[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι, είχα πάρει εγώ για το πρόσωπο το 2006 δύο μεικάπ σε σωληνάριο (ένα σχεδόν άσπρο για βάση και το χρώμα μου). Λέω και την χρονιά, γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει από τότε...Λοιπόν, καλύπτουν μεν αλλά είναι πολύ βαριά για πρόσωπο. Ισως στο σώμα για κιρσούς και τέτοια να είναι καλά, αμφιβάλλω όμως κατά πόσο θα καλύπτουν πλήρως. Επίσης υποτίθεται είναι αδιάβροχα, αλλά πρέπει να τα αφήσεις και κανένα μισάωρο να στεγνώσουν και μετά αν ιδρώσεις, γίνονται σαν στόκος. Αν ακουμπάει ρούχο, θα στο κάνουν χάλια και χωρίς να ιδρώσεις.
Η γνώμη μου είναι πως το αποτέλεσμα είναι ίδιο με το να βάλεις ένα κονσίλερ και μετά να απλώσεις απλό μεικάπ συν πούδρα. Μόνο που με την Cοverderm είναι πιό βαρύ το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κι εγω έκανα τέτοια στην ηλικία σου.
Τώρα είμαι πατσόγρια. :(:P

Η άποψή μου είναι ότι είναι πολύ ωραία τα μαλλιά σου για να τα πειράξεις, αλλά εσύ ξέρεις.

Κρίμα για τα νύχια.
Ναι βρε Gilda αλλά με έχει φάει η σοβαροφάνεια πια. Ας κάνω τίποτα περίεργο, καιρό έχω να με πειράξω, και μιας που δε μπορώ να βάλω βαφή (ακόμη :mad:) στο κεφάλι μου εξαιτίας του ατυχήματος είναι η μόνημου διέξοδος.

Όσο για το μαλλάκι σε ευχαριστώ, αλλά πάει. :(
Έγινε κοντό μέχρι τον ώμο αλλά μπορώ να πω ότι μακραίνει με γρήγορους ρυθμούς,και πλέον έχει φτάσει περίπου στο στήθος, άντε γιατί μου έλειψε πολύ. :/:

Και γω ψήθηκα μόλις είδα το βίντεο Ζωή, αλλά τα μαλλιά μου είναι βαμμένα κόκκινα με 5 εκατοστά ρίζα (δεν θέλω να τα βάψω στο φυσικό μου ξανά και απλά περιμένω να μακρύνουν αρκετά), οπότε το να βάλω και κάτι τέτοια σε πράσινομπλε χρώματα είναι λίγο...καρναβαλίστικο? :P

Θα το κάνω τις Απόκριες. :P

Άστο για αργότερα μωρέ σιγά, και εγώ μη φανταστείς δε λέω να κάνω τίποτα το εξωφρενικό ίσα να φαίνεται λίγο περίεργο, σκέφτηκα κανένα φουξ ή γαλάζιο σε δύο τούφες κάτω χαμηλά στο λαιμό. Αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο, θα δω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αυτό με τις κιμωλίες μαλλιών δεν λέει, είναι δύσκολο στην εφαρμογή, κάνεις το σύμπαν χάλια και δεν φαίνεται και τόσο πολύ. Πάντως αν κάποια θέλει να το δοκιμάσει, υπάρχουν πολύ φθηνές τέτοιες κιμωλίες στο etsy.com.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Αρκετά καλά αλλά ακριβά στην Ελλάδα. Μπορείς να βρεις και φθηνότερα και το ίδιο καλά στα καταστήματα.

Να ρωτήσω, έχει καμιά σας εμπειρία με νανοκερατίνη ή brazilian blowout;

Αυτή τη νέα τύπου ισιωτική που δεν είναι χημική και αποκαθιστά τη φθορά ενώ το μαλλί μένει πάντα ίσιο; Μου έδειξαν στο κομμωτήριο μια κοπέλα που είχε μπούκλες μακριές και το έκανε και τα μαλλιά της ήταν υπέροχα. Ωστόσο επειδή η κοπέλα ήταν η ίδια κομμώτρια, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω γιατί τα έχω μακρύ καρέ οπότε είμαι συνέχεια με το πιστολάκι. :/:

για ισιωτικη σου προτείνω την bellissima absolute!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αυτό με τις κιμωλίες μαλλιών δεν λέει, είναι δύσκολο στην εφαρμογή, κάνεις το σύμπαν χάλια και δεν φαίνεται και τόσο πολύ. Πάντως αν κάποια θέλει να το δοκιμάσει, υπάρχουν πολύ φθηνές τέτοιες κιμωλίες στο etsy.com.

Βασικά μάλλον εσύ λες άλλη τεχνική, αυτή που ανέβασα εγώ γίνεται με soft pastel ζωγραφικής. :redface:
Αυτό που λες εσύ γίνεται σε στεγνό μαλλί; Γιατί είδα και ένα βιντεάκι που γίνεται με στεγνό μαλλί και όντως το σύμπαν γίνεται "χρωματιστό".
Αυτό που έβαλα εγώ γίνεται σε βρεγμένη τουφίτσα, απλά περνάς το pastel στεγνώνεις τη τούφα και έτοιμο.
Στο ξανθό από ότι είδα κάνει μπαμ, σε εμένα το σκούρο το μελαχρινό πχ δε νομίζω να κάνει τίποτα το τραγικό, αλλά λέμε τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiroitan

Νεοφερμένος

Η oneiroitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Το ρώτησα και σε άλλο παρόμοιο τόπικ, όμως ξαναρωτάω εδώ, γιατί εδώ μπαίνετε πιο πολύ.
Έχετε δοκιμάσει ποτέ προιόντα της Coverderm?

Έχω δοκιμάσει το μέικ απ , το κλασσικό σε σωληνάριο, και δεν μου άρεσε καθόλου.Πολύ λιπαρό. https://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1570.html
Επίσης τις πούδρες https://www.pharmacy4u.gr/luminous-compact-powder-p-1614.html, https://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1573.html και δεν μου άρεσαν επίσης.
Βέβαια πολύ παλιότερα τα χρησιμοποίησα, αλλά δεν μου έστρωσαν καθόλου καλά.
Την άνοιξη πήρα https://www.aknicare.gr/kalypsi/ και δεν μου άρεσε καθόλου όμως.

Και με αυτό που τρελάθηκα είναι .. https://www.larocheposay.gr/προϊόντα-αγωγές/TOLERIANE-TEINT/TOLERIANE-TEINT-MINERAL-p5422.aspx
Και με δείκτη προστασίας 25!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να ρωτήσω, έχει καμιά σας εμπειρία με νανοκερατίνη ή brazilian blowout;

Αυτή τη νέα τύπου ισιωτική που δεν είναι χημική και αποκαθιστά τη φθορά ενώ το μαλλί μένει πάντα ίσιο; Μου έδειξαν στο κομμωτήριο μια κοπέλα που είχε μπούκλες μακριές και το έκανε και τα μαλλιά της ήταν υπέροχα. Ωστόσο επειδή η κοπέλα ήταν η ίδια κομμώτρια, δεν είμαι και 100% σίγουρη.
Έχω σγουρά μαλλιά και τα ισιώνω γιατί τα έχω μακρύ καρέ οπότε είμαι συνέχεια με το πιστολάκι. :/:
Εμπειρία προσωπική δεν έχω, αλλά ξέρω ότι η θεραπεία με κερατίνη χαρίζει στο μαλλί λάμψη, τα κάνει λεία και τον πρώτο καιρό είναι και πολύ ίσια. Καρφί καρφί δε νομίζω να είναι, αλλά είναι σχετικά ίσια. Αν έχεις πολύ σγουρά μαλλιά ίσως σε συμφέρει, απλά είναι και ακριβό ξέρωγω κι όσο περνάει ο καιρός επανέρχεται σιγά σιγά στο φυσικό του. Αλλά είναι καλό από την άποψη ότι βοηθάει το μαλλί.

για ισιωτικη σου προτείνω την bellissima absolute!;)

Δεν εννοεί ψαλίδι, αλλά βτω κι εγώ αυτήν έχω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εμπειρία προσωπική δεν έχω, αλλά ξέρω ότι η θεραπεία με κερατίνη χαρίζει στο μαλλί λάμψη, τα κάνει λεία και τον πρώτο καιρό είναι και πολύ ίσια. Καρφί καρφί δε νομίζω να είναι, αλλά είναι σχετικά ίσια. Αν έχεις πολύ σγουρά μαλλιά ίσως σε συμφέρει, απλά είναι και ακριβό ξέρωγω κι όσο περνάει ο καιρός επανέρχεται σιγά σιγά στο φυσικό του. Αλλά είναι καλό από την άποψη ότι βοηθάει το μαλλί.



Δεν εννοεί ψαλίδι, αλλά βτω κι εγώ αυτήν έχω. :redface:

Ψαλίδι έχω και tiny και κανονικό πάχος :P
Τα μαλλιά μου έχουν πολύ όγκο και είναι σγουρά, με το καρέ δε, γίνομαι βούρτσα το χειμώνα. Γι αυτό ήθελα να μάθω αν υπάρχει θέμα να καραφλιάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κρέμα προσώπου για λιπαρή επιδερμίδα,να περιορίζει τους πόρους αλλά να έχει και καλή ενυδάτωση,
μπορεί να μου προτείνει κανείς; :redface:

Δεν μου αρέσουν μάρκες όπως Vichy,δεν τις βρίσκω καλές..

Για τις κρέμες του κορρέ έχετε άποψη;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κρέμα προσώπου για λιπαρή επιδερμίδα,να περιορίζει τους πόρους αλλά να έχει και καλή ενυδάτωση,
μπορεί να μου προτείνει κανείς; :redface:

Δεν μου αρέσουν μάρκες όπως Vichy,δεν της βρίσκω καλές..

Για τις κρέμες του κορρέ έχετε άποψη;



Του κορρέ τις έχω τεστάρει όλες και μπορώ να πω ότι ήταν μέτριες. Δηλαδή περιμένεις μια σουπερ ουαου ενυδάτωση και είναι ε ντάξει. Μου φάνηκε ότι δεν απορροφώνται γρήγορα και ελαφρώς το δέρμα κολλάει μετά.
Η αγαπημένη μου είναι από Clinique από τη σειρά 3 Step η Dramatically moisturizing lotion ή gel. Εμένα το δέρμα μου είναι λιπαρό μόνο στη μύτη και το μέτωπο ενώ το υπόλοιπο είναι ξηρό, οπότε παίρνω τη lotion. Αλλά και το gel είναι καταπληκτικό. Το πήρα πάλι πρόσφατα από τα sephora που είχαν -35% στις κρέμες. Μπορεί ακόμη να το προλάβεις.

Μετά πιο οικονομικές, έχω ακούσει καλά λόγια για της bioten. Επίσης, αν έχεις τραγικά λιπαρό δέρμα, τότε η φθηνότερη και καλύτερη ενυδατική είναι η γέλη αλόης (και δεν αφήνει καθόλου λιπαρότητας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι ειναι αυτη η γελη αλοης; πως τη ζηταμε κ απο που; και γω με λιπαρο δερμα ειμαι κ πορους στη μυτη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι, είχα πάρει εγώ για το πρόσωπο το 2006 δύο μεικάπ σε σωληνάριο (ένα σχεδόν άσπρο για βάση και το χρώμα μου). Λέω και την χρονιά, γιατί μπορεί να έχουν αλλάξει από τότε...Λοιπόν, καλύπτουν μεν αλλά είναι πολύ βαριά για πρόσωπο. Ισως στο σώμα για κιρσούς και τέτοια να είναι καλά, αμφιβάλλω όμως κατά πόσο θα καλύπτουν πλήρως. Επίσης υποτίθεται είναι αδιάβροχα, αλλά πρέπει να τα αφήσεις και κανένα μισάωρο να στεγνώσουν και μετά αν ιδρώσεις, γίνονται σαν στόκος. Αν ακουμπάει ρούχο, θα στο κάνουν χάλια και χωρίς να ιδρώσεις.
Η γνώμη μου είναι πως το αποτέλεσμα είναι ίδιο με το να βάλεις ένα κονσίλερ και μετά να απλώσεις απλό μεικάπ συν πούδρα. Μόνο που με την Cοverderm είναι πιό βαρύ το αποτέλεσμα.

Έχω δοκιμάσει το μέικ απ , το κλασσικό σε σωληνάριο, και δεν μου άρεσε καθόλου.Πολύ λιπαρό. https://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1570.html
Επίσης τις πούδρες https://www.pharmacy4u.gr/luminous-compact-powder-p-1614.html, https://www.pharmacy4u.gr/perfect-face-p-1573.html και δεν μου άρεσαν επίσης.
Βέβαια πολύ παλιότερα τα χρησιμοποίησα, αλλά δεν μου έστρωσαν καθόλου καλά.
Την άνοιξη πήρα https://www.aknicare.gr/kalypsi/ και δεν μου άρεσε καθόλου όμως.

Και με αυτό που τρελάθηκα είναι .. https://www.larocheposay.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AD%CF%82/TOLERIANE-TEINT/TOLERIANE-TEINT-MINERAL-p5422.aspx
Και με δείκτη προστασίας 25!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάααααρα πολύ. Με γλιτώσατε από σοβαρή αγορά!

Όνειρο αυτή που σου άρεσε πολύ που την αγόρασες? Σε φαρμακείο? Ηλεκτρονικά?
Δεν σου κάνει το πρόσωπο στόκο?
Τι ακριβώς καταφέρνεις να καλύψεις με αυτή?
(Θα σου πω γιατί ρωτάω. Εγώ έχω κάτι μικρές ευρυαγγείες στο πρόσωπο. Μου έιπαν να τις αφαιρέσω με λέιζερ. Το μόνο κακό είναι ότι όταν τις χτυπας με λέιζερ, μετά από λίγο σκουραίνουν πολύ, έως ότου περάσουν δύο βδομάδες και ασπρίσει το δέρμα. Αυτό θα μπορεί η συγκεκριμένη πούδρα να το καλύψει?).

Κρέμα προσώπου για λιπαρή επιδερμίδα,να περιορίζει τους πόρους αλλά να έχει και καλή ενυδάτωση,
μπορεί να μου προτείνει κανείς; :redface:

Δεν μου αρέσουν μάρκες όπως Vichy,δεν τις βρίσκω καλές..

Για τις κρέμες του κορρέ έχετε άποψη;



Εγώ είχα δοκιμάσει του Κορρέ αυτή με τη Βελανιδιά (που είχε βασιστεί πάνω σε νόμπελ) αλλά ήταν πάρα πολύ βαριά.
Μα πάααρα πολύ βαριά, σαν να είχα ένα στόκο πάνω μου ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κρέμα προσώπου για λιπαρή επιδερμίδα,να περιορίζει τους πόρους αλλά να έχει και καλή ενυδάτωση,
μπορεί να μου προτείνει κανείς; :redface:

Δεν μου αρέσουν μάρκες όπως Vichy,δεν τις βρίσκω καλές..

Για τις κρέμες του κορρέ έχετε άποψη;



Κατ'αρχήν μπορείς να πας σε ένα φαρμακείο ή κατάστημα καλλυντικών και να ζητήσεις δείγματα από τις κρέμες που σ'ενδιαφέρουν. Ο Κορρές έχει σίγουρα απ'όλα. Δεν έχω πια λιπαρό δέρμα, αλλά το Ρόδι είναι πολύ καλό, κατ'εμέ. Επίσης άλλαξαν τη γκάμα τους κι έχουν το τριαντάφυλλο και για λιπαρές/μικτές επιδερμίδες, προσωπικά μου έκανε καλή δουλειά.

Εγώ είχα δοκιμάσει του Κορρέ αυτή με τη Βελανιδιά (που είχε βασιστεί πάνω σε νόμπελ) αλλά ήταν πάρα πολύ βαριά.
Μα πάααρα πολύ βαριά, σαν να είχα ένα στόκο πάνω μου ήταν.
Καλέ, η βελανιδιά είναι αντιγηραντική, φυσικά κι είναι βαριά! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλέ, η βελανιδιά είναι αντιγηραντική, φυσικά κι είναι βαριά! :worry:

Την είχε σε ένα περιοδικό δείγμα, γι αυτό και την είχα δοκιμάσει.. :redface:

Όμως και το ρόδι που χα βάλει, κι αυτό βαρύ μου φάνηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α ναι. :) Απλά επειδή η aegloswen ρωτάει για κρέμα για λιπαρά δέρματα, μία αντιγηραντική θα ήταν πολύ λάθος. :)
Το ρόδι πότε το δοκίμασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τη χρονιά που μας πέρασε νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άρα ήταν η νέα σύνθεση... :hmm: Τι να πω, εξαρτάται από χιλιάδες παράγοντες. Ηλικία, οργανισμό, περιβάλλον όπου ζεις (σκόνες, κλίμα, κλπ), γι'αυτό τελικά μόνο με δείγματα βγάζει κανείς άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχεις απολυτο δίκιο Γιδάκι :)

Να σας πω μια κρέμα που εγώ έχω βρει καταπληκτική??????
Δηλαδή κόβω φλέβες.

Θα σας πω την ιστορία. Μια φίλη, όλο μου έλεγε για μια φοβερή κρέμα που κάνει θαύματα, που είναι φτηνή και που μια άλλη φίλη της που μένει εξωτερικό, όποτε έρχεται Ελλάδα για να δει τους δικούς της, πάει και την αγοράζει. Ε την αγόρασα κι εγώ, και οκ, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη. Η κρέμα είναι αναπλαστική - ενυδατική, έχει μέσα (απ ότι λένε) γάλα από γαιδούρα, και αυτό που μπορώ να σας πω είναι ότι είναι ελαφριά, μυρίζει καταπληκτικά (σου δημιουργεί μια ωραία αίσθηση όλη μέρα αυτή η καταπληκτική μυρωδιά της), καταπραύνει το δέρμα, τη βάζεις ακόμα και στα μάτια, και γενικά δείχνει το δέρμα πιο υγιές, πιο νεανικό, πιο φρέσκο.

Α. Κοστίζει μόνο 26 Ευρώ. (Εμένα καλή τιμή μου φαίνεται).
https://lanesse.gr/el/kremaperipoiisis.html
Δείτε όλο το site της εταιρείας, ότι έχω πάρει είναι καταπληκτικό (κατά τη γνώμη μου πάντα). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Βρε κορίτσια, λύστε μου λίγο μια απορία,
εγώ έχω πολύ, βασικά όχι, έχω ΠΆΡΑ πολύ λιπαρό δέρμα, για να φανταστείτε μαύρα στίγματα δε βγάζω μόνο στο πρόσωπο αλλά σε όλο το σώμα.
Έχω όμως το εξής πρόβλημα, ενώ κάνω καθαρισμό κανονικά στο πρόσωπο μου πρωί - βράδυ και έχω απαλλαγεί πλέον από τη λιπαρότητα τις ώρες που είμαι έξω το πρωί όμως που ξυπνάω μόνο που δε στάζει το πρόσωπο μου, τι μπορεί να φταίει ρε γαμώτο;
Η μόνη λογική εξήγηση που βρήκα είναι ότι μάλλον γίνεται από τι πολύ ζέστη που επικρατεί στο δωμάτιο, γιατί λίγο πολύ το σπίτι μου είναι φούρνος, και έτσι μάλλον από εκεί "ιδρώνει" το πρόσωπο μου και βγάζω λιπαρότητα, αλλά αυτό δε θα έπρεπε να γίνεται γενικά και όταν είμαι μέσα στο σπίτι; Γιατί μόνο όταν κοιμάμαι το βράδυ το παθαίνω;
Τι μπορώ να κάνω με αυτό; Όχι τίποτα άλλο αλλά κάθε πρωί τρώω καμιά ώρα να καθαρίζω το πρόσωπο μου μέχρι να στρώσει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top