Ελληνίδες vs Αλλοδαπές

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Κατερίνα, η απιστία είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο. Περίπου 7 στους 10 (άντρες ή γυναίκες) δηλώνουν ότι την έχουν διαπράξει. Βάλε και όσους δεν το δηλώνουν, να μην πάμε 8 στους 10? Τι άλλο να πω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Κατερίνα, η απιστία είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο. Περίπου 7 στους 10 (άντρες ή γυναίκες) δηλώνουν ότι την έχουν διαπράξει. Βάλε και όσους δεν το δηλώνουν, να μην πάμε 8 στους 10? Τι άλλο να πω?
Απλα εδω μιλαμε για την εκμεταλευση οχι για την απιστια εκει συνφωνω μαζι σου ολοι εχουμε απιστησει ευτυχως η δυστυχως:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Και πόσα νομίζεις ότι ξέρουμε για την πορνεία τότε;
Η οποία πόσο ανεπτυγμένη θα ήταν;

Έλα τώρα...
Τι λες τώρα?????????????????
Η Πορνεία ήταν ανεπτυγμένη από αρχαιοτάτων χρόνων.
Ξεχνάς? Τι ήταν οι μιχαλίδες?
Και πολύ περισσότερο, στην αρχή του αιώνα, σε μία χώρα που τότε την κυβερνούσε ο μεγαλύτερος κάνγκστερ "Αλ Καπόνε".

σορρυ για αυτο που θα πω, αλλα σε τελικη δε φταινε ουτε οι ελληνιδες ουτε οι αλλοδαπες... οι Μ@λ@ΚεΣ, οι ανεκδιηγητοι οι αντρες φταινε.
και μεις οι ελληνιδες αλλα και η οποιαδηποτε αν μπλεκοταν σε κυκλωματα πορνειας ή αν ειχε να φαει 10 μερες ΙσΩς εκανε το ιδιο.......

οι αντρες φταινε που ξεμυαλιζονται. δεν ειναι δυνατον ρε φιλε να εισαι 60 η αλλη 30 και να νομιζεις οτι τυφλωθηκε απο την ομορφια σου...............ελεος...........

επισης, ενα συγγενικο μου προσωπο που δουλευει στην υπηρεσια αλλοδαπων μου εχει πει οτι: υπαρχουν παρα πολλες ---κυριως βουλγαρες---στην περιοχη μου---που ειναι 35 με 40 και ολες περνουν συνταξεις απο παππουδες......δλδ.ηρθαν ελλαδα, βρηκαν παππου, παντρευτηκαν και τσακα τσακα χηρεψαν και τωρα τρωνε την συνταξη..............νο κομεντ.

Κάποιος αναφέρθηκε οτι δεν υπάρχουν στατιστικά στοιχεία.
Μετά το παραπάνω σχολιασμό εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτα περαιτέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι λες τώρα?????????????????
Η Πορνεία ήταν ανεπτυγμένη από αρχαιοτάτων χρόνων.
Ξεχνάς? Τι ήταν οι μιχαλίδες?
Και πολύ περισσότερο, στην αρχή του αιώνα, σε μία χώρα που τότε την κυβερνούσε ο μεγαλύτερος κάνγκστερ "Αλ Καπόνε".

Μοιχαλίδα είναι η γυναίκα που διέπραξε μοιχεία. Και η μοιχεία δεν έχει καμία σχέση με την πορνεία.

Ο θεσμός της πορνείας έχει αλλάξει πολλές φορές στην ιστορία του πολιτισμού, γι'αυτό και λέω ότι δεν ξέρεις και δεν μπορείς να ξέρεις τι είδους πορνεία έλαβε χώρα το μεσοπόλεμο και τα πρώτα μεταπολεμικά χρόνια. Αλλά και καμία να μην ήταν, μην ισοπεδώνεις το θέμα, απομονώνοντας τις πληροφορίες που βολεύουν το επιχείρημά σου.
Επίσης, η στατιστική πληροφορία δεν έχει καμία σχέση με τη μεμονωμένη εμπειρία κάποιου μέλους εδώ. Μα καμία. Νομίζω υποτιμάμε πολύ τη διάσταση του προβλήματος της περιφρόνησης αλλοδαπών γυναικών με το να τις ταυτίζουμε με το εξίσου περίπλοκο φαινομένο του εμπορίου σαρκός.

Και σου το λέω και διότι ξέρω περιπτώσεις, απτές και κοντινές μου, γυναικών που στην Ελλάδα βρέθηκαν "εμπόρευμα" στα χέρια κάποιου εκμεταλλευτή, οι οποίες (δύο περιπτώσεις) έπρεπε να αγοράσουν την ελευθερία τους και το δικαίωμα στο ίδιο τους το σώμα, και γιατί έχω βρεθεί και η ίδια στόχος τέτοιων γενικεύσεων και ισοπεδωτικών σχολίων.

Καμία εθνικότητα δεν έχει στο αίμα της την εκμετάλλευση και την πορνεία. Υπάρχουν μόνο συνθήκες που ωθούν άτομα σε αποφάσεις... ή στον εγκλωβισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κάποιος αναφέρθηκε οτι δεν υπάρχουν στατιστικά στοιχεία.
Μετά το παραπάνω σχολιασμό εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτα περαιτέρω.
Συγκρίνεις την πηγή μου, [FONT=&quot][που ειναι O [/FONT][FONT=&quot]Γρηγόρης Λάζος[/FONT][FONT=&quot], επιστημονικός συνεργάτης, στον τομέα Εγκληματολογίας του Πάντειου Πανεπιστημίου και επιστημονικός υπεύθυνος, στην ομάδα καταπολέμησης εμπορίας ανθρώπων, του Υπουργείου Δημόσιας Τάξεως[/FONT]], με την πηγή της criss[FONT=&quot], [[/FONT] ενα συγγενικο μου προσωπο που δουλευει στην υπηρεσια αλλοδαπων μου εχει πει οτι: [FONT=&quot]][/FONT]...και επιλέγεις να πιστεύεις τη δεύτερη. Γιατί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Συγκρίνεις την πηγή μου, [FONT=&quot][που ειναι O [/FONT][FONT=&quot]Γρηγόρης Λάζος[/FONT][FONT=&quot], επιστημονικός συνεργάτης, στον τομέα Εγκληματολογίας του Πάντειου Πανεπιστημίου και επιστημονικός υπεύθυνος, στην ομάδα καταπολέμησης εμπορίας ανθρώπων, του Υπουργείου Δημόσιας Τάξεως[/FONT]], με τη πηγή της criss[FONT=&quot], [[/FONT] ενα συγγενικο μου προσωπο που δουλευει στην υπηρεσια αλλοδαπων μου εχει πει οτι: [FONT=&quot]][/FONT]...και επιλέγεις να πιστεύεις τη δεύτερη. Γιατί?



Πάντα γι άλλους μιλάμε
έτσι δεν πονάμε
έτσι ξεχνάμε

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καμία εθνικότητα δεν έχει στο αίμα της την εκμετάλλευση και την πορνεία. Υπάρχουν μόνο συνθήκες που ωθούν άτομα σε αποφάσεις... ή στον εγκλωβισμό.
Δηλαδή όπως?
Δεν θα διαφωνήσω ότι πραγματι υπάρχουν αυτά τα κυκλώματα οπου διάφορες γυναίκες μπλέκονται μαυτά. Αλλα ποιος ο λόγος να πάρεις μια απόφαση να μπλεχτεις μαυτά ?Και γιατι αυτες οι γυναίκες που στην χώρα τους είναι παντρεμένες αντί να πάρει στην πλάτη του το βάρος της διαβίωσης ο άνδρας τους παίρνουν αυτες αυτήν την απόφαση.
Και γιατί δεν συνεβει το ίδιο με τους δικούς μας μετανάστες? Η γιαγια μου μου έχει διηγηθεί οτι πριν να παει στην γερμανία περνάγαν τόση μεγάλη πείνα που μόνο παραπούλια τρώγανε.

Συγκρίνεις την πηγή μου, [FONT=&quot][που ειναι O [/FONT][FONT=&quot]Γρηγόρης Λάζος[/FONT][FONT=&quot], επιστημονικός συνεργάτης, στον τομέα Εγκληματολογίας του Πάντειου Πανεπιστημίου και επιστημονικός υπεύθυνος, στην ομάδα καταπολέμησης εμπορίας ανθρώπων, του Υπουργείου Δημόσιας Τάξεως[/FONT]], με την πηγή της criss[FONT=&quot], [[/FONT] ενα συγγενικο μου προσωπο που δουλευει στην υπηρεσια αλλοδαπων μου εχει πει οτι: [FONT=&quot]][/FONT]...και επιλέγεις να πιστεύεις τη δεύτερη. Γιατί?
Εγώ δεν αρνήθηκα ποτέ οτι υπάρχει κύκλωμα εμπορίας ανθρώπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Δηλαδή όπως?
Δεν θα διαφωνήσω ότι πραγματι υπάρχουν αυτά τα κυκλώματα οπου διάφορες γυναίκες μπλέκονται μαυτά. Αλλα ποιος ο λόγος να πάρεις μια απόφαση να μπλεχτεις μαυτά ?Και γιατι αυτες οι γυναίκες που στην χώρα τους είναι παντρεμένες αντί να πάρει στην πλάτη του το βάρος της διαβίωσης ο άνδρας τους παίρνουν αυτες αυτήν την απόφαση.
Και γιατί δεν συνεβει το ίδιο με τους δικούς μας μετανάστες? Η γιαγια μου μου έχει διηγηθεί οτι πριν να παει στην γερμανία περνάγαν τόση μεγάλη πείνα που μόνο παραπούλια τρώγανε.
Στα αληθεια πιστευεις οτι αυτες οι γυναικες μπλεχτηκαν με την θεληση τους στα δυχτια προαγωγων τρωνε ξυλο αναγκαζονται να πηγαινουν με μεγαλο αριθμο ανδρων και καποιος αλλος πληρωνεται γι αυτο και εσυ πιστευεις οτι ολο αυτο γινεται με την θεληση τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Στα αληθεια πιστευεις οτι αυτες οι γυναικες μπλεχτηκαν με την θεληση τους στα δυχτια προαγωγων τρωνε ξυλο αναγκαζονται να πηγαινουν με μεγαλο αριθμο ανδρων και καποιος αλλος πληρωνεται γι αυτο και εσυ πιστευεις οτι ολο αυτο γινεται με την θεληση τους?
Γιατί αυτό το φαινόμενο συμβαίνει μόνο με αυτές τις μετανάστριες?
Και γιατί δεν συνέβει με τους δικούς μας συγγενείς που ειχαν πεθάνει στην πείνα και αυτοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Γιατί αυτό το φαινόμενο συμβαίνει μόνο με αυτές τις μετανάστριες?
Και γιατί δεν συνέβει με τους δικούς μας συγγενείς που ειχαν πεθάνει στην πείνα και αυτοί?

Ίσως δεν υπήρχε πολύ οργανωμένο trafficking τότε - λέω τώρα, δεν γνωρίζω καλά τις συνθήκες.

Ωστόσο θυμάμαι ότι σε ένα βιβλίο με μαρτυρίες Ελλήνων μεταναστών στη Γερμανία αναφερόταν πως ένα από τα παρατσούκλια που είχαν κολλήσει στις Ελληνίδες ήταν "εύκολα κορίτσια". Δυστυχώς, πάνε χρόνια από τότε που έπεσε στα χέρια μου και δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες, αλλά αυτό μου είχε κάνει εντύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μοιχαλίδα είναι η γυναίκα που διέπραξε μοιχεία. Και η μοιχεία δεν έχει καμία σχέση με την πορνεία.
Πώς δεν έχουν καμμία σχέση!! Και τη μοιχαλίδα και την πόρνη, πουτάνες τις ανεβάζουν, πουτάνες τις κατεβάζουν...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Γιατί αυτό το φαινόμενο συμβαίνει μόνο με αυτές τις μετανάστριες?
Και γιατί δεν συνέβει με τους δικούς μας συγγενείς που ειχαν πεθάνει στην πείνα και αυτοί?

γιατί οι δικοί μας συγγενείς ήταν κακάσχημοι και αξύριστοι και δεν τους καθόταν κανένας πελάτης :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Γιατί αυτό το φαινόμενο συμβαίνει μόνο με αυτές τις μετανάστριες?
Και γιατί δεν συνέβει με τους δικούς μας συγγενείς που ειχαν πεθάνει στην πείνα και αυτοί?
Μηπως επειδη οι συγγενεις μεταναστευαν συνηθως ζευγαρια καμια φορα και οικογενειες ολοκληρες δεν ηταν θυματα σπειρας οργανωμενης που τους εμπορευονται και νομιζω οτι ειναι ατοπο το να συγκρινεις το τοτε με το τωρα τα πραγματα εχουν αλαξει τοσο που καθε συγκριση νομιζω ειναι ατυχης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγώ δεν αρνήθηκα ποτέ οτι υπάρχει κύκλωμα εμπορίας ανθρώπων.
Όχι, δεν αρνήθηκες, αλλά δεν σε τάραξαν τα στοιχεία των εξαναγκαστικά εκδιδομένων [FONT=&quot]υπο την απειλή των βασανιστηρίων.[/FONT]
77.500 αλλοδαπές και 500 παιδια προωθήθηκαν [FONT=&quot]στην ελληνική αγορά[/FONT] [FONT=&quot]την προηγούμενη δεκαετία[/FONT]…για κάθε σεξουαλική χρήση.
Και μου αναφέρεις τις 1000 διμετρες που καλοπαντρεύτηκαν ή τις 1000 που από νοσοκόμα του γεροντάκου πήραν προαγωγή σε σύντροφο? Τι σε χαλάει? Το ότι το κάνουν με τη θέληση τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αυτά τα "γεροντάκια", δεν έκαναν τίποτα χωρίς την θέλησή τους. Πήραν αυτό που ήθελαν από τις "ξένες" και ήξεραν ότι αυτές δεν τους θέλουν για την ομορφιά τους και την κορμοστασιά τους - άντε να ήταν τέτοιες λίγες οι περιπτώσεις. Πιστεύω ότι ένας άνθρωπος που είναι σε προχωρημένη ηλικία και φτάνει σε τέτοιο σημείο, είναι πλήρως συνειδητοποιημένος και αναζητά λίγες στιγμές χαράς και ικανοποίησης έστω και όχι τόσο αληθινής τρυφερότητας από μία σύντροφο που πέραν των άλλων τον περιποιείται (μαγείρεμα, καθάρισμα κλπ.). Βάζοντας στη ζυγαριά κάποια πράγματα, προχωράει στην επιλογή αυτή και "φεύγει" ικανοποιημένος.

Για την μετανάστευση. Οι Έλληνες έχουν τρεις γενιές μεταναστών έξω και πάνε για την τέταρτη, αν δεν κάνω λάθος. 'Αλλες συνθήκες τότε, άλλες τώρα. Μην τσουβαλιάζουμε καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ενας γνωστος πριν λιγες μερες σε συνομιλια που ειχαμε αφου εχει κανει ενα γαμο και ενα αρραβωνα αποτυχημενο τωρα βρηκε μια ρωσσιδα και παει για γαμο. ο λογος οπως ειπε ειναι αφου ειδε οτι δεν με τις ελληνιδες θα δοκιμασει και με ξενη μπας και δεσει το γλυκο. :confused:
το πανε γεωγραφικα το θεμα μερικοι λες και ειναι θεμα φυλης και οχι ανθρωπου.. εδω ειναι που διαφωνω εγω. στο τσουβαλιασμα εκατερωθεν. οτι δηλ. οι ξενες ειναι καλυτερες ή χειροτερες και το ιδιο για τις ελληνιδες.

μπορει να υπαρχουν πολλες διαφορες στην νοοτροπια πραγμα που δυσκολευει ή ευκολινει καποιες φορες τα πραγματα αλλα στην βαση μιλαμε για ανθρωπους και χαρακτηρες που ειναι ξεχωριστοι και μοναδικοι.

προσωπικα εχω γνωρισει πολλες ξενες κοπελες αρκετα καλα οπως και τις δικες μας και εκει καταληγω παντα. στο οτι φρουτα υπαρχουν πολλων ειδων εκατερωθεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Περιπτώσεις υπάρχουν πολλές. Και έχω ζήσει μάλιστα διάφορα άσχημα σε "πολιτισμένα" κράτη - όχι του πρώην ανατολικού μπλοκ. Είναι θέμα ανθρώπων, τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Περιπτώσεις υπάρχουν πολλές. Και έχω ζήσει μάλιστα διάφορα άσχημα σε "πολιτισμένα" κράτη - όχι του πρώην ανατολικού μπλοκ. Είναι θέμα ανθρώπων, τέλος.

αρα συμφωνουμε:) τελος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ίσως δεν υπήρχε πολύ οργανωμένο trafficking τότε - λέω τώρα, δεν γνωρίζω καλά τις συνθήκες.

Ωστόσο θυμάμαι ότι σε ένα βιβλίο με μαρτυρίες Ελλήνων μεταναστών στη Γερμανία αναφερόταν πως ένα από τα παρατσούκλια που είχαν κολλήσει στις Ελληνίδες ήταν "εύκολα κορίτσια". Δυστυχώς, πάνε χρόνια από τότε που έπεσε στα χέρια μου και δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες, αλλά αυτό μου είχε κάνει εντύπωση.
Τώρα αυτό που το διάβασες μου κάνει φοβερή εντύπωση γιατί οι ελληνίδες ως γνωστόν ( τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη δεκαετία γιατι για τώρα δεν ξέρω) έχουν διεθνώς την φήμη ότι δεν είναι καθόλου εύκολες. Τον γάμο αλλα ελληνικά τον έχεις δει? Θυμάμασαι τι δείχνει? Οτι για να του κάτσει περάσαν ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ραντεβού. Πράγμα πάνω στο οποίο ο αμερικάνος δεν ήταν καθόλου συνηθισμένος.Επίσης στην Ολλανδία που έχω πάει και εκεί μου έχει τύχει πάνω σε συζήτηση πάλι το ίδιο μου είπαν ότι και εκει ακριβως το ίδιο γνωρίζουν για τις ελληνίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top