανω σοβαρη γυμναστικη 1-1.30 ωρα ανα δυο μερες με βαρη για ενα μηνα μπορει να γινω commando(Που λεει ο λογος). Βεβαια αλλα χαρακτηριστικα εχει το σωμα μου και αλλα των αλλων. Επισης οταν ειναι σε μικρη ηλικεια πιστευω το σωμα τα καταφερνει πιο καλα και τα αποτελεσματα ειναι πιο γρηγορα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis1971

Νεοφερμένος

Ο takis1971 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
η οικονομικη κριση μας εφερε στο σημειο αυτο να μην πηγαινουμε γυμναστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
η οικονομικη κριση μας εφερε στο σημειο αυτο να μην πηγαινουμε γυμναστηριο

Σοβαρά τώρα? Κοίτα κακό που έκανε ρε παιδί μου τύφλα να χουν οι άνεργοι και οι άστεγοι. :eek: Πρώτον, τα περισσότερα γυμναστήρια βγάζουν προσφορές πολύ καλές για να προσελκύσουν κόσμο. Ο ξάδερφος μου δίνει 100 το χρόνο αν δεν κάνω λάθος. Δεύτερον, μπορείς να πας για περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμπι και να βρεις άπειρα βιντεο στο ιντερνετ με προγράμματα άμα θέλεις. Όποιος θέλει πάντα βρίσκει χρόνο και τρόπο να κάνει κάποιο είδος άσκησης. Αλλιώς δεν θέλει και ψάχνει δικαιολογίες σαν εμένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα? Κοίτα κακό που έκανε ρε παιδί μου τύφλα να χουν οι άνεργοι και οι άστεγοι. :eek: Πρώτον, τα περισσότερα γυμναστήρια βγάζουν προσφορές πολύ καλές για να προσελκύσουν κόσμο. Ο ξάδερφος μου δίνει 100 το χρόνο αν δεν κάνω λάθος. Δεύτερον, μπορείς να πας για περπάτημα, τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμπι και να βρεις άπειρα βιντεο στο ιντερνετ με προγράμματα άμα θέλεις. Όποιος θέλει πάντα βρίσκει χρόνο και τρόπο να κάνει κάποιο είδος άσκησης. Αλλιώς δεν θέλει και ψάχνει δικαιολογίες σαν εμένα. :)
άμα βρεις την προσφορά καλά είναι. θα την βρεις όμως; όσοι μένουν επαρχία ξέρουν πολύ καλά τι θα πει να έχεις μόνο 2 γυμναστήρια στην πόλη τα οποιά ανταγωνίζονται ποιο θα έχει τις υψηλότερες τιμές. εγώ το σκεφτόμουν για ζούμπα αλλά άλλαξα γνώμη. η μηνιαία συνδρομή ήταν όσα δίνω τον μήνα για φροντιστήριο χημείας. πάντως πιστεύω πως για πολλούς το γυμναστήριο αποτελεί πολυτέλεια πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top