Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,283 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,913 μηνύματα σε 74,192 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 129 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ξένες σειρές για άντρες

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,299 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 06:40, 13-07-16:

μετα το θέμα για τις ξένες σειρές για γυναίκες, επιβαλλόταν να γίνει αντίστοιχο με σειρές αυστηρά και μόνο για άντρες!
σειρές χωρίς συναισθηματικά αδιέξοδα, ερωτικά μπλεξίματα, ρομαντικές προεκτάσεις, και προβλήματα σχέσεων που κάθε σωστός άντρας με τεστοστερόνη πάνω απο 600 ng/dl θα βαριόταν φρικτά.

1)spartacus: blood and sand

ακολουθούμε τα βήματα του σπάρτακου απο την θράκη έως την ρώμη και βλέπουμε την μεγαλύτερη επανάσταση του αρχαίου κόσμου. σέξ, ρωμαικά όργια, αίμα, ωμή βία, όλα σε μία σειρά! η καλύτερη αντρική σειρά που έχει βγεί ποτέ

2)Walking dead

απο τον πρώτο κιόλας κύκλο όταν η γυναίκα του πρωταγωνιστή τον απάτησε εν μέσω zombie apocalypse με τον καλύτερο του φίλο ξενερώσαμε σιχαθήκαμε και πικραθήκαμε απο την γυναικεία προδοσία... απο εκεί και πέρα απαλλαγμένοι απο παρόμοιες συναισθηματικές παπαριές, απολαμβάνουμε μόνο ξεκοιλιάσματα αμέτρητων ζόμπι, επιβίωση στην φύση, δύναμη του ισχυρού, όπλα και χάος..
μετα τον σπάρτακο ότι καλύτερο για την ψυχαγωγία ενός άντρα!

3)Rome

ακολουθούμε την ιστορία 2 φίλων και βετεράνων του ρωμαικού στρατού απο την μάχη της αλέσιας και την κατάκτηση της Γαλατίας έως την Αίγυπτο της κλεοπάτρας και τον ρωμαϊκό εμφύλιο, πλάι στις μεγαλύτερες μορφές εκείνης της εποχής.
δολοπλοκίες, περιπέτεια, ιστορική ακρίβεια, και άφθονη πολιτική ίντριγκα στην πιο ποιοτική για μένα σειρά που έχει βγει στην tv.

4)Vikings

βρισκόμαστε στον 7ο αιώνα στην καρδιά του μεσαίωνα και ο ράγναρ λόθρμπροκ ένα άσημος viking τολμάει να αψηφίσει τον βασιλιά του και δοκιμάζει την τύχη του σε νέες άγνωστες περιοχές, έτσι ετοιμάζει ένα ταξίδι λεηλασίας πλιάτσικου και βιασμών στα βασίλεια της Αγγλίας..και αυτό είναι μόνο η αρχη..

5)breaking bad

ένας βαρετός και νορμαλ καθηγητής χημείας ανακαλύπτει οτι πάσχει απο καρκίνο και οτι σε λίγους μήνες θα πεθάνει.
αυτο αλλάζει όλη του την ζωή και τον μετατρέπει στον απόλυτο bad ass τύπο. απο καθηγητής σε σχολείο,γίνεται κατασκευαστής μεθ, μπλεγμένος παντού,και στην κορυφή της πυραμίδας των ναρκωτικών
και το βασικό χωρίς η γκρινιάρα γυναίκα του να χρειαστεί να ξέρει τίποτα απ όλα αυτα..

όποιος άλλος έχει να προτείνει κάποια καθαρά αντρική σειρά ας το κάνει!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gaspar : 13-07-16 στις 06:45.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 611 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 07:25, 13-07-16:

Entourage (Σχεσοπροβλήματα 2.5/5, "Τα πηδάω όλα γιατί μπορώ" 3.5/5, "Χωρίς ναρκωτικά δε λειτουργώ" 4/5)

Γαμάουα ηθοποιός για τον οποίο όλες στάζουν το βρακάκι τους, τριγυρνάει σε Μαϊάμια, παίρνει κόκες, χάπια, και έχει 4-5 λουκάνικα να κάνουν παρέα-τρώνε τα λεφτά του, όταν βέβαια αυτός έχει και δεν κάνει αποτυχίες.
Πολλά μωράκια (και γνωστά guests πχ. Sasha Grey) παρελαύνουν κατά τη διάρκεια της σειράς και διάφορα βυζιά ξεπετάγονται στην οθόνη.

Californication (Σχεσοπροβλήματα 3.5/5, "Πηδάω ό,τι βρω γιατί είμαι μπερδεμένος" 4.5/5, "Χωρίς ναρκωτικά δε λειτουργώ" 5/5)

Γαμάουα συγγραφέας/σεναριογράφος τον οποίο όλες κάνουν ότι σιχαίνονται αλλά στην πραγματικότητα στάζουν το βρακάκι τους για πάρτη του, τριγυρνάει σε Μαϊάμια, παίρνει κόκες, χάπια, και έχει έναν ανώμαλο κολλητό με μια ακόμα πιο ανώμαλη γκόμενα.
Η ιστορία μας δείχνει το πόσο ρεμάλι είναι ο τυπάς και πόσο κώλο έχει κάνει τη ζωή του προσπαθώντας να αποφασίσει αν θέλει την πρώην του γυναίκα ή όχι, να αποφασίσει εκείνη αν θέλει αυτόν ή όχι, και τη σχέση που προσπαθεί να κρατήσει ζωντανή με την έφηβη κόρη τους.
Πολλά μωράκια παρελαύνουν κατά τη διάρκεια της σειράς και διάφορα βυζιά ξεπετάγονται στην οθόνη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη i_lie_us : 13-07-16 στις 07:41.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,211 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 15:25, 13-07-16:

Τώρα εγώ να αρχίσω να ανησυχώ που ξέρω ή έχω δει τις περισσότερες από αυτές τις σειρές, και στο δίπλα θέμα είχα απλά ακουστά την 1 από τις άπειρες;
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Padme έγραψε στις 16:10, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Τώρα εγώ να αρχίσω να ανησυχώ που ξέρω ή έχω δει τις περισσότερες από αυτές τις σειρές, και στο δίπλα θέμα είχα απλά ακουστά την 1 από τις άπειρες;
Μην ανησυχείς υπάρχουν και χειρότερα, εγώ δεν ήξερα καμία από τις σειρές της op.
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 16:46, 13-07-16:

House of Cards

Ίσως από τις καλύτερες σειρές του 21ου αιώνα. Η ιστορία του House Representative (βουλευτή) Frank J. Underwood, ενός αδίστακτου, διεφθαρμένου πολιτικού που θα κάνει τα πάντα για να γίνει Πρόεδρος των ΗΠΑ. Δολοπλοκίες, απάτες και φόνοι, όλα με την υπέροχη ερμηνεία του Kevin Spacey.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,457 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 16:47, 13-07-16:

Απ ότι φαίνεται οι σειρές για άντρες είναι καλύτερες. Μάλλον το επιβάλλει η πατριαρχία.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 17:05, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Απ ότι φαίνεται οι σειρές για άντρες είναι καλύτερες. Μάλλον το επιβάλλει η πατριαρχία.
Ο καπιταλισμός φταίει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 511 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε στις 17:53, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
3)Rome
ακολουθούμε την ιστορία 2 φίλων και βετεράνων του ρωμαικού στρατού απο την μάχη της αλέσιας και την κατάκτηση της Γαλατίας έως την Αίγυπτο της κλεοπάτρας και τον ρωμαϊκό εμφύλιο, πλάι στις μεγαλύτερες μορφές εκείνης της εποχής.
δολοπλοκίες, περιπέτεια, ιστορική ακρίβεια, και άφθονη πολιτική ίντριγκα στην πιο ποιοτική για μένα σειρά που έχει βγει στην tv.
Το Rome το λατρεψα για την ιστορικη περιοδο, αλλα το μισησα οταν αρχησε τις υπερβολες απλα και μονο για να ειναι οι πρωταγωνιστες σε ολα τα σημαντικα γεγονοτα της περιοδου. Οι τυποι ακομα και στην Κλεοπατρα εριξαν μανικι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:01, 13-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat

House of Cards

Ίσως από τις καλύτερες σειρές του 21ου αιώνα. Η ιστορία του House Representative (βουλευτή) Frank J. Underwood, ενός αδίστακτου, διεφθαρμένου πολιτικού που θα κάνει τα πάντα για να γίνει Πρόεδρος των ΗΠΑ. Δολοπλοκίες, απάτες και φόνοι, όλα με την υπέροχη ερμηνεία του Kevin Spacey.
Έριξα μία ματιά στο Season 1 trailer. Corruption? Deception? Breaking non-binding promises? Lust for power? I'm sold.

Εξαιρετικότατα φτιαγμένο το poster της σειράς. Ο Kevin Spacey ως άλλος Abraham Lincoln, but with his hands in blood.
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 931 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 19:30, 13-07-16:

Όχι, απλά οι παραπάνω σειρές είναι αυτόματα πιο διαδεδομένες στο κοινό
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 22:25, 13-07-16:

mad men, californication. Με αυτη τη σειρα, rest is mostly fluff.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,901 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 22:53, 13-07-16:

Δεν εχω δει να αναφερετε Narcos και Luther πουθενα. Εξαιρετικες σειρες αμφοτερες, αλλο ειδος βεβαια η μια απο την αλλη.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,852 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 23:05, 13-07-16:

2 season του fargo. Εκπληκτική σειρά.
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 09:25, 14-07-16:

Κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ο τίτλος λέει σειρές για άντρες

Μάλλον καλές σειρές προτείνουμε οπότε πάρτε μια Peaky Blinders Καλογυρισμένη, εξαιρετικό cast και πλοκή.Δεν ξέρω γιατί δεν είναι τόσο γνωστή όσο άλλες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 14-07-16 στις 09:30.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,901 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 11:07, 14-07-16:

Μαλλον γιατι δεν ειναι Αμερικανικη αλλα Βρετανικη
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,852 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 23:00, 26-08-16:

Narcos. Βγάζει μια αντρίλα αυτή η σειρά. Μαφία, ναρκωτικά, πιστολίδια, καλή σκηνοθεσία και σενάριο χωρίς σαχλοέρωτες.
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 01:37, 27-08-16:

Μαζί με τις μισές από αυτές μαρέσει και
- supernatural
- dexter
- Πεθαίνω για walking dead
- game of thrones
- house
- how get away with murders
- The Big Bang Theory
- The X-Files
- Sherlock Holmes
κλπ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Darkness : 27-08-16 στις 01:41.
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 17:06, 27-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ο τίτλος λέει σειρές για άντρες

Μάλλον καλές σειρές προτείνουμε οπότε πάρτε μια Peaky Blinders Καλογυρισμένη, εξαιρετικό cast και πλοκή.Δεν ξέρω γιατί δεν είναι τόσο γνωστή όσο άλλες.
Love it. " Everyone's a whore, Grace. We just sell different parts of ourselves. "

House of cards θέλω να δώ επίσης. To έχω κατεβασμένο.

Κατά τα άλλα έχω δεί τις περισσότερες σειρές που έχουν αναφερθεί στο thread.

Προτείνω και Boardwalk Empire.
Για όσους γουστάρουν mafia!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους