• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Δερματολογικά προβλήματα

IoannaMF

Νεοφερμένος

Η IoannaMF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια οσων γνωριζουν κατι πανω στο θεμα. Πριν 5 μερες εβγαλα στη πλατη 3 καντηλες γυρω γυρω ηταν κατακοκκινο και ειχα φαγουρα ξεκινησα να βαζω κορτιζονουχα κρεμα που ηταν λαθος, πηγα στη φαρμακοποιο μου και μου ειπε ειναι μυκητας μου εδωσε μια κρεμα που λεγεται fungoral για μυκητιάσεις οι καντηλες εχουν φυγει αλλα συνεχιζει να ειναι κοκκινο. Eχω τρομοκρατηθει. Φοβαμαι να παω σε δερματολογο για το τι θα μου πει :(

Σημείωση:
Τα μηνύματα 21 έως 25 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα
"Δερματολογικό πρόβλημα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
1) Μην ξαναβάλεις ποτέ δυνατό φάρμακο χωρίς να ξέρεις αν κάνει (η κορτιζόνη θεωρείται δυνατό φάρμακο, δεν είναι παρακεταμόλη να την παίρνεις για πλάκα...βασικά τίποτα δεν πρέπει να παίρνεις για πλάκα αλλά λέμε τώρα)
2) Δεν μπορεί κανείς να σου πει τι είναι αμα δεν το δει
3) Αφού είδες βελτίωση με την αντιμυκητιακή, λογικά είναι μύκητας
4) Μην περιμένεις να φύγει μέσα σε τόσο λίγες μέρες
5) Αν δεν υποχωρήσει μέσα στις επόμενες μέρες, να πας σε δερματολόγο. Θα πρέπει να φοβάσαι τι θα γίνει αν δεν πας, όχι τι θα γίνει αν πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
να φοβάσαι τα γιατροσόφια, όχι τους γιατρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrivi and

Νεοφερμένος

Η akrivi and αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γιατί να φοβάσαι να πας σε ένα δερματολόγο? Αρχικά, οι γιατροί δεν μας κάνουνε κακό αντιθέτως μας βοηθάνε να γίνουμε καλά. Επίσης, θα νιώσεις πολύ καλύτερα άμα πας στο δερματολόγο γιατί δεν θα έχεις φαγούρα και οι κοκκινίλες θα εξαφανιστούν....Ελπίζω να σε βοήθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IoannaMF

Νεοφερμένος

Η IoannaMF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ... Απλα το εχω άγχος γιατί παλιότερα είχα σοβαρότερο δερματολογικο θέμα. Είμαι και λίγο τρελαμενη γιατί κάπου παραπάνω έκανα πρόσφατα τατουάζ οπότε καταλαβαίνεις... Νομίζω ότι εχω φαγούρα παντού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά θα σκάσω αμα δε ρωτήσω. :P
Τελευταία, αντιμετωπίζω ένα δερματολογικό πρόβλημα στους αγκώνες μου: το δέρμα έχει ξεραθεί τελείως και έχει γίνει πιο σκούρο σε χρώμα. Νιώθω εντονη φαγούρα που και που και οταν ξύνομαι η περιοχή ερεθιζεται και με ενοχλεί όταν ακουμπάω τους αγκώνες μου σε ένα τραπέζι για παράδειγμα. Τι είναι αυτό? Να ανησυχω? Πρέπει να πάω σε γιατρό ή αρκεί να βάζω κάποια ενυδατική κρέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά θα σκάσω αμα δε ρωτήσω. :P
Τελευταία, αντιμετωπίζω ένα δερματολογικό πρόβλημα στους αγκώνες μου: το δέρμα έχει ξεραθεί τελείως και έχει γίνει πιο σκούρο σε χρώμα. Νιώθω εντονη φαγούρα που και που και οταν ξύνομαι η περιοχή ερεθιζεται και με ενοχλεί όταν ακουμπάω τους αγκώνες μου σε ένα τραπέζι για παράδειγμα. Τι είναι αυτό? Να ανησυχω? Πρέπει να πάω σε γιατρό ή αρκεί να βάζω κάποια ενυδατική κρέμα?

κατα 99,999% δεν πρεπει να ειναι κατι σοβαρο. για αρχη καλο θα ηταν να ρωτησεις στο φαρμακειο για να σου δωσει καποια ενυδατικη κρεμα ή κατι αλλο κι αν δεν περασει κανε και μια βολτα απο τον γιατρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το δέρμα μου είναι μικτό/ως λιπαρό. Τελευταία ειδικά τείνει αρκετά προς το λιπαρό, δεν ξέρω αν φταίει η διατροφή μου ίσως ή οι ορμόνες αφήνιασαν πάλι-- με αποτέλεσμα να γυαλίζει σε εκνευριστικό βαθμό -.- Έχετε να προτείνετε κρέμα μέρας&νύχτας που να ρυθμίζει τη λιπαρότητα? Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μια της Olay με spf. Έχω σκοπό να ζητήσω γνώμη ειδικού στο μέλλον, απλά ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κάποια πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
θα σου προτεινα μια που ομως κυριως ειναι για νυχτα:της avene, cleanance K (14 εουρος περιπου)
δεν ειναι για σοβαρες καταστασεις ουτε υπερ-ενυδατικη. μπες και σε κανενα site να δεις πιο συγκεκριμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennynek

Νεοφερμένος

Η jennynek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας πριν καιρο που έκανε κρύο είχα βάλει μια σόμπα αλογόνου να ζεσταθώ και επειδή φορούσα τζιν εβαλα τα πόδια μ κοντά να ζεσταθούν αλλά έγινε το εξής το παντελόνι ζεστάθηκε πολύ και οταν το έπιασα το ακούμπησα πάνω στο καλάμι του ποδιού και από τότε έχει κάνει κεραμυδες αλλιώς κοκκινιλες σαν μπαλώματα πως μπορώ να τα διώξω αυτά τα μπαλώματα ξερεται αν ναι μπορείται να μου πείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πηγες σε δερματολογο? Εγκαυμα επαθες ετσι οπως μας τα λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennynek

Νεοφερμένος

Η jennynek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεΝ πήγα γτ δεν με πονάει ειναι απλά κοκκινιλα και μελανιασμα μπαλώματα μόνο αυτό και θέλω να τα διώξω τι μπορώ να κανω γι αυτό ξερεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οχι εγω δεν ξερω δυστυχως, σορυ...
Καλυτερα να απευθυνθεις σε δερματολογο να μη σου μεινουν τα σημαδια, καποια κρεμα μπορει να σου δωσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennynek

Νεοφερμένος

Η jennynek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν βάλω ενυδατική νιβεα ειναι καλή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε δε νομιζω, εχουν περασει και μερες. Προφανως κατι πιο δραστικο χρειαζεται αμα λες πως εχεις κοκκινα σημαδια. Παρε τηλ εναν γιατρο αμα δεν μπορεις αμεσα να πας. Θα σου πει! Good luck!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jennynek

Νεοφερμένος

Η jennynek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστώ γεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γεια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους σας, γνωρίζει κάποιος δερματολόγο με εμπειρία κοσμετολογία και αισθητική δερματολογία , σε αττική νότια προάστια ? μπορείτε να μου προτείνετε κάποιους έμπειρους στείλτε μου προσωπικό μήνυμα αν δεν θέλετε να δημοσιεύσετε ονόματα. ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . Καλή σας μέρα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top