Άντρες και τρυφερότητα

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν είναι εντελώς σιωπηλός, τον αντιλαμβάνεσαι.
Αν είναι κάτι ανάμεσα όμως, πέφτεις πιο εύκολα στην παγίδα, του να θες από τη μία κι άλλα, αλλά να εκτιμάς από την άλλη τα λίγα που λέει...

Πόσο λίγο είναι... λίγο;

@Undeerwater: όχι, πλέον με τις μεγάλες κουβέντες ή σκάω στα γέλια ή απλά λιγώνομαι και την κάνω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κοίταξα τα 2 posts μου και μου φάνηκαν σα να συγκρούονται. Να πω ότι αυτό που πιστεύω είναι ότι ο κάθε άνθρωπος καλό είναι να εκφράζει ΕΛΕΥΘΕΡΑ τα συναισθήματά του χωρίς προκαταλήψεις. Ο δέκτης όμως θα κρίνει την ποιότητα των λόγων και πόσο μπορεί να στηριχθεί σε αυτά.

Αν πιστεύεις κάτι πες το και μην περιορίζεσαι. Αν όμως υποκρίνεσαι δέξου την αμφισβήτηση χωρίς τσαντίλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, αλλα οσοι εεεεεελεγαν εεεεεεελεγαν κι εεεεεεελεγαν, εντελως ξαφνικα αποφασιζαν οτι αυτα που λενε δεν ισχυουν πια :P
To oποιο σημαινει οτι ποτε δε τα εννοουσαν απο την αρχη, απλά δε το βλεπουμε γιατί εχουμε συνδεσει την ουσια με τα λογια περισσότερο από οτι την ουσία με τις πράξεις.

Απ'την αλλη και να χω εναν ανθρωπο που δε μου λεει τιποτα με κουραζει :S Μπορει να ξερω η να βλεπω τι αισθανεται, αλλα ρε φιλος πες και καμια κουβεντα, τσαμπα ειναι.
Για μια κουβεντα δε χαθηκε ο κοσμος. Αλλά δεν εχω γνωρισει γυναικα που να της φτανει "μια κουβεντα". Περισσοτερο θα ελεγα οτι θελετε "πολλες κουβεντες, συχνα επαναλαμβανομενες, till the end of time" :P

Για μενα και οι δυο προβληματικες περιπτωσεις ειναι, γιατι κι ο σιωπηλος αμα του τη βιδωσει, δε θα χεις κι αποδειξεις οτι κατι υπηρχε:P
Tι εννοεις να "του τη βιδωσει" ; Να σε παρατησει ; Και πως δε θα χεις αποδειξεις οτι κατι υπηρχε ; Αφου το εζησες. Δλδ τα λόγια ειναι οι αποδειξεις ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
To oποιο σημαινει οτι ποτε δε τα εννοουσαν απο την αρχη, απλά δε το βλεπουμε γιατί εχουμε συνδεσει την ουσια με τα λογια περισσότερο από οτι την ουσία με τις πράξεις.
Δε νομιζω οτι ειναι απαραιτητο..Δεν ξερω κιολας, ευτυχως μονο μια εμπειρια εχω με πολυλογα, φαινοταν να τα εννοει-και απο πραξεις εννοω -οσο διαστημα κρατησε το πραγμα, τωρα αν τα ελεγε στους φιλους του μετα και γελουσανε τι να σου πω, δεν ημουν εκει :P

Αρχική Δημοσίευση από Lorien:
Για μια κουβεντα δε χαθηκε ο κοσμος. Αλλά δεν εχω γνωρισει γυναικα που να της φτανει "μια κουβεντα". Περισσοτερο θα ελεγα οτι θελετε "πολλες κουβεντες, συχνα επαναλαμβανομενες, till the end of time" :P
Βασικα ξερεις ειναι καποιες στιγμες που περιμενουμε για μια ατακα και δεν ερχεται καθολου. Προσφερονται καταστασεις για να ειπωθουν πραγματα και δε λεγονται. Και δε νομιζω οτι ισχυει γενικως οτι ολες θελουν πολλες κουβεντες, συχνα επαναλαμβανομενες μουμπλε μουμπλε. Αλλα στο κατω κατω, τι κανεις εσυ ρε φιλαρακι τοσο σημαντικο σε πραξεις που δεν πρεπει να χω απαιτηση να ακουσω και κατι ωραιο μια φορα πια!? (οχι εσυ φιλαρακι :P)

Αρχική Δημοσίευση από Lorien:
Tι εννοεις να "του τη βιδωσει" ; Να σε παρατησει ; Και πως δε θα χεις αποδειξεις οτι κατι υπηρχε ; Αφου το εζησες. Δλδ τα λόγια ειναι οι αποδειξεις ; :hmm:

Ε εκει εκανα το χαζοχουμορακι μου, μη δινεις σημασια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι χρειάζεται ο άλλος να λέει πολλά, για να καταλάβουμε πώς νιώθει... Πολύ περισσότερη αξία είχε για μένα όταν μου είπε "είσαι όμορφη", μετά από τρεις μήνες που δεν του 'χα βγάλει λέξη, απ' το να μου έλεγε συνεχώς διάφορα γλυκόλογα. Και γενικά, επειδή δεν είναι άνθρωπος που μιλάει, έχω βρει άλλους τρόπους να τον καταλαβαίνω! Πλέον ξέρω τι σκέφτεται, πριν καν αποφασίσει να το πει!

Και στην τελική, το "όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι" ισχύει και εδώ! Τα λόγια δεν αποδεικνύουν τίποτα... Ο άλλος με πράξεις δείχνει τι νιώθει-με μικρά καθημερινά πραγματάκια, τα οποία αν τα αναλογιστούμε, θα πάρουμε την απάντηση που θέλουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι από τα ερωτήματα που καλύτερα να μένουν αναπάντητα. Δεν υπάρχουν πλαίσια και συνταγές σε τέτοια ζητήματα. Κάθε γυναίκα όπως και κάθε άντρας, δικαιούται να περιμένει από μια σχέση αυτό ακριβώς που έχει ανάγκη. Τίποτα λιγότερο.
Ένας "ποιητής" ίσως ασφυκτιά σε μια σχέση που δεν μπορεί να εκφράσει τα σύναισθήματά του. Το ίδιο ίσως και ένας καλλιτέχνης. Από την άλλη ένας "υλιστής" ίσως να έχει ανάγκη να δείχνει το συναίσθημά του με άλλους τρόπους.
Η δική μου εμπειρία μου έχει δείξει ότι ο φειδωλός σε λόγια είναι συνήθως φειδωλός και σε αισθήματα και το ανάποδο.
Μεγάλο ρόλο παίζει άλλωστε και ο τρόπος που κάποιος έχει μεγαλώσει.
Το συναίσθημα επειδή δεν είναι κάτι χειροπιαστό μπορεί να εκδηλωθεί με διάφορους τρόπους... Αυτούς που φοβούνται το συναίσθημά τους να φοβάστε. Αυτούς που δεν έχουν ή δε θέλουν να έχουν κανέναν τρόπο εκδήλωσής του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βασικα ξερεις ειναι καποιες στιγμες που περιμενουμε για μια ατακα και δεν ερχεται καθολου. Προσφερονται καταστασεις για να ειπωθουν πραγματα και δε λεγονται.
Οκ συμφωνω. Απλά οι γυναικες το βλεπετε ετσι :

-αν το πει , σημαινει κατι αρκετα καλο (με αγαπαει, με λατρευει, με σκεφτεται, νιωθω καλυτερα)
-αν δε το πει, σημαινει κατι κακο (δεν με....κλπ)

Προσωπικά πιστευω οτι δεν ειναι τοσο απλό. Και ειναι και λιγο εγωιστικο να κρινουμε τοσο "ναι/οχι" ενα ατομο, επειδη δεν ειπε κατι, τη στιγμη που ΕΓΩ ηθελα να το ακουσω. Εγω το βλεπω περισσότερο καπως ετσι :

-αν το πει, καλως, εκφραζεται, νιωθω καλα κλπ.
-αν το πει, και δεν συνοδευεται απο πραξεις και την ολη σταση του, ειναι κοροιδια
-αν δε το πει (αλλά το δειχνει), ε δε θα νιωσω και το απεραντο κενο μεσα μου.
-αν ουτε το λεει , ουτε το δειχνει, παω στον καθρεφτη και μουτζωνομαι :P

Και δε νομιζω οτι ισχυει γενικως οτι ολες θελουν πολλες κουβεντες, συχνα επαναλαμβανομενες μουμπλε μουμπλε.
I was emphasizing :)

Αλλα στο κατω κατω, τι κανεις εσυ ρε φιλαρακι τοσο σημαντικο σε πραξεις που δεν πρεπει να χω απαιτηση να ακουσω και κατι ωραιο μια φορα πια!? (οχι εσυ φιλαρακι :P)
Δε καταλαβες . ΜΟΝΟ οι πραξεις ειναι σημαντικες. Τα λογια ειναι σημερα ετσι κι αυριο μουσακας (να σπασει λιγο το κλισε με το γιουβετσι :hehe: ). Και ειπαμε, δε λεμε για ενα γλυκολογο μια στο τοσο. Επιμενω, θελετε πιο πολλα (οκ ισως εσυ οχι, δε ξερω).Και οταν λεω πιο πολλα, ενοω περιττα πιο πολλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Γιατί υπάρχει το στερεότυπο, ότι οι άντρες είναι ανίκανοι να προσφέρουν σωστά τρυφερότητα;
Τα αιώνια γλυκόλογα, τα τρυφερά αλλά όχι πολύ σοροπιαστά λόγια, κλπ...; Το ζήσατε κι εσείς, είχατε αυτό το παράπονο; Και είναι αληθινό παράπονο, που τελικά όντως μας καταπιέζει και χαλάει η σχέση, ή απλά ένα αστειάκι;

Αναρωτιέμαι, η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα;
Εννοώ, κάποιοι άντρες όντως έχουν μεγάλη δυσκολία, στο να εκφραστούν, ή ακόμα και να συνειδητοποιήσουν κάτι βαθύ που νιώθουν.
Άλλοι βέβαια, ειδικά σε κάποιες περιοχές, είναι πολύ πρόθυμοι να περάσουν σε δηλώσεις, χωρίς να μπορούν απαραίτητα να κάνουν πράξη ό,τι λένε.
Τι είναι όμως τελικά αυτό που μπορεί, "δικαιούται" να περιμένει μία γυναίκα σήμερα από το σύντροφό της;


Εγώ πάλι ούσα εκ φύσεως συναισθηματική κ υπέρ-εκδηλωτική έχω συναναστραφεί με άτομα εξίσου εκδηλωτικά με εμένα (εντάξει όχι όσο εκδηλωτική είμαι εγώ, αλλά για άντρα κ το λίγο θεωρείται πολύ). Οπότε αντίθετη περίπτωση από αυτή δεν έχω βιώσει κ για να είμαι ειλικρινείς δεν θέλω να βιώσω (κ μιλάω για μακροχρόνια σχέση, κ όχι για σχέση μερικών μηνών όπου καταλαβαίνεις τι εστί ο απέναντι κ την κάνεις εφόσον κάτι δεν σου κολλάει).

Όσο για το γεγονός ότι οι άντρες δεν είναι εκδηλωτικοί, δεν συμφωνώ. Όταν νιώθουν εκφράζονται. Αλλά εκ φύσεως (ίσως κ εξ ανατροφής, όπως ανέφερε κ η ΚΕ) οι άντρες είναι λιγότερο περιχαρείς κ περισσότερο εγκρατείς από ότι εμείς οι γυναίκες. [αλλά κ περισσότερο λογικοί από εμάς, κ, ναι, ήθελα να το κολλήσω κ αυτό όπωσδήποτε, καθώς θαυμάζω το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό τους!]. Δεν γίνεται να μας λένε κάθε τρεις κ μία πόσο πολύ μας αγαπάνε ούτε διαρκώς να μας καλοπιάνουν με γλυκόλογα. Προσωπικά με κουράζει αυτό κ υποθέτω πως ίσως κουράζει κ αυτούς.

Όσο για τις "φανφάρες" που ξεστομίζουν, έχω να πω το εξής : όπου ακούς για πολλά κεράσια κράτα κ μικρό καλάθι (όπως είπε κ η Καλυψώ) κ αυτό το ενστερνίζομαι γενικότερα κ όχι μόνο για αυτά που μας λέει ένας άντρας. Κ στο κάτω κάτω, δεν χρειάζεται να μας πει κάτι για να το καταλάβουμε, είναι διάχυτο, το νιώθουμε. Εν τέλει, νομίζω πως αυτό που θα έπρεπε να περιμένουμε είναι το μέτρο κ όχι την υπερβολή. Ναι είμαστε κάπως πιο ζουζούνες βρε αδελφάκι μου το καταλαβαίνω αλλά όλα έχουν τη στιγμή τους κ όλες οι στιγμές δεν είναι ίδιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα δε λέμε να είναι ο άλλος τελείως μουγγοθόδωρος πια, για να αγανακτήσει η κοπέλα του. Πολλές γυναίκες αντιδρούν γιατί το "σ' αγαπώ" που θα τους πει αυτός, μόνο σαν απάντηση στο δικό τους και μόνο μια στο τόσο, δεν τους φτάνει.

Δηλαδή εγώ που είμαι οκ με το "σε αραπάω" που θα μου πει, σπάνια αλλά αυθόρμητα, είμαι ολιγάρκης;
Και είμαι τρελή, όταν με πιάνει το γούτσουγούτσου μου και θέλω κάτι παραπάνω, ένα κοπλιμάν, κάτι...;

Ποιο είναι το μέτρο στη μέση σχέση σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Το πώς έχει μεγαλώσει κάποιος και τι παραστάσεις έχει από την οικογένειά του πάντως παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Στη δική μου για παράδειγμα δεν είμαστε καθόλου εκδηλωτικοί. Φιλιά δίνουμε κάθε Χριστούγεννα, Πάσχα και γενέθλια, πολύ σπάνια θα τύχει να πει κάποιος στου άλλους καληνύχτα όταν πάει για ύπνο και οι γονείς μου μεταξύ τους δεν φέρονται ποτέ τρυφερά. Αλλά, έχουμε φοβερό δεσιμο μεταξύ μας και ΠΟΤΕ μα ποτέ δεν είχα έστω και την παραμικρή αμφιβολία για την αγάπη όλων τους, ούτε και αυτοί για μένα. Το τι νιώθει ο καθένας για του υπόλοιπους φαίνεται από τις πράξεις του και κατά τη γνώμη μου αυτές είναι που μετράνε.

Βέβαια εδώ δε μιλάμε για οικογενιεακές σχέσεις αλλά θέλω να καταλήξω ότι έχοντας μεγαλώσει έτσι δεν το θεωρώ καθόλου απαραίτητο να μου λέει ο άλλος τι νιώθει, αρκεί να φέρεται έτσι που να μην έχω αμφιβολίες για αυτό όπως κάνει ο πατέρας μου προς τη μητέρα μου και νιώθω πολύ τυχερή που είχα πάντα ένα τέτοιο παράδειγμα μπροστά μου.

Άλλωστε εμένα προσωπικά τα γλυκόλογα παντός είδους μου φαίνονται λίγο έως πολύ γελοία και νομίζω ότι η αντιίδραση μου θα ήταν ή να βάλω τα γέλια ή να ξενερώσω και να τον στείλω από κει που ήρθε αν έπεφτα σε κάποιον ιδιαίτερα εκδηλωτικό. Δε μ'αρέσει βρε αδερφέ, πείτε με μούργο αλλά δεν τα μπορώ καθόλου τα σιρόπια και αφού δε μπορώ να τα πω εγώ που είμαι το κορίτσι θα μου φαινόταν τρισγελοιωδέστατο να τα λέει μόνο το αγόρι!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που είμαι οκ με το "σε αραπάω" που θα μου πει, σπάνια αλλά αυθόρμητα, είμαι ολιγάρκης;
Και είμαι τρελή, όταν με πιάνει το γούτσουγούτσου μου και θέλω κάτι παραπάνω, ένα κοπλιμάν, κάτι...;
Ποιο είναι το μέτρο στη μέση σχέση σήμερα;
Αμα σου λεει σε "αραπαω" νομιζω ειναι ανησυχητικό :P

Eισαι ολιγαρκης στο χαιδεμα αυτιων. Και δεν εισαι τρελη οταν εχεις στιγμες πιο cute.

Το μετρο στη σχεση, ειναι υποκειμενικο και καθοριζεται απο το χαρακτηρα των μελων και τις αντοχες τους.

Και η Knee-yah τα ειπε ωραια. Ειδικα εκεινο με τα πολυ μικρα γραμματακια ! :P:P


EDIT : Σωστο κι αυτο που λεει η Idril ! Ειδικα το επιθετο "τρισγελοιωδεστατο" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Προσωπικά δε θεωρώ κακό να είναι κάποιος φειδωλός στα λόγια (στα λόγια μονο, ετσι?) ίσα ίσα το καταλαβαίνω. Ο καθένας εκφράζει τα συναισθήματά του με τον δικό του τρόπο. Έτσι κάποιοι νίωθουν πιο άνετα όταν το δείχνουν με πράξεις!
Γενικά στη ζωή δε μ'αρέσει να γίνεται κάτι απλά για να γίνεται κ γι'αυτό το λόγο κ δεν τους μπορώ καθόλου τους φαφλατάδες!!
Μου αρέσει περίσσοτερο να μου το δείχνει με πράξεις γιατί έτσι είμαι κ σίγουρη ότι το πιστευει αυτό που κάνει (είμαι λιγάκι ανασφαλής, τι να κάνω?:redface:).
Πάντως κ μερικά γλυκόλογα που κ που δεν έβλαψαν ποτέ κανέναν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αλλά αν λες πράξεις κι εννοείς λουλούδια και δώρα, πρόκειται για την πρώτη κατηγορία, του πιο "φλύαρου". Για μένα είναι το ίδιο και το ρόδο και το γλυκόλογο, αν και η πράξη αυτή ίσως πιο σημαντική.

Αλλά εγώ λέω "πράξεις" κι εννοώ μακροπρόθεσμα πράγματα και πιο ουσιώδη, όπως το να μη σε προδώσει, να μείνει μαζί σου, να αποδείξει σε βάθος χρόνου ότι σε αγαπάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Αλλά αν λες πράξεις κι εννοείς λουλούδια και δώρα, πρόκειται για την πρώτη κατηγορία, του πιο "φλύαρου". Για μένα είναι το ίδιο και το ρόδο και το γλυκόλογο, αν και η πράξη αυτή ίσως πιο σημαντική.

Κοίτα αν τα λουλούδια στα προσφερει χωρίς λόγο κ αιτία τοτε ναι βρίσκεται στη κατηγορία του φαφλατά. Γενικά για μένα η ουσια ειναι να το νιώθει αυτο που λέει ή κάνει. Αν όχι τότε είναι υποκριτής!

Αλλά εγώ λέω "πράξεις" κι εννοώ μακροπρόθεσμα πράγματα και πιο ουσιώδη, όπως το να μη σε προδώσει, να μείνει μαζί σου, να αποδείξει σε βάθος χρόνου ότι σε αγαπάει.
ναι και αυτά εντάσσονται στις πράξεις, αλλά είναι οπως είπες κ η ίδια μακροπρόθεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι, απλά διαχωρίζω τι εννοώ εγώ... Από τη μία είναι αυτός που θα κάνει κάτι πιο ρομαντικό, είτε λόγια (αν και πιο "φαφλατάδικο" σαν πράξη) είτε δωράκια, κι από την άλλη ο σιωπηλός και "άπραγος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καθίστε γιατί μπερδεύτηκα... Άμα δηλαδή μία μέρα σου φέρει λουλούδια στο άσχετο, θα είναι φαφλατάς; :confused::blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι. Είναι οι άντρες που τείνουν να κάνουν ή λένε ρομαντικά πράγματα χωρίς προφανή αφορμή, και οι άντρες που δεν το συνηθίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Φαντάζομαι σε πόση σύγχυση θα βρεθεί ένας άντρας διαβάζοντας αυτό το θέμα... :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Καθίστε γιατί μπερδεύτηκα... Άμα δηλαδή μία μέρα σου φέρει λουλούδια στο άσχετο, θα είναι φαφλατάς; :confused::blink:

Κοίτα εξαρτάται από το κίνητρο, αν πχ το κανει για να σου δείξει ότι χαίρεται που σε έχει στο πλευρό του ή κατι τέτοιο όχι δε θεωρώ οτι είναι φαφλατάς ισα ισα που θα μου αρέσει κιολας. Αλλά αν το κάνει επειδή ξερω γω, απλά μπορεί να του εχουν πει οτι στις γυναικες αρεσουν αυτα αρα ας της κανουμε δωρακια ετσι ρε παιδι μου για να μην γκρινιαζει κιολας! Ε τοτε αν γινει κατι τετοιο φυσικά κ δεν θα το εκτιμήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κοίτα εξαρτάται από το κίνητρο, αν πχ το κανει για να σου δείξει ότι χαίρεται που σε έχει στο πλευρό του ή κατι τέτοιο όχι δε θεωρώ οτι είναι φαφλατάς ισα ισα που θα μου αρέσει κιολας. Αλλά αν το κάνει επειδή ξερω γω, απλά μπορεί να του εχουν πει οτι στις γυναικες αρεσουν αυτα αρα ας της κανουμε δωρακια ετσι ρε παιδι μου για να μην γκρινιαζει κιολας! Ε τοτε αν γινει κατι τετοιο φυσικά κ δεν θα το εκτιμήσω!
Και πως καταλαβαίνεις την διαφορά δλδ; :hmm:

(εμένα πάντως τα λουλούδια μ' αρέσουν ΠΑΝΤΑ :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top