Θα παντρευόσασταν μόνο για να κάνετε παιδιά;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι όμως Θεοδώρα, νομίζω πως το πάθος και ο έρωτας και η τρέλα είναι αυτά που σε κάνουν πιο εύκολα να μαλώνεις και να σφάζεσαι γιατί ο άλλος σε εκνευρίζει πολύ, σε θυμώνει και σε βγάζει έξω από τα ρούχα σου με κάτι που κάνει και όλη αυτή η αντίδραση προέρχεται ακριβώς από το ότι νιώθεις τόσα για εκείνον. Ενώ στην περίπτωση που συνειδητά έχεις επιλέξει να κάνεις οικογένεια με κάποιον τον οποίον όμως δεν έχεις ερωτευτεί παράφορα, αλλά παρόλα αυτά σέβεσαι και εκτιμάς και γι' αυτό τον επιλέγεις για πατέρα των παιδιών σου, είναι πιο πιθανό να ζήσεις τελικά μια πιο ήρεμη ζωή και να μπορείς να ανταπεξέρχεσαι στις δυσκολίες της ζωής με ωριμότητα και σύνεση.
Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι ως άνθρωπος δεν έχεις ανάγκη να έχεις πάθος και εντάσεις στην ζωή σου και μπορείς στην πραγματικότητα να υποστηρίξεις ένα τέτοιο μοντέλο ζωής. Εγώ ας πούμε προτιμώ να μείνω μόνη μου για πάντα παρά να "συμβιβαστώ" έτσι, όμως έχω δει ζευγάρια να το πετυχαίνουν και να είναι ΠΟΛΛΑ χρόνια μαζί κι ευτυχισμένοι κι από συζητήσεις μαζί τους έχω καταλάβει πως ούτε το μετάνιωσαν ούτε το είδαν ως "καταναγκαστικά έργα". Αν όμως δεν μπορείς να το υποστηρίξεις, προφανώς και δεν πρέπει επ' ουδενί να το επιχειρήσεις, διότι είναι στατιστικά βέβαια πως μια ωραία πρωία θα γνωρίσεις κάποιον, θα τον ερωτευτείς παράφορα και θα τα τινάξεις όλα στον αέρα για να είσαι μαζί του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οι περισσότεροι γάμοι που γνωρίζω προέκυψαν από έρωτα και όχι από συμβιβασμό.
Δεν είναι όλοι τους ανάξιοι.
Μάλιστα, έχω την εντύπωση πως όταν μεταξύ των δυο γονιών υπάρχει αγάπη και εκδηλώνεται μέσα στο σπίτι, τα παιδια αναπτίσονται διαφορετικά.

Τέλος πάντων, δε θα το έκανα προσωπικά.
Δε συμβιβάζομαι εύκολα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Επειδή νομίζω πως με παρεξήγησες, δεν είπα ποτέ πως υποχρεωτικά οι γάμοι που γίνονται από έρωτα καταλήγουν σε καυγάδες. Τίποτα, ποτέ, κανείς δεν το ξέρει και όλα στην ζωή είναι πάντα ένα ρίσκο. Απλώς σου ανέλυσα μια άλλη οπτική για τους γάμους που γίνονται από προξενιό, υπό την προϋπόθεση βέβαια πως έχεις ιδιοσυγκρασία που δεν αναζητά πάθη και εντάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Kι όμως Θεοδώρα, νομίζω πως το πάθος και ο έρωτας και η τρέλα είναι αυτά που σε κάνουν πιο εύκολα να μαλώνεις και να σφάζεσαι γιατί ο άλλος σε εκνευρίζει πολύ, σε θυμώνει και σε βγάζει έξω από τα ρούχα σου με κάτι που κάνει και όλη αυτή η αντίδραση προέρχεται ακριβώς από το ότι νιώθεις τόσα για εκείνον. Ενώ στην περίπτωση που συνειδητά έχεις επιλέξει να κάνεις οικογένεια με κάποιον τον οποίον όμως δεν έχεις ερωτευτεί παράφορα, αλλά παρόλα αυτά σέβεσαι και εκτιμάς και γι' αυτό τον επιλέγεις για πατέρα των παιδιών σου, είναι πιο πιθανό να ζήσεις τελικά μια πιο ήρεμη ζωή και να μπορείς να ανταπεξέρχεσαι στις δυσκολίες της ζωής με ωριμότητα και σύνεση.
Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι ως άνθρωπος δεν έχεις ανάγκη να έχεις πάθος και εντάσεις στην ζωή σου και μπορείς στην πραγματικότητα να υποστηρίξεις ένα τέτοιο μοντέλο ζωής. Εγώ ας πούμε προτιμώ να μείνω μόνη μου για πάντα παρά να "συμβιβαστώ" έτσι, όμως έχω δει ζευγάρια να το πετυχαίνουν και να είναι ΠΟΛΛΑ χρόνια μαζί κι ευτυχισμένοι κι από συζητήσεις μαζί τους έχω καταλάβει πως ούτε το μετάνιωσαν ούτε το είδαν ως "καταναγκαστικά έργα". Αν όμως δεν μπορείς να το υποστηρίξεις, προφανώς και δεν πρέπει επ' ουδενί να το επιχειρήσεις, διότι είναι στατιστικά βέβαια πως μια ωραία πρωία θα γνωρίσεις κάποιον, θα τον ερωτευτείς παράφορα και θα τα τινάξεις όλα στον αέρα για να είσαι μαζί του..

-Η γέννηση κάθε ανθρώπου, σε τελική ανάλυση, είναι μοιραία, αφού γι' αυτή συνέβαλαν μύρια τόσα δεδομένα, από καταβολής κόσμου και μέχρι το πρώτο κλάμα του:redface:!
-Ο έρωτας είναι φτερωτός, γι' αυτό έρχεται και παρέρχεται, ενώ η αγάπη, απ' τη στιγμή που εκδηλώνεται, παραμένει αμετακίνητη ...στις επάλξεις της.
-Συνεπώς, για τη γέννηση των παιδιών, για να ζήσουν ευτυχισμένα, εκτός από τη μοίρα, απαιτείται και η αγάπη, χωρίς όμως να είναι και αυτή μία σίγουρη προϋπόθεση. Βλέπεις, ακόμη και τα παιδιά από γεννησιμιού τους είναι μπολιασμένα, με το σαράκι της ελευθερίας!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
-Ο έρωτας είναι φτερωτός, γι' αυτό έρχεται και παρέρχεται, ενώ η αγάπη, απ' τη στιγμή που εκδηλώνεται, παραμένει αμετακίνητη ...στις επάλξεις της.

Δεν συμφωνώ με αυτή την "θρησκευτική" άποψη. Αμετακίνητος είναι μόνο ο Θεός (αν υπάρχει). Το συναίσθημα της αγάπης γεννιέται και πεθαίνει κάθε στιγμή, η ιδέα του φτερωτού έρωτα είναι που το συντηρεί. Απλά ο ίδιος ο έρωτας αλλάζει μορφές όπως αλλάζουν και οι ιδέες μέσα στο μυαλό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι επιπλέον το να μην είσαι ερωτευμένος με κάποιον, δεν σημαίνει πως δεν τον αγαπάς. Μπορεί να μην τον αγαπάς ερωτικά, αλλά τον αγαπάς ως άνθρωπο, ως οικογένειά σου και αυτή η αγάπη είναι εξίσου δυνατή με την ερωτική αγάπη, μη σου πω πως μπορεί να είναι και μεγαλύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,881 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα έκανα σεξ με μία που με αγαπάει ως άνθρωπο. Θα αισθανόμουνα σαν να το κάνω με τη μάνα μου ή την αδερφή μου και η ιδέα αυτή με απωθεί. Άρα το να παντρευτώ μόνο και μόνο για να κάνω παιδιά θα σήμαινε ταυτόχρονα από λίγο ως καθόλου σεξ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα έκανα σεξ με μία που με αγαπάει ως άνθρωπο. Θα αισθανόμουνα σαν να το κάνω με τη μάνα μου ή την αδερφή μου και η ιδέα αυτή με απωθεί. Άρα το να παντρευτώ μόνο και μόνο για να κάνω παιδιά θα σήμαινε ταυτόχρονα από λίγο ως καθόλου σεξ. :/:


όντως
τα παιδιά θα τα φέρει ο πελαργός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρε παιδιά, είπα ήδη πολλάκις, πως αυτό δεν ταιριάζει σε όλους και πως απλώς είναι μια εκδοχή που έχω δει να συμβαίνει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ με αυτή την "θρησκευτική" άποψη. Αμετακίνητος είναι μόνο ο Θεός (αν υπάρχει). Το συναίσθημα της αγάπης γεννιέται και πεθαίνει κάθε στιγμή, η ιδέα του φτερωτού έρωτα είναι που το συντηρεί. Απλά ο ίδιος ο έρωτας αλλάζει μορφές όπως αλλάζουν και οι ιδέες μέσα στο μυαλό μας.
Ασε τα θρησκευτικά γιατι δεν τα καταλαβαίνεις.
Οσο για τον Θεό, το μόνο αντίβαρο στις αμφιβολίες σου, είναι ότι χρησιμοποιείς ακόμα το Θ και όχι το θ, όταν αναφέρεσαι στον Θεό. Να ξέρεις ότι ακόμα και αυτό είναι κάτι. Δηλώνει ότι δεν βρίσκεσαι στην απέναντι μεριά, ξεκομμένος.
Φτάσαμε και στην αγάπη.
Οσο γι’ αυτή την πολύπαθη λέξη, έχω να πω ότι : η αγάπη όλα τα φροντίζει, η αγάπη όλα τα υπομένει, δίνει ζωή στην οικουμένη και η γη γυρίζει.

Λίγο ποιητικό αυτό, αλλά όταν αγαπάς, αγαπάς . Βλέπεις και λίγο περισσότερο.
Η αγάπη με μια λέξη θα έλεγα ότι είναι φροντίδα και δεν ρωτάς όταν φροντίζεις ποτέ.
Αν το κάνεις είναι λάθος.
Η αγάπη χαρίζεται δίχως ανταλλάγματα.
Ο έρωτας είναι όλα εκείνα τα ένστικτα μαζεμένα, που σε κάνουν τη μια να ταξιδεύεις στα άστρα και την άλλη να νοιώθεις ότι σε πάτησε νταλίκα.

Kι επιπλέον το να μην είσαι ερωτευμένος με κάποιον, δεν σημαίνει πως δεν τον αγαπάς. Μπορεί να μην τον αγαπάς ερωτικά, αλλά τον αγαπάς ως άνθρωπο, ως οικογένειά σου και αυτή η αγάπη είναι εξίσου δυνατή με την ερωτική αγάπη, μη σου πω πως μπορεί να είναι και μεγαλύτερη!
Εκείνο που με ξενίζει σε αυτή την αγάπη είναι ότι μπάζει και πολύ μάλιστα.
Αφήνει πόρτες ανοιχτές για κάποιους άλλους, που στο παρελθόν πίστευες ότι ένοιωθες κάτι . Τώρα πόσο κάτι ; Αρκετό για να κάνεις τον άνθρωπό σου τάρανδο κάποιες φορές. Και αν κρίνω από χειροπιαστά παραδείγματα, εσείς οι γυναίκες όταν κλείνετε την πόρτα, την σφραγίζετε και ας αντιληφθείτε αργότερα ότι ήταν περισσότερο λάθος, παρά κάτι αξιόλογο.

Εγώ πάντως δεν θα έκανα σεξ με μία που με αγαπάει ως άνθρωπο.
Εσύ θα πρέπει πρώτα να προσέξεις, όταν παντρευτείς και σου πει η γυναίκα σου ότι πήγε για σάντουιτς, την θερμοκρασία του .
Κάτι ξέρω και εγώ από τέτοια. Κάτι θα έχω ακούσει στη γύρα.
Θα αισθανόμουνα σαν να το κάνω με τη μάνα μου ή την αδερφή μου και η ιδέα αυτή με απωθεί. Άρα το να παντρευτώ μόνο και μόνο για να κάνω παιδιά θα σήμαινε ταυτόχρονα από λίγο ως καθόλου σεξ.
Μη μου το χαλάς τώρα, μη !
Ο άνδρας που αγαπάει πρώτα (δηλ. είναι καψούρης) και κάνει έρωτα, ξεχνάει την ιδεολογία του, έτσι απλά. Οπότε ο βασικός παίχτης είναι η γυναίκα.
[FONT=&quot]Οσο για το σεξ και για να χαλαρώσουμε λίγο, σου προτείνω να στείλεις για ιδιαίτερα την υποψήφια γυναίκα σου, σε μαθήματα κάμα σούτρα. Το κόλπο είναι τα ιδιαίτερα.[/FONT]:)
[FONT=&quot] Μετά είσαι σίγουρος ότι θα έχεις ικανοποιητικό σεξ. [/FONT]
όντως
τα παιδιά θα τα φέρει ο πελαργός

Θα τα φέρει ! Και κάποιες φορές μαζί και ένα σενάριο της ζωής, που μοναχά αν σου το υπαγορέψει η ζωή θα γνωρίζεις τις αντοχές σου.
[FONT=&quot]Κάποιες φορές θα ξεπεράσεις και τα όρια. Τώρα, δεν είναι απαραίτητο να συμβεί σε εσένα αυτό. Είναι μια εκδοχή .
[/FONT]
Βρε παιδιά, είπα ήδη πολλάκις, πως αυτό δεν ταιριάζει σε όλους και πως απλώς είναι μια εκδοχή που έχω δει να συμβαίνει!
Ναι, εδώ θα συμφωνήσω. Είναι ένα φαινόμενο υπαρκτό μια γυναίκα να παντρεύεται για να κάνει παιδιά. Θα μπορούσα να πω ως ένστικτο ότι είναι και από τα ποιο ισχυρά η μητρότητα για την γυναίκα.
Όμως, είναι εντελώς διαφορετικό να παντρεύεται από τη μια αλλά από την άλλη να κρατά ισορροπίες και διαφορετικό να παντρεύεται και να λέει χαρακτηριστικά.
Εσύ να παίρνεις τηλέφωνο όποτε θέλεις, για εσένα θα είναι πάντα ανοιχτό.
Τα μπολνταρισμένα, δεν είναι της φαντασίας μου και απλά δεν θα τα σχολιάσω περισσότερο. Ως εδώ φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... Αμετακίνητος είναι μόνο ο Θεός (αν υπάρχει). Το συναίσθημα της αγάπης γεννιέται και πεθαίνει κάθε στιγμή, η ιδέα του φτερωτού έρωτα είναι που το συντηρεί. Απλά ο ίδιος ο έρωτας αλλάζει μορφές όπως αλλάζουν και οι ιδέες μέσα στο μυαλό μας.

- Πιστεύω σε Θεό που είναι αγάπη:redface:...
- Υπάρχει αγάπη επειδή υπάρχει ο Θεός:redface:.
- Η αγάπη δεν πεθαίνει επειδή ακριβώς δε γεννιέται ποτέ
- Ο έρωτας δεν είναι ιδέα, αλλά γεννήτορας ιδεών, όσο και φαντασιώσεων. Χάρη στις τελευταίες ειδικά, κάνει ή δεν κάνει κανείς, και σεξ!
- Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε, επ' αυτών όλων, φίλε μου Παραφερνάλια, παρά ταύτα:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
- Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε, επ' αυτών όλων, φίλε μου Παραφερνάλια, παρά ταύτα:redface:!

Για να πας μόνος σου στον παράδεισο ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Για να πας μόνος σου στον παράδεισο ; :redface:

Όχι, αλλά για να είμαι ο τελευταίος σας:redface:! Ξέρεις...εκείνος που κλείνει την πόρτα!

ΥΓ: Χωρίς εσάς, βρε μικρούλη μου, τι στο διάολο θα κάνω στον παράδεισο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν μονο θελεις να κανεις παιδια,,
τοτε δεν χρειαζεται γαμος..

μονο απλα ζευγαρωμα με οποιο ατομο του αλλου φυλου ειναι διαθεσιμο..

τωρα,,αν θελεις να εχεις μια σταθερη συντροφια στη ζωη σου και αν κανεις παιδια να τα μεγαλωσεις καλα και υγιως. ,τοτε ναι,,χρειαζεται γαμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
αν μονο θελεις να κανεις παιδια,,
τοτε δεν χρειαζεται γαμος..
Ο γάμος, τα παιδιά, το ζευγάρι και όλα όσα βρίσκονται γύρω τους, είναι ένα πακέτο. Όπως τα πακέτα που μας κάνουν ή κάνουμε δώρο, έτσι και από αυτό το πακέτο δεν μπορεί να λείπει τίποτα. Δεν μπορεί να θέλεις το περιτύλιγμα ή μόνο το περιεχόμενο.
μονο απλα ζευγαρωμα με οποιο ατομο του αλλου φυλου ειναι διαθεσιμο..
Αυτό το καταφέρνουν πολύ καλά κάποια τετράποδα. Ξεδιάντροπα ξαμολιούνται στους δρόμους και τις πλατείες.
Η ουσιαστική διαφορά μας με αυτά είναι ότι τις πράξεις τους τις διακρίνει το ένστικτο, ενώ τον άνθρωπο τις πράξεις που υπονοείς, τις διακρίνει η ματαιοδοξία και η δίχως πυξίδα πλοήγηση της σάρκας του.
Άλλωστε δεν είναι και η καλύτερη συνταγή. Η αποτυχία είναι προφανής.
τωρα,,αν θελεις να εχεις μια σταθερη συντροφια στη ζωη σου και αν κανεις παιδια να τα μεγαλωσεις καλα και υγιως. ,τοτε ναι,,χρειαζεται γαμος..
Εδώ, θα προσθέσω και κάτι άλλο.
Αν θες να κάνεις ένα γάμο που να είναι ευ – λογημένος, τότε χρειάζεται και το γερό θεμέλιο που σου δίνει η θρησκεία μας.
Για όσους καταλαβαίνουν τι σημαίνει ευ-λογία! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ενδιαφερον θεμα...Δεν εκατσα βεβαια να διαβασω ολες τις σελιδες...ειναι και πολλες παναθεμα τες και ειναι και αργα...

Στο ζουμι τωρα.
Να παντρευτεις μονο για να κανεις παιδια....χμμ...ΟΧΙ...Δαγκωτο... Για πολλους και διαφορους λογους. Γιατι πρεπει ντε και καλα να παντρευτεις για να κανεις παιδια?? Μια χαρα δεν γινονται τοσα χρονια και χωρις γαμο??(Βασικα εχω ενα θεματακι με τον γαμο οποτε μην με παρεξηγητε).
Δηλαδη η ιδεα ποια ειναι...Να βρεις ενα "καλο" παιδι...Να παντρευτειτε και να γινεται fuck buddies για μια ζωη. Τι θα πει θα ειναι "καλος" πατερας για τα παιδια?? Εαν την γυναικα την εχει μονο για φαι σιδερωμα και να του καθετε οταν του καυλωσει...

Αυτην την εικονα θα δωσουμε στα παιδια μας??
Εαν το ζευγαρι δεν αγαπιεται μεταξυ του(ερωτικα και οχι φιλικα του τυπου ειναι καλος ανθρωπος), αργα η γρηγορα ενας απο τους δυο η και οι δυο θα βρουν καποιον να τους γεμισει αυτα τα κενα. Τα παραδειγματα?? Απειρα!!!!

Εαν θελετε ντε και καλα να κανετε παιδι και δεν εχετε βρει ακομα το ετερον ημισυ...Βρειτε εναν δοτη...Η υιοθετηστε ενα μωρο... Θα γινει πιο ευτυχισμενο απο οτι τα μελλοντικα παιδια με τον μελλοντικο συζυγο.

ΥΓ. Μαξιμε μου φαινετε εμεις οι δυο δεν προκειται να συμφωνησουμε σε τιποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos23

Νεοφερμένος

Ο nikolaos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
οχι βεβαια εγω θα παντρευομουν για να κανω παιδια μετη κουνιαδα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ενδιαφερον θεμα...Δεν εκατσα βεβαια να διαβασω ολες τις σελιδες...ειναι και πολλες παναθεμα τες και ειναι και αργα...

Στο ζουμι τωρα.
Να παντρευτεις μονο για να κανεις παιδια....χμμ...ΟΧΙ...Δαγκωτο... Για πολλους και διαφορους λογους. Γιατι πρεπει ντε και καλα να παντρευτεις για να κανεις παιδια?? Μια χαρα δεν γινονται τοσα χρονια και χωρις γαμο??(Βασικα εχω ενα θεματακι με τον γαμο οποτε μην με παρεξηγητε).
Δηλαδη η ιδεα ποια ειναι...Να βρεις ενα "καλο" παιδι...Να παντρευτειτε και να γινεται fuck buddies για μια ζωη. Τι θα πει θα ειναι "καλος" πατερας για τα παιδια?? Εαν την γυναικα την εχει μονο για φαι σιδερωμα και να του καθετε οταν του καυλωσει...

Αυτην την εικονα θα δωσουμε στα παιδια μας??
Εαν το ζευγαρι δεν αγαπιεται μεταξυ του(ερωτικα και οχι φιλικα του τυπου ειναι καλος ανθρωπος), αργα η γρηγορα ενας απο τους δυο η και οι δυο θα βρουν καποιον να τους γεμισει αυτα τα κενα. Τα παραδειγματα?? Απειρα!!!!

Εαν θελετε ντε και καλα να κανετε παιδι και δεν εχετε βρει ακομα το ετερον ημισυ...Βρειτε εναν δοτη...Η υιοθετηστε ενα μωρο... Θα γινει πιο ευτυχισμενο απο οτι τα μελλοντικα παιδια με τον μελλοντικο συζυγο.

ΥΓ. Μαξιμε μου φαινετε εμεις οι δυο δεν προκειται να συμφωνησουμε σε τιποτα....
Παιδικές απόψεις. :redface::redface::redface:
Για να γίνεις πατέρας, οφείλεις να θέλεις να γίνεις δυνατός.
Αν είσαι δυνατός, ακόμα καλύτερα.
Αν έχεις θέμα με τον γάμο, ε τότε άστο καλύτερα. Μη το παιδεύεις.

Υ.Γ. αν καίγεσαι για να συμφωνήσουμε σε κάτι, θα πρέπει να ξέρεις οτι για να συμφωνήσουμε, οφείλουμε και οι δύο να διαφωνήσουμε αρχικά.
Οσο ποιο έντονη θα είναι η διαφωνία μας, τόσο δυνατότερο θα είναι το αποτέλεσμα.
Ακόμα και αν δεν καταφέρουμε να συμφωνήσουμε, θα έχουμε καταφέρει να απεγκλωβιστούμε απο τις αρχικές μας απόψεις.
Θα έχουμε μάθει να διαφωνούμε. Οχι στείρα και αβασάνιστα, αλλά κουράζοντας το μυαλό μας. :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Παιδικές απόψεις. :redface::redface::redface:
Για να γίνεις πατέρας, οφείλεις να θέλεις να γίνεις δυνατός.
Αν είσαι δυνατός, ακόμα καλύτερα.
Αν έχεις θέμα με τον γάμο, ε τότε άστο καλύτερα. Μη το παιδεύεις.

Υ.Γ. αν καίγεσαι για να συμφωνήσουμε σε κάτι, θα πρέπει να ξέρεις οτι για να συμφωνήσουμε, οφείλουμε και οι δύο να διαφωνήσουμε αρχικά.
Οσο ποιο έντονη θα είναι η διαφωνία μας, τόσο δυνατότερο θα είναι το αποτέλεσμα.
Ακόμα και αν δεν καταφέρουμε να συμφωνήσουμε, θα έχουμε καταφέρει να απεγκλωβιστούμε απο τις αρχικές μας απόψεις.
Θα έχουμε μάθει να διαφωνούμε. Οχι στείρα και αβασάνιστα, αλλά κουράζοντας το μυαλό μας. :)


Μονο και μονο για το τελευταιο θα συμφωνησω... Και θα σου εβγαζα και το καπελο εαν φορουσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μαξιμε .
να διαχωριζουμε τα βιολογικα απο τα θρησκευτικα

τα ζωα δεν ειναι ξεδιαντροπα..

ακολουθουν απλα το ενστικτο τους..οπως και εμεις

και η φυση εχει τα ζωα απλουστερα ,,μεγαλωνουν ευκολα πχ τα γατια ετσι ωστε φτανει η μανα οποτε ο γατος μπορει να τριγυρναει και να πηδαει ,,αφου δεν χρειαζεται ζευγαρι

ο ανθρωπος ως δυσκολος να ενηλικιωθει,θελει ζευγαρια οποτε πιο πολυπλοκες σχεσεις..

ακους εκει ξεδιαντροπα τα ζωα

απλα ο καθενας φτιαχτηκε απο το θεος αν θελεις,διαφορετικα..

οποτε για απλη βιολογικ γεννηση παιδιου δεν χρειαζεται γαμος,,για το μεγαλωμα του το καλυτερο ναι

εδω και χιλιαδες χρονια παιδια γεννιουνταν εκτος γαμου,,και καλυπτονταν με χιλιους τροπους..

να βλεπουμε τα πραγματα φυσικα οπως μας επλασε ο Θεος αν θελομε,,μην βαζουμε τα ανθρωπινα κριτηρια στα υπολοιπα ζωα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top