Πρόβλημα με το Ubuntu & netmod

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Χθές εγκατέστησα το Ubuntu και ενώ όλα τα υπόλοιπα πήγαν μια χαρά, το ubuntu δεν αναγνώρισε το netmod της isdn.Αν είχα dsl δε θα θπήρχε πρόβλημα αλλά τώρα...:( Και λόγω αυτού δεν μπορώ να μπω internet(το πώς μπήκα τώρα είναι άλλη ιστορία).
Έχει κανένας καμία ιδέα τί να κάνω?


ΥΓ:μη μου πείτε λύσεις του στιλ "βάλε dsl"....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
κοιτα λιγο εδώ.
Νομιζω οτι θα σε βοηθησει παρα πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Χθές εγκατέστησα το Ubuntu και ενώ όλα τα υπόλοιπα πήγαν μια χαρά, το ubuntu δεν αναγνώρισε το netmod της isdn.Αν είχα dsl δε θα θπήρχε πρόβλημα αλλά τώρα...:( Και λόγω αυτού δεν μπορώ να μπω internet(το πώς μπήκα τώρα είναι άλλη ιστορία).
Έχει κανένας καμία ιδέα τί να κάνω?


ΥΓ:μη μου πείτε λύσεις του στιλ "βάλε dsl"....:P

Το Ubuntu τι είναι? Πάντος γενικά το netmode δημιουργεί προβλήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Διανομή του Linux είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
κοιτα λιγο εδώ.
Νομιζω οτι θα σε βοηθησει παρα πολυ :)
Ευχαριστώ πολύ Exp :)
Δεν είχα σκεφτεί να κοιτάξω στο site της intracom :confused:
Θα δοκιμάσω τις οδηγίες και βλέπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Περιμενω απαντηση, ωστε να ξερω αν θα το κοιταξω σε περιπτωση που θα χρειαστει και εγω να εγκατάστησω netmod σε linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Περιμενω απαντηση, ωστε να ξερω αν θα το κοιταξω σε περιπτωση που θα χρειαστει και εγω να εγκατάστησω netmod σε linux
Τελικά exp θα σε απογοητεύσω γιατί μέσα στην επόμενη βδομάδα περιμένω τη dsl :clapup:
Πάντως, σε μένα που δεν έχω γνώσεις από linux, μου φάνηκαν λίγο πολύπλοκες και απ'οτι μου είπε και ένας φίλος που ξέρει πολύ περισσότερα, μάλλον δεν ισχύουν για τις νεότερες εκδόσεις του linux.Υποτίθεται ότι οι νεότερες διανομές είναι απλούστερες και πιο φιλικές προς το χρήστη και δεν υπάρχει λόγος να μπλέκει κανείς με τον kernel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μηπος αντιμετωπισω και εγω προβλημα με τα linux οταν με το καλο καταφερω να ετοιμασω το pc και να τα βαλω; Μην τυχων και δεν μπορωνα μπω μετα στο νετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mονο αν εχεις winmodem ή intracom
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι, ενταξει alcatel εχω! ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top