Γυναίκες και στρατός

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ποιος θα κάνει το παιδί? Αυτός που έχει μήτρα.
Ποιος θα πάει στο στρατό? Αυτός που όλη μέρα ξύνεται.
Θα μπορούσα να φέρω αρκετά παραδείγματα ζευγαριών όπου η drama queen κοπέλα κάθεται (χωρίς να έχει παιδιά) και τα λεφτά τα φέρνει ο σύζυγος του σπιτιού, αλλά δεν είμαι σε mood να σου ακυρώσω το επιχείρημά σου.

Bottom line: όχι γενικεύεις τύπου "ο άντρας ξύνεται", γιατί εμένα τουλάχιστον θα με προσέβαλε πάρα πολύ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θα μπορούσα να φέρω αρκετά παραδείγματα ζευγαριών όπου η drama queen κοπέλα κάθεται (χωρίς να έχει παιδιά) και τα λεφτά τα φέρνει ο σύζυγος του σπιτιού, αλλά δεν είμαι σε mood να σου ακυρώσω το επιχείρημά σου.

Bottom line: όχι γενικεύεις τύπου "ο άντρας ξύνεται", γιατί εμένα τουλάχιστον θα με προσέβαλε πάρα πολύ αυτό.

:D
Εντάξει είναι θέμα επιλογών που κάνουμε αν ένας άντρας ψάχνει μία εμφανισιακά ωραία κοπέλα και δε κοιτά τίποτα άλλο έχει πολλές πιθανότητες να πετύχει σε μία τέτοια και είναι χαζούλης να την παντρευτεί.

Αλλα σε γενικές περιπτώσεις δε πιστεύω ότι η μέση γυναίκα είναι γλάστρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Ποιος θα κάνει το παιδί? Αυτός που έχει μήτρα.
Ποιος θα πάει στο στρατό? Αυτός που όλη μέρα ξύνεται.
Πιαστε τα όπλα σας λοιπόν!

Δεν ξύνονται οι άντρες όλη μέρα, ας μη λέμε αηδίες. Που ξέρεις εσύ τι κάνει ο καθένας, είτε είναι άντρας, είτε γυναίκα; Ας ξεπεράσουμε πια τις μικρότητες αυτές, δεν είναι εκεί το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Οχι, για ποιον λογο θα επρεπε; Για να κανω ληστειες και δολοφονιες; Γιατι στον πολεμο δεν προκειτε να παω...! Οπλο μπορεις να μαθεις και εξω απο τον στρατο να χρησιμοποιεις και αν στην τελικη αυτος ειναι ο μοναδικος στοχος του στρατου, ας παμε δυο σαβατοκυριακα να κανουμε καμπιγκ σε καποιο βουνο και να μας μαθουν να χρησιμοποιουμε τα οπλα. Γιατι πρεπει να φαω 9 μηνες με σκοπιες και αγγαριες για να παω 1-2 φορες σε πεδιο βολης και να μαθω να χρησιμοποιω το οπλο;
εχω να μπω κατι αιωνες και μπηκε στο ματι αυτο το ποστ . λοιπον αποψη μου . οι γυναικες δεν πρεπει να πανε στον στρατο . Ο στρατος ας ειναι για τους αντρες . Τωρα η θητεια για το ποσο πρεπει να ειναι δεν ειναι δικια μου δουλεια . Υπαρχουν ατομα του στρατου που ξερουν να μας πουν ποσο θελουν να ειναι η θητεια . Ειτε 9 μηνες ειτε 12 μηνες το ιδιο ειναι .
Τωρα για το θεμα αν θα πρεπει να πας στρατο . Dark kronos ενα σου λεω ειναι εθνικη σου υποχρεωση να υπηρετησεις την πατριδα σου .
2) μεσα απο τον στρατο βλεπεις σε μικρογραφια την κοινωνια .
3) μαθαινεις οτι δεν υπαρχει παντα η μαμα και ο μπαμπας για να σε βοηθησουν . (πιστεψε με θα δεις πολλους τυπους στον στρατο το βραδυ να παιρνουν τηλεφωνο και να κλαινε )
4) το να μαθεις να χειριζεσαι το οπλο δεν σημαινει οτι γινεσαι και ληστης ( αλλο αν ριχνεις 50 σφαιρες και μετα τον στρατο δεν υπαρχει μεριμνα μια φορα τον χρονο να πας σε ενα πεδιο βολης και να το θυμασαι )
5) αν , χτυπα ξυλο γινει κατι θα την κανεις λουης ?
6) εκτος στρατου το g3 δεν το μαθαινεις . καμια καραμπινα μπορει . και ξερεις το να λυνεις και δενεις το οπλο μπορει να σου φανει χρησιμο .
7) η σκοπια και η αγγαρεια εχουν ενα νοημα . να μην καθεται ποτε καποιος χωρις να κανει κατι . σε μια υπεθυνη θεση σε μια εταιρεια του εξωτερικου αν εισαι εφεδρος αξιωματικος μετραει σαν προυπηρεσια αν θελεις μια καλη διοικητικη θεση ( επειδη αρκετος κοσμος παει στο εξωτερικο για δουλεια καλο ειναι να το ξερουμε και αυτο )
8) στην τελικη αμα πας χωρις αγχος . γνωριζεις νεα μερη . κανεις φιλους καλους . αναμνησεις . κτλ κτλ .
ελπιζω να σε καλυψα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Δε περνάνε ζάχαρη οι ΕΠΟΠ ασχολούνται όλη μέρα με σαχλαμάρας και είναι αναγκασμένοι να αλλάζουν πόλη ανά 4ετία

οι εποπ αλλαζουν πολη ανα 7 χρονια . και ναι υπαρχουν εποπ που εχουν μπει και ειναι αξιοι και τιμουν τα χρηματα τους . υπαρχουν εποπ οι οποιοι ειναι απο ανωτατη εκπαιδευση ( τει - αει ) και κανουν την δουλεια που σπουδασαν . π.χ αρκετοι συναδελφοι μου ειναι εποπ ηλεκτρονικοι και επισκευαζουν ρανταρ και αλλα ηλεκτρονικα υποσυστηματα των διαφορων που εχει το καθε οπλο .
Υπαρχουν και εποπ - η πλειοψηφια δηλαδη 7/10 - που ξυνονται και πληρωνονται ( συγνωμη που θα το πω αλλα η πλειοψηφια των εποπ που ξυνονται ειναι οι γυναικες για τον λογο οτι περα απο επιτελικη δουλεια γραφειου δεν μπορουν να αποδωσουν στις χαμηλες κλιμακες των υπαξιωματικων - δηάδη ουτε πορειες μπορουν να κανουν , ουτε καταδρομεις μπορουν να γινουν , ουτε πολλα αλλα πραγματα μπορουν να κανουν που θα επρεπε σαν υπαξιωματικοι να κανουν )
δεν ειμαι μισογυνης απλα στον στρατο η γυναικα ειναι ενα ειδος πολυτελειας .
προτιμω ενα συνολο 10000 εποπ που να εκπαιδευονται καθε μερα και να ειναι ετοιμοπολεμοι και οι υπολοιποι να παμε για αγγαρειομαχοι . παρα αυτο το πελατειακο συστημα που δημιουργηθηκε για να βαλουμε βυσματα στο δημοσιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στο Ισραηλ ειναι χρονια τωρα υποχρεωτικη η στρατιωτικη θητεια για γυναικες...Αν κ γενικα ειμαι κατα για τους λογους που προαναφερθησαν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Bottom line: όχι γενικεύεις τύπου "ο άντρας ξύνεται", γιατί εμένα τουλάχιστον θα με προσέβαλε πάρα πολύ αυτό.
ο ανδρας ξυνεται γιατι εχει τι να ξυσει..:P

η γυναικα τι να ξυσει?:worry:

εχει προβλεψει η φυση γιαυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Τα στρατοπεδα θα ειναι αρρενων και θηλεων ή μεικτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μεικτα θα ηταν ωραια
οπως τα σχολεια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πάντως για να μην παρεξηγηθώ, δεν υποστηρίζω ότι οι άντρες ξύνονται.
Το έγραψα περισσότερο χιουμοριστικά αυτό, προφανώς ξέχασα να βάλω μερικά :P:P:P:P:P δίπλα, γιατί στον γραπτό λόγο, δεν μπορεί να αισθανθεί τον τρόπο με τον οποιο γράφει κανείς.
Υπάρχουν άντρες, και γυναίκες, άξιοι, που προσφέρουν και στην οικογένειά τους και στην κοινωνία και παντού.

Αυτό που πιστεύω όμως, είναι πως αν ένα ζευγάρι ανθρώπων κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά, και παντρευτούν, η γυναίκα θα κουράζεται περισσότερο μέσα στη μέρα, γιατί εκτός από την εργασία της, θα έχει και την καθαριότητα του σπιτιού, και την φροντίδα του σπιτιού, στα οποία ο άντρας όσο να ναι δεν ασχολείται τόσο πολύ.

Πάντα με εξαιρέσεις, πάντα ανάλογα την περίπτωση.
Αλλά το ότι οι άντρες ξύνονται το έγραψα υπό μορφήν χιούμορ.
Συγγνώμη αν έθιξα κάποιον. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
οι εποπ αλλαζουν πολη ανα 7 χρονια . και ναι υπαρχουν εποπ που εχουν μπει και ειναι αξιοι και τιμουν τα χρηματα τους . υπαρχουν εποπ οι οποιοι ειναι απο ανωτατη εκπαιδευση ( τει - αει ) και κανουν την δουλεια που σπουδασαν . π.χ αρκετοι συναδελφοι μου ειναι εποπ ηλεκτρονικοι και επισκευαζουν ρανταρ και αλλα ηλεκτρονικα υποσυστηματα των διαφορων που εχει το καθε οπλο .
:D Όταν ήμουν στρατό οι στρατιωτικοί ιατροί :) :) :) έστειλαν κάποιους στρατιώτες σε νοσοκομείο της Αθήνας για να κάνουν Mantoux γιατί προφανώς οι ίδιοι δεν ήξεραν να κάνουν.
Και κακά τα ψέματα οι στρατιωτικοί πληρώνονται για να κάθονται και να κάνουν χαζομάρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tyler_durden

Νεοφερμένος

Ο tyler_durden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δε περνάνε ζάχαρη οι ΕΠΟΠ ασχολούνται όλη μέρα με σαχλαμάρας και είναι αναγκασμένοι να αλλάζουν πόλη ανά 4ετία


Τουλαχιστον, ετσι οπως ητανε τα πραγματα στη μοναδα μου, ζαχαρη περνουσανε. Σε αντιθεση με μας που ολοι μερα ημασταν μεσα στα πετρελαια και βρωμαγαμε για ολη τη βδομαδα παρα τα καθημερινα μπανια. Και δε νομιζω να τους ειναι τοσο μεγαλο μειον να αλλαζουνε πολη, το εχουνε διαλεξει αυτο. Ετσι κι αλλιως παλι τιποτα δε θα κανουνε κι εκει που θα μετατεθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ακριβως αυτό: τίποτα. Δεν θα έχουν προσωπική ζωή, σχέση, φίλους, οικογένεια, τίποτα.
Και αποκλείεται να μην ξέρει γιατρός να κάνει εμβόλιο, εδώ όχι μόνο οι νοσηλευτριες αλλά μέχρι κι εγώ ξέρω. Δεν σκέφτηκες ποτέ ότι απλά δεν είχαν το φαρμακευτικό σκεύασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν σκέφτηκες ποτέ ότι απλά δεν είχαν το φαρμακευτικό σκεύασμα?
και ήταν λύση να μισθώσουν ολόκληρο λεωφορείο για να πάρει τους στρατιώτες να κάνουν mantoux στο νοσοκομείο;
μπορούσανε να μεταφέρουν το φαρμακευτικό σκεύασμα στο ιατρειου του στρατόπεδου ή να αγοράσουν νέο σε ένα φαρμακειό (πιο φτηνό θα τους ερχότανε).

Το αστείο είναι ότι δε μπήκαν τον κόπο να τις διαβάσουν 2 μέρες μετά δηλαδή τζάμπα ταλαιπωρηθήκαμε τα παιδιά μέσα στην ζέστη.

Πιστεύω ότι βαριόντουσαν .... οπως κανουν όλοι οι στρατιωτικοί αλλωστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της άποψης περί στρατού και γυναικών.
Και ναι το δηλώνω: Ειμαι γυναίκα και γουστάρω τον στρατό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το να πάνε οι γυναίκες στρατό είναι κάτι ανέφικτο..
όσες λίγες υπάρχουν σήμερα είναι αξιωματικοί.. οι επποπίνες είναι κάπου χωμένες στα γραφεία.
και είναι απόλυτα λογικο. γιατι αν μια μονάδα βγεί για άσκηση και οι στρατιώτες μείνουν σε σκηνές τα λεγόμενα σκηνάκια πολλοί μαζί, πώς έιναι δυνατόν να μπουν και οι γυναίκες εκεί?
εκτός αυτου οι γυναίκες έχουν και άλλα θέματα γυναικολογικής φύσεως.


ο στρατός δέν έιναι κάμπινγκ στο ποσείδι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι αν μια μονάδα βγεί για άσκηση και οι στρατιώτες μείνουν σε σκηνές τα λεγόμενα σκηνάκια πολλοί μαζί, πώς έιναι δυνατόν να μπουν και οι γυναίκες εκεί?
εκτός αυτου οι γυναίκες έχουν και άλλα θέματα γυναικολογικής φύσεως.
στην υποστηριξη ομως δεν θα μπορουσαν να βοηθησουν?
ποσοι ανδρες ειναι σε βοηθητικες δουλειες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
το να πάνε οι γυναίκες στρατό είναι κάτι ανέφικτο..
όσες λίγες υπάρχουν σήμερα είναι αξιωματικοί.. οι επποπίνες είναι κάπου χωμένες στα γραφεία.
και είναι απόλυτα λογικο. γιατι αν μια μονάδα βγεί για άσκηση και οι στρατιώτες μείνουν σε σκηνές τα λεγόμενα σκηνάκια πολλοί μαζί, πώς έιναι δυνατόν να μπουν και οι γυναίκες εκεί?
εκτός αυτου οι γυναίκες έχουν και άλλα θέματα γυναικολογικής φύσεως.


ο στρατός δέν έιναι κάμπινγκ στο ποσείδι:)

gaspar μη πάει το μυαλό σου εκεί, αν πάνε σε τέτοια "πόστα" πάει ο στρατός θα σέρνεται, θα υπολειτουργεί, όπως είπα σε προηγούμενο ποστ εγώ είμαι υπέρ, αλλά να μην εξυπηρετούν ένοπλες εκπαιδεύσεις, αλλά μαγείρεμα,στρώσιμο κρεβατιών, καθαριότητα κλπ κλπ
πόσοι μαντράχαλοι είναι που παίρνουν δήθεν "αναρρωτικές" ή έχουν πρόβλημα στο πόδι/χέρι/κεφάλι/κ*λο, δεν λέω μερικοί ναι έχουν, αλλά ξέρω άτομα που την πέρασαν ζάχαρη με αυτό το δήθεν σε μαγειρεία....
Αν είχαν αυτό το ρόλο οι γυναίκες, οι φαντάροι θα μπορούσαν να έχουν περισσότερη εκπαίδευση στα ένοπλα μιας και που τώρα οι πλειοψηφία που βγαίνει από εκεί μέσα δεν ξέρει την τύφλα της (όχι ότι αν γίνει αυτό που είπα θα γίνουν όλοι αστέρια..απλά νομίζω θα είναι κάπως διαφορετικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
πάντως εγώ που έκανα σχολείο (Σ.Σ.Ο.Ε.Κ.)
ένα μήνα Ρεντίνα μαζί με κορτσούδια της ΣΥΔ,
σε κοινή πορεία, με φόρτο 26 κιλά για τους άντρες
και 18 κιλά για τις κοπέλες,
οφείλω να πω τούτο:


ΑΝΑΘΕΜΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΟ ΚΕΑΠ
που καθώς χάραζε και είχαμε περπατήσει 500 χλμ μεστα κατράμια
που μύτη δε βλέπαμε και παραπατούσαμε σαν μεθυσμένοι σκίουροι,
δεν έφτανε το κωλομπέργκιν με τις πέτρες μέσα
αλλά έπρεπε να κουβαλάω στον ώμο και τη Λίτσα
που συν τοις άλλοις μου γαργαλούσε η αλογοουρά της τη μύτη.


αν θέτε στρατό, να γυρνάτε μόνες σας. :mad:


δε θα μου έρχεται εμένα το πνευμόνι στο στόμα,
επειδή εσείς είστε στρατόκαυλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top