Παρθενία

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μα πού ζεις εσύ παληκάρι μου, στην Αρχαία Βαβυλώνα ή στην Πομπηία προ της καταστροφής της; Μάλλον πρέπει ν' αλλάξεις λίγο παρέες, διότι όπως λέει κι ο πρόγονος: "Φθείρουσιν ήθη χρηστά, ομιλίαι κακαί"...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
LOL παρθενες τι ειναι αυτο ?? Υπαρχουν ??
ειναι υπο εξαφανιση..Σαν τις λευκες τιγρεις και τα παντα...:shifty:
σε λιγο θα τις βαζουν και σε ζωολογικους κήπους..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα πού ζεις εσύ παληκάρι μου, στην Αρχαία Βαβυλώνα ή στην Πομπηία προ της καταστροφής της; Μάλλον πρέπει ν' αλλάξεις λίγο παρέες, διότι όπως λέει κι ο πρόγονος: "Φθείρουσιν ήθη χρηστά, ομιλίαι κακαί"...:hehe:

Για πες εσυ ποιες ειναι οι "καλες παρεες" δηλαδη ;;
Αυτες που θεωρουν οτι η ζωη ειναι ενα Λουνα Παρκ και οτι δεν υπαρχουν ορια και συνεπειες ;;;
Ασε μας ρε φιλε την παρακμη την εχετε βαπτισει σε "προοδο" μερικοι...

ειναι υπο εξαφανιση..Σαν τις λευκες τιγρεις και τα παντα...:shifty:
σε λιγο θα τις βαζουν και σε ζωολογικους κήπους..:hehe:

Χωρις πλακα για ειδος προς εξαφανιση κατανταει...;)
Επηρεαζονται και απο μικρη ηλικια απο τις βλακειες που τους πλασαρουν κατι Cosmopolitan και κατι Σουπερ Κατερινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειναι υπο εξαφανιση..Σαν τις λευκες τιγρεις και τα παντα...:shifty:
σε λιγο θα τις βαζουν και σε ζωολογικους κήπους..:hehe:

Χωρις πλακα για ειδος προς εξαφανιση κατανταει...;)
Επηρεαζονται και απο μικρη ηλικια απο τις βλακειες που τους πλασαρουν κατι Cosmopolitan και κατι Σουπερ Κατερινα

λοιπον επειδη ωρα διαβαζω και πραγματικα εχω κουραστει με αυτα που βλεπουν τα ματακια μου, οσο ειδος προς εξαφανιση ειναι οι παρθενες, αλλο τοσο ειναι και οι παρθενοι.

αντε γιατι πολυ ειρωνια επεσε και με κουρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ασε μας ρε φιλε την παρακμη την εχετε βαπτισει σε "προοδο" μερικοι...
μεγαλη αληθεια..:)

λοιπον επειδη ωρα διαβαζω και πραγματικα εχω κουραστει με αυτα που βλεπουν τα ματακια μου, οσο ειδος προς εξαφανιση ειναι οι παρθενες, αλλο τοσο ειναι και οι παρθενοι.
οχι βεβαια,οι παρθενοι ειναι πολυ λιγοτεροι απο τις παρθενες...:D
υπαρχουν ομως,
εγω αλλωστε τι είμαι?:hehe::angelnot:
και δεν θεωρω καλο απαραιτητα να ειναι καποιος παρθενος απο μονο του...ειναι θεμα ηλικιας,συγκυριων,και χαρακτηρα..

σε εσας τις γυναικες αρεσουν οι παρθενοι?ή προτιματε τους πιο εμπειρους..?ειλικρινα απαντηστε ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Για πες εσυ ποιες ειναι οι "καλες παρεες" δηλαδη ;;
Αυτες που θεωρουν οτι η ζωη ειναι ενα Λουνα Παρκ και οτι δεν υπαρχουν ορια και συνεπειες ;;;
Ασε μας ρε φιλε την παρακμη την εχετε βαπτισει σε "προοδο" μερικοι...
Για να μπορεί να γίνει συζήτηση, θεωρείται αναγκαίο κάποιος να κάνει την ελάχιστη προσπάθεια να καταλάβει τι του γράφει ο συνομιλητής του. Επειδή λοιπόν έβγαλες συμπεράσματα περί του ποιού μου, εντελώς αυθαίρετα και με αρκετά άκομψο τρόπο, "σας αφήνω ρε φίλε" στις εμμονές σας περί ηθικής. Θα πρέπει άλλωστε εσύ προσωπικά να είσαι τέρας ηθικής για να κατακεραυνώνεις τόσο εύκολα την ανηθικότητα των άλλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ολλες απο αυτες ακομα δεν ειχαν χασει ο,τι πολυτιμοτερο ειχαν...

ενα αχρηστο κομματακι δερμα ειναι οτι πολυτημοτερο εχει μια γυναικα? σεξισμος στα ορια του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν θα το ελεγα σεξισμο,αλλα ηλιθιοτητα και αγνοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Νομίζω διαπραγματευόμαστε λάθος θέμα ...

Είναι υγιές κάποιος/κάποια να είναι 20+ και παρθένος/παρθένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι υγιές κάποιος/κάποια να είναι 20+ και παρθένος/παρθένα;
Δεν εχει απαραιτητη σχεση η παρθενια με την υγεια.
Υπαρχουν και οι ξεπαρθενιασμενοι που ειναι απο τους χειροτερους βιαστες, εγκληματιες και παιδεραστες στον κοσμο

Και γιατι απο 20 και πανω ; Ποιος οριζει το οριο στην ηλικια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το σεξ δεν εχει πρεπει.ετσι δεν ειναι?
οταν το νιωθεις ερχεται μονο του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως πραγματικά δεν το θεωρώ "υγιές" οι άνω των 20 να μην έχουν ούτε μία σεξουαλική εμπειρία...
Δηλαδή δεν βρέθηκε ένας/μία να τους κάνει αυτό το κλικ; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πάντως πραγματικά δεν το θεωρώ "υγιές" οι άνω των 20 να μην έχουν ούτε μία σεξουαλική εμπειρία...
Δηλαδή δεν βρέθηκε ένας/μία να τους κάνει αυτό το κλικ; :worry:

Υπάρχει και η περίπτωση να τους έκανε κάποιος κλικ αλλά να μην...έκαναν αυτοί σε κάποιον "κλικ". Παίζει κι αυτό ως σενάριο δεν παίζει? :hmm:
Και από το να πάνε "απλώς" με τον "πρώτο τυχόντα" ή την "πρώτη τυχούσα", προτιμούν να περιμένουν για το ...αμοιβαίο κλικ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δηλαδή δεν βρέθηκε ένας/μία να τους κάνει αυτό το κλικ; :worry:
Βίκυ μην είσαι ευγενική ... :P
Το σωστό ερώτημα είναι "Μα καλά κάνεις πικραμένος δεν δέχτηκε να τους ανεχτεί για μια βραδιά"
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
σε εσας τις γυναικες αρεσουν οι παρθενοι?ή προτιματε τους πιο εμπειρους..?ειλικρινα απαντηστε ομως...

Προσωπικά με ενθουσιάζει πάρα πολύ η ιδέα του να πάω με έναν παρθενούλη και δεν είμαι μόνη μου σ' αυτό αφού το ίδιο σκέφτονται και όσες κοπέλες έχουμε μιλήσει σχετικά. Θυμάμαι με απίστευτη στοργή και γλυκύτητα τις πρώτες μου εμπειρίες και θα ήθελα να δω το σκηνικό να επαναλμβάνεται με μένα στο ρόλο της πιο έμπειρης. Κάτι που με εξοργίζει δε, είναι όταν το παλικάρι νοιώθει μειονεκτικά για το γεγονός ότι δεν έχει κάνει σεξ και το κρύβει στερώντας έτσι από την παρτενέρ του τη χαρά του να ξέρει ότι είναι η πρώτη του κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
α, εγω παντως δεν το θεωρω μειονεκτημα και δεν το κρυβω
πλεονεκτημα ειναι..ειμαι φρεσκος με λιγα χιλιομετρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως πραγματικά δεν το θεωρώ "υγιές" οι άνω των 20 να μην έχουν ούτε μία σεξουαλική εμπειρία...
Δηλαδή δεν βρέθηκε ένας/μία να τους κάνει αυτό το κλικ; :worry:

Κοιτα πολλα πραγματα δεν ειναι...υγιη στον κοσμο μας.
Το αμα καποιος ειναι παρθενος η οχι ειναι το λιγοτερο προβλημα (αμα το θεωρεις καν προβλημα).
Εσυ μπορει να εχεις προβλημα με αυτο αλλα καποιος αλλος οχι

α, εγω παντως δεν το θεωρω μειονεκτημα και δεν το κρυβω
πλεονεκτημα ειναι..ειμαι φρεσκος με λιγα χιλιομετρα:P

ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΘΕΝΟΣ !!
ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ !!!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Υπάρχει και η περίπτωση να τους έκανε κάποιος κλικ αλλά να μην...έκαναν αυτοί σε κάποιον "κλικ". Παίζει κι αυτό ως σενάριο δεν παίζει? :hmm:
Και από το να πάνε "απλώς" με τον "πρώτο τυχόντα" ή την "πρώτη τυχούσα", προτιμούν να περιμένουν για το ...αμοιβαίο κλικ..
χμμμ... και πάλι...
Αρχίζουμε από τα 18 να ενδιαφερόμαστε για το σεξ; (και νομίζω ότι ανεβάζω πολύ την ηλικία :P)....πάλι το θεωρώ δύσκολο...
Δεν ξέρω...πραγματικά το θεωρώ αφύσικο...:redface:
Όχι ότι δεν μπορεί να παίζει κι αυτό που είπες :)
Και πραγματικά ώρες ώρες νομίζω ότι απλά θεοποιούμε την πρώτη φορά...
Δεν ξέρω...μάλλον γιατί εμένα δεν με στιγμάτισε τόσο, δεν με κατέστρεψε και δεν με ανέβασε τόσο...:P
'Ηταν απλά μία πρώτη φορά.... άλλες φορές θυμάμαι πάντα πιο έντονα πλέον :P

Βίκυ μην είσαι ευγενική ... :P
Το σωστό ερώτημα είναι "Μα καλά κάνεις πικραμένος δεν δέχτηκε να τους ανεχτεί για μια βραδιά"
:P

Τώρα γίνεσαι κάφρος :P (κι αυτό είναι κομπλιμέντο! ;))


Και οντόπικ....
Δεν μπορώ στην ηλικία που είμαι να περιμένω άντρα παρθένο ή ο άντρας να με περιμένει παρθένα....
Αντίθετα όσο μεγαλώνουμε τόσο ανακαλύπτουμε την σεξουαλικότητά μας και ευχαριστιόμαστε το σεξ...
Κάτι το οποίο καλώς ή κακώς έρχεται με την εμπειρία...

Δεν μπορώ να αρχίσω από το 0 με έναν άντρα και να γίνω η δασκάλα του (μου φτάνουν τα πιτσιρίκια που έχω :P)
Θέλω μαζί να εξελιχθούμε και να μάθουμε ο ένας από τον άλλον...

Κοιτα πολλα πραγματα δεν ειναι...υγιη στον κοσμο μας.
Το αμα καποιος ειναι παρθενος η οχι ειναι το λιγοτερο προβλημα (αμα το θεωρεις καν προβλημα).
Βέβαια υπάρχουν πιο σημαντικά προβλήματα...
πχ. να είναι κάποιος μισογύνης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως πραγματικά δεν το θεωρώ "υγιές" οι άνω των 20 να μην έχουν ούτε μία σεξουαλική εμπειρία...
Δηλαδή δεν βρέθηκε ένας/μία να τους κάνει αυτό το κλικ; :worry:

Όσο αφοριστικό θεωρώ το να κρίνουμε κάποιον έφηβο που έχει μεγάλο αριθμό σεξουαλικών εμπειριών, τόσο νομίζω είναι και το να κάνουμε το ίδιο για κάποιον 20άρη χωρίς σεξουαλική εμπειρία.

Για να μιλήσω για τον εαυτό μου (πρωτοέκανα σεξ μετά τα 20, σταυρώστε με!:P), δε νομίζω ότι είμαι και τόσο "ψυχανώμαλη" που βρέθηκα στην συγκεκριμένη θέση. Είχα αγόρι στην εφηβεία, αλλά όσο απίστευτο κι αν φαίνεται σε πολύ κόσμο, δεν αισθανόμουν την ανάγκη να κάνω σεξ μαζί του. Ήμουν ανώριμη? Πιθανώς. Μη φυσιολογική? Δε νομίζω. Η μόνη αρνητική επίπτωση ήταν ότι στην συνέχεια άρχισα να αισθάνομαι μη φυσιολογική, λόγω του ότι δεν είχα "ολοκληρώσει". Και όταν "ολοκλήρωσα" πήρα φόρα και δοκίμασα ανούσιες περιστασιακές σχέσεις για να γίνω "φυσιολογική". Εντάξει, δεν μου άφησαν κάποιο ψυχικό τραύμα, αλλά νομίζω θα ήμουν πιο ισορροπημένη αν δεν είχα αισθανθεί την πίεση του "ανήκειν". την πίεση που δημιουργεί η αίσθηση ότι αν δεν κάνεις σεξ πριν τα 16 κάτι πάει στραβά με την πάρτη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα ότι με το που γίνεις 20 σε πήραν τα χρόνια "πρέπει" να δοκιμάσεις το σεξ, βουρ επειδή αχ...μεγάλωσες!
Και κακώς δεν το ανέλυσα....

Απλά γνωρίζοντας κοπέλες στην ηλικία μου και άνω (ακά 25-29) που δεν έχουν ακόμα ολοκληρώσει ή ούτε καν φιλήσει βλέπω ότι γεμίζουν περισσότερες προσδοκίες και περιμένουν το ονειρικό, το παραμυθένιο, το πρίγκιπα....
Και όσο περιμένουν να ζήσουν ΤΟ παραμύθι τόσο μένουν πίσω και τόσο δύσκολο είναι να δούνε τα πράγματα πιο ρεαλιστικά....
Και πιο εύκολα- ίσως- πληγωθούν όταν δουν ότι η πρώτη φορά δεν είναι τόσο wow...ότι ίσως οι πρίγκιπες δεν υπάρχουν αλλά εμείς τους "δημιουργούμε" με τα συναισθήματα....

Και επειδή θεωρώ ότι είναι "φυσιολογικό" να θες να δοκιμάσεις το σεξ, να πειραματιστείς, να ανακαλύψεις το σώμα το δικό σου και του άλλου...έστω να κάνεις μία φάση...ότι είναι φυσιολογικό να μην ερωτεύεσαι εύκολα αλλά να έλκεσαι όμως σεξουαλικά από άλλα άτομα και να θες να δοκιμάσεις...

Δεν υπάρχει age point που πρέπει να το κάνεις.... αλλά θεωρώ ότι όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνεις είναι δύσκολο να δοθείς, να παραδοθείς και να νικήσεις τον φόβο ή τις προσδοκίες.... Και αυτό δεν το θεωρώ "υγιές".
Και γιατί καλώς ή κακώς πλέον έχω απομυθοποιήσει απίστευτα την πρώτη φορά...και ούτε αστεράκια είδα (αυτά τα ανακάλυψα αργότερα :P) , ούτε ξαφνικά αισθάνθηκα ότι είμαι γυναίκα (βασικά αναρωτιόμουν...τώρα εγώ θεωρούμε γυναίκα; :hmm:) και ούτε έπαιξε πλέον τόσο καθοριστικό ρόλο στην μετέπειτα σεξουαλική μου ζωή όσο αυτά ή αυτούς που γνώρισα μετέπειτα και αισθάνθηκα/ έζησα μαζί τους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top