Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν ητανε ετσι θα περναμε αψεντι, φτιαγμενοι στο λεπτο, και ενα μπουκαλι φτανει για ολη την παρεα, οποτε μοιραζομαστε και τα εξοδα...:P

Eτσι!!!:clapup:
Και να βλεπουμε τις πρασσινες νεραιδουλες να χοροπηδανε γυρω μας...:P:P
Ενα μπουκαλι φτανει για την παρεα οντως...η παρεα(οχι η δικια σου!γενικοτερα σχεδον ολες!) ομως δεν ξερω αν αντεχει ενα μπουκαλι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Get your facts straight:

https://en.wikipedia.org/wiki/Absinthe

Σιγά το πράγμα που θα βλέπουν και νεράιδες.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Cool P.K. ...χιουμοριστικο ηταν.;)
Εχω πιει, δοξα σοι ο Θεος και δεν ειδα κατι.:P
(οχι οτι θα με χαλαγε να εβλεπα καμια νεραιδουλα,αλλα λεμε)
Αλλα σαν ποτο ειναι απο τα πλεον δυνατα.Και οχι οτι καλυτερο για οποιον ΔΕΝ ξερει να πινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
δεν πινω καθολου... αντε κανενα κρασακι που και που...τπτ αλλο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Eτσι!!!:clapup:
Και να βλεπουμε τις πρασσινες νεραιδουλες να χοροπηδανε γυρω μας...:P:P
Ενα μπουκαλι φτανει για την παρεα οντως...η παρεα(οχι η δικια σου!γενικοτερα σχεδον ολες!) ομως δεν ξερω αν αντεχει ενα μπουκαλι...:P
Πράγματι δεν είναι τόσο δυνατό, ειδικά αν δε ξέρεις να το σερβίρεις...
Γενικά, το πραγματικό αψέντι δε κυκλοφορεί στην αγορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πράγματι δεν είναι τόσο δυνατό, ειδικά αν δε ξέρεις να το σερβίρεις...
Γενικά, το πραγματικό αψέντι δε κυκλοφορεί στην αγορά.

Βασιλη το αψεντι παντως περιεκτικοτητα σε αλκοολ εχει αρκετη.(αν θυμαμαι καλα "παιζει" στα 55 με 75.Βαριεμαι να κοιταω τωρα...)
Εαν ξερεις να το "σερβιρεις" οπως λες τοτε μπορει να γινει πολυ powa!
Απο εκει και περα "αυθεντικο" νομιζω οτι μονο μεσω internrt μπορεις να βρεις και να παραγγειλεις.:hmm:
Νομιζω!
Εγω στην Ελλαδα λιγο που κοιταξα δεν βρηκα και στην Ιταλια που το ειχα πιει πριν απο 3χρονια ηταν σε ενα underground μαγαζι οπου μας ειχε κερασι πριν το κλεισιμο το παιδι που το ειχε.
ειμασταν δηλαδη τρεις και ο....και εκεινος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Cool P.K. ...χιουμοριστικο ηταν.;)
Εχω πιει, δοξα σοι ο Θεος και δεν ειδα κατι.:P
(οχι οτι θα με χαλαγε να εβλεπα καμια νεραιδουλα,αλλα λεμε)
Αλλα σαν ποτο ειναι απο τα πλεον δυνατα.Και οχι οτι καλυτερο για οποιον ΔΕΝ ξερει να πινει.

Βασικά είχα τσακίσει ενα μπουκάλι Αψέντι μαζί με ένα φίλο, απο νωρίς το απόγευμα έως αργά το βράδυ και μπορώ να πω οτι όχι μόνο έβλεπα νεραϊδούλες αλλά και σε διαφορετικά χρώματα μάλιστα!!! Μια κόκκινη, μια πράσινη, μια γαλάζια και μια κίτρινη! Πετούσαν γύρω μας και άλλες με άλλα χρώματα αλλά δεν γίναμε φίλοι...
Το καλό ήταν οτι κάναμε όλη την διαδικασία με την καμμένη-λιωμένη ζάχαρη απο πάνω και γίναμε ΟΠΑ!!! Το χρονικό διάστημα επαναφοράς ήταν κανα 24ωρο αφού ζητούσαμε απεγνωσμένα τις νεραϊδούλες αλλά τελος καλό όλα καλά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Respect Founes!!!!!!!!!!!!!!!!!:D :thumbsup:
Kαι που τσακισατε το μπουκαλι και κυριως που εκανες ολη την διαδικασια με την ζαχαρη.;)
Εγω δυστυχως δεν θυμαμαι να το ειχα δοκιμασει ετσι...αν και ψιλοεμοιαζε (αλλα δεν παιρνω ορκο) με την εικονα του "τελικου αποτελεσματος" αλλα δεν νομιζω να ηταν απο την ολη διαδικασια που λες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Tώρα που καλοκαιριάζει έχω τσακίσει τα daquiri φράουλα! :D Μόνο που το βλέπεις στο ποτήρι σου φτιάχνει η διάθεση! :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εεεετσι! βασικά είχε πολύ γέλιο η κατάσταση αφού κάποια στιγμή μας τελείωσαν οι κύβοι ζάχαρης και έπρεπε να βρούμε άλλους, αλλά οι νεραϊδούλες μας είχαν ζαλίσει και δεν πατάγαμε καλά! ;) anyway δεν είναι για να το κάνεις και συχνά αυτό...

ps. Μπορώ να πω οτι και εγώ οτι την καλοκαιρινή περίοδο γουστάρω με τρέλα κοκτέιλς, αρκεί βέβαια να ξέρουν να τα φτιάχνουν! Αγαπημένο μου το mojito και φυσικά το daquiri!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μοjito γμτ δεν μου έχουν φτιάξει ΠΟΥΘΕΝΑ να είναι καλό! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ πάντα μπύρα βαρέλι, αλλά δυστυχώς δεν έχουν παντού....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οντως το mojito είναι περίεργη κατάσταση! Το καλύτερο πάντως το έχω πιει στη Ναξο και στην Σαντορίνη!

Μπύρα θα πιω μόνο μαζί με σουβλάκια... ή στην περίπτωση που είναι τέτοιο το μαγαζί που θα προτιμήσω κάτι εμφιαλωμένο :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μοjito γμτ δεν μου έχουν φτιάξει ΠΟΥΘΕΝΑ να είναι καλό! :mad:
Γιατί στην Ελλάδα το mojito δε θα το βρείς πουθενά να φτιάχνεται με το σωστό τρόπο.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μοjito γμτ δεν μου έχουν φτιάξει ΠΟΥΘΕΝΑ να είναι καλό! :mad:

αν πας σε κανα σοβαρό latin μαγαζί θα το πιείς σούπερ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε να κανονίσουμε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
αν πας σε κανα σοβαρό latin μαγαζί θα το πιείς σούπερ ;)

Δυστυχως ετσι ειναι...προσωπικα οσες φορες εχω δοκιμασει να πιω mojito στην Ελλαδα κατεληξα να το παραταω...:(
Μονο στην Ροδο εχω πιει ενα πετυχημενο (δεν θυμαμαι ομως που...καπου στην παλια πολη) και στην Ιταλια.
Αλλα και στην Ιταλια μονο σε "ψαγμενα" μπαρακια θα στο πετυχουν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ μόλις μια φορά ήπια Μοχίτο (Κηφισιά, Πέμπτη 24/08/06, ~21:00 :P) κι ήταν απαίσιοοοοοοοοοοοοοοοοο. :P


Ε, δεν ξαναπήρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
τι λες ρε George! τόσο άσχημη εντύπωση σου έκανε που θυμάσαι και την ημέρα και την ώρα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top