Ας συζητήσουμε για τον firefox

Η γνώμη σας για τον firefox 4 συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Μιας και γαμithike με μισο-απαντήσεις το θρεντ, ας απαντήσω κι εγώ το μακρύ μου. Βάλε λινουξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ευχαριστω..
θα τα δοκιμασω και 8α σας απαντησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα με τον firefox...Mπορεί κάποιος να μου πει πως διαγράφω έναν κωδικό τον οποίο έχω αποθηκεύσει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πας Tools -> Options -> Security -> Saved Passwords, διαλέγεις απο τη λίστα αυτό που θες να σβήσεις και και πατάς "Remove".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ αναρκι...:thanks:
Μα γιατί δεν έχεις τον firefox στα ελληνικά?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Παρακαλώ.
Δεν χρησιμοποιώ καν τον firefox, απλά τον έχω εγκατεστημένο. Δεν μου αρέσουν οι μεταφράσεις στο λογισμικό, εκτός του οτι συχνά είναι τελείως χάλια, δεν μπορείς να συνεννοηθείς εύκολα με τον άλλον όταν οι όροι είναι διαφορετικοί. Θα προτιμούσα να είναι τα πάντα στα αγγλικά, αλλά καταλαβαίνω οτι κάποιοι δυσκολεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultimater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ultimater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Άβδηρα (Ξάνθη). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Παρακαλώ.
Δεν χρησιμοποιώ καν τον firefox, απλά τον έχω εγκατεστημένο. Δεν μου αρέσουν οι μεταφράσεις στο λογισμικό, εκτός του οτι συχνά είναι τελείως χάλια, δεν μπορείς να συνεννοηθείς εύκολα με τον άλλον όταν οι όροι είναι διαφορετικοί. Θα προτιμούσα να είναι τα πάντα στα αγγλικά, αλλά καταλαβαίνω οτι κάποιοι δυσκολεύονται.


Aααααα....Εμένα έτσι ήταν μόλις τον εγκατέστησα και τον άφησα...
Τέσπα...και παλι ευχαριστω...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
πολύ ''σκατά'' είναι τα προγράμματα στα Ελληνικά ρε παιδιά...
σόρρυ για την έκφραση αλλά δεν πάει να έχεις πρόγραμμα σε Ελληνική γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Hallo.

Να σας ρωτήσω κάτι? Έχωτον fireforx 3.0.10 σε 3 πισιά (ένα λαπτοπ με vista, 1 laptop με xpSP3 και έναν desktop με xpSP2) και μεχρι πρόσφατα δούλευε και στα 3 μια χαρά.

Εδώ και λίγες μέρες κολλάει στο vista-laptop και στον xp-desktop αισχρά.
Ενίοτε δεν μπορώ να ανοίξω νέο ταμπ και γενικώς ενώ εδώ και κανα 2χρονο που τον χρησιμοποιώ είχα ξεχάσει ότι υπάρχει ΙΕ στο πισί, τελευταία συχνά πυκνά αναγκάζομαι να τον θυμηθώ αν θέλω να κάνω τη δουλειά μου.

Έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος παρόμοια φαινόμενα? Υπάρχει καμιά λύση/ελπίδα, ή έχει βαρύνει πολύ πλέον και να αρχίσω να ψάχνω νέο browser?

εδιτ: δεν νομίζω να φταίνε τα μηχανήματα, γιατί σε άλλα προγράμματα και εφαρμογές δεν αντιμετωπίζω τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παιξτον μια μέρα σε safe mode μηπως εκανε update κανενα extention και στο κανει αυτο. Αν δεν έχεις πρόβλημα σε safe mode δοκίμασε να κανεις disable ενα ενα τα extentions που έχεις.
Επίσης τον ff μπορεί να στον κρεμάνε και plugins, πχ το flash η ο media player (κρέμασμα απο το plugin του adobe acrobat reader ειναι κλασσικό). Αυτό μπορείς να το δείς αν κρεμάει σε κάποια συγκεκριμένη σελίδα. Γενικά αν υπάρχει συσχέτηση του ποτε κρεμαει με το σε ποια σελιδα είσαι πρόσεξε τι χρησιμοποιεί αυτή η σελίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάτι σχετικό που έχω παρατηρήσει, έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα αν και σε πιο έντονο βαθμό, είναι ότι αν σβήσεις το profile και δημιουργήσεις ένα νέο, ασχέτως αν του βάλεις, ότι και πριν για κανένα μήνα το πρόβλημα εξαφανίζεται.

Αλλά γενικά ο firefox είναι πολύ βαρύ πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
cooliris:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Βγήκε 3.5; Μα πριν μερικές μέρες μου έκανε update στα 3.0.11! :confused:
Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το profile που έχω με τον 3.5 αν τον κατεβάσω;
Δε θέλω να χάσω όλες τις ρυθμίσεις, κωδικούς, extensions κτλ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Δεν χάνεις απολύτως τίποτα, προχώρα!!!
Παρεμπιμτόντως, αν και τελευταία χρησιμοποιώ αρκετά συχνά τον firefox, πιστεύω ότι ακόμη δεν συγκρίνεται τον ΙΕ, τουλάχιστον από την πλευρά των απλών χρηστών του internet!
Για τους προγραμματιστές, είναι άλλη ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βγήκε 3.5; Μα πριν μερικές μέρες μου έκανε update στα 3.0.11! :confused:
Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το profile που έχω με τον 3.5 αν τον κατεβάσω;
Δε θέλω να χάσω όλες τις ρυθμίσεις, κωδικούς, extensions κτλ :/:
Και πιθανότατα όταν περάσει λίγος καιρός μπορεί να σου κάνει και σε 3.0.12 αν ακόμα δεν έχεις πάει σε 3.5. Το ότι βγήκε νέα major version (δηλαδή αλλάζει το πρώτο ή το δεύτερο νούμερο), δεν σημαίνει ότι δεν θα συνεχίσουν να "συντηρούν"¨την παλιά με security patches και bug fixes.
Και ναι, δεν θα χάσεις το profile σου. Το πολύ πολύ να μην δουλεύει κάποιο ξεχασμένο extension για λίγο καιρό, μέχρι να βγάλει ο developer του συμβατή έκδοση. Σε μένα πάντως ελάχιστα extensions δεν ήταν συμβατά και δεν με ένοιαζαν ούτως ή άλλως αυτά που δεν ήταν.

Επίσης όπως συνηθίζω να λέω: Every time you upgrade your browser, you make a web developer slightly happier. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Βγήκε 3.5; Μα πριν μερικές μέρες μου έκανε update στα 3.0.11! :confused:
Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το profile που έχω με τον 3.5 αν τον κατεβάσω;
Δε θέλω να χάσω όλες τις ρυθμίσεις, κωδικούς, extensions κτλ :/:
Αν συνδεθείς σαν διαχειριστής και κάνεις έλεγχο γιά ενημερώσεις απ'το μενού βοήθεια δεν έχεις να χάσεις τίποτα.Η 3.0.11 κατέβηκε σε μένα απόψε ακριβώς πρίν την 3.5 και όλα πήγαν ρολόι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το πολύ πολύ να μην δουλεύει κάποιο ξεχασμένο extension για λίγο καιρό, μέχρι να βγάλει ο developer του συμβατή έκδοση. Σε μένα πάντως ελάχιστα extensions δεν ήταν συμβατά και δεν με ένοιαζαν ούτως ή άλλως αυτά που δεν ήταν.

btw αυτό πλέον είναι τραγικό.
Μέχρι την μεταφορά από την έκδοση 2 στην 2.5 σχεδόν όλα τα extensions ήταν ήδη έτοιμα για την επόμενη έκδοση με το που κυκλοφορούσε.
Από τον 3 και μετά το χουν χαλάσει αρκετά σε αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση :)
Μόλις τον έβαλα, ωραίος είναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top