Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

kosgan10

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
WinRar και 7Zip εγώ χρησιμοποιώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
α ναι,,καλο και αυτο..το εχω ακουσει,,ειναι ελαφρυ ομως?
εβαλα την φορητη εκδοση -απλα δεν μπαινει στο δεξι κλικ,,και δεν συνδεεται μονιμα με αρχεια..
αλλα φαινεται καλο

αλλα παλι προτιμω το ui του winrar..:P
Το iZarc ελαφρύ μού φαίνεται και η κανονική έκδοσή του δεν έχει τα προβλήματα που ανέφερες παραπάνω.
Όντως το UI του winrar είναι πιο ωραίο αλλά δεν είναι δωρεάν και δε θέλω να μπλέκω με παράνομο λογισμικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Το iZarc το είχα χρειαστεί κάποτε για να κάνω αποσυμπίεση ένα παιχνίδι:redface:

Τελικά, το παιχνίδι δεν έπαιζε. Τζάμπα κόπος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω το bios, εκεί που λέει starting windows και γενικά πριν μπουταρει το λειτουργικό να είναι full screen, έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τίποτα οπότε είπα να ρωτήσω εσάς, πως θα το κάνω;;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Χρειάζομαι βοήθεια, δεν ξέρω πώς να το χειριστώ!

Όταν είχα vista στον υπολογιστή μου, είχα εγκαταστήσει το ubuntu με το wubi, το προγραμματάκι.
Μετά έκανα όμως αναβάθμιση βάζοντας τα win7 στη θέση των vista.
Το πρόγραμμα wubi, απεγκατάστασης αυτή τη φορά, σώθηκε στο νέο μου λογισμικό.
Εδώ και μερικές μέρες θέλω να απεγκαταστήσω το ubuntu, αλλά κάνοντας κλικ στο πρόγραμμα απεγκατάστασης αυτό δεν ανοίγει. Κάνει πως φορτώνει για λίγο (εμφανίζει το κυκλάκι αναμονης δηλαδή) αλλά μετά σταματά.

Το δοκίμασα αρκετές φορές, ακόμα και ως διαχειριστης.
Τιποτα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθησει στο πώς να απεγκαταστησω το ubuntu;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Χρειάζομαι βοήθεια, δεν ξέρω πώς να το χειριστώ!

Όταν είχα vista στον υπολογιστή μου, είχα εγκαταστήσει το ubuntu με το wubi, το προγραμματάκι.
Μετά έκανα όμως αναβάθμιση βάζοντας τα win7 στη θέση των vista.
Το πρόγραμμα wubi, απεγκατάστασης αυτή τη φορά, σώθηκε στο νέο μου λογισμικό.
Εδώ και μερικές μέρες θέλω να απεγκαταστήσω το ubuntu, αλλά κάνοντας κλικ στο πρόγραμμα απεγκατάστασης αυτό δεν ανοίγει. Κάνει πως φορτώνει για λίγο (εμφανίζει το κυκλάκι αναμονης δηλαδή) αλλά μετά σταματά.

Το δοκίμασα αρκετές φορές, ακόμα και ως διαχειριστης.
Τιποτα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθησει στο πώς να απεγκαταστησω το ubuntu;;

μπορεις να μπείς με liveCD και θα ανοιξεις τερματικο
δινεις
Code:
sudo gparted
δινεις κωδικό, και σου ανοιγει ενα προγραμμα που μπορεις να φορμαρεις τον τομο

Βεβαια αυτο ειναι πολυ πιθανο να σου καταστρεψει το MBR και να θελεις πάλι φορματ....

Γιατι δεν το απεγκατεστησες κατα την εγκατασταση των winseven?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πρέπει να έχει δικαιώματα διαχειριστή στο pc, προφανώς.

Από τον πίνακα ελέγχου το δοκίμασες; Αν όχι, δοκίμασέ το:P

@chal: Έχει wubi ρε 'συ. Δεν έχει σπάσει το δίσκο για εγκατάσταση του ubuntu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
για να υπάρχει ubuntu μέσα μετά από format, το έχει σε άλλον τόμο περασμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι όταν είχα βγάλει τα δικά μου ubuntu,είχα διαγράψει τα partitions απο τον disk manager των windows.
Βέβαια αυτο έχει σαν αποτέλεσμα να χαθεί ο bootloader και να μήν φορτώνει τίποτα μετά απο επανεκίννηση.
Πρέπει να έχεις μαζι σου ένα rescue disk(άν δεν έχεις το δημιουργείς,δεν είναι δύσκολο) κάνεις boot απο αυτό,μπαίνεις σε command line,
και γράφεις 2 εντολές(μου διαφεύγουν τώρα) για να επαναφέρεις τον boot manager των windows...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν το βρισκει στον πινακα ελέγχου.
Επίσης δεν έχω δημιουργησει partitions, το wubi δουλευει αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
για να υπάρχει ubuntu μέσα μετά από format, το έχει σε άλλον τόμο περασμένο
Έκανε αναβάθμιση, όχι format:)

Αντώνη, δοκίμασε να κατεβάσεις ξανά το wubi της έκδοσης του ubuntu που έχεις:) Νομίζω θα αναγνωρίσει ότι το έχεις περασμένο με wubi και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να το απεγκαταστήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Έκανε αναβάθμιση, όχι format:)

Αντώνη, δοκίμασε να κατεβάσεις ξανά το wubi της έκδοσης του ubuntu που έχεις:) Νομίζω θα αναγνωρίσει ότι το έχεις περασμένο με wubi και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να το απεγκαταστήσεις.

Καλή σκέψη. Το αναγνωρισε μεν, μου ζητάει να το απεγκαταστήσω (μη αυτόματα) δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Καλή σκέψη. Το αναγνωρισε μεν, μου ζητάει να το απεγκαταστήσω (μη αυτόματα) δε.
Δεν μπορεί να το απεγκαταστήσει μόνο του, δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν μπορεί να το απεγκαταστήσει μόνο του, δηλαδή;
Οταν αρχίζει την εγκατασταση. μου εμφανίζει μηνυμα λάθους και μου λέει να το απεγκαταστήσω, εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Οταν αρχίζει την εγκατασταση. μου εμφανίζει μηνυμα λάθους και μου λέει να το απεγκαταστήσω, εννοώ.
Δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι άλλο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αν κάνω φορμάτ στα 7, θα σβήσει και τα ubuntu?
Η ακραία λύση, ας πουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Αν κάνω φορμάτ στα 7, θα σβήσει και τα ubuntu?
Η ακραία λύση, ας πουμε.
Αν είναι στον ίδιο δίσκο,ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω το bios, εκεί που λέει starting windows και γενικά πριν μπουταρει το λειτουργικό να είναι full screen, έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τίποτα οπότε είπα να ρωτήσω εσάς, πως θα το κάνω;;; :(

Το logo των windows με την μπαρα φορτωσεις ενοειες;
Δεν εχω ιδεα αν και πως γινετε, αλλα γιατι σε ενδιαφερει τοσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Το logo των windows με την μπαρα φορτωσεις ενοειες;
Δεν εχω ιδεα αν και πως γινετε, αλλα γιατι σε ενδιαφερει τοσο;
Γιατί και το bios και όλα στην αρχή είναι κομμένα :((((((
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Όταν λες κομμένα εννοείς οτι ειναι μεγαλύτερα απο την οθόνη και δεν φαίνονται όλα η οτι ειναι μικρότερα και δεν πιάνουν όλη την οθόνη;
Επίσης είναι σημαντικό αν έχεις laptop η εξωτερική οθόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top