Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδια το ποντικι μου δεν αποκρινεται οταν παταω δεξι κλικ αλλα ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα .Παρακαλω βοηθηστε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδια το ποντικι μου δεν αποκρινεται οταν παταω δεξι κλικ αλλα ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα .Παρακαλω βοηθηστε με
Πάρε καινούριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Παιδια το ποντικι μου δεν αποκρινεται οταν παταω δεξι κλικ αλλα ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα .Παρακαλω βοηθηστε με

βαλε το σε καποιο αλλο υπολογιστη και δες αν εχει το ιδιο προβλημα και εκει:
1.αν ΔΕΝ ΕΧΕΙ δοκιμασε να το βαλεις σε αλλη θυρα στο pc σου(υποθετω ειναι usb ποντικι)
2.αν ΕΧΕΙ παρε καινουριο ή δες μηπως εχει τπτ εγγυησεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
θελω να χρησιμοποιησω και τον αλλο μου τοπικο δισκο ( D ) .μια ιδεα πως το κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
θελω να χρησιμοποιησω και τον αλλο μου τοπικο δισκο ( D ) .μια ιδεα πως το κανω;

τι εννοεις χρησιμοποιησω???:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εμ βρε να το γεμισω και αυτο με αχρηστα πραγματα. μου φαινεται πως δε το κανει αυτοματα .πρεπει να διαγραψω απο τον C και να φτιαξω σε αυτον χωρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εμ βρε να το γεμισω και αυτο με αχρηστα πραγματα. μου φαινεται πως δε το κανει αυτοματα .πρεπει να διαγραψω απο τον C και να φτιαξω σε αυτον χωρο

δεν καταλαβαινω τι θες να πεις
αν εννοεις απο το βασικο δισκο να κανεις αλλο ενα μικροτερο τοτε αυτο σημαινει να κανω partition??


αν εχεις ηδη αλλο ενα δισκο στο pc και θες απλα να το γεμισεις με αρχεια χαλαρα γινεται δεν καταλαβαινω τι ειναι το προβλημα????

μου φαινεται πως δε το κανει αυτοματα
αν εννοεις τις εγκαταστασεις προγραμματων ναι επιλεγουν τον αλλον δισκο που εχεις τo program files...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
:hypno::|

εμ, αυτο που ειπες, εχω και αλλον σκληρο δισκο (ειπα κι εγω τοπικο οπως το ειδα αναγραφομενο τεσπα)
αρα αυτο που λες εσυ χαλαρα, πχ κατεβαζω κατι ταινια ή προγαραμμα και......
(και αν βαρεθηκες προφανως σε δικαιολογω απολυτα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
:hypno::|

εμ, αυτο που ειπες, εχω και αλλον σκληρο δισκο (ειπα κι εγω τοπικο οπως το ειδα αναγραφομενο τεσπα)
αρα αυτο που λες εσυ χαλαρα, πχ κατεβαζω κατι ταινια ή προγαραμμα και......
(και αν βαρεθηκες προφανως σε δικαιολογω απολυτα:P)

αν εχω καταλαβει σωστα ΝΑΙ!!!!!!!!:mad::P:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω τι θες να πεις

αν εχεις ηδη αλλο ενα δισκο στο pc και θες απλα να το γεμισεις με αρχεια χαλαρα γινεται δεν καταλαβαινω τι ειναι το προβλημα????


αν εννοεις τις εγκαταστασεις προγραμματων ναι επιλεγουν τον αλλον δισκο που εχεις τo program files...

αν εχω καταλαβει σωστα ΝΑΙ!!!!!!!!:mad::P:mad:

:( οταν προκυψει θα το παλεψω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Γιατρέ μου θα με βοηθήσετε κι εμένα; :) Προσπαθω να δημιουργήσω μια βάση δεδομένων για μια βιβλιοθήκη και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Θέλω ο κωδικός βιβλίου να απαρτίζεται από τον κωδικό συγγραφέα(που είναι αριθμός) και τον κωδικό κατηγορίας(γράμματα) .Είναι δυνατόν να το κάνω να μπαίνει αυτόματα μόλις εισάγω τα 2 αυτά πεδία με σχέσεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
:( οταν προκυψει θα το παλεψω:clapup:

σκατα!!!!
δεν μπορω να το κανω γιατι δεν ξερω τι πρεπει να κανω .:P
μου βγαζει μνμ για αποδεσμευση μβ στον C
πως λοιπον θα "δειξω το δρομο στα αρχεια" να πανε στον D ;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν κατεβαζεις ταινιες με torrent και θες αυτες να πηγαινουν σε φακελο της αρεσκιας σου, τοτε κανεις τις καταλληλες ρυθμισεις απο το προγραμμα το οποιο διαχειριζεται τα dοwnload σου . Κοινως το προγραμμα που σου ανηγει οταν πας να κατεβασεις ενα αρχειο με torrent.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Γιατρέ μου θα με βοηθήσετε κι εμένα; :) Προσπαθω να δημιουργήσω μια βάση δεδομένων για μια βιβλιοθήκη και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Θέλω ο κωδικός βιβλίου να απαρτίζεται από τον κωδικό συγγραφέα(που είναι αριθμός) και τον κωδικό κατηγορίας(γράμματα) .Είναι δυνατόν να το κάνω να μπαίνει αυτόματα μόλις εισάγω τα 2 αυτά πεδία με σχέσεις;;
Τι βάση χρησιμοποιείς και τι εννοείς "να μπαίνει";
Αν θέλεις να κάνεις ερώτημα βασισμένο σε δύο πεδία γίνεται εύκολα έχοντας AND statement στο WHERE clause (πχ SELECT * FROM BOOKS WHERE writer=123 AND category='SciFi'). Αν το φτιάχνεις σε access αυτό το κάνεις βάζοντας where clause και στα δύο πεδία όταν φτιάχνεις το ερώτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
σκατα!!!!
δεν μπορω να το κανω γιατι δεν ξερω τι πρεπει να κανω .:P
μου βγαζει μνμ για αποδεσμευση μβ στον C
πως λοιπον θα "δειξω το δρομο στα αρχεια" να πανε στον D ;:worry:

αναλογα το προγραμμα αν θες να πεις και ποιο???
γενικα πες βασικα την χρηση που θες να κανεις

πχ να κατεβαινουν οι ταινιες απο το utorrent και να πανε στον D δισκο....:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Τι βάση χρησιμοποιείς και τι εννοείς "να μπαίνει";
Αν θέλεις να κάνεις ερώτημα βασισμένο σε δύο πεδία γίνεται εύκολα έχοντας AND statement στο WHERE clause (πχ SELECT * FROM BOOKS WHERE writer=123 AND category='SciFi'). Αν το φτιάχνεις σε access αυτό το κάνεις βάζοντας where clause και στα δύο πεδία όταν φτιάχνεις το ερώτημα.

Δουλεύω με access και αυτό που εννοώ λέγοντας "μπαίνει" είναι να ενημερώνεται αυτόματα το πεδίο του κωδικού μόλις συμπληρώσω τα άλλα δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
μερικές φορές ανοίγω τον υπολογιστή και το εικονίδιο ήχου κάτω δεξιά δεν εμφανίζεται. ξερετε τι να κανω για να εμφανιστεί; εχω windows vista.
τα χω σκαλίσει λιγάκι αλλά δε βρηκα κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top