Τι θέλουν οι άνδρες απο τις γυναίκες; Αλλά και ως άνδρες γνωρίζετε τι ζητάτε;

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Οι άνδρες, στην πλειοψηφία, δεν ξέρουν τι θέλουν. Δεν κάνω πλάκα. Εξακριβωμένο.:P Καλό θα ήταν, ουτοπικό βέβαια, να ψάξουν πρώτα να το βρουν. Για να το βρουν, όμως, χρειάζεται να δεχθούν τα συναισθήματά τους, να μην τα απωθούν. Να κάνουν αυτό για το οποίο εμείς οι γυναίκες κατηγορούμαστε συχνά: ανάλυση. Πιάσ' το αυγό και κούρευ' το, δηλαδή.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Οι άνδρες, στην πλειοψηφία, δεν ξέρουν τι θέλουν. Δεν κάνω πλάκα. Εξακριβωμένο.:P Καλό θα ήταν, ουτοπικό βέβαια, να ψάξουν πρώτα να το βρουν. Για να το βρουν, όμως, χρειάζεται να δεχθούν τα συναισθήματά τους, να μην τα απωθούν. Να κάνουν αυτό για το οποίο εμείς οι γυναίκες κατηγορούμαστε συχνά: ανάλυση. Πιάσ' το αυγό και κούρευ' το, δηλαδή.:jumpy:
Γιατί εμείς οι γυναίκες ξέρουμε τί θέλουμε;:hmm:
ή μάλλον ξέρουμε τί θέλουμε! (συνήθως αυτό που δεν έχουμε...:hmm: )
Τα έχουμε με το καλό παιδί, θέλουμε το τσογλανόπαιδο...
Τα έχουμε με το τσογλανόπαιδο, θέλουμε το καλό παιδί...
Τα έχουμε με τον όμορφο, θέλουμε τον του πνεύματος...
Τα έχουμε με τον του πνεύματος, θέλουμε τον όμορφο...
Βρίσκουμε έναν -και- όμορφο -και- του πνεύματος, μας φαίνεται υπερβολικά τέλειος και μας χαλάει...
Μας ορκίζεται αιώνια πίστη και μας είναι πιστός ... τον βαριόμαστε γιατί είναι πολύ δεδομένος...
Τα έχουμε με κάποιον που παίζει το ματάκι του, θέλουμε πίσω τον πιστό που βαριόμασταν....
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Γυναικα σου λεει μετα δε ξερετε τι θελετε και το ειπες μια χαρα οπως και εμεις
αλλα εσεις ειστε χειροτερες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μόλις πριν μια βδομάδα γνώρισα την Ιοκάστη(δεν ειναι αυτο το ονομα εννοείται) με την οποία πέρασα 3 υπέροχες μέρες.Την ερωτεύτηκα απιστευτα.έχω κολλήσει μαζί της.ειχα να νιώσω κατι τέτοιο χρόνια..Αυτη έφυγε απο τν πόλη μου καθώς είχε έρθει για ενα 3ημερο μόνο και γύρισε εκει που φοιτεί.Μιλάμε κάθε μερα στο τηλέφωνο και κολλάω όλο και πιο πολύ μαζί της.Αυτή όμως μου έχει πει το εξής: της αρέσω κτλ όμως λόγω απόστασης δε θέλει σχέση,απλά ας μιλάμε λέει και όπου βγάλει ολο αυτό αν και έχει πει ήδη οτι της λείπω.Της έχω εκφράσει όλα μου τα αισθήματα,της έχω ανοιχτεί απίστευτα και προφανώς δεν θα έχω ανταπόκριση(?)?.Μήπως απλά είμαι το μεταβατικό της σταδιο γιατι προσφατα χώρισε?Μήπως θέλει να περνάει την ώρα της μέχρι να βρεί τον επόμενο?Αν πραγματικά με ήθελε θα σκεφτόταν την απόσταση και όλα τα συναφή(αθηνα-θεσσαλον)?Μήπως ο τίτλος του θέματος με καλύπτει πλήρως(οι γυναίκες γνωρίζετε τι ζητάτε)? :/ :(
Η απόσταση είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δύσκολη. Κατ'εμέ χρειάζεται κατανόηση, θέληση και κυρίως αγάπη για να κρατήσει μια σχέση από μακριά.. Δεν υποβαθμίζω αυτό που περάσατε με την κοπέλα, γιατί μπορεί να ήταν όντως πολύ δυνατό, απλά θεωρώ λίγο δύσκολο να αγαπηθήκατε μέσα σε 3 μέρες:/: Και χωρίς την αγάπη και συνεπώς την απόλυτη εμπιστοσύνη πως μπορεί να υπάρξει σχέση όταν δεν θα ξέρεις καν τι κάνει και που είναι, ή ακόμα και να ξέρεις δεν θα μπορείς με τίποτα να το διασταυρώσεις?
Το ερώτημα πρέπει να είναι άλλο όμως.. Εσύ γνωρίζεις τι ζητάς από αυτήν την κατάσταση? Θελεις να συνεχίσετε να βρίσκεστε περιστασιακά και αυτό? Αν όχι τι πραγματικά θέλεις από την κοπέλα?:hmm:
[...]
Λες και μόνο αυτό υπάρχει και δεν μπορείς με άλλο τρόπο να φτάσεις την εσωτερική πληρότητα...
Το θεωρώ τεράστια αδυναμία..
Ο άνθρωπος δεν είναι μοναχικό ον. Αυτό είναι από την φύση μας, έτσι γεννιόμαστε, είναι φυσιολογικό, λογικό και θεμιτό ως ένα βαθμό. Φτάνεις στην εσωτερική πληρότητα όταν βρίσκεις έναν άνθρωπο να περάσεις όλη σου την ζωή μαζί του, έναν σύντροφο να σε στηρίζει, να γεράσετε μαζί.
Όπως επίσης δεν είπα ότι είναι κακό να έχεις ανάγκη κάποιον άλλον... Είμαι ο τελευταίος που θα ακούσεις να το λέει αυτό... Αλλά αυτή η ανάγκη μπορεί να καλύπτεται από τα φιλικά σου πρόσωπα...
ΝΑΙ οι φίλοι είναι πάρα πολύ σημαντικοί και μπορούν να προσφερουν στην πληρότητα σου ως άνθρωπο, όμως οι φίλοι δεν είναι πάντα δίπλα σου. Δεν μένεις μαζί με τους φίλους σου,δεν κοιμάσαι μαζί με τους φίλους σου, δεν τρως μαζί με τους φίλους σου(τουλάχιστον όχι πάντα), δεν κανεις σεξ με τους φίλους σου. Γι'αυτά τα πράγματα και για πολλά άλλα υπάρχει ο σύντροφος. Και δεν μιλάω απαραίτητα για γάμο αλλά για την συμβίωση δύο ανθρώπων...
Επιπλέον δεν μπορεί ΟΛΟΙ σου οι φίλοι να είναι μόνοι τους σε όλη τους την ζωή.. Κατά πάσα πιθανότητα ένα μεγάλο ποσοστό τους θα έχει οικογένεια, κάτι που σημαίνει ότι δεν θα μπορούν να είναι μαζί σου όποτε το θέλεις εσύ!
Έλα τώρα... Μη μου πεις ότι υπάρχει και το άλλο μισό του καθενός...:knife:

Η αγάπη δεν είναι χωρίς λόγο, αλλά δεν είναι και εγωιστική... Γι' αυτό έχουμε τον έρωτα...
Βασικά μπορεί να μην υπάρχει το άλλο μισό με αυτήν την έννοια, του μισού, αλλά σίγουρα υπάρχει εκεί έξω ένας άνθρωπος ο οποίος μπορεί να σε κάνει να αισθάνεσαι ότι δεν σου λείπει τίποτα! Να σε κάνει να αισθάνεσαι πραγματικά ευτυχισμένος!:)
Και συμφωνώ, η πραγματική αγάπη είναι ένα αλτρουιστικό συναίσθημα, ο έρωτας εν αντιθέσει βγάζει εγωισμό και κτητικότητα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν πιστεύω ότι ένας άνθρωπος μόνος του δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένος! Ειδικά σε "μικρή" ηλικία, δηλαδή μεχρι τα 25-30 μπορείς να ανταπεξέλθεις μια χαρά, νομίζω όμως ότι από εκεί και μετά αρχίζεις να αποζητάς ένα στήριγμα... Τι να πω, ίσως κάνω και λάθος, μιας και δεν είμαι 30! Παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι χρειάζεται ο "κάποιος" για να είσαι ολοκληρωμένος..
Συγνώμη αν είμαι οff:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γιατί εμείς οι γυναίκες ξέρουμε τί θέλουμε;:hmm:
ή μάλλον ξέρουμε τί θέλουμε! (συνήθως αυτό που δεν έχουμε...:hmm: )
Τα έχουμε με το καλό παιδί, θέλουμε το τσογλανόπαιδο...
Τα έχουμε με το τσογλανόπαιδο, θέλουμε το καλό παιδί...
Τα έχουμε με τον όμορφο, θέλουμε τον του πνεύματος...
Τα έχουμε με τον του πνεύματος, θέλουμε τον όμορφο...
Βρίσκουμε έναν -και- όμορφο -και- του πνεύματος, μας φαίνεται υπερβολικά τέλειος και μας χαλάει...
Μας ορκίζεται αιώνια πίστη και μας είναι πιστός ... τον βαριόμαστε γιατί είναι πολύ δεδομένος...
Τα έχουμε με κάποιον που παίζει το ματάκι του, θέλουμε πίσω τον πιστό που βαριόμασταν....
:hehe:



Aυτό δεν είναι χαρακτηριστικό μόνο των γυναικών, είναι μάλλον των ανθρώπων και συμπεριλαμβάνει και άλλους τομείς, όχι μόνο τις ερωτικές σχέσεις.
πχ. Αγόρασα το αμάξι των ονείρων μου. Το οδηγάω 6 μήνες - 1 χρόνο αλλά βγαίνει καινούργιο μοντέλο πιο εξελιγμένο και θέλω αυτό!

Έχει βγει το όνομα στις γυναίκες ότι δεν ξέρουν τι θέλουν μόνο και μόνο επειδή εξωτερικεύουν / γκρινιάζουν πολύ πιο εύκολα και πολύ πιο συχνά απ΄ό,τι κάνει ένας άντρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μια μονογαμική Πόρνη. Το π με κεφαλαίο. Δηλαδή μια ουτοπία.

ξερεις πολλα εσυ..
πρεπει να πεθανεις..:hypno::upside::kill::hehe:


βασικα το ιδανικο ειναιμια πολυ θερμη και σεξουαλικη γυναικα-οχι πορνη ,κοινη με το χρημα δηλαδη-αλλα που δινει ολη την ορμη τη σε εναν ανδρα,,και προς τα εξω ειναι σεμνη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ξερεις πολλα εσυ..
πρεπει να πεθανεις..:hypno::upside::kill::hehe:


βασικα το ιδανικο ειναιμια πολυ θερμη και σεξουαλικη γυναικα-οχι πορνη ,κοινη με το χρημα δηλαδη-αλλα που δινει ολη την ορμη τη σε εναν ανδρα,,και προς τα εξω ειναι σεμνη..;)

Δεν συνδέω την Πόρνη με την σεξουαλικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοτε με τι τι συνδεεεις..?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο άνθρωπος δεν είναι μοναχικό ον. Αυτό είναι από την φύση μας, έτσι γεννιόμαστε, είναι φυσιολογικό, λογικό και θεμιτό ως ένα βαθμό. Φτάνεις στην εσωτερική πληρότητα όταν βρίσκεις έναν άνθρωπο να περάσεις όλη σου την ζωή μαζί του, έναν σύντροφο να σε στηρίζει, να γεράσετε μαζί.

ΝΑΙ οι φίλοι είναι πάρα πολύ σημαντικοί και μπορούν να προσφερουν στην πληρότητα σου ως άνθρωπο, όμως οι φίλοι δεν είναι πάντα δίπλα σου. Δεν μένεις μαζί με τους φίλους σου,δεν κοιμάσαι μαζί με τους φίλους σου, δεν τρως μαζί με τους φίλους σου(τουλάχιστον όχι πάντα), δεν κανεις σεξ με τους φίλους σου. Γι'αυτά τα πράγματα και για πολλά άλλα υπάρχει ο σύντροφος. Και δεν μιλάω απαραίτητα για γάμο αλλά για την συμβίωση δύο ανθρώπων...
Επιπλέον δεν μπορεί ΟΛΟΙ σου οι φίλοι να είναι μόνοι τους σε όλη τους την ζωή.. Κατά πάσα πιθανότητα ένα μεγάλο ποσοστό τους θα έχει οικογένεια, κάτι που σημαίνει ότι δεν θα μπορούν να είναι μαζί σου όποτε το θέλεις εσύ!

Όλη αυτή η κατάσταση που περιγράφεις, πραγματικά στέκει και είναι απόλυτα λογική...
Όμως...
Βασίζεται στα δεδομένα της εποχής και μόνο... Εγώ δεν μιλάω απαραίτητα για το σήμερα κι γι' αυτήν την κοινωνία... Όσα λες ότι δεν κάνεις με τους φίλους σου, τα κάνεις συνήθως κατα την φοιτητική ζωή... Το θέμα είναι πως θα γίνει η μετάβαση μετά... Έχουμε όλοι μάθει, ότι το ιδανικό, είναι να βρουμε μια/έναν καλή/ό κοπέλα/παιδί, να την/το παντρευτούμε κλπ κλπ... Το θεωρούμε φυσικό επακόλουθο, χωρίς να είναι απαραίτητα...
Όπως επίσης, ούτε όλοι οι φίλοι ένος ατόμου μπορεί να είναι μόνοι τους όλη τους την ζωή, ούτε και το ίδιο το άτομο... Αυτό όμως, δεν αποκλείει σε καμία περίπτωση την βαθιά σχέση που περιγράφω εγώ...

I hope I made my point clear...:)

Βασικά μπορεί να μην υπάρχει το άλλο μισό με αυτήν την έννοια, του μισού, αλλά σίγουρα υπάρχει εκεί έξω ένας άνθρωπος ο οποίος μπορεί να σε κάνει να αισθάνεσαι ότι δεν σου λείπει τίποτα! Να σε κάνει να αισθάνεσαι πραγματικά ευτυχισμένος!:)
Και συμφωνώ, η πραγματική αγάπη είναι ένα αλτρουιστικό συναίσθημα, ο έρωτας εν αντιθέσει βγάζει εγωισμό και κτητικότητα.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν πιστεύω ότι ένας άνθρωπος μόνος του δεν μπορεί να είναι ευτυχισμένος! Ειδικά σε "μικρή" ηλικία, δηλαδή μεχρι τα 25-30 μπορείς να ανταπεξέλθεις μια χαρά, νομίζω όμως ότι από εκεί και μετά αρχίζεις να αποζητάς ένα στήριγμα... Τι να πω, ίσως κάνω και λάθος, μιας και δεν είμαι 30! Παρ' όλα αυτά πιστεύω ότι χρειάζεται ο "κάποιος" για να είσαι ολοκληρωμένος..
Συγνώμη αν είμαι οff:redface:

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι λίγο?? Ο άνθρωπος αυτός που λες, μπορεί από μόνος του να το πετύχει αυτό??? Θα μπορούσε θεωρητικά δηλαδή να αποτελεί την μοναδική πτυχή της ζωής σου ή θα σου έδινε αυτό το αίσθημα πληρότητας και ευτυχίας που περιγράφεις σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα στοιχεία της ζωής σου???

Τώρα να σου πω, τι κάνει ο άνθρωπος στα 30, δεν μπορώ ούτε εγώ... Οπότε δεν θα το αναλύσω περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
τοτε με τι τι συνδεεεις..?:confused:

Με μια πολύ χαρακτηριστική Ιδιοσυγκρασία, Προσωπικότητα και μυαλό που δεν έχει τσιμενταριστεί. Την Πόρνη. Όχι την πόρνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Βασίζεται στα δεδομένα της εποχής και μόνο... Εγώ δεν μιλάω απαραίτητα για το σήμερα κι γι' αυτήν την κοινωνία...
Αυτό ισχύει σε όλες τις κοινωνίες! Δεν μιλάω για κολλήματα του στυλ: μπακούρης, γεροντοκόρη κλπ, σημασία δεν δίνω σ'αυτούς τους χαρακτηρισμούς και δεν τους υποστηρίζω κιόλας. Εγώ μιλάω για τον άνθρωπο τον ίδιο ο οποίος χρειάζεται κάποιον δίπλα του όπως και να το κάνουμε.. Είναι φυσιολογικό.. Οι γονείς καποτε φεύγουν(ΔΥΣΤΥΧΩΣ) και μετά στην ουσία μένεις μόνος σου...

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι λίγο?? Ο άνθρωπος αυτός που λες, μπορεί από μόνος του να το πετύχει αυτό??? Θα μπορούσε θεωρητικά δηλαδή να αποτελεί την μοναδική πτυχή της ζωής σου ή θα σου έδινε αυτό το αίσθημα πληρότητας και ευτυχίας που περιγράφεις σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα στοιχεία της ζωής σου???
Δεν υποστηρίζω ότι ο σύντροφος και μόνο μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένο.. Χρειάζεται μια ισορροπία στην ζωή του καθένα μας, σε όλους τους τομείς! Μια καλή δουλειά(όπως την βλέπει κανείς), ένας κοινωνικός κύκλος, οι συγγενείς, οι φίλοι! Και όλο αυτό είναι πιο ολοκληρωμένο(κατ'εμέ) με μία οικογένεια(όπως την ορίζεις εσύ,εγώ, ο άλλος.....)!Αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτό ισχύει σε όλες τις κοινωνίες! Δεν μιλάω για κολλήματα του στυλ: μπακούρης, γεροντοκόρη κλπ, σημασία δεν δίνω σ'αυτούς τους χαρακτηρισμούς και δεν τους υποστηρίζω κιόλας. Εγώ μιλάω για τον άνθρωπο τον ίδιο ο οποίος χρειάζεται κάποιον δίπλα του όπως και να το κάνουμε.. Είναι φυσιολογικό.. Οι γονείς καποτε φεύγουν(ΔΥΣΤΥΧΩΣ) και μετά στην ουσία μένεις μόνος σου...

Αυτό που σου λέω είναι ότι όλο αυτό το αίσθημα που δημιουργείται στον άνθρωπο, όλη αυτή η ανάγκη, βασίζεται σε από καιρό χτισμένα πρότυπα... Δεν μιλάω για την κοινωνικότητα του ατόμου, η οποία είναι έμφυτη, αλλά για το πως την εκφράζει και ότι την αναζητά σ' έναν ερωτικό σύντροφο...
Αυτά όμως τα πρότυπα, σταδιακά μεταβάλλονται κι αυτό μπορεί με τον καιρό, να ξεκολλήσει το μυαλό μας από αυτή την βαθιά ριζωμένη πεποίθηση, πως "ολοκληρώνεσαι" μόνο όταν βρεις ένα σύντροφο και κάνεις οικογένεια...

Δεν υποστηρίζω ότι ο σύντροφος και μόνο μπορεί να σε κάνει ευτυχισμένο.. Χρειάζεται μια ισορροπία στην ζωή του καθένα μας, σε όλους τους τομείς! Μια καλή δουλειά(όπως την βλέπει κανείς), ένας κοινωνικός κύκλος, οι συγγενείς, οι φίλοι! Και όλο αυτό είναι πιο ολοκληρωμένο(κατ'εμέ) με μία οικογένεια(όπως την ορίζεις εσύ,εγώ, ο άλλος.....)!Αυτό:)

Ωραία!! Φτάνουμε σ' αυτό που θέλω να πω... Ότι μία ερωτική σχέση και κατ' επέκταση η δημιουργία οικογένειας, δεν είναι ο μοναδικός τρόπος προς την ολοκλήρωση του ατόμου... Μπορεί να αποτελέσει ένα στοιχείο σ' αυτήν κι ενίοτε ένα πολύ σημαντικό... Σε καμία περίπτωση, δεν λέω ότι δεν είναι σημαντική και ότι πρέπει να εκλείψει...
Αλλά δεν είναι τόσο μοναδική και απαραίτητη όσο νομίζουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aυτό δεν είναι χαρακτηριστικό μόνο των γυναικών, είναι μάλλον των ανθρώπων και συμπεριλαμβάνει και άλλους τομείς, όχι μόνο τις ερωτικές σχέσεις.
πχ. Αγόρασα το αμάξι των ονείρων μου. Το οδηγάω 6 μήνες - 1 χρόνο αλλά βγαίνει καινούργιο μοντέλο πιο εξελιγμένο και θέλω αυτό!
Aν συγκρινεις τους ανθρωπους με τα αμαξια, μαλλον κατι δεν εχεις καταλαβει καλα. :/:

Έχει βγει το όνομα στις γυναίκες ότι δεν ξέρουν τι θέλουν μόνο και μόνο επειδή εξωτερικεύουν / γκρινιάζουν πολύ πιο εύκολα και πολύ πιο συχνά απ΄ό,τι κάνει ένας άντρας.
Μπα. Αυτα δε "βγαινουν" τοσο επιπολαια. Ειναι γεννεες και γεννεες που υπαρχει αυτη η πεποιθηση. Ισχυει αυτο που λες οτι γκρινιαζουν πιο πολυ, αλλά δε μιλαμε για γκρινια τωρα. Μιλαμε για το τι θελετε. Και αν το ξερετε. Σαφως και υπαρχουν και ανδρες που δεν ξερουν, αλοιμονο. Αλλά οντας πιο απλο ον ο αντρας, αυτα που θελει ειναι και πιο λιγα, και πιο βασικα, και πιο απλα, και πιο ευκολο να ανιχνευθουν.

Δεν ειναι τυχαια η γνωστη λιστα-ανεκδοτο με το τι θελουν οι γυναικες (30 πραγματα) και τι οι αντρες (2-3). Δεν ειναι προπαγανδα, μην παμε στα ακρα. Ειστε πιο δυσκολο οντα. Ετσι ειναι η φυση σας. Γιαυτο και γυναικες που στο χαρακτηρα ειναι "λιγο πιο αντρες" σε καποια σημεια, τα πανε πολυ καλυτερα με αυτους, χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.

Ουτε ειναι τυχαια η σοφη ρηση : Μονο ο Chuck Norris ξερει τι θελουν οι γυναικες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
λόριεν , άσε κάτω την ηρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Aν συγκρινεις τους ανθρωπους με τα αμαξια, μαλλον κατι δεν εχεις καταλαβει καλα. :/:

Μπα. Αυτα δε "βγαινουν" τοσο επιπολαια. Ειναι γεννεες και γεννεες που υπαρχει αυτη η πεποιθηση. Ισχυει αυτο που λες οτι γκρινιαζουν πιο πολυ, αλλά δε μιλαμε για γκρινια τωρα. Μιλαμε για το τι θελετε. Και αν το ξερετε. Σαφως και υπαρχουν και ανδρες που δεν ξερουν, αλοιμονο. Αλλά οντας πιο απλο ον ο αντρας, αυτα που θελει ειναι και πιο λιγα, και πιο βασικα, και πιο απλα, και πιο ευκολο να ανιχνευθουν.

Δεν ειναι τυχαια η γνωστη λιστα-ανεκδοτο με το τι θελουν οι γυναικες (30 πραγματα) και τι οι αντρες (2-3). Δεν ειναι προπαγανδα, μην παμε στα ακρα. Ειστε πιο δυσκολο οντα. Ετσι ειναι η φυση σας. Γιαυτο και γυναικες που στο χαρακτηρα ειναι "λιγο πιο αντρες" σε καποια σημεια, τα πανε πολυ καλυτερα με αυτους, χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.

Ουτε ειναι τυχαια η σοφη ρηση : Μονο ο Chuck Norris ξερει τι θελουν οι γυναικες. :P
Χωρις να διαφωνω γενικα οτι ο ψυχισμος της γυναικας ειναι πιο συνθετος απο αυτον του ανδρα ,υπαρχουν γυναικες που ξερουν τι θελουν οι ανδρες και κυριως δεν γκρινιαζουν,δεν κανουν σκηνες ζηλοτυπιας ,του ανοιγουν μια ζεστη ,φιλοξενη αγκαλια για να χαλαρωσει και να αισθανθει ανετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
υπαρχουν γυναικες που ξερουν τι θελουν οι ανδρες και κυριως δεν γκρινιαζουν,δεν κανουν σκηνες ζηλοτυπιας ,του ανοιγουν μια ζεστη ,φιλοξενη αγκαλια για να χαλαρωσει και να αισθανθει ανετα...

αυτο μου κανει λιγο ιδανικη γυναικα σε ταινια. ακομα και αν υπαρχει τετοια που να ειναι συνεχως ετσι (που αμφιβαλλω :P)στο τελος θα παρει και το ευχαριστω, να εισαι σιγουρη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Φυσικα υπαρχουν. Δεν ειμαστε απολυτοι.
Οπως κ οτι μπορει να ξερουν τι θελει ο αντρας, καλυτερα απο το τι θελουν οι ιδιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καλυτερα απο το τι θελουν οι ιδιες.

α καλα σ'αυτο παρουσα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
αυτο μου κανει λιγο ιδανικη γυναικα σε ταινια. ακομα και αν υπαρχει τετοια που να ειναι συνεχως ετσι (που αμφιβαλλω :P)στο τελος θα παρει και το ευχαριστω, να εισαι σιγουρη. :/:
γιατι σε ταινια και γιατι αμφιβαλεις; δεν υπαρχουν standards σε αυτα τα πραγματα...Αμφισβητεις ενδεχομενως κατι που δεν εχεις γνωρισει προσωπικα; αυτο δεν σημαινει οτι δεν υφισταται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αν προσεξεις καταβαθος δεν το αμφισβητω καθολου μωρε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top