Παιδί-κουτάβι

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
αν γράψεις το όνομα ή το URL του site στο google και προσθέσεις και τη λέξη hoax θα δεις. ;)
Εξάλλου όπως είπε και κάποιος άλλος πιο πάνω, αυτά τα ίδια κλουβιά είναι για σκύλους και γάτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, αλλά στα αξεσουάρ έχει και το λουρί. Τέλος πάντων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν πω ότι μου κάνει εντύπωση που τα διαφημίζουν λες και διαφημίζουν τορτίγιες, τι θα πείτε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ειναι κάτι νορμάλ για τις άλες χώρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
mania εχεις δικιο σε αυτο που λες για τον λογο για τον οποιο φτιαχτηκαν αυτα τα "αξεσουαρ", και isi τα κλουβια ναι μεν ειναι hoax στο παραπανω site-βλεπε τις τιμες καταρχην-, (αλλα παρομοια με αυτα believe me, πωλουνται-φτιαχνονται), αλλα mania μου το θεμα ειναι οτι ο γονιος πλεον βρισκει τον οποιοδηποτε τροπο για να "φροντισει" τα παιδια του εκτος απο το να τους αφιερωσει τον απαραιτητο χρονο,την απαραιτητη προστασια κτλ κτλ.
Δεν λεω οτι το κανει αναγκαστικα γιατι δεν τα αγαπαει ή γιατι δεν "γουσταρει", αλλα το παιδι εχει αναγκη να αισθανθει οτι ο γονιος οτυ το προσεχει και το φροντιζει με την επαφη του και επειδη το αισθανεται, και οχι οτι το κανει απο αγγαρεια.
Και ναι οσο μικρο και αν ειναι το παιδι καταλαβαινει αν κραταει το χερι του πατερα του (επαφη) ή αν ειναι δεμενο με λουρι.
Καταλαβαινει οταν του κανει παρατηρηση η μανα του οτι "Που πας;;;Ελα εδω γρηγορα!" ή "Μην το ενα μην το αλλο" και 1002 "προσεχε" οτι ο αλλος ενδιαφερεται γι' αυτο.
Η ευκολες λυσεις δεν ειναι παντα οτι καλυτερο για 1002 λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το να μεγαλώνεις και να προσέχεις ένα παιδί δεν είναι εύκολο, είναι όμως μέρος της διαδικασίας.
Να ξέρατε πως είναι να είσαι με το παιδί στην παιδική χαρά και η ματιά σου να είναι ΣΥΝΕΧΩΣ στραμμένη επάνω του. Να μην μπορείς να χαλαρώσεις ούτε στιγμή.
Λίγα δευτερόλεπτα να αλλάξεις το βλέμμα σου, τσούπ, το χάνεις απ' το οπτικό σου πεδίο... μπρρρ...
Κι όμως όλη αυτή η διαδικασία βοηθάει και το γονιό αλλά και το παιδί να ωριμάσει και να γνωρίσει τη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φυσικα δεν ειναι ευκολο isi,αλλα ειναι επιλογη σου.
Δεν ερχεται το παιδι να σου χτυπησει την πορτα και να σου πει "γεια σου" ειμαι το καινουργιο σου παιδι.
Ακουγομαι απολυτος, αλλα στο θεμα "γονιος-παιδι" για πολλους προσωπικους (και μη) λογους ειμαι "καπως"...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Καλά...αν αυτό με τα κλουβιά ΔΕΝ είναι πλάκα τότε εν ξέρω τι να πω. Εν τω μεταξύ έχει και μια φωτο ενός κοριτσιού και γράφει από κάτω "Τα κλουβιά με κρατάνε ασφαλή από το Pit bull μου". Είναι δυνατόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:thumbup: Yup! Άσε που μέσα από όλα αυτά που τελικά μοιράζεσαι με το παιδί σου δένεσαι μαζί του και αποκτάς διαπροσωπικές σχέσεις. Δεν είναι κτήμα μας το παιδί να το κλείσουμε οπουδήποτε, πρέπει να κερδίσουμε τη φιλία το σεβασμό αλλά και την εκτίμησή του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:thumbup: Yup! Άσε που μέσα από όλα αυτά που τελικά μοιράζεσαι με το παιδί σου δένεσαι μαζί του και αποκτάς διαπροσωπικές σχέσεις. Δεν είναι κτήμα μας το παιδί να το κλείσουμε οπουδήποτε, πρέπει να κερδίσουμε τη φιλία το σεβασμό αλλά και την εκτίμησή του. :)
Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα :thumbup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακριβως ετσι isi μου...
Και μεταξυ μας...
Βρειτε μου μια εικονα πιο ωραια απο μια μαμα ή εναν μπαμπα να περπαταει χερι χερι με το μικρο του το παιδακι...κι οταν αυτο κουραζεται να του ζηταει π.χ. αγκαλια...:redface:
Εγω ξερετε πως χαζευω και μου αρεσουν τετοιες σκηνες;
Ολη η ομορφια της ζωης σε αυτα τα πραγματακια βρισκεται για εμενα...Και ναι στο να χτυπαει η καρδια μου για το αν προσεχω αρκετα το παιδι μου!

Εχουμε απο την μια αυτο:


Kαι απο την αλλη αυτο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ακριβως ετσι isi μου...Και μεταξυ μας...
Βρειτε μου μια εικονα πιο ωραια απο μια μαμα ή εναν μπαμπα να περπαταει χερι χερι με το μικρο του το παιδακι...κι οταν αυτο κουραζεται να του ζηταει π.χ. αγκαλια...:redface:
Δεν υπάρχει, βρε Μάριε. Κι αυτή είναι η όλη χαρά, να φροντίζεις το πιτσιρίκι και να μοιράζεστε μαζί αξέχαστες στιγμές :) (βασικά το πιτσιρίκι θα τις ξεχάσει, τεσπα :P) και όχι να το φροντίζεις μόνο και μόνο γιατί το νοιώθεις σαν μία υποχρέωση όπως όλες τις άλλες τις καθημερινότητας..



Γιατί αυτές οι στιγμές είναι ξεχωριστές! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Καλά...αν αυτό με τα κλουβιά ΔΕΝ είναι πλάκα τότε εν ξέρω τι να πω. Εν τω μεταξύ έχει και μια φωτο ενός κοριτσιού και γράφει από κάτω "Τα κλουβιά με κρατάνε ασφαλή από το Pit bull μου". Είναι δυνατόν?

Όπως είπε και η Isiliel πιο πάνω αυτό το site είναι πλάκα (hoax) που κυκλοφορεί εδώ και καιρό στο ίντερνετ. "Αδεφλικό site" είναι και ένα άλλο που δείχνει γατάκια κλεισμένα σε μπουκάλια. Black / Βλακ Humor; Τεσπα...

Μάριε θα συμφωνήσω μαζί σου. Πραγματικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει μεγαλύτερη χαρά για έναν γονιό από το να διαμορφώνει τον χαρακτήρα του παιδιού του, με το να έρχεται σε επαφή μαζί του και με το να προσπαθεί να του δείξει ότι είναι μια προτεραιότητα για εκείνον πλέον...

Και εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ οι σκηνές με οικογένειες που κάνουνε όλοι μαζί την βόλτα τους, ακόμη κ με τα μικρά μωράκια τους.:redface: Τα ξαδελφάκια μου είναι 2 ετών τώρα και είναι η καλύτερή μου να τα πηγαίνω βόλτα (όπως και του θείου μου κ της θείας μου που ξετρελαίνονται να περνάνε μαζί τον ελεύθερο χρόνο τους...

Αχ... ΝΑΙ! Βγήκα λίγο οφ, αλλά δεν πειράζει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τι ευαίσθητα μπαμπακοαγοράκια έχουμε στο forum! Μπράβο βρε παιδιά.:upside:

Μου βρίσκετε και μένα έναν τέτοιον;:redface: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εχουμε απο την μια αυτο:


Kαι απο την αλλη αυτο:

Και σε ποιά απο τις δύο το παιδί έχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Τι ευαίσθητα μπαμπακοαγοράκια έχουμε στο forum! Μπράβο βρε παιδιά.:upside:

Μου βρίσκετε και μένα έναν τέτοιον;:redface: :D


οποιον θες. εκτος απο τον μαριο, ειναι δικος μου αυτος :P
:redface: :redface: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.


Εγω οπως βλεπω το παιδι σ'αυτη τη φωτο μου φαινεται οτι θα φαει τα μουτρα του αν τρεξει λιγο παραπανω :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και σε ποιά απο τις δύο το παιδί έχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων; ;)

Kαι με το ηλεκτρικο λουρι που βαζουν στον λαιμο των σκυλιων ωστε να μην γαυγιζουν το βραδυ θα ειχε ακομα περισσοτερη ελευθερια κινησεων...;)
Τι λες;Καλη ιδεα ετσι;
Να το φτιαξεις για τα 20 μετρα γυρω σου περιμετρικα και μολις το παιδι παει παραπανω να του δινει ενα μικρο "πεταγμα"...
Ασε που οταν περπατας διπαλ διπλα με το παιδι σου δεν εχει αναγκη απο περισσοτερη ελευθερια κινησεων.
Τοσο απλα.
Τωρα εαν για την ελευθερια κινησων θελει καποιος να δεσει το παιδι του, δικαιμα του ετσι;
Εγω το θεωρω ανουσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το "πέταγμα" που λες πονάει, το λουρί δεν πονάει, και συμφέρει και τον γονέα (δεν θα το χάσει έτσι), και το παιδί (έχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων απ'ότι να το κράταγε ο γονέας από το χέρι). Πιστεύω ότι το μόνο που μας (σας βασικά) ενοχλεί σε αυτό είναι η συνεπαγωγή λουρί => κουτάβι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το "πέταγμα" που λες πονάει, το λουρί δεν πονάει, και συμφέρει και τον γονέα (δεν θα το χάσει έτσι), και το παιδί (έχει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων απ'ότι να το κράταγε ο γονέας από το χέρι). Πιστεύω ότι το μόνο που μας (σας βασικά) ενοχλεί σε αυτό είναι η συνεπαγωγή λουρί => κουτάβι.

Προσωπικα για εμενα το τελευταιο ειναι αστοχο.Για εμενα.Οταν το πρωτο ειχα δει οντως ειχα σκεφτει οτι ειναι πιο βολικο για τον γονεα.
Αλλα ξανα λεω οτι η επαναπαυση μας στην βολικοτητα δεν ειναι παντα και οτι καλυτερο, και δευτερον εξηγω παραπανω γι αποιους λογους πιστευω οτι ειναι καλυτερη η επαφη του παιδιου με τον γονιο και οχι με ενα "λουρι".
Και στο φιναλε στο περπατημα τι ελευθερια κινησεων χρειαζονται;;;;;Περπατημα!
Η μηπως αν το πας στην παιδικη χαρα και τα αφησεις να παιξει θα το κρατας απο το λουρι;
Εκει θα το λυνεις λογικα ετσι;
Αρα οι πιθανοτητες να το "χασεις" ειναι ιδιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top