25η Μαρτίου 2012: Μια ελεύθερη πολιορκημένη παρέλαση

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Tώρα μιλάμε σοβαρά ή προπαγανδίζουμε σαν τον γεροπ....η στο τσαντήρι του Alpha? Για να ξέρω και να απαντήσω ανάλογα...

Προσπαθείς να προπαγανδίσεις όντας ένα προπαγανδισμένο άτομο αλλά δεν τα καταφέρνεις καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τα τοπικα καναλια αναφερουν οτι ματαιωθηκε η μαθητικη παρελαση στο Ηρακλειο Κρητης λογω επεισοδιων... Καλα παμε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Hell Yeah.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΠΑΤΡΑ: Δεν άφηναν τους πιστούς να πάνε στην εκκλησία
ταση σήμερα το πρωί στη διάρκεια της Θείας Λειτουργίας για την 25η Μαρτίου στην Πάτρα. Αστυνομικοί είχαν εντολές... να μην επιτρέπουν στους πιστούς να πηγαίνουν στην εκκλησία, με σκοπό να προστατεύσουν τους πολιτικούς. Δεν είχαν προβλέψει ότι τα μέτρα θα ήσαν... μπούμερανγκ και η οργή του κόσμου θα μεγάλωνε ακόμη περισσότερο! Ακόμη και σε ηλικιωμένα ζευγάρια δεν επέτρεπαν να πλησιάσουν. Οι πιστοί διαμαρτύρονταν λέγοντας πως "ένα κεράκι θέλουν να ανάψουν" αλλά οι αστυνομικοί τους επεσήμαναν πως... έχουν αυτές τις εντολές. Στην Πάτρα έγιναν και προσαγωγές ατόμων που βρέθηκαν... στην Πλατεία Ολγας (σε απόσταση διακοσίων μέτρων από την Μητρόπολη). Και εκεί υπήρξε ένταση και απλοί πολίτες αποδοκίμαζαν τους αστυνομικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Ειναι ΝΤΡΟΠΗ να βλεπεις ανθρωπους 70-80 ετων να ειναι τοσο αγανακτησμενοι και να πηγαινουν στις παρελασεις για διαμαρτυρια γιατι ζουνε με ψυχουλα.ειναι μεγαλυτερη ντροπη να βλεπεις τις δυναμεις καταστολης να τους επιτιθενται.ειναι ντροπη να επιτθενται αστυνομικοι σε μαθητες οι οπιοι δεν ειχαν δημιουργισει ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ προβλημα στην παρελαση.πως θελετε μια κοινωνια με ασφαλεια και ταξη,οταν επιτιθεστε ετσι;στη Λαρισα ειχαμε ανθρωπους μεγαλους σε ηλικια να λυποθυμουν απο τους κωλομπατσους.ντρεπομαι για αυτους που κυβερνουν τη χωρα μου.και για αλλη μια φορα ειδαμε την δημοκρατια που υπαρχει στη χωρα μας.ΜΕ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΑ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ.

Δειτε τις δυναμεις χρισοχοιδη σε δραση: https://www.youtube.com/watch?v=DXK-C75BL-w&feature=player_embedded

https://www.olavissini.gr/media/k2/items/cache/2709e1cc5e35415f9cc4502ded3470a8_L.jpg
NΤΡΟΠΗ ΣΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σήμερα βρέθηκε ένας καλός άνθρωπος στη λαϊκή του οποίου η κόρη πολιτεύεται με τον Κουβέλη και μου εξήγησε πως αν λες την αλήθεια προεκλογικά, δεν βγαίνεις. Κατάλαβες; Γι' αυτό οι καημένοι αναγκάζονται να λένε ψέμματα. :cry_x:

Έχω κι άλλη ιστορία.
Ο πατέρας μου σε καφενείο να βρίζει νδ και πασοκ. Φίλος του εκλεγμένος βουλευτής με ένα από τα δύο αυτά κόμματα. Τον καλεί την επόμενη μέρα για καφέ και του λέει:
-Άκουσα ότι μου έκανες πόλεμο στο τάδε καφενείο
-Δεν έκανα πόλεμο σε σένα. Στο κόμμα σου έκανα που μας έχετε πιει το αίμα και εσείς και οι άλλοι
-Γιατί ρε Χ δηλαδή μου κάνεις τέτοια; Δηλαδή εγώ να μη βγω για δεύτερη φορά βουλευτής; Τόσοι και τόσοι έχουν βγει..

Δεν τους νοιάζει τίποτα. Αυτό που τους νοιάζει είναι η καρέκλα .-
True story bro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν τους νοιάζει τίποτα. Αυτό που τους νοιάζει είναι η καρέκλα .-
δεν μας τιποτα

ποσοι ανθρωποι απλα ηθελαν να βολευτουν και ποσοι πηγαν να ψηφισουν το βενιζελο κλπ και ας καιγεται ο κοσμος

οι περισσοτεροι ανθρωποι δυστυχως πρωτα την παρτη τους κοιτανε,και ετσι ψηφιζουνε,,γιαυτο ειμαστε εκει που ειμαστε

και μονο οτν πειραξουν παλι την πάρτη τους ξυπνανε και γινονται επαναστατες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τα τοπικα καναλια αναφερουν οτι ματαιωθηκε η μαθητικη παρελαση στο Ηρακλειο Κρητης λογω επεισοδιων... Καλα παμε...:/:



ε νταξ, μην τα παραλέμε, το γεγονός είναι ότι
ο μαθητόκοσμος πηγε για καφέ λίγο νωρίτερα φέτος :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Θέλει πολλή δουλειά, Άγγελε, για να αλλάξει η νοοτροπία που έχει καλλιεργηθεί -όχι τυχαία κατ' εμέ- τα τελευταία 40 χρόνια.

Αλλά ξέρεις καμία αλλαγή δε γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη.

Πριν 2 χρόνια π.χ. θα φανταζόσουν ότι θα γινόντουσαν όσα γίνονται σήμερα στις παρελάσεις?

Πάντα θα υπάρχουν αυτοί που υποστηρίζουν το σύστημα και το διαιωνίζουν ΑΛΛΑ η πλειοψηφία θα εχει στο τέλος τον λόγο.



''Νιώθω σαν να χτυπάμε τα κεφάλια μας στα σίδερα. Πολλά κεφάλια θα σπάσουν.

Μα κάποια στιγμή, θα σπάσουν και τα σίδερα.''

(Ν. Καζαντζάκης)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Έχω κι άλλη ιστορία.
Ο πατέρας μου σε καφενείο να βρίζει νδ και πασοκ. Φίλος του εκλεγμένος βουλευτής με ένα από τα δύο αυτά κόμματα. Τον καλεί την επόμενη μέρα για καφέ και του λέει:
-Άκουσα ότι μου έκανες πόλεμο στο τάδε καφενείο
-Δεν έκανα πόλεμο σε σένα. Στο κόμμα σου έκανα που μας έχετε πιει το αίμα και εσείς και οι άλλοι
-Γιατί ρε Χ δηλαδή μου κάνεις τέτοια; Δηλαδή εγώ να μη βγω για δεύτερη φορά βουλευτής; Τόσοι και τόσοι έχουν βγει..

Δεν τους νοιάζει τίποτα. Αυτό που τους νοιάζει είναι η καρέκλα .-
True story bro

Με όλο τον σεβασμό, αλλά φταίει κι ο πατέρας σου που ντράπηκε να πει ότι αυτός του πίνει το αίμα. Είναι μέλος του κόμματος και συντηρεί τον μηχανισμό, οπότε αυτός του ρουφάει το αίμα, όχι το κόμμα. Είναι η κλασική περίπτωση όπου όταν έρχεται η περίπτωση που διαλέγεις μεταξύ αξιοπρέπειας και φιλίας, μάλλον επιλέγεται η «φιλία». Όσο τους έχετε από κοντά και δεν τους φτύνετε, τόσο θάρρος παίρνουν. Και επιπλέον, μπορείτε άνετα να μαγνητοφωνήσετε τέτοιους "πύρινους" λόγους να τους βγάλετε στο διαδίκτυο να τους ακούσουμε, να δεις μετά αν θα ξαναβγεί βουλευτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν στις επόμενες εκλογές αποδειχθεί πόσο μίζερος λαός είμαστε εγώ θα φύγω από αυτήν την χώρα όταν μου δοθεί η ευκαιρία. Σηκώνω τα χέρια ψηλά στην ανοησία που μας δέρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
Όσο τους έχετε από κοντά και δεν τους φτύνετε, τόσο θάρρος παίρνουν. Και επιπλέον, μπορείτε άνετα να μαγνητοφωνήσετε τέτοιους "πύρινους" λόγους να τους βγάλετε στο διαδίκτυο να τους ακούσουμε, να δεις μετά αν θα ξαναβγεί βουλευτής.

Καλόοοοο! :clapup:
Η νέα γενιά είναι γεμάτη έξυπνες ιδέες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορεί να μην συμφωνώ με την πάνω ιδέα μια και είναι παράνομη και χαζή, αλλά πιστεύω ότι η δική μας γενιά δεν έχει χάσει εντελώς τον δρόμο όπως τον έχει χάσει η δική σας η οποία πέρασε παραμυθένια χρόνια στα χρόνια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
Μπορεί να μην συμφωνώ με την πάνω ιδέα μια και είναι παράνομη και χαζή, αλλά πιστεύω ότι η δική μας γενιά δεν έχει χάσει εντελώς τον δρόμο όπως τον έχει χάσει η δική σας η οποία πέρασε παραμυθένια χρόνια στα χρόνια μας.

Ρε παιδιά μη βγάζετε μόνοι σας τα μάτια σας....
Δεν είναι χαζή η ιδέα, είναι μια ιδέα διαφορετική. Δεν χρειάζεται να φαίνεται η φάτσα του, βάζεις ένα φίλτρο, η φωνή και μόνο φτάνει....
Ας γινότανε ένα σάιτ κοινωνικής μνήμης και να μάζευε τέτοια περιστατικά, θα σου έλεγα εγώ μετά....

Όσο για τη δική μου γενιά, του 74', είναι η γενιά που δεν πρόλαβε να τα φάει και τουλάχιστον δουλεύει, πληρώνει φόρους και δίνει την ευκαιρία στους νέους άνεργους να παλέψουν μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να μαγνητοσκοπήσουμε κανέναν μια καταγγελία από μόνη της φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να μαγνητοσκοπήσουμε κανέναν μια καταγγελία από μόνη της φτάνει.

Καταγγελία που, στην αστυνομία; :hmm:
Έλα τώρα....το θέμα είναι γιατί ο λαός μας ξεχνάει τόσο εύκολα...
Ξέρεις ότι στα άλλα κράτη οι εφημερίδες προεκλογικά ξοδεύουν σελίδες ατέλειωτες στο να υπενθυμίζουν το έργο κάθε βουλευτή; Τα καλά και τα στραβά;

Αν για παράδειγμα θυμόμασταν τα αίσχη της ΧΑ στο παρελθόν, τώρα δεν θα υπήρχε καν η ανάγκη για αυτό το θρεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
παντως πραγματικα θα ηθελα να ηξερα πιοι ΑΚΟΜΑ υποστηριζουν πασοκ και νεα δημοκρατια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να μαγνητοσκοπήσουμε κανέναν μια καταγγελία από μόνη της φτάνει.

Και πώς θα κάνεις καταγγελία χωρίς στοιχεία, σαΐνι μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παντως πραγματικα θα ηθελα να ηξερα πιοι ΑΚΟΜΑ υποστηριζουν πασοκ και νεα δημοκρατια..

Υποστηριχτές είναι λογικό να έχουν, το γιατί αυτοί ξεπερνούν ενωμένοι του 20% είναι η ερώτηση.

Και πώς θα κάνεις καταγγελία χωρίς στοιχεία, σαΐνι μου;

Καλά ας το, αν έρθει μια σωστή κυβέρνηση μπορεί να χώσει όλους τους προδότες στην φυλακή χωρίς πολλά πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Με όλο τον σεβασμό, αλλά φταίει κι ο πατέρας σου που ντράπηκε να πει ότι αυτός του πίνει το αίμα. Είναι μέλος του κόμματος και συντηρεί τον μηχανισμό, οπότε αυτός του ρουφάει το αίμα, όχι το κόμμα. Είναι η κλασική περίπτωση όπου όταν έρχεται η περίπτωση που διαλέγεις μεταξύ αξιοπρέπειας και φιλίας, μάλλον επιλέγεται η «φιλία». Όσο τους έχετε από κοντά και δεν τους φτύνετε, τόσο θάρρος παίρνουν. Και επιπλέον, μπορείτε άνετα να μαγνητοφωνήσετε τέτοιους "πύρινους" λόγους να τους βγάλετε στο διαδίκτυο να τους ακούσουμε, να δεις μετά αν θα ξαναβγεί βουλευτής.


Ντράπηκε λέει.. :lol:
Είπα να μη γράψω τα γ@μοσταυρίδια που ακολούθησαν για να μη ρίξω το ..επίπεδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top