Μουσική χωρίς πνευματικά δικαιώματα

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Φτιάχνω ένα βίντεο που θα ανέβει στο νετ και θέλω να βάλω ένα μουσικό κομμάτι να παίζει σαν χαλί.
Μουσική χωρίς πνευματικά διακαιώματα ουσιαστικά δεν υπάρχει, υπάρχουν όμως κάποια site που προσφέρουν μουσική με δικαιώματα CC (Creative Commons). (μήπως και άλλος τρόπος διάθεσης μουσικής; :hmm: )
Δοκίμασα μερικά από τα πάρα πολλά που υπάρχουν αλλά η μουσική ήταν μέτρια. Επειδή όμως είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και καλά κομμάτια, γνωρίζει κανείς κάποιο site από αυτά με καλή μουσική; Ή κάποιο συγκεκριμένο κομμάτι.
Το είδος μουσικής που με ενδιαφέρει να βάλω στο βίντεο είναι electronic/house/dubstep/trance/techno κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
υπάρχουν πολλά παιδια , μεγάλοι που μετφερουν δικές τους συνθέσεις στο youtube τις περισσότερες φορές αυτα δεν εχουν copyrights γιατι ειναι ερασιτεχνικα οποτε βρες ένα απο εκει ριπαρε το και εισαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι είναι τόσο απλό. Σίγουρα και το youtube έχει κομμάτια με CC αλλά δεν είναι όλα έτσι. Και το να τύχει να βάλω κάποιο εμπορικό κομμάτι και να μου μπλοκάρει το βίντεο το youtube δεν λέει.
Άσε που το youtube είναι ένας χαμός από βίντεο. Θα το ψάξω αλλά δεν νομίζω ότι θα βγάλω άκρη από εκεί. Κατηγοριοποίηση μηδέν, γεμάτο από remix, covers κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vento

Νεοφερμένος

Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τι video ειναι αυτο που θες να φτιαξεις;
Ψαξε στο bandcamp για αυτους που εχουν την μουσικη τους δωρεαν, λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα να μπει αυτη η μουσικη σε video.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Ωραίο το bandcamp δεν το ήξερα. Θα το ψάξω. :thumbsup:
Δεν ειναι απαραίτητο να είναι τσάμπα το κομμάτι, έχω δει και τέτοιου στυλ sites παραγωγών (σαν το bandcamp), αλλά είναι δύκολο να εντοπιστούν. Άντε τώρα να βρω προσωπικά sites ανεξάρτητων παραγωγών από το google. Χάος...
Υπάρχει κανένα ακόμα, παρόμοιο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top