Φιλικές σχέσεις με τους/τις πρώην;

Θα σας ενοχλούσε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι, θα είχα πρόβλημα

    Ψήφοι: 44 47.3%
  • Όχι, κανένα πρόβλημα

    Ψήφοι: 35 37.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 14 15.1%

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι είναι κάτι που εγώ μπορώ να κάνω... Να γίνω φίλη με κάποιον πρώην.. μου είναι εξαιρετικά δύσκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τη Θεοδώρα. Ποτέ δεν κατάλαβα πώς είναι δυνατόν να έχεις ζήσει τόσα με κάποιον, συχνά για χρόνια, και να τον ξεγράψεις από τη ζωή σου έτσι απλά επειδή πχ ερωτεύτηκες άλλον ή ξενέρωσες ερωτικά ή οτιδήποτε. Το καταλαβαίνω αν σου κάνει πουστιά για την οποία θα ξέγραφες και φίλο, αλλά αυτό είναι σπάνιο.

Το έχω ξαναγράψει και αλλού, ο κολλητός μου και επαγγελματικός μου συνεργάτης ήταν κάποτε (μακροχρόνια) σχέση μου. Χωρίσαμε πριν σχεδόν 2 χρόνια και έκτοτε είμαστε πολύ καλοί φίλοι και ερωτικά συνεχίζει ο καθένας τη ζωή του με άλλους, ανταλλάζουμε και συμβουλές για τα ερωτικά προβλήματα του καθενός κτλ. Σπάνιο; Ναι, αλλά όχι επειδή είναι δύσκολο. Σπάνιο είναι γιατί πάντα τουλάχιστον ο ένας από τους 2 έχει την πετριά ότι αν χωρίσεις δεν ξαναβλέπεις και δεν ξαναμιλάς με τον άλλο, και αυτό είναι κάτι που απαιτεί μια στοιχειώδη προσπάθεια και από τους 2 (όχι κάτι ιδιαίτερο, αλλά μην καταλήξει να επικοινωνεί μόνο ο ένας πχ, όπως και σε κάθε φιλία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Βρε παιδιά δεν είναι τόσο εύκολο να διαγράψεις κάποιον από τη ζωή σου επειδή δε συνεχίσατε την ερωτική σχέση για κάποιον λόγο.
Πώς γίνεται να μη θέλεις να δεις και να μιλάς με το άτομο που αγάπησες, σου άρεσε να το βλέπεις να χαμογελάει και πόσα άλλα.
Ειδικά όταν δε φέρθηκε ο ένας σκάρτα στον άλλο.

Αν δεν φέρθηκε σκάρτα τότε ποιός ο λόγος να χωρίσουν ; Ασυμφωνία χαρακτήρων που ανακάλυψαν αφού είχαν μείνει μαζί κάτι χρόνια ; Κούραση ; 'Η μήπως δεν έχει άλλους φίλους και φίλες και έχει τόσο πολύ πια ανάγκη τη φιλία ενός πρώην ; Δικαιολογίες και συνήθως ψέμματα δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν δεν φέρθηκε σκάρτα τότε ποιός ο λόγος να χωρίσουν ; Ασυμφωνία χαρακτήρων που ανακάλυψαν αφού είχαν μείνει μαζί κάτι χρόνια ; Κούραση ; 'Η μήπως δεν έχει άλλους φίλους και φίλες και έχει τόσο πολύ πια ανάγκη τη φιλία ενός πρώην ; Δικαιολογίες και συνήθως ψέμματα δυστυχώς.
Γιατί εσύ μπορεί να έχεις συμβιβαστεί ότι θα είσαι με έναν άνθρωπο που ταιριάζετε χωρίς να υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πάθος ή έρωτας, αλλά άλλοι άνθρωποι τα θεωρούν απαραίτητα για να συνεχίσουν να είναι σε μια σχέση. Και αυτά μπορεί να φύγουν είτε με το χρόνο, είτε λόγω κάποιου τρίτου προσώπου, χωρίς να φερθεί σκάρτα ο ένας στον άλλο.
Το "δεν είχε άλλους φίλους;" μου φαίνεται —σόρρυ— βλακώδες. Από πότε κάνουμε φίλους μέχρι έναν καθορισμένο αριθμό και απο πότε οι φίλοι μας είναι disposable επειδή έχουμε κι άλλους 5 στοκ;
Τέλος, το βρίσκω ιδιαίτερα προσβλητικό προς όλους μας να χαρακτηρίζεις ψέματα και δικαιολογίες ο,τι δεν καταλαβαίνεις με την πρώτη. Εσύ μπορεί να έχεις απογοητευτεί από τη ζωή, αλλά δε σου φταίμε εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δεν φέρθηκε σκάρτα τότε ποιός ο λόγος να χωρίσουν ; Ασυμφωνία χαρακτήρων που ανακάλυψαν αφού είχαν μείνει μαζί κάτι χρόνια ; Κούραση ; 'Η μήπως δεν έχει άλλους φίλους και φίλες και έχει τόσο πολύ πια ανάγκη τη φιλία ενός πρώην ; Δικαιολογίες και συνήθως ψέμματα δυστυχώς.
Γιατί πλέον δεν τραβάει η σχέση, μήπως;
Εξάλλου αν το πάμε έτσι να μην κάνουμε καθόλου ερωτικές σχέσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γιατί πλέον δεν τραβάει η σχέση, μήπως;
Εξάλλου αν το πάμε έτσι να μην κάνουμε καθόλου ερωτικές σχέσεις.:P

και τι τον θες άμα δεν τραβάει η σχέση ; ό,τι δεν σου έδωσε ως εραστής να στο δώσει ως φίλος ; 'Η να τραβήξει αυτά που τράβηξε ως εραστής και ως φίλος ; Αυτή από πάνω σου τι λέει καλέ ; ποιός απογοητεύτηκε από τη ζωή ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έλα μου;
Όταν έχεις σχέση με ένα άτομο σημαίνει πως λέτε και τα πάντα και με λίγα λόγια είστε και κολλητοί.
Σχέση δεν είναι μόνο το σεξ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
και τι τον θες άμα δεν τραβάει η σχέση ; ό,τι δεν σου έδωσε ως εραστής να στο δώσει ως φίλος ; 'Η να τραβήξει αυτά που τράβηξε ως εραστής και ως φίλος ; Αυτή από πάνω σου τι λέει καλέ ; ποιός απογοητεύτηκε από τη ζωή ; :D
Δηλαδή για να καταλάβω, με όποιους ταιριάζεις ως φίλος ταιριάζεις και ως εραστής και το θέμα είναι μόνο το φύλο;

Και που ξέρεις εσύ τι ακριβώς τράβηξε και αν τράβηξε; Μήπως προβάλλεις τις δικές σου εμπειρίες στη Θεοδώρα λίγο υπέρ το δέον;

Όσο για το ποιός απογοητεύτηκε από τη ζωή, επέτρεψε μου να έχω διαμορφώσει μια Α άποψη από τα γραφόμενα σου τόσο καιρό. Είναι πασιφανές ότι είσαι κυνικός και αρέσκεσαι να βλέπεις πάντα το χειρότερο σε όλους επειδή εσύ έχεις απογοητευτεί πολλές φορές. Αυτό δεν σημαίνει ότι έχεις και δίκιο ούτε ότι πρέπει να αποδεχόμαστε ασυζητητί την κάθε θλιβερή "διαπίστωση" που θα γράψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Έλα μου;
Όταν έχεις σχέση με ένα άτομο σημαίνει πως λέτε και τα πάντα και με λίγα λόγια είστε και κολλητοί.
Σχέση δεν είναι μόνο το σεξ. :P

Φυσικά, ποιός διαφώνησε ; 'Ομως φίλους έχει και δεν τον κρατάει για αυτό κάποια και σπάνια τον κρατάει ως φίλο. Του τηλεφωνεί που και που και ισχυρίζεται ότι αυτό είναι φιλία. Φιλία δεν είναι, επαφές κρατάει μαζί του, άλλο είναι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σε έχασα. :|
Τι λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
έκτοτε είμαστε πολύ καλοί φίλοι και ερωτικά συνεχίζει ο καθένας τη ζωή του με άλλους, ανταλλάζουμε και συμβουλές για τα ερωτικά προβλήματα του καθενός κτλ. Σπάνιο; Ναι,

Ναι, σπάνιο! :P
Είναι το τελευταίο πράμμα που θα κουβέντιαζα με μια πρώην, δε μου βγαίνει ρε συ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αφού δε σε θέλει και δεν τον/την θες ερωτικά γιατί να μη βοηθήσει/συμβουλέψει ο ένας τον άλλον; :hmm:
Κακιούλες του στυλ ''να μη βρεις άλλον/άλλη αφού με χώρισες. :pfff:'' :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σε έχασα. :|
Τι λες;

Τι να πω ; λέω ότι μερικοί βαφτίζουν φιλία με τον πρώην το να του κάνουν μερικά τηλεφωνήματα που και που. Το'χω δει σε φίλες μου. Αυτό δεν είναι φιλία, αλλά επαφές.
Τι να πω άλλο ; ότι ανταλλάσουν φιλικές κουβέντες και συμβουλές για τα ερωτικά με τον πρώην ; συγνώμη παιδιά δεν κρατιέμαι από τα γέλια. Δεν είναι θέμα απογοήτευσης, αλλά αξιοπρέπειας να κάνω Χ στο link. Ευχαριστώ για το κυνικός, τίτλος τιμής πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mα δε μίλησα για επαφές, μίλησα για φιλία.
Πώς το λένε, δε βρίσκω νόημα να συνεχίσω να είμαι μαζί με κάποιον μόνο και μόνο για να μην μπει στη λίστα των πρώην και να διαγραφεί από φίλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το να κάνεις μερικά τηλεφωνήματα που και που είναι υποκρισία, το να κάνεις ο,τι κάνεις με οποιοδήποτε άλλο καλό φίλο σου είναι "δεν κρατιέμαι από τα γέλια". Dude, you really need to sort out your issues. Have you considered therapy?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Γιατί πλέον δεν τραβάει η σχέση, μήπως;
Εξάλλου αν το πάμε έτσι να μην κάνουμε καθόλου ερωτικές σχέσεις.:P

Ή να το κάνουμε πάντα στα φιλικά με τη δικιά σου λογική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το να κάνεις μερικά τηλεφωνήματα που και που είναι υποκρισία, το να κάνεις ο,τι κάνεις με οποιοδήποτε άλλο καλό φίλο σου είναι "δεν κρατιέμαι από τα γέλια". Dude, you really need to sort out your issues. Have you considered therapy?

Η αμερικανιά σου μ'αρέσει Μις Επίπεδο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κι εμένα μου αρέσει, Mr. Clinical Depression :D

Είμαι στην καλύτερη φάση της ζωής μου. Εκτός από επίπεδο έχεις φαίνεται και έμμονες ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ή να το κάνουμε πάντα στα φιλικά με τη δικιά σου λογική...
Lol, πότε το είπα αυτό και αποτελεί και λογική μου;
Γιατί σον και καλά να διαγράψεις τον άλλον από φίλο επειδή χωρίσατε από ζευγάρι; Αυτή είναι η λογική μου. :)

Καληνύχτα, πάω για ύπνο. :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top