The Elder Scrolls V: Skyrim

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο που λεει για τη βαρεμαρα του σκυριμ και τα μειον που ολοι οι πληρωμενοι κριτικοι δεν λενε..
https://www.hbhud.com/2011/11/30/skyrim-its-actually-pretty-boring/

και το σωστο σχολιο
The game goes bland fast. Another product of a soulless, loveless, cowardly, profit-seeking corporation, unwilling to take chances or see some effort, with the exception of the visual side. I bet they designed Skyrim to get boring fast on purpose. It’s a win-win for them: less work for them, and people are more inclined to buy downloadable content, since they’re bored with vanilla Skyrim. But I digress. Maybe they’re just inept at storytelling, and unwilling to focus on the writing. But Skyrim is scraping the bottom of the barrel with some of the dialogue, and they shouldn’t be allowed to get away with it. Not paying for another Bethesda game ever again. In fact, I think it’s morally questionale to pay for Skyrim.
Beautifully Boring: The Elder Scrolls V - Skyrim
Skyrimis breathtaking at times – which makes it all the more frustrating that the core game components – the real meat and potatoes of the experience – are so bland. It’s like sitting down to a gourmet meal that the chef never seasoned. The presentation is spectacular, but the food has no flavor. We don’t buy meals because they look pretty – that’s a bonus. The same thing holds true for games. Lovely graphics are great, but a beautiful game with broken or boring game mechanics still isn’t fun.
βασικα,,ολα τα παραπανω τα καταλαβα τωρα περισσοτερο που μολις βασικα εξερευνησα καθε περιοχη στο σκυριμ,,απο οτι καταλαβα,,εγινα μαστερ σε καθε guild εκτος companions γιατι δεν γουσταρω να γινω λυκανθρωπος

και μολις τελειωσα το σεναριο

απλα δεν εχω κανενα λογο και ορεξη να ξαναπαιξω το παιχνιδι,,κανενα,,δεν βρισκω ουτε ενα λογο,,εξερευνησα,,τελειωσα

τη στιγμη που παιχνιδια οπως το deus ex-2000- freelancer-2002-,gothic -2000 ,unreal -1997 τα εχω παιξει ξανα ξανα το λιγοτερο 6 φορες και καθε φορα μετα απο καποιο καιρο,,νσταλγω την ατμοσφαιρα και σεναριο τ τους και ξανα μπαινω και τα ξαναπαιζω απο την αρχη


ε,,αυτο δεν νιωθω με κανενα νεο παιχνιδι,,-ουτε το deus ex 3- ,,,εθιζεσαι,κολλας μεχρι να το εξερευνησεις ολονν α τελειωσεις την ιστορια,,και τελειωσες,,δεν ξαναμπαινεις να παιξεις ξανα


μονο εγω ειμαι που νιωθω ετσι ή υπαρχει καποιο θεμα στα καινουρια παιχνιδια?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Άγγελε δεν έχεις κι άδικο. Αυτό ακριβώς το πράγμα το παθαίνω με παιχνίδια ας πούμε από αρχές '10 +μετά. Η dev team επικεντρώνεται στο να φτιάξει περισσότερο τέλεια γραφικά παρά στη main storyline. Από ένα σημείο και μετά το μόνο που βλέπεις είναι cheesy διάλογοι και υποθέσεις τριςχιλιοανακυκλωμένες, σε κάνει να αναρωτιέσαι αν το πάλεψαν καθόλου ή όχι. Χωρίς να θέλω να προσβάλω τη Bethesda ή κάτι, έτσι ένιωσα και με το Fallout New Vegas. Ορισμένα σημεία ήταν απλά τόσο ξενέρωτα, μην πω προχειροφτιαγμένα. Όχι ότι ήταν άσχημο σαν παιχνίδι ή τίποτα τέτοιο, αν και σε ποιότητα δεν έφτανε καν το FO3, θα το βαθμολογούσα ως μέτριο, επειδή δεν προσέφερε αυτό το "κάτι παραπάνω" που προσέφερε ο προκάτοχός του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
σε 5 μερες θα το εχω..:)
αντε να δουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε δεν έχεις κι άδικο. Αυτό ακριβώς το πράγμα το παθαίνω με παιχνίδια ας πούμε από αρχές '10 +μετά. Η dev team επικεντρώνεται στο να φτιάξει περισσότερο τέλεια γραφικά παρά στη main storyline. Από ένα σημείο και μετά το μόνο που βλέπεις είναι cheesy διάλογοι και υποθέσεις τριςχιλιοανακυκλωμένες, σε κάνει να αναρωτιέσαι αν το πάλεψαν καθόλου ή όχι. Χωρίς να θέλω να προσβάλω τη Bethesda ή κάτι, έτσι ένιωσα και με το Fallout New Vegas. Ορισμένα σημεία ήταν απλά τόσο ξενέρωτα, μην πω προχειροφτιαγμένα. Όχι ότι ήταν άσχημο σαν παιχνίδι ή τίποτα τέτοιο, αν και σε ποιότητα δεν έφτανε καν το FO3, θα το βαθμολογούσα ως μέτριο, επειδή δεν προσέφερε αυτό το "κάτι παραπάνω" που προσέφερε ο προκάτοχός του.


μια φωτεινη εξαιρεση με ρεαλιστικους συγκινητικους διαλογους και προσωπικοτητα ατμοσφαιρα και δραση επιπεδου ταινιας
ειναι το riddick dark athena 2009
σουηδικο παιχνιδι,,γιαυτο και με προσωπικοτητα-μονο ευρωπαικα εχουν που και που,,-τα αμερικανικα ειναι τελειως βιμηχανοποιημενα




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Άγγελε δεν έχεις κι άδικο. Αυτό ακριβώς το πράγμα το παθαίνω με παιχνίδια ας πούμε από αρχές '10 +μετά. Η dev team επικεντρώνεται στο να φτιάξει περισσότερο τέλεια γραφικά παρά στη main storyline. Από ένα σημείο και μετά το μόνο που βλέπεις είναι cheesy διάλογοι και υποθέσεις τριςχιλιοανακυκλωμένες, σε κάνει να αναρωτιέσαι αν το πάλεψαν καθόλου ή όχι. Χωρίς να θέλω να προσβάλω τη Bethesda ή κάτι, έτσι ένιωσα και με το Fallout New Vegas. Ορισμένα σημεία ήταν απλά τόσο ξενέρωτα, μην πω προχειροφτιαγμένα. Όχι ότι ήταν άσχημο σαν παιχνίδι ή τίποτα τέτοιο, αν και σε ποιότητα δεν έφτανε καν το FO3, θα το βαθμολογούσα ως μέτριο, επειδή δεν προσέφερε αυτό το "κάτι παραπάνω" που προσέφερε ο προκάτοχός του.
συμφωνω με αυτα που λες αλλα δεν λες και κακες τις ιστοριες των guilds αλλα ουτε την main.Επισης το Fallout new vegas δεν φτιαχτηκε απο την bethesda αλλα απο την obsidian! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συμφωνω με αυτα που λες αλλα δεν λες και κακες τις ιστοριες των guilds αλλα ουτε την main.

οι χαρακτηρες ειναι αδιαφοροι,,δεν θυμασαι ουτε εναν
0 προσωπικοτητα
ουτε χιουμορ ουτε συναισθημα σαν μια καλη ταινια πχ

δεν συνδεεσαι συναισθηματικα μεκανεναν
απλα πηδας οτι λενε οι npc και παςπαρκατω..

συγκρινεται πχ με τα παραπανω βιντεο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ok μόνο σε μένα μου την έδωσε απίστευτα που
στην αποστολή "Purity" έπρεπε να ταξιδέψεις 2(!!) επιπλέον φορές στον τάφο του Ysgramor (στο βορειότερο άκρο??) , σαν να μην έφτανε η πρώτη.., για να θεραπεύσεις τους Farkas & Vilkas χωριστά!? :## JFC, πάρ'το κεφάλι και κάνε ό,τι γουστάρεις, εγώ τί σου φταίω να δεινοπαθώ μες τη χιονοθύελλα? :P

Επίσης, ο Kodlak τί καλός.
Κρίμα που δεν είχες αρκετό χρόνο να του μιλήσεις/να τον γνωρίσεις παραπάνω :[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο που λεει για τη βαρεμαρα του σκυριμ και τα μειον που ολοι οι πληρωμενοι κριτικοι δεν λενε..
https://www.hbhud.com/2011/11/30/skyrim-its-actually-pretty-boring/

και το σωστο σχολιο
Beautifully Boring: The Elder Scrolls V - Skyrim
βασικα,,ολα τα παραπανω τα καταλαβα τωρα περισσοτερο που μολις βασικα εξερευνησα καθε περιοχη στο σκυριμ,,απο οτι καταλαβα,,εγινα μαστερ σε καθε guild εκτος companions γιατι δεν γουσταρω να γινω λυκανθρωπος

και μολις τελειωσα το σεναριο

απλα δεν εχω κανενα λογο και ορεξη να ξαναπαιξω το παιχνιδι,,κανενα,,δεν βρισκω ουτε ενα λογο,,εξερευνησα,,τελειωσα

τη στιγμη που παιχνιδια οπως το deus ex-2000- freelancer-2002-,gothic -2000 ,unreal -1997 τα εχω παιξει ξανα ξανα το λιγοτερο 6 φορες και καθε φορα μετα απο καποιο καιρο,,νσταλγω την ατμοσφαιρα και σεναριο τ τους και ξανα μπαινω και τα ξαναπαιζω απο την αρχη


ε,,αυτο δεν νιωθω με κανενα νεο παιχνιδι,,-ουτε το deus ex 3- ,,,εθιζεσαι,κολλας μεχρι να το εξερευνησεις ολονν α τελειωσεις την ιστορια,,και τελειωσες,,δεν ξαναμπαινεις να παιξεις ξανα


μονο εγω ειμαι που νιωθω ετσι ή υπαρχει καποιο θεμα στα καινουρια παιχνιδια?:worry:

Δοκιμασε το Dragon's Age Origins εμένα μου άρεσε πολύ περισσότερο από το Skyrim.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top