Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μα το σημερινο αντιπροσωπευει παναξια την νοοτροπια των Ελληνων.Δεν τον νοιαζει τιποτα αλλο,και το μεγαλυτερο προσον για αυτον ειναι ενας ωραιος κωλος και ενα βυζι.Αυτο θεωρει ποιοτητα,αυτο θεωρει αξια και αυτο ειναι το νοημα της ζωης.Ελλαδαρα μουυυυυυυ εσυ,τριζουν τα κοκκαλα των αρχαιων Ελληνων,ετσι βλαχαδερα που καταντησαμε.

Υ.Σ.Δεν μαρεσει η φατσα της δικια μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Υ.Σ.Δεν μαρεσει η φατσα της δικια μας :P

γιατί μωρέ? αφού είναι πολύ γελαστό το κορίτσι!
τόσο γέλιο πια... μόνο μη της βγει ξινό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
γιατί μωρέ? αφού είναι πολύ γελαστό το κορίτσι!
τόσο γέλιο πια... μόνο μη της βγει ξινό :P
Βασικα,μην της βγει εξω απο την μαπα της τοσο τεραστιο που ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Βασικα,μην της βγει εξω απο την μαπα της τοσο τεραστιο που ειναι :P

εε ντάξει τώρα , κακίες :P

μια χαρά είναι...(μπα)
και φωνάρα (νοτ)
και ταλεντάρα(ούτε)
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ενταξει πρεπει να παραδεχτουμε παντως οτι απο φωνη ειναι μ...ναρα.Σε λαθος διαγωνισμο πηγε βεβαια αλλα δεν βαριεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τὴν Ἑλλάδα τὴν βλέπω κάπου ἀνάμεσα στὶς θέσεις 10-15

Τὴν Κύπρο στὶς θέσεις 7-12

Τὴ Ῥωσία 1-4

Τὴ Σουηδία 1-3

Τὴν Ἰταλία 3-7

Νὰ δοῦμε, θὰ πέσω μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η πεντάδα μου:

1. Σουηδία 2. Ρωσσία 3. Μολδαβία 4. Ιταλία 5. Ρουμανία

Η Ήβη θα είναι στην 10άδα...
Η δικιά μας ...15 και πολύ της είναι (μα πώς δεν έπεσε ρε παιδιά, εγώ αγχωνόμουνα που την έβλεπα! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
οποιος εχει twitter να παει και να δει τα worldwide trends.Πολλοι eurofans θελουν η την Ελλαδα ή την Ισπανια να νικησουν για να δουν πως θα διοργανωσουμε τον διαγωνισμο του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
1. Σουηδία, 2. Ρωσία, 3. Σερβία, 4. Ισπανία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
λοιπον μονο και μονο για να εχω αποψη ειδα κυπρου -δικο μας-σουηδια(με τον ντορο π εγινε εφτασε και σ εμενα)
η Ηβη εχει φωνη το τραγουδι ομως ειναι αξιο του διαγωνισμου
Η δικια μς δεν εχει τιποτα-η συμβολικοτητα στο μεγαλειο της (μου θυμιζε κατι ελληνικες ταινιες που επεφτε κπ στιγμη ο χωρος και το τραγουδι-στις εγχρωμες αναφερομαι)
η σουηδια ,ημουν σιγουρη οτι θα αποθεωναν κατι αδιαφορο ..τι περιμενεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Κοιτάξτε μὴν κερδίσῃ καμμιὰ Ἀλβανία καὶ γελᾶμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Ααααχ τον ήπιαμε... ωραίος ήταν!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:

Α ρε Σουηδάρα!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
Εμένα απ' όσα άκουσα μόνο το Ελληνικό μου άρεσε. Afrodisiac και ξεχνάμε τα βάσανα! :smoke:
Αλλά δεν μας ψήφισαν γιατί φοβήθηκαν μην κολλήσουν φτώχεια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πολυ την γουσταρα την θεση μας.Και ακομα πιο πατο αμα γινοταν :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τέτοια χάλια είχαμε να δούμε από την εποχή του Ρακιντζή! :P

Η Νορβηγία τελευταία? :cry_x:

Η Κύπρος για μένα καλά θα έκανε να μην ξανα έπαιρνε μέρος στο διαγωνισμό. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη χώρα τόσο αδικημένη!

Υγεία να έχουμε και του χρόνου πρώτα ο Θεός να δούμε τι θα γίνει στη Σουηδία με το καλό!

Καληνύχτες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εμένα απ' όσα άκουσα μόνο το Ελληνικό μου άρεσε. Afrodisiac και ξεχνάμε τα βάσανα! :smoke:
Αλλά δεν μας ψήφισαν γιατί φοβήθηκαν μην κολλήσουν φτώχεια. :P
Πες τα Χρισόστομε...Ακόμη και η Βουλγαρία 1 βαθμό μας έδωσε.Μόνο η Κύπρος έμεινε πιστή στις παραδώσεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
Πολυ την γουσταρα την θεση μας.Και ακομα πιο πατο αμα γινοταν :D:D:D

Ρε παιδιά εντάξει δεν το καταλαβαίνω αυτό που κάνετε. Γιατί είμαστε κομπλεξικοί με την πατρίδα μας;
Να μην σας άρεσε το τραγούδι, οκ, κατανοητό αλλά να πιάσουμε και πάτο για ποιο λόγο; Για να χαίρονται οι "πολιτισμένοι" Ευρωπαίοι και να μας ειρωνεύονται για την κατάντια μας;

Μας αφήσανε ποτέ στην ησυχία μας να χτίσουμε όπως γουστάρουμε αυτή την πατρίδα; Μια ζωή στο σβέρκο. Ε, όχι ρε πούστη....σαπίστε τώρα κι εσείς κωλο-Ισπανοί που δεν μας δώσατε ούτε ένα πόντο! :shifty::P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τέλεια η Σουηδία, ήμουν 99,9% σίγουρη ότι θα κέρδιζε.
Χάρηκα απίστευτα που πάτωσε η Ελλάδα.
Χάρηκα που η Αλβανία τερμάτησε 5η.
Ξενέρωσα που ψήφιζαν τόσο πολύ το Αζερμπαιτζάν [δε μου άρεσε].
Κρίμα που η Δανία δεν πήγε καλά.
Το παιδί της Γερμανίας ήταν ένα κουκλάκι. :redface:

ΕΦΟΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εμένα απ' όσα άκουσα μόνο το Ελληνικό μου άρεσε. Afrodisiac και ξεχνάμε τα βάσανα! :smoke:
Αλλά δεν μας ψήφισαν γιατί φοβήθηκαν μην κολλήσουν φτώχεια. :P
par αρχίζω να ανησυχώ σοβαρά για το γούστο σου(!) :worry: :P

Το τραγούδι ήταν μάπα και η 17η θέση είναι ... θαύμα!!!

Στα πλην της βραδιάς ότι ο παρουσιαστής αποχαιρέτησε την βλαμμένη από τα Σκόπια (που ανέφερε 6 φορές μέσα σε 1 λεπτό που μίλησε τη λέξη "Μακεδονία" - όχι FYR of Macedonia) ως "goodnight macedonia", και ότι ΚΑΙ αυτό το κοινό ήταν αρκετά κακομαθημένο. Και δεν αναφέρομαι στο ότι γιούχαραν τη δική μας ανταλλαγή 12αριών, αλλά άκουσα 2 συγκεκριμένα "ου" που με ενόχλησαν ιδιαίτερα. Το ένα όταν μια βαθμολογία κατέβαζε το Αζερμπαιτζαν μια θέση και το 2ο όταν μια άλλη βαθμολογία κατέβαζε την Τουρκία μια θέση (η δική τους ανταλλαγή 12αριών -No prob! παρεμπιπτόντως!).

Στο δε τέλος που η χώρα τους έχασε κάποιες θέσεις μαζεμένα ούτε που καταδεχόντουσαν να χειροκροτήσουν την (νικήτρια ούτως ή άλλως) Σουηδία όταν έπαιρνε βαθμούς.

Απίστετη μου φάνηκε, τέλος, η θέση της Αλβανίας, δεν το περίμενα με ΤΙΠΟΤΑ.


ps. Love και η ... απόλυτη (μη χε...) ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια θέση είχε πάρει και μάλιστα στο...σπίτι της (πάντα οι οικοδεσπότες θεωρείται ότι ευνοούνται επειδή παίζουν ... εντός έδρας και αυτοί που ψηφίζουν επηρεάζονται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top