[SPOILERS INSIDE!] The Harry Potter books thread!!

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Μα γιατί να εθάνει o DD????:( Αυτή η Ρόουλινγκ όλους τους ξεπαστρέφει σιγά σιγά:mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Για το 7ο βιβλίο της σειράς Χάρι Πότερ.

Με ανάμεικτα συναισθήματα έξαψης και δέους, η Τζόαν Κ. Ρόουλινγκ ανακοίνωσε πως ετοιμάζει το έβδομο και τελευταίο βιβλίο της σειράς Χάρι Πότερ.
«Έχω ολοκληρώσει το στάδιο προετοιμασίας μου τις προηγούμενες εβδομάδες και είμαι έτοιμη να ξεκινήσω τη συγγραφή τον Ιανουάριο» δηλώνει η διάσημη συγγραφέας στην ιστοσελίδα της και παραδέχεται: «Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς τον Χάρι». Επίσης στο ηλεκτρονικό της ημερολόγιο δηλώνει ότι: «Κάποιες φορές ακόμα και σε αυτό το στάδιο ξεπροβάλλουν προβλήματα. Πάντως και στα έξι βιβλία είχα δυσκολίες. Με το ένατο κεφάλαιο του βιβλίου ο “Χάρι Πότερ και το κύπελλο της φωτιάς”, λίγο έλειψε να τα παρατήσω». Το έβδομο αυτό βιβλίο της σειράς θα είναι έτοιμο σε δύο περίπου χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
2 χρόνια :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:

Υπονονή.....Δυστυχώς :redface::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:

δυο χροοοοοοοοοοοοονιαααααααα.......:mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Πιθανός πεμπτουσιωτής μπορεί να είναι το βραβείο που είχε πάρει ο Βόλντεμορτ για εξαιρετικές υπηρεσίες την χρονιά που αποβλήθηκε ο Χάγκριντ.Στον Βόλντεμορτ αρέσει να κάνει πεμπτουσιωτές, διαφορα ααντικείμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Πιθανός πεμπτουσιωτής μπορεί να είναι το βραβείο που είχε πάρει ο Βόλντεμορτ για εξαιρετικές υπηρεσίες την χρονιά που αποβλήθηκε ο Χάγκριντ.Στον Βόλντεμορτ αρέσει να κάνει πεμπτουσιωτές, διαφορα ααντικείμενα

ναι, αλλα παιζει να το αφηνε (το κομματι της ψυχης του, οχι κοτσανες!!) σ'ενα μερος τοσο κοντα στον dumbledore και που ειναι τοσο ευκολο να βρει κανεις.....; δεν ξερω, αφου ο αλλος πεμπτουσιωτης, εκεινος που τελικα ηταν ψευτικος, ηθελε κοπο για να βρεθει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κοιτάξτε τί βρήκα σε ένα περιοδικό
Τα παιδιά που απορροφώνται με το διάβασμα των βιβλίων Χάρι Πότερ γλιτώνουν απο ατυχήματα, σύμφωνα με ερευνα που δημοσιεύτηκε στη Βρετανική Ιατρική Επιθεώρηση. Επιστήμονες απο το νοσοκομείο Τζον Ράντκλιφ διαπίστωσαν οτι ο αριθμός των παιδικών ατυχηματων μειώθηκε στο μισό μόλις εκδόθηκαν τα 2 πιο πρόσφατα ββλία.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ε ρε έρευνα που πέφτει στο Ραντκλιφ......:P:P:P

μαμάτοι επιστήμονες...συμπέραναν το προφανες :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
γεια σας!!!!!!!! είμαι καινούρια και είπα να ξεκινήσω απ' αυτό το θέμα.

:redface: ειμαι φανατική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Πώς σας φαίνεται ο τίτλος του 7ου "Harry Potter and the Deathly Hallows"? :jumpy:
Λίγο μακάβριος, ε? Προφανώς θα πεθάνει πολύς κόσμος. Εγώ ψηφίζω Ginny. Ουφ, άντε να ξεκαθαρίσει και η κατάσταση με τον Snape επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Τι ακριβώς σημαίνει;:hmm:
Πάντως υπάρχει ένα φορουμ που όλα του τα θρεντ έχουν σχέση με Χάρι Πότερ:
https://forum.psichogios.gr/viewforum.php?f=1&sid=bed71ad75f4b3b8e3628e086b863d969.
Ενδιαφέρον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το μάθατε αλλά το Harry Potter 7 θα εκδοθεί στις 21 Ιουλίου του 2007!!! Ελπίζω να γίνει midnight release party στην Θεσσαλονίκη αλλιώς θα πάω στη Αθήνα!
Μήπως ξέρει κάποιος από Θεσσαλονίκη αν είχε γίνει midnight release party για το 6ο βιβλίο εδώ ;
Αχ... μεγάλη η excitement δεν μπορώ να πω! Αν και μεγαλώσαμε λίγο..χεχε :P

Αν ναι και δεν ξέρω αν θα πεθάνει η Ginny πάντως είμαι σίγουρη όti o Ron και η Hermione θα ζήσουν! Τον Lupin επικίνδυνο να μας αφήσει χρόνους τον βρίσκω πάντως..Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κυκλοφορεί απ' ότι διαβασα, (στα Αγγλικά) 07-07-07 γιατί
  1. το 7 είναι ο μαγικός αριθμός
  2. τότε έχει γενέθλια η Rowling
  3. είναι προετοιμασμένο από χρόνια ( η ημ. όχι το βιβλίο ενν.!)
Πάντως, σίγουρα θα είναι συγκινητικό. Ο Χάρι, όπως υποτίθεται ότι δήλωσε η συγγραφέας ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ!!!!!!!!!!!:'( :'( :'( :'( :'( :'( :( :( :( :/: :/: ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΕΣ ΚΤΛ.ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.


(σκεφτείτε όμως, μετά τι θα περιμένουμε; (για το Έραγκον;!..):hmm:ΝΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Deathly Hallows:
US/UK
July 21, 2007
Παρμένο από το www.mugglenet.com

Παιδιά στις 21 θα βγει το 7/7/07 ήταν μια εικασία των fan.

Όπως και να 'χει θα είναι τοσο κρίμα που θα τελειώσουν τα Harry Potter...:'( Είτε πεθάνει ο Harry είτε όχι. Σχεδον 10 χρονια τα διαβάζω αυτά τα βιβλία..πω πω..:P
Πάντως η Rowling δεν δήλωσε ότι θα πεθάνει ο Harry. Απλώς το υπονόησε. Θα μπούσε κάλλιστα να υπονοεί και κάτι άλλο. Είναι δυνατόν ένας συγγραφέας να ανακοινώσει το θάνατο του κεντρικού ήρωα πριν την έκδοση του βιβλίου; Ισως θέλει να δημιουργήσει αυτή την ατμόσφαιρα μόνο και μόνο για να χαρούμε περισσότερο αν ζήσει. Πάντως εγώ πιστεύω ότι ο Harry θα επιβιώσει απλώς δεν θα είναι όπως τον ξέραμε στο παρελθόν. Τώρα πως θα είναι; δεν ξέρω.

Πάντως haroula αν θέλεις δοκίμασε να διαβάσεις fanfiction. Θα είναι η παρηγοριά μας όταν τελειώσουν τα βιβλία..:(
(Kαλά fanfiction μπορείς να βρεις στο www.fictionalley.org, εγώ σου προτείνω to Draco trilogy :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα fanfiction είναι λίγο ξενέρωμα, σαν να πίνεις τσαί αντί για καφέ ένα πράγμα... Σαν να τρως light φαγητό... Σαν να βλέπεις ασπρόμαυρες φωτογραφίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
lol! χαχα...Έχεις αρκετό δίκιο. Σχεδόν όλα τα fanfiction έτσι είναι. Και επίσης είναι και πολύ κακόγραμμένα, ειδικά στο fanfiction.net. Παρόλ' αυτά ασχολούμαι πολλά χρόνια με fanfiction και υπάρχουν κάποια πραγματικά διαμάντια. Αρκεί να μην διαβάζεις οτιδήποτε αλλά να βασίζεσαι σε recommendations. Michelle Mήπως θυμάσαι τι fanfiction είχες διαβάσει και από ποιο site;
Πάντως κυκλοφορεί μεγάλη τρέλα στον χώρο του fanfiction. Μπορείς να βρεις μέχρι και μερικά όπου ο Dumbledore είναι έγγυος ή ο Harry και ο Snape είναι σε master-slave relationship...τι να πεις...Και αυτά τα γράφουν μικρά παιδιά!
Anyway, πάντως θα σου δώσω αυτό το Link, είναι μια αστεία ιστορία και σχετικά μικρή και ιδιαίτερα έξυπνη. 'Ολοι όσοι την διαβάζουν πεθαίνουν στο γέλιο. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά, αξίζει. https://www.nodignity.com/freaks/nqm/nqm1.html
(και επειδή εμφανίζεται στην πρώτη σειρά: in the buff = γυμνοί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ όχι και μικρή, έχει τουλάχιστον 4 κεφάλαια (δεν έφτασα παραπέρα).
Πλάκα έχει.
Δεν θυμάμαι ποιές είχα διαβάσει, πάνε χρόνια τώρα που διάβαζα fanfiction.
Όντως υπάρχουν τρελές ιστορίες! Θυμάμαι κι εγώ μερικές ΧΧΧ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
ΧΧΧ ε...? τι διαβάζαμε? Harry-Draco in love? :bleh:
Η αλήθεια είναι ότι μερικές από τις ιστοριούλες μόνο παιδικές δεν είναι...

Αχ μεγαλώσαμε..γεράσαμε και ακόμα μ'αυτά ασχολούμαστε..*αυτοslap* :P

Δεν πειράζει..μένουμε πάντα παιδία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top