25η Μαρτίου 2012: Μια ελεύθερη πολιορκημένη παρέλαση

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αντίθεση στις παρελάσεις

Την ίδια ώρα, φορείς όπως η νεολαία της ΔΗΜΑΡ επαναφέρουν το αίτημα κατάργησης των παρελάσεων. «Η Ιστορία δεν πρέπει να υπενθυμίζεται μέσα από «στρατιωτικού τύπου» παρελάσεις των μαθητών αλλά μέσα από τη σωστή διδασκαλία στα σχολεία. Οι Έλληνες έχουμε πλούσια ιστορία που για να διασωθεί αλλά και για να γίνει μάθημα στις επόμενες γενιές χρειάζεται το λίπασμα της γνώσης», αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση για τις μαθητικές παρελάσεις, η οποία καταλήγει ως εξής: «Η επέτειος της 25ης Μαρτίου πρέπει να τιμάται με εναλλακτικές μορφές εκδηλώσεων και όχι με άσκοπες και πολυέξοδες παρελάσεις, ξεπερασμένες σε όλη την Ευρώπη».

Και μην ξεχνάμε: στην Σμύρνη είχαμε συνωστισμό. Να μαθαίνουμε δηλαδή την ιστορία της Ρεπούση, δικής τους υποψήφιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.



;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τελικά οι ανάπηροι πολέμου δεν συμμετείχαν στη παρέλαση για να τιμήσουν του ήρωες του 1821 (απαράδεκτοι).

Αντιδρούν γιατί η κυβέρνηση φορολόγησε τα έσοδα τους.... (πραγματικά τραγικοί). Σήμερα στο mega ήταν κάποιος που η πολιτεία του έδωσε τα προνόμια των ηρώων του 1940 γιατί είχε τη "τύχη" όταν ήταν 11 χρονών να πέσει σε ενέδρα γερμανών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Απαράδεκτος είσαι εσύ που τολμάς να τους κρίνεις, φόκο. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Απαράδεκτος είσαι εσύ που τολμάς να τους κρίνεις, φόκο. :mad:

H παρέλαση δεν γίνεται για να τιμήσουν τους πολιτκούς ούτε αυτούς αλλά για τους ήρωες του 1821. Ας παρέλαζαν και αν τους μούτζωναν ή τουλάχιστον ας έλεγαν ότι δεν επιθυμούμε να συμμετέχουμε σε μια γιορτή με τη περιφρούριση μπάτσων. Αυτοί δεν παρέλασαν γιατί η πολιτεία θα φορολογήσει τα εισοδήματα τους. Ας μάθουν τις υποχρεώσεις τους πρώτα (να δίνουν αποδείξεις) και μετά ασ διεκδικήσου τα δικαιώματα τους.

Δεν είναι μόνο ότι είναι απαράδεκτοι αλλά είναι και ανόητοι. Πήραν το μέρος των αριστερών που αν βγουν το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μειώσουν όλες τις στρατιωτικές συντάξεις και εισοδήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
H σύνταξη που παίρνουν είναι 470 - 1000 ευρώ ανάλογα με το βαθμό αναπηρίας τους (470 παίρνει αυτό που δεν έχει καμία αναπηρία). Αν είχαν εισφορές σε κάποιος ταμείο παίρνουν και την κανονική σύνταξη. Η πολιτεία τους έχει προσφέρει πολλά.

Αυτό που τους πείραξε είναι η κατάργηση του άρθρου 21 που για πρώτη φορά φορολογούνται τα περίπτερα.

@Isiliel και οι άλλοι δυο που μου δώσατε αρνητική
Είστε υπέρ ο περιπτεράς του Συντάγματος που έχει κληρονομήσει το περίπτερο του Συντάγματος από το παππού ήρωα του 1940 να μην φορολογείται την ίδια στιγμή που φορολογούνται οι εργαζόμενοι των 800 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
H παρέλαση δεν γίνεται για να τιμήσουν τους πολιτκούς ούτε αυτούς αλλά για τους ήρωες του 1821. Ας παρέλαζαν και αν τους μούτζωναν ή τουλάχιστον ας έλεγαν ότι δεν επιθυμούμε να συμμετέχουμε σε μια γιορτή με τη περιφρούριση μπάτσων. Αυτοί δεν παρέλασαν γιατί η πολιτεία θα φορολογήσει τα εισοδήματα τους. Ας μάθουν τις υποχρεώσεις τους πρώτα (να δίνουν αποδείξεις) και μετά ασ διεκδικήσου τα δικαιώματα τους.

Δεν είναι μόνο ότι είναι απαράδεκτοι αλλά είναι και ανόητοι. Πήραν το μέρος των αριστερών που αν βγουν το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μειώσουν όλες τις στρατιωτικές συντάξεις και εισοδήματα.

Φοκε go home ...
Ουτε προπαγανδα δεν ξερεις να κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Έχει χαθεί τελείως το μέτρο και ο σεβασμός.

Έλεος δλδ.

Τσάκο-φόκο ρίξε μια ματιά και στο άρθρο 21 του Συντάγματος και αν δε σ' αρέσει στείλε μια εισήγηση να το αλλάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
@Isiliel και οι άλλοι δυο που μου δώσατε αρνητική
Είστε υπέρ ο περιπτεράς του Συντάγματος που έχει κληρονομήσει το περίπτερο του Συντάγματος από το παππού ήρωα του 1940 να μην φορολογείται την ίδια στιγμή που φορολογούνται οι εργαζόμενοι των 800 ευρώ.

Επειδή βαριέμαι να γράφω κάτσε ρίξε μια ματιά στο ΝΔ.1044/1971 και τις τροποποίησεις για το πόσο και αν κληρονομούνται οι άδειες και έλα μετά να μιλήσεις.


έντιτ: ''Αυτό που τους πείραξε είναι η κατάργηση του άρθρου 21''

αμάν! πότε έγινε αυτό και δεν το πήρα χαμπάρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Φόκο πάντως απ' ότι βλέπω σε ανακοινώσεις τους αντιδρούν γενικά για τα νέα μερα και ειδκότερα για αυτά εναντίον τους οπότε οκ έχει μια λογική.

Αυτό για τα περίπτερα όμως μου φαίνεται κι εμένα fail. Αν και έχω δει πάντως και περίπτερα να κόβουν αποδείξεις είναι η αλήθεια. Αλλά εδώ ρε σεις σήμερα υπάρχουν ακόμα και περίπτερα που τα νοικιάζουν τι μου λέτε... χώρια που αν δεις τους περισσότερους πια 30-40 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ότι οι παρελάσεις θα γίνουν με αλυσίδες και full στους μπάτσους, μας κυβερνάνε Γερμανοί και ζούμε σε μια αθλιότητα κάθε μέρα δεν είναι λόγος να εναντιωθείς ας πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bot

Νεοφερμένος

Ο bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
[...] Ο βουλευτής εκπροσωπεί ένα θεσμό που έχει ψηφίσει και αποδεχτεί η συντριπτική πλειοψηφία, άρα [...] μη συγκρίνεις πορτοκάλια με μήλα, από το δημοτικό σας το μάθανε αυτό.
Ο όχλος, διότι περί αυτού πρόκειται, όταν λειτουργεί σαν κοπάδι βουβαλιών και μάλιστα υποκινούμενος θέλει...καλό ψέκασμα, μπας και ξελαμπικάρει ο στουμπωμένος εγκέφαλος!
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο βουλευτής εκπροσωπεί ένα θεσμό που έχει ψηφίσει και αποδεχτεί η συντριπτική πλειοψηφία, άρα [...] μη συγκρίνεις πορτοκάλια με μήλα, από το δημοτικό σας το μάθανε αυτό.
Τι εκπροσωπεί ο βουλευτής; Ένα θεσμό; Μπα; Κι εγώ νόμιζα ότι εκπροσωπεί ένα λαό... αυτό μου μάθανε στο σχολείο εμένα. :confused:
Μάλιστα μου είπαν κι άλλα ψέμματα, ότι λέει ο βουλευτής ψηφίζεται για τις προεκλογικές του υποσχέσεις κι όταν τις αποδεχτεί η συντριπτική πλειοψηφία και τον φέρει στη βουλή τις κάνει πράξη. Αηδίες. Σήμερα βρέθηκε ένας καλός άνθρωπος στη λαϊκή του οποίου η κόρη πολιτεύεται με τον Κουβέλη και μου εξήγησε πως αν λες την αλήθεια προεκλογικά, δεν βγαίνεις. Κατάλαβες; Γι' αυτό οι καημένοι αναγκάζονται να λένε ψέμματα. :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο βουλευτής εκπροσωπεί ένα θεσμό που έχει ψηφίσει και αποδεχτεί η συντριπτική πλειοψηφία,
αριθμητικα καθαρα οι βουλευτες σημερα ειναι ψηφισμενοι απο την μειοψηφια των ελληνων πανω απο 18,,μη γελιομαστε

αν τα λευκα ,ακυρα και η αποχη μετρουσαν ως αρνητικες ψηφοι κανενας δεν θα εβγαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
αριθμητικα καθαρα οι βουλευτες σημερα ειναι ψηφισμενοι απο την μειοψηφια των ελληνων πανω απο 18,,μη γελιομαστε

αν τα λευκα ,ακυρα και η αποχη μετρουσαν ως αρνητικες ψηφοι κανενας δεν θα εβγαινε

Ελα ομως που οι κυβερνωντες ψηφιζουν νομους ωστε στις επομενες εκλογες να ξανακλεγουν πιο ευκολα και εμεις σαν καλα ζωα ακουμε οτι μας λενε σε τηλεωρασεις και αντι να τους ακυρωσουμε τα μετρα τους μεσα απο την ψηφο μας τους αφηνουμε να ψηφιζονται μεταξυ τους..>!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δήλωση του Γραφείο Τύπου του Υπουργείου ,
"Προστασίας" του Πολίτη.

«Δεν πρόκειται για ελεύθερους σκοπευτές, όπως τους έχετε δει στις ταινίες, αλλά για παρατηρητές σε στρατηγικά σημεία. Τώρα αν μας ρωτάτε αν θα είναι ένοπλοι, ναι, θα είναι ένοπλοι».

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bot

Νεοφερμένος

Ο bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ο βουλευτής ψηφίζεται για τις προεκλογικές του υποσχέσεις κι όταν τις αποδεχτεί η συντριπτική πλειοψηφία και τον φέρει στη βουλή τις κάνει πράξη

Tώρα μιλάμε σοβαρά ή προπαγανδίζουμε σαν τον γεροπ....η στο τσαντήρι του Alpha? Για να ξέρω και να απαντήσω ανάλογα...
Κι επειδή ποτέ κανείς δεν παραδέχτηκε πως κάνει συστηματική προσπάθεια διάδοσης στημένων ιδεών με σκοπό τον επηρεασμό των ανεγκέφαλων, σου απαντώ να μη χάνουμε και χρόνο, αν και είναι προφανές πως η συντριπτική...πλειοψηφία παρεπιδημούντων στα forum είναι πλήρεις (χρόνου)

Αναφέρθηκα αποκλειστικά στον ΗΛΙΘΙΟ παραλληλισμό γιαουρτώματος βουλευτών που (έστω) δεν κατάφεραν να τηρήσουν υποσχέσεις και ψεκασμού όχλου που συμπεριφέρεται σαν κοπάδι βουβαλιών που τρέχει στα τυφλά, επισημαίνοντας πως οι εξυπνακίστικες σοφιστείες που προβάλλονται από (κατά κανόνα) ανόητους που αναπαράγουν σαν φωτοτυπικά μηχανήματα ότι κουταμάρα ανακαλύψουν στο διαδίκτυο, αξίζουν δυο φορές φτύσιμο, μια στην αυθεντική και μία στο "παπαγαλάκι".

Όμως κρίθηκε από την...επιτροπή πιστοποίησης επιπέδου ποιοτικών μηνυμάτων σαν "προσβλητικού περιεχομένου" σχόλιο και αφαιρέθηκε, αλλά τι να κάνουμε, Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει ...

Το λοιπόν για να τελειώνουμε, ο λιθοβολισμός ήταν στις δόξες του χιλιετηρίδες πίσω, τότε που ο ...ηθικός κώδικας του κυρίαρχου "λαού" καταδίκαζε και εκτελούσε, και αν οι σημερινοί "αριστεριστές" της συμφοράς επιθυμούν διακαώς να τον επαναφέρουν, όχι μόνο θα...ψεκαστούν, αλλά θα τους γίνει και κανονική απολύμανση, όπως στις κατσαρίδες που δεν έχουν θέση σε ένα νοικοκυρεμένο σπίτι.

Amen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ο λιθοβολισμός ήταν στις δόξες του χιλιετηρίδες πίσω,
οκ

λες το ιδιο ομως και για τις φωνες και τις αποδοκιμασιες μουντζες?

που ειναι δημοκρατικο δικαιωμα απο την αρχαα αθηνα και την εκκλησια του δημου και δωθε?

για το πεταγμα αντικειμενων και το ξυλο και εγω κατα ειμαι..

αλλα η λεκτικη αποδοκιμασια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...
για το πεταγμα αντικειμενων και το ξυλο και εγω κατα ειμαι...

:P...και ειδικά φαγώσιμων ειδών...Τα βλέπουν οι Γερμανοί προλετάριοι στη Μπιλτ μετά και γίνονται "Τούρκοι απ' το κακό" τους!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Tώρα μιλάμε σοβαρά ή προπαγανδίζουμε σαν τον γεροπ....η στο τσαντήρι του Alpha? Για να ξέρω και να απαντήσω ανάλογα...
Δεν ξέρω, εσύ να μου πεις μέγα προπαγανδιστή, από πότε οι δημοκρατικές διαδικασίες αποτελούν προπαγάνδα. :confused:
Το επόμενο τρανό επιχείρημά σου θα είναι πως λαϊκίζουμε, ή πως συνωμοσιολογούμε; :lol:

Αναφέρθηκα αποκλειστικά στον ΗΛΙΘΙΟ παραλληλισμό γιαουρτώματος βουλευτών που (έστω) δεν κατάφεραν να τηρήσουν υποσχέσεις και ψεκασμού όχλου που συμπεριφέρεται σαν κοπάδι βουβαλιών που τρέχει στα τυφλά, επισημαίνοντας πως οι εξυπνακίστικες σοφιστείες που προβάλλονται από (κατά κανόνα) ανόητους που αναπαράγουν σαν φωτοτυπικά μηχανήματα ότι κουταμάρα ανακαλύψουν στο διαδίκτυο, αξίζουν δυο φορές φτύσιμο, μια στην αυθεντική και μία στο "παπαγαλάκι".
Όμως κρίθηκε από την...επιτροπή πιστοποίησης επιπέδου ποιοτικών μηνυμάτων σαν "προσβλητικού περιεχομένου" σχόλιο και αφαιρέθηκε, αλλά τι να κάνουμε, Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει ...
ο ...ηθικός κώδικας του κυρίαρχου "λαού"

Ευτυχώς για σένα οι αήθεις απόψεις σου διαγράφηκαν προστατεύοντάς σε, άγνωστο το γιατί, αφού έχριζαν απόλυτα μιας δημόσιας απάντησης.
Ένα περίεργο πράγμα όμως ρε παιδί μου: Όταν ο λαός ψηφίζει και ορίζει κυβερνήτες με την συντριπτική πλειοψηφία του, είναι καλός κ' αγαθός. Όταν διαδηλώνει και αντιστέκεται, γίνεται όχλος και κοπάδι βουβαλιών, ...άσε που αποκτά και εισαγωγικά. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top