Γυναίκες, μια γενική κατηγοριοποίηση στα μάτια του άντρα....

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν μπορώ να αυτοκατηγοριοποιηθώ ,θα ήταν άτοπο.

Αν καταλαβα καλα, θεωρεις την καταταξη καθε γυναικας σε μια απο τις 4 κατηγοριες αντικειμενικη, δηλαδη δεν εξαρταται απο το ποιος την κατατασσει. Οποτε θα μπορουσες ισως να καταλαβεις μεσω την εμπειριας σου που σε κατατασσουν εσενα οι γυναικες.

Ενιγουει, θεωρεις δλδ οτι μια γυναικα η τη θεωρει ολος ο κοσμος χαζη η ολος ο κοσμος εξυπνη? Αντιστοιχα ασχημη/ομορφη? Γιατι εαν δεν ειναι unique η καταταξη δεν εχει κανενα λογο υπαρξης (αλλιως....).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μην με γνωρίσεις ποτέ τότε :upside:


Σόρρυ δεν κρατιόμουν :P


Χαχαχαχα ούτε κι εμένα :P

Πέρα από την πλάκα, προσπαθώ να μην εκνευριστώ. Το αν δύο άνθρωποι είναι μαζί ή όχι εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες. Μπορεί κάτι που για σένα Δημήτρη να είναι μια ασήμαντη λεπτομέρεια, για κάποιον άλλον να είναι κάτι καθοριστικό. Η έλξη που αισθάνεται κανείς για κάποιον άλλο είναι κάτι πολύπλοκο και ο συλλογισμός σου απλά δείχνει οτι δεν το έχεις ψάξει και πολύ. Κάθε άνθρωπος, καλώς ή κακώς, είναι κάτι ξεχωριστό, δεν υπάρχει κανείς που να είναι ίδιος με αυτόν. Και αυτό είναι που μας διαχωρίζει από τα εμπορεύματα.
Αν συνεχίσεις να έχεις τον ίδιο συλλογισμό στη ζωή σου θα βρεθείς σίγουρα μπροστά από εμπόδια και σε, άλυτα κατ'εσέ, προβλήματα. Το οτι σκέφτονται αρκετοί σαν εσένα δε σημαίνει οτι σκέφτονται και σωστά. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η απλά θα μπορούσες να συμφωνήσεις με το αρχικό μου "ενδιαφέρουσας -αδιάφορης πνευματικής δομής" που περιλαμβάνει όλα τα παραπάνω και να καθαρίσεις. Οπως και το να κρίνουμε έναν άνθρωπο θα μπορούσες να πείς ότι είναι πρώτον και κύριο θέμα εξωτερικής εμφάνισης αφού αν δεν σε τραβήξει αυτό δεν παίζει ούτε καν να ασχοληθείς με οτιδήποτε άλλο.
Το περί "συμβατότητας" εντάξει είναι απλά διασκεδαστικό ,εκτός κι αν έχεις γνωρίσει πολλούς 80χρονους ελκυστικούς ομοφυλόφιλους που δεν έκανες κάτι μαζί τους λόγω....ηλικίας....:D

Μα εσύ ο ίδιος σε επόμενα πόστ περιόρισες το "ενδιαφέρουσας-αδιάφορης πνευματικής δομής" στην ευφυία. Αν είχες σκοπό να τα συμπεριλάβεις όλα αυτά που έγραψα, τότε θα μπορούσες να βάλεις απλά "ενδιαφέρουσα/μη ενδιαφέρουσα" και καθάρισες και με την εμφάνιση και με όλα, ιδού το απόλυτο κριτήριο :P.
Επίσης, το πόσο θα σε τραβήξει η εξωτερική εμφάνιση έχει διαβαθμίσεις, δεν είναι τόσο απλό (yes/no δηλαδή).
Τέλος, όσον αφορά τη συμβατότητα, το παράδειγμα μου δεν έλεγε "ΚΑΙ 80χρονος ΚΑΙ ομοφυλόφιλος" αλλά ένα απο τα δύο. Επίσης ήταν απλώς παράδειγμα για να δέιξω τι εννοώ, δεν περιοριζόταν σε αυτές τις δύο περιπτώσεις. Τέλος, μπορεί εμένα να μην μου έχει τύχει κάποια απο αυτές τις δύο περιπτώσεις, αλλά σε κάποιον άλλον/η να έχει τύχει κάτι τέτοιο. Όταν βγάζεις μια θεωρία, πρέπει να συμπεριλαμβάνει όλες τις περιπτώσεις, ώστε να μπορεί να καταρριφθεί απο αντιπαράδειγμα. Αλλιώς δεν είναι θεωρία, είναι αμπελοφιλοσοφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Στα 36 μου έχω γνωρίσει όσο και να το κάνεις τουλάχιστον 1000 άντρες. Δεν υπήρξε κανένας που να λειτουργούσε διαφορετικά κάτι το οποίο είναι και απόλυτα φυσιολογικό. Για όλους τα κριτίρια είναι η εμφάνιση και η προσωπικότητα οπότε είναι αδύνατον να λειτουργούν διαφορετικά.
Εντάξει υπάρχει και μια μειοψηφία που βάζει πάνω από όλα αυτά ένα τρίτο κριτήριο (χρήμα) χωρίς να αναιρεί τα άλλα δυο. Απλά μπορεί να συμβιβάζεται με το τρίτο που κατόπιν του εξασφαλίζει τα υπόλοιπα.;)


Πάντως ειλικρινά αισθάνομαι ευτυχής που είμαι με κάποιον που με εκτιμά όχι με βάση μόνο την ομορφιά, ούτε με βάση μόνο την εξυπνάδα , ούτε με βάση το χρήμα (το ποιό? :P ), ούτε με βάση κάτι συγκεκριμένο, αλλά γι αυτό που είμαι και για την αγάπη που δίνω και παίρνω από αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αν καταλαβα καλα, θεωρεις την καταταξη καθε γυναικας σε μια απο τις 4 κατηγοριες αντικειμενικη, δηλαδη δεν εξαρταται απο το ποιος την κατατασσει. Οποτε θα μπορουσες ισως να καταλαβεις μεσω την εμπειριας σου που σε κατατασσουν εσενα οι γυναικες.

Ενιγουει, θεωρεις δλδ οτι μια γυναικα η τη θεωρει ολος ο κοσμος χαζη η ολος ο κοσμος εξυπνη? Αντιστοιχα ασχημη/ομορφη? Γιατι εαν δεν ειναι unique η καταταξη δεν εχει κανενα λογο υπαρξης (αλλιως....).

Οχι κάθε άλλο. Εγώ μπορεί να σε κατατάσω στην κατηγορία Α και ο άλλος στην Β . Σαφώς και έχει να κάνει με το ποιός κατατάσσει ,αλίμονο.
Κατά συνέπεια είναι μάλλον αδύνατον να γνωρίζω που με κατατάσουν προσωπικά.Μπορώ να κρίνω μόνο εκ των αποτελεσμάτων. Άφού δεν μου την πέφτουν 5 γυναίκες την μέρα ,αλλά από την άλλη από το 1990 και μετά ήμουν πάντα με κάποια με μόλις ένα τρίμηνο κενό προφανώς δεν ανοίκω ούτε στην Α ,ούτε στην Δ κατηγορία αλλά στην μεγάλη λαοθάλασσα της Β-Γ.:)
Η κατάταξη έχει λόγο ύπαρξης ως κλίμακα αξιολόγησης και πάντα σε γενικές γραμμές. Η Γεωργία Βασιλειάδου πχ είναι κατά κοινή ομολογία άσχημη και η Καιλή όμορφη. Τώρα για τα στοιχεία αυτά του χαρακτήρα που θα την κάνουν ελκυστική ή όχι δεν μπορείς να βγάλεις άμεσο συμπέρασμα. Κάποια που είναι ζώον με τα δικά μου στάνταρτς φυσικά θα την αναγνωρίσω από το πεντάλεπτο ,κάποια όμως "ντεμί" περίπτωση μπορεί να απαιτεί σημαντικό χρόνο ενασχόλησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πάντως ειλικρινά αισθάνομαι ευτυχής που είμαι με κάποιον που με εκτιμά όχι με βάση μόνο την ομορφιά, ούτε με βάση μόνο την εξυπνάδα , ούτε με βάση το χρήμα (το ποιό? :P ), ούτε με βάση κάτι συγκεκριμένο, αλλά γι αυτό που είμαι και για την αγάπη που δίνω και παίρνω από αυτόν.

Αυτό που είσαι είναι το σώμα και το πνεύμα σου. Γι αυτά είναι κι ο άλλος μαζί σου. Διαφορετικά δεν θα ήταν απλούστατα γιατί δεν θα υπήρχες.
Αν δεν σε θεωρούσε δε ελκιστική από εμφάνιση και μόνον δεν θα ήσουν μαζί του γιατί απλά δεν θα σε πλησίαζε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ξέρεις για ποιό λόγο με πλησίασε. Μην επιμένεις για κάτι που δεν γνωρίζεις λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
γ) Παρότι αρκετά ώριμος, ακόμα να καταλάβεις πόσο μεγάλη ευλογία είναι οι ανέγκεφαλες γυναίκες.

:D...μωρε τι σου ειναι η εμπειρια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ξέρεις για ποιό λόγο με πλησίασε. Μην επιμένεις για κάτι που δεν γνωρίζεις λοιπόν.

Mα είναι δυνατόν να σε πλησίασε για κάτι άλλο από αυτό που είσαι (Σώμα και πνεύμα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Aς δούμε πώς αντιμετωπίζουν το ίδιο ακριβώς θέμα οι απαντήσεις σε ένα άλλο φόρουμ με εντελώς διαφορετικό κοινό.

https://www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,168/topic,16088.new/lang,el#new
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ σου εξηγώ οτι κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Αν συναντούσε μια κοπέλα ακριβώς με την ίδια εξωτερική εμφάνιση με εμένα και με την ίδια μόρφωση θα ήταν μαζί της? Εγώ σου λέω πως όχι. Ξεχνάς τον χαρακτήρα του καθενός, ο οποιός δεν αποτελείται μονάχα από τη μόρφωση αλλά από πολλά πράγματα (π.χ. αίσθηση του χιούμορ, υπομονή, επιμονή, ευθιξία, ευγένεια, αλτρουισμός, πείσμα, ευπιστία και πολλά πολλά άλλα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Στο να μελετάμε την τάση του πληθυσμού. Οταν κάποιος βρίσκεται σε ένα χώρο (κλάμπ ,παραλία κλπ κλπ) με βάση αυτή την κατηγοριοποίηση θα κινηθεί στο να πλησιάσει κάποιο πρόσωπο.

το οτι το κάνεις εσύ και οι φίλοι σου(και σίγουρα και άλλοι) δε σημαίνει οτι το κάνουν ολοι.Δε βάζουν όλοι ταμπέλα στους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγλω σου εξηγώ οτι κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Αν συναντούσε μια κοπέλα ακριβώς με την ίδια εξωτερική εμφάνιση με εμένα και με την ίδια μόρφωση θα ήταν μαζί της? Εγώ σου λέω πως όχι. Ξεχνάς τον χαρακτήρα του καθενός, ο οποιός δεν αποτελείται μονάχα από τη μόρφωση αλλά από πολλά πράγματα (π.χ. αίσθηση του χιούμορ, υπομονή, επιμονή, ευθιξία, ευγένεια, αλτρουισμός, πείσμα, ευπιστία και πολλά πολλά άλλα).

Αν συναντούσε τον κλωνο σου ναι θα ήταν μαζί της ,όπως αντίστοιχα κι εσύ με τον κλώνο του αναμφισβήτητα. Δεν μίλησα για μόρφωση ,μίλησα για πνευματική δομή που είναι κάτι ευρύτερο. Είστε μαζί γιατί έτυχε να συναντηθείτε την κατάλληλη ώρα στο κατάλληλο μέρος και με τις κατάλληλες συνθήκες. Αν είχες γεννηθεί στην Κοπενχάγη ,θα έγραφες το ίδιο ακριβώς πράγμα στα δανέζικα στο e-steki(όπως λέγεται το στέκι στα δανέζικα τέλος πάντων) για κάποιον Δανό. Τόσο απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
το οτι το κάνεις εσύ και οι φίλοι σου(και σίγουρα και άλλοι) δε σημαίνει οτι το κάνουν ολοι.Δε βάζουν όλοι ταμπέλα στους άλλους.

+1 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
το οτι το κάνεις εσύ και οι φίλοι σου(και σίγουρα και άλλοι) δε σημαίνει οτι το κάνουν ολοι.Δε βάζουν όλοι ταμπέλα στους άλλους.

Δηλαδή το άσχημος - όμορφος , ενδιαφέρον- κόπανος είναι ταμπέλα. Μάλιστα. Ε τι να κάνουμε ,κάθε άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου έτσι λειτουργεί.

Εσύ δηλαδή δεν έχεις πει ποτέ ωραίο παιδί αυτό αλλά πολύ μαλάκας ή καλό παιδί μωρέ αλλά δεν βλέπεται....

(Ουφ ευτυχώς το κάρμα μου πέφτει , δεν θα άντεχα πολύ ακόμη να είναι άνω του μηδενός)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δηλαδή το άσχημος - όμορφος , ενδιαφέρον- κόπανος είναι ταμπέλα. Μάλιστα. Ε τι να κάνουμε ,κάθε άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου έτσι λειτουργεί.

εεε...ΔΕΝ είναι ταμπέλα δλδ?!!??! :confused:

ανεξάρτητα από το πόσοι (και με ποιον τρόπο) λειτουργούν έτσι... τι άλλο θα μπορούσε να ειναι δλδ?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Καλά δε θα συνεννοηθούμε σήμερα. Στο λέω για τελευταία φορά, αν δε θέλεις να καταλάβεις δε φταίω εγώ.
Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Δε μπορείς λοιπόν να κατηγοριποποιήσεις κάτι ξεχωριστό διότι αποτελεί κατηγορία από μόνο του.
Έχω εντυπωσιαστεί πάντως με τη σιγουριά με την οποία τα γράφεις όλα αυτά.

Αν ο άνθρωπός μου συναντούσε τον κλώνο μου και ο κλώνος μου είχε έστω κάτι διαφορετικό δε θα ήταν μαζί μου, πίστεψέ με αυτό ισχύει για όλους. Αλήθεια δεν έχεις γνωρίσει δίδυμους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν ο άνθρωπός μου συναντούσε τον κλώνο μου και ο κλώνος μου είχε έστω κάτι διαφορετικό δε θα ήταν μαζί μου, πίστεψέ με αυτό ισχύει για όλους. Αλήθεια δεν έχεις γνωρίσει δίδυμους?
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν είχε έστω και κάτι διαφορετικό δεν θα ήταν κλώνος σου, με την έννοια που χρησιμοποιείτε τον όρο "κλώνος" στο παρόν θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λέγοντας κλώνος εγώ καταλαβαίνω όμοιος εξωτερικά και με την ίδια μόρφωση. Γιατί τον ίδιο χαρακτήρα αποκλείεται να έχουν δύο άνθρωποι έστω κι αν είναι κλώνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εεε...ΔΕΝ είναι ταμπέλα δλδ?!!??! :confused:

ανεξάρτητα από το πόσοι (και με ποιον τρόπο) λειτουργούν έτσι... τι άλλο θα μπορούσε να ειναι δλδ?!?!

Δηλαδή όταν βγαίνεις έξω στις 9 το βράδυ και λες νύχτωσε βάζεις ταμπέλα στον...ουρανό? Ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top