Sedansa

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Τελικά αφού τα ΕΛΤΑ δεήσανε, παρέλαβα τα ολοκαίνουρια Sedansa (15 μέρες μετά!) και e-cig mini μου.

Εντυπώσεις:

Το Sedansa είναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως το Gamucci (μέχρι που σκέφτομαι να δοκιμάσω τις μπαταρίες του ενός στο άλλο, αλλά δεν ξέρω μήπως τους κάνω ζημιά). Τα cartridges είναι ΙΔΙΑ με του Gamucci αλλά με μεγαλύτερη ποικιλία γεύσεων (ναι, παρήγγειλα και σοκολάτα!). Αν κάποιος ξέρει, μπορεί να μου πει αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα cartridges του ενός στο άλλο, χωρίς να προκαλέσω ζημιά στις συσκευές;

Η συσκευασία είναι ΑΠΑΙΧΤΗ (καμία σχέση με το μίζερο κουτάκι του Gamucci - ερχεται σε κασετίνα) και τα cartridges είναι το καθένα στο δικό του καψουλακι και όχι σε εκείνο το ηλίθιο σελοφάν. Το Sedansa μου έχει ΚΑΙ ΑΥΤΟ ένα μικρό προβληματάκι (σιγά μην τη γλύτωνα), οι βόλτες του atomizer είναι λιγουλάκι στραβές και οι μπαταρίες βιδώνουν με μια πολύ ελαφριά κλίση, ίσα όμως που γίνεται αντιληπτή.

Στο δια ταύτα: Βγάζει ΠΟΛΥ καπνό, έχει cartridges των 16mg, είναι πιό "εύκολο" από το Gamucci στο ρούφηγμα, και κάνει έναν χαρακτηριστικό συριχτό ήχο όταν ρουφάς. Το φωτάκι δεν είναι κόκκινο, αλλά πράσινο! :) :) :) Οι μπαταρίες φορτίζουν ΓΡΗΓΟΡΑ (2 - 2,5 ώρες) και κρατάνε αρκετά, ελαφρώς λιγότερο από του Gamucci μου όταν ήταν στα καλά του. Α, και έρχεται με euro plug (δεν χρειάζεται μετατροπείς) και με φορτιστή αυτοκινήτου.

Αν δεν μου χαλάσει και αυτό (γιατί με κυνηγάει η γκαντεμιά), μάλλον θα μείνω εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ε ΟΧΙ!

3 μέρες πέρασαν και χάλασε και το Sedansa! Αλλο πρόβλημα εκεί, δεν κάνει επαφή ο atomizer με τη μπαταρία, χαλάσανε και οι βόλτες του εκεί που βιδώνει και ναι μεν ανάβει αλλά αφού δεν κάνει επαφή, δεν δίνει ρεύμα και γιοκ καπνός!

Απο την smokevapour ακόμα περιμένω τα gamucci-ανταλλακτικά που μου υποσχέθηκαν. Τους έχω στείλει ΤΡΙΑ μαιλ που τους ρωτάω τι γίνανε και ΤΙΠΟΤΑ.

Στη Sedan έστειλα σήμερα (α ρε που έχετε και 5 χρόνια εγγύηση στους atomizers!) και φυσικά καμία απάντηση ακόμα. Ουτε για την καθυστέρηση στην αποστολή είχα πάρει ποτέ απάντηση, ευτυχώς που ήρθε τελικά.

Το e-cig που δεν μου άρεσε το έδωσα στη μάνα μου να το δοκιμάσει και ΧΑΛΑΣΕ και αυτό!

Μας έμεινε το RuToo και πάνω από 300 ευρώ πεταμένα...

Παιδιά ΔΕΝ το θεωρώ σύμπτωση. Ειδικά για sedansa-gamucci που έχουν σχεδόν όμοια προϊόντα, μάλλον κάτι ΠΟΛΥ κακό συμβαίνει, δεν εξηγείται...και γενικά, 3 στα 4 απο διαφορετικές εταιρίες χαλασμένα, έλεος! Εχασα την εμπιστοσύνη μου και τον ενθουσιασμό μου και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Θα περιμένω να επικοινωνήσει μαζί μου η Sedan αλλά γενικά πιστεύω οτι οι αντιπρόσωποι στο εξωτερικό είναι για τα μπάζα, ειδικά η SmokeVapour που είναι ασυγχώρητη (ακόμα και αν τελικά έχει στείλει ανταλλακτικά) στο να μην απαντά σε κανένα μου email.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Χεχε, μα πραγματικά έχω συννεφάκι! Τι πράγμα είναι αυτό!

Το sedansa δεν μου μπούκωσε. Χάλασαν οι βόλτες που βιδώνει η μπαταρία. Οταν το παρέλαβα ήδη βίδωνε στραβά (οπως είχα αναφέρει), απλά στο τριήμερο χάλασε τελείως. Ευτυχώς μπορώ να παραγγείλω ανταλλακτικό atomizer μόνο, αλλα άντε παλι να περιμένω 10ήμερα..

Το smoke free λέει τίποτα; Με τρομάζουν τα υγρά και τα μπουκαλάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ηρθε και ο ανταλλακτικός atomizer από Sedansa (τον παρήγγειλα κανονικά και πλήρωσα, αλλά στο μεταξύ επικοινώνησαν μαζί μου για να μου ζητήσουν λεπτομέρειες για το γιατί χάλασε ο προηγούμενος - θυμίζω οτι είχε πρόβλημα με τις "βόλτες" του και δεν έκανε επαφή η μπαταρία). Αναμένω να δω τι γίνεται και με αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top