Πόσες ευκαιρίες δίνουμε στους ανθρώπους;

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Δεν δίνω ευκαιρίες, γιατί θεωρώ ότι το πώς διάκειται κάποιος απέναντί σου κατά βάση είναι κάτι που δεν αλλάζει. Εάν κάποιος μου κάνει κάτι που δεν είναι σωστό και χαθεί η εμπιστοσύνη, θα είναι κάτι που θα συνεχίσω να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Συγχωρώ, αλλά δεν ξεχνώ. Μπορεί να συνεχίσω να μιλάω μαζί του, αλλά θα είμαι πάντα πιο επιφυλακτικός, γιατί το πώς μας αντιμετωπίζει ένας άνθρωπος (και τι σκέφτεται για εμάς, δεν είναι μόνο οι πράξεις) πιστεύω ότι κατ' ουσίαν δεν αλλάζει. Μπορεί βέβαια να υπάρχει και εξαίρεση, είναι αναλόγως την κατάσταση και δεν μπορούμε να καλύψουμε όλες τις περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Δεν δίνω ευκαιρίες, γιατί θεωρώ ότι το πώς διάκειται κάποιος απέναντί σου κατά βάση είναι κάτι που δεν αλλάζει. Εάν κάποιος μου κάνει κάτι που δεν είναι σωστό και χαθεί η εμπιστοσύνη, θα είναι κάτι που θα συνεχίσω να έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Συγχωρώ, αλλά δεν ξεχνώ. Μπορεί να συνεχίσω να μιλάω μαζί του, αλλά θα είμαι πάντα πιο επιφυλακτικός, γιατί το πώς μας αντιμετωπίζει ένας άνθρωπος (και τι σκέφτεται για εμάς, δεν είναι μόνο οι πράξεις) πιστεύω ότι κατ' ουσίαν δεν αλλάζει. Μπορεί βέβαια να υπάρχει και εξαίρεση, είναι αναλόγως την κατάσταση και δεν μπορούμε να καλύψουμε όλες τις περιπτώσεις.

Αυτο,ο ανθρωπος μπορει να αλλαξει στιγμιαια επειδη θα ξεχασει η θα φοβηθει.Αργα η γρηγορα ομως που θα επανελθει στο φυσιολογικο του,θα επιστρεψουν και ολες οι κακες συνηθειες και συμπεριφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πολλες και καμια. Συνηθως παραβλεπω τα μικρα λαθη και δεν δινω σημασια. Αν ομως μου κανουν κατι πολυ χοντρο, τοτε δεν δινω ευκαιρια, ακομα και αν προκειται για 1ο λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Οι άνθρωποι από κάποια ηλικία και μετά δεν αλλάζουν. Συμβιβάζεσαι με τα μειονεκτήματα του άλλου/ης ή ριχνεις μαύρη πέτρα πίσω οου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό, απλά πολλοί μεγάλοι σε ηλικία δε θέλουν να αλλάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μια χαρα μπορουν να αλλαξουν οι ανθρωποι σε οποια ηλικια κι αν ειναι. Απλα ειναι επιπονο για τους μεγαλυτερους να κατσουν να σκεφτουν τι εκαναν λαθος και πως θα μπορουσαν να το ειχαν αποφυγει, ειδικα οταν πρεπει να αναθεωρησουν τις αποφασεις μια ολοκληρης ζωης και τα σφαλματα που εκαναν με τους κοντινους τους ανθρωπους. Ποσο μαλλον οταν αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι πια στην ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
O εγωιστής παραμένει εγωιστής, ο κακομαθημένος, κακομαθημένος, αυτος που ταξιδεύει συνεχίζει να ταξιδεύει, ο τζαμπατζής παραμένει τζαμπατζής. Σε μακροπορόθεσμα διαστήματα ίσως βελτιωθεί αλλά ως αρχή ο χαρακτήρας του μένει ίδιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
O εγωιστής παραμένει εγωιστής, ο κακομαθημένος, κακομαθημένος, αυτος που ταξιδεύει συνεχίζει να ταξιδεύει, ο τζαμπατζής παραμένει τζαμπατζής. Σε μακροπορόθεσμα διαστήματα ίσως βελτιωθεί αλλά ως αρχή ο χαρακτήρας του μένει ίδιος.

Αυτός που είναι troll παραμένει troll και στα 31.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Αυτός που είναι troll παραμένει troll και στα 31.

Αυτο λεγεται και παλιμπαιδισμος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα trolling αλλά πραγματικότητας. Είναι λάθος να θέλετε να μετατρέψετε τον συνάνθρωπό σας σε αυτό που εσείς θεωρείτε σωστό. Αντίθετα πρέπει να συμβιβαστείτε στη προσωπικότητά του. Αν δεν μπορείτε χωρίζουν οι δρόμοι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μιας που μου αρέσει να ξεθάβω παλιά θέματα :P

Λοιπόν νομίζω πως ο άνθρωπος χρειάζεται δεύτερη ευκαιρία άντε και τρίτη, μετά δεν είναι λάθος, αλλά επιλογή :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Όσες χρειαζόταν και ο Παντελής ο Καπετάνος για να στείλει τη μπάλα στο πλεχτό...

Υ.Γ. Βάλε ένα γκολ και ας πεθάνω, Καπετάνο Καπετάαανοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται από το άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λίγες.Και συνήθως η πρώτη ευκαιρία που δινεται ειναι η πιο ανθεκτικη,η πιο ισχυρη.Αν αυτη χαραμιστει για τον οποιοδηποτε λογο,οι υπολοιπες που θα δοθουν ειναι περισσοτερο για να μην πει ο αλλος "δε μου εδωσες δευτερη ευκαιρια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κοσμοναύτης

Νεοφερμένος

Η κοσμοναύτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Όσο μου βγαίνει να δίνω ευκαιρίες δίνω. Δεν έχω πολλές προσδοκίες γενικά, περιμένω τουλάχιστον να με σέβονται. Αν δεν με σέβονται επανειλημμένα και ενώ το έχουμε συζητήσει νομίζω αρχίζω και η ιδία να μην μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω. Δεν λέω βέβαια να κόψω κάθε διπλωματική σχέση, ας υπάρχουν τα τυπικά δεν εχουμε συνήθως να χωρίσουμε τίποτα. Εξαρτάται βέβαια και από τις καταστάσεις. Μερικές φορές απλά δεν ταιριάζεις με μερικούς ανθρώπους και ακόμα και να γίνουν αλλαγές και παραχωρήσεις και από τις δύο πλευρές και πάλι δεν...

Όποτε δίνονται ευκαιρίες όμως κοιτάω να μην ξεχνάω τι προηγήθηκε.

Θα έλεγα όμως ότι ενιαία στρατηγική δεν μπορώ να κρατήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top