[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παντως μιας και μιλατε για αντιηλιακη κρεμα, να σας πω οτι οσων αφορα το προσωπο ειναι απαραιτητο η κρεμα να μην ειναι χαμηλων βαθμων.
Προσωπικα δυσυχως εβαζα χαμηλης προστασια (στην καθημερινη ζωη μου ετσι) και κατω απο το...μισο λεπτο...αριστερο ματι (που ειναι πολυ ευαισθητη η περιχοη γυρω απο τα ματια)εκανα μια μικρη παναδα.:(
Και τωρα βαζω της Castalia με δεικτη 30.Ειναι πολυ καλη γιατι ειναι και ενυδατικη.



Και εγινα ο πρωτος αντρας που γραφω σε thread για γυναικες....:worry::redface:

Σταυρωστε με, σταυρωστε με...:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαριε...για να εχεις βγαλει παναδα σημαινει οτι το δερμα μου ειναι επιρρεπες σε αυτες...οποτε ακομα και 30 να βαζεις να το προσεχεις ιδιαιτερα και να φορας χειμωνα καλοκαιρι αντιλιακη οπως επισης οπωσ-και-δηποτε καπελο οταν εισαι παραλια! Επικινδυνο σημειο ειναι επισης το μετωπο!!
Μιλαω εκ πειρας...

Γιδι μου...δε θυμαμαι τι κρεμα χρησιμοποιουσα πριν 6 χρονια...εαν δενκανω λαθος ηταν σιγουρα ενυδατικη για πολυ λιπαρα δερματα και ενα λαδακι για το μετωπο επειδη εχω ρυτιδα εκφρασης αποτα 15 μου...Ή ντιορ ή εστε χρησιμοποιουσα τοτε..
Αλλα σου ειπα...η καθε επιδερμιδα εχει διαφορετικες αναγκες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Παντως μιας και μιλατε για αντιηλιακη κρεμα, να σας πω οτι οσων αφορα το προσωπο ειναι απαραιτητο η κρεμα να μην ειναι χαμηλων βαθμων.
Προσωπικα δυσυχως εβαζα χαμηλης προστασια (στην καθημερινη ζωη μου ετσι) και κατω απο το...μισο λεπτο...αριστερο ματι (που ειναι πολυ ευαισθητη η περιχοη γυρω απο τα ματια)εκανα μια μικρη παναδα.:(
Και τωρα βαζω της Castalia με δεικτη 30.Ειναι πολυ καλη γιατι ειναι και ενυδατικη.



Και εγινα ο πρωτος αντρας που γραφω σε thread για γυναικες....:worry::redface:

Σταυρωστε με, σταυρωστε με...:vava:

έπρεπε να προσθέσεις ότι αντηλιακή πρέπει να βάζουν και οι άντρες και οι γυναίκες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά κάνεις! :)
Εγώ έχω την αντηλιακή της Avene με δείκτη προστασίας 20... (αν και με τον καιρό εδώ θα λήξει).
Άαααμα λήξει ή τελειώσει, λέω να δοκιμάσω του Κορρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η κορρε δεν ειναι κακη...την ειχε η αδερφη μου περσι....
Αααα...και την Avene την προτεινουν συχνα δερματολογοι....αυτη της προτεινε η δερματολογος της φετος...οπως και σε μια φιλη μου ο δικος της...(λετε να ειναι συνεννοημενοι?!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μαριε...για να εχεις βγαλει παναδα σημαινει οτι το δερμα μου ειναι επιρρεπες σε αυτες...οποτε ακομα και 30 να βαζεις να το προσεχεις ιδιαιτερα και να φορας χειμωνα καλοκαιρι αντιλιακη οπως επισης οπωσ-και-δηποτε καπελο οταν εισαι παραλια! Επικινδυνο σημειο ειναι επισης το μετωπο!!
Μιλαω εκ πειρας...

Ναι, ολα αυτα τα τηρω πλεον...καποτε εκανα τον αραχτο και λαιτ.
Για το μετωπο ειλικρινα δεν το ηξερα νεραιδα μου.Δεν θα μου πηγαινε το μυαλο να σου πω την αληθεια.:eek:
Σ'ευχαριστω αγαπη.;)
Να φυγει παντως υπαρχει δυνατοτητα?
Περαν φωτοπλασματικων μεθοδοων, λεηζερ κτλ.

Commie μου, ετσι ειναι.Φιλος μας ειναι ο ηλιος, αλλα αντρες γυναικες πρεπει να προσεχουμε πλεον παρα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ναι, ολα αυτα τα τηρω πλεον...καποτε εκανα τον αραχτο και λαιτ.
Για το μετωπο ειλικρινα δεν το ηξερα νεραιδα μου.Δεν θα μου πηγαινε το μυαλο να σου πω την αληθεια.:eek:
Σ'ευχαριστω αγαπη.;)
Να φυγει παντως υπαρχει δυνατοτητα?
Περαν φωτοπλασματικων μεθοδοων, λεηζερ κτλ.

Commie μου, ετσι ειναι.Φιλος μας ειναι ο ηλιος, αλλα αντρες γυναικες πρεπει να προσεχουμε πλεον παρα πολυ.

έχεις απόλυτο δίκαιο Djinn μου όσο αν φεύγουν οι πανάδες έχει ειδικές κρέμες και μάσκες, αν θες μάρκα να σου πω είχε και ο άντρας μου και του αγόρασα και έχουν φύγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αμάν, λέτε να έχω κι εγώ πανάδες;;

Ο ΜΑΡΙΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΝΕΡΑΪΔΑΑΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
έχεις απόλυτο δίκαιο Djinn μου όσο αν φεύγουν οι πανάδες έχει ειδικές κρέμες και μάσκες, αν θες μάρκα να σου πω είχε και ο άντρας μου και του αγόρασα και έχουν φύγει
Πες μου Βαλαντω μου δεν υπαρχει προβλημα.;)
Αμάν, λέτε να έχω κι εγώ πανάδες;;

Ο ΜΑΡΙΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗ ΝΕΡΑΪΔΑΑΑ!

Δεν θα τις ειχες δει βρε αν ειχες?Ειναι ουσιαστικα δερματικη δυσχρωμια.Φιανεται ειδικα στα ανοιχτοχρωμα δερματα.

Φυσικα και την αγαπω την νεραιδα.Κι εσενα σ'αγαπαω και πολλα αλλα παιδακια απο εδω.
Αμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
..Ποτανα καρδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Kαι αυτο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
έλα, συγκεντρωθείτε! :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κι εγώ την πάτησα με την αντιηλιακή και τώρα τραβάω τα μαλλιά μου. Μικρή αρνούμουν πεισματικά να βάλω αντιηλιακή και όταν τελικά με κατάφερναν οι γονείς μου έμπαινα μετά στη θάλασσα και δεν έμενε ούτε ίχνος. Αποτέλεσμα να έχει γεμίσει το πρόσωπό μου και το σώμα μου σημάδια (και συγκεκριμένα ελιές) που με ενοχλούν απίστευτα. Τώρα πια φοράω χειμώνα καλοκαίρι αντιηλιακή (τουλάχιστον στο πρόσωπο) αλλά το κακό έχει γίνει. Απλά προσπαθώ να μη χειροτερέψει, γι αυτό θέλω να έχω πάντα καλή αντιηλιακή κρέμα, για να είμαι σίγουρη ότι έχω καλή προστασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Αντηλιακο με αρωμα καρυδα εχουμε εντοπισει;

Νομίζω Copertone ή Havaian Tropic...
Μυρίζουν καταπληκτικά και τα δύο!

Θυμάστε εκείνη την καταπληκτική ατάκα για το αντηλιακό στο "παρά πέντε";
- Κάποιος θα τρώει καρπούζι και μου μύρισε...
- Όχι, μυρίζει το νέο μου αντηλιακό, έχει άρωμα καρπούζι!
- Α! Έχει και κουκούτσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Μάριε μου οι κρέμες που αγόρασα του άντρα μου είναι οι dermalogica, αλλά ξέχασα πριν να σου πω ότι είναι λευκαντική κρέμα και μόνο το χειμώνα μπορείς να τις βάλεις.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι ένα peeling και ίσως να φύγει χωρίς λευκαντική.

Όσο για την αντηλιακή που χρησιμοποιώ είναι η SVR με δείκτη προστασίας 50. Έχει χρώμα, και δεν είναι καθόλου λιπαρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι, ολα αυτα τα τηρω πλεον...καποτε εκανα τον αραχτο και λαιτ.
Για το μετωπο ειλικρινα δεν το ηξερα νεραιδα μου.Δεν θα μου πηγαινε το μυαλο να σου πω την αληθεια.:eek:
Σ'ευχαριστω αγαπη.;)
Να φυγει παντως υπαρχει δυνατοτητα?
Περαν φωτοπλασματικων μεθοδοων, λεηζερ κτλ.

Commie μου, ετσι ειναι.Φιλος μας ειναι ο ηλιος, αλλα αντρες γυναικες πρεπει να προσεχουμε πλεον παρα πολυ.

Απο ο,τι μου εχουν πει να φυγει και να μην εμφανιστει ξανα ποτε ..αποκλειεται..εκτος εαν εχεις σκοπο να μη βγεις ξανα μερα απο το σπιτι σου!:P
Παντως υπαρχει τροπος για να μην ειναι τοσο εμφανεις....σιγουρα...
Βασικα για αυτο ακριβως θελω να κλεισω ραντεβου με τη δερματολογο μου και ολο το αναβαλλω...οταν θα εχω νεοτερα θα ενημερωσω...

Παντως παιδακια...να περιποιειστε το προσωπο σας απο τα τα 18 σας, οπως επισης και το σωμα σας...Ο,τιδηποτε το αφησεις σε αφηνει και αυτο με τη σειρα του! Σαν τις ξενες γλωσσες ενα πραγμα!;):D

Εντιτ: Αυτο που εγω ειχα παρει και μου ειχε προτεινει μια αισθητικος ειναι το πιλινγκ της Lancome RESURANCE-C MICRODERMABRASION Polishing Cream...και μετα απο αυτο εβαζα το σερουμ του..το οποιο ειναι πολυ καλο και βλεπεις αποτελεσματα....ειναι βεβαια λιγο τσιμπημενο στην τιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Neraida προσωπικα οσο μπορω εδω και χρονια τα περιποιουμαι και τα δυο.
Εδω βλεπεις οτι εξακολουθω να διαβαζω/γραφω σ'ενα ενα θεμα που ξεκινα με την λεξη "γυναικες".:P
Εννοω, δηλαδη οτι ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα και απο παλιοτερα εκανα οτι μπορουσα.
Γιατι συμφωνω οτι καλο ειναι να μην τα αφηνουμε "ετσι".
Τωρα οσων αφορα την παναδιτσα, δεν με ενοχλει τρελα, αυτο που με ενδιαφερει και θα φροντισω ειναι να μην επεκταθει.;)
Και πρεπει να το εχω κληρονομικο απο την μαμα μου.

Τωρα οσων αφορα το πιλινγκ και κρεμα ενυδατωσης αλλα και προιον για καθαρισμο προσωπου, αυτα που προσωπικα μου εχουν αφησει αριστες εντυπωσεις και τα χρησιμοποιω τον τελευταιο καιρο.(μου τα προτεινε η αισθητικος μου.(ναι εχω και τετοια!:tongue:)

Για καθαρισμο:Dr.GRANDEL - purigel (τρομερη φρεσκαδα μετα και θελει λιγη ποσοστητα καθε φορα.Αρα και οικονομικο)
Eνυδατικη:Dr.GRANDEL - Hydro Active (ειναι για ιδιατερα ξερες επιδερμιδες προσωπου, κατι που παθαινω τα καλοκαιρια)
Για Peeling μια της Lueme.

Kαι αλλη μια τρομερη για το προσωπο ειναι της Biotherme (Homme για εμενα) το Age Fitness.


Βαλαντω μου, σε ευχαριστω πολυ για τα παραπανω.Θα τα κοιταξω.:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αμάν, λέτε να έχω κι εγώ πανάδες;;

Δεν θα τις ειχες δει βρε αν ειχες?Ειναι ουσιαστικα δερματικη δυσχρωμια.Φιανεται ειδικα στα ανοιχτοχρωμα δερματα.

Λοιπόν επειδή δεν βλέπουμε κάτι δε σημαίνει και ότι δεν υπάρχει. Τι θέλω να πω: Μπορεί να υπάρχει στην αποκάτω στοιβάδα του δέρματος και να μην έχει εμφανιστεί ακόμα. Με μια ανάλυση μέχρι 3 στοιβάδες κάτω από την επιδερμίδα, μπορεί να δεις κανείς τι παίζει, π.χ. εγώ έχω φακίδες οι οποίες δεν είναι ορατές, κάποιες όμως βγαίνουν το καλοκαίρι και εξαφανίζονται το χειμώνα. Επίσης έχω και 2 πανάδες οι οποίες δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ και θα φροντίσω να μην εμφανιστούν. Αυτό που βοηθάει ιδίαιτερα είναι πάντα ο καλός καθαρισμός, τακτικό πίλινγκ και καλή ενυδάτωση. Επίσης για τις πανάδες χρειάζεται που και που η χρήση μια κρέμας ανάπλασης και βέβαια αντιηλιακή χειμώνα καλοκάιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
αγόρασα την ενυδατική του κορρέ με κανέλα και λινάρι για λιπαρές επιδερμίδες με ατέλειες και μια αντηλιακή προσώπου με άρωμα καρπούζι που μυρίζει τέλεια
Αυριο θα τις δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top