Η γενιά των 700 ευρώ...

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Να σας πω.. Η Δανία πχ είναι το τέλειο κοινωνικό κράτος. Είχα φίλο που σπούδαζε εδώ (εικονικά, δεν πατούσε ποτέ) και επί 4 χρόνια ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ του έστελναν 200.000 δρχ επίδομα σπουδών.. αλλά όταν πήγα να τον επισκεφτώ έπαθα σοκ. Μπορεί να έχουν κράτος κι όχι μπ@ρδελ@ όπως εμείς εδώ, αλλά δεν έχουν τίποτα άλλο -μόνο μιζέρια, κακομοιριά και στεναχώρια! Όλα κλείνουν νωρίς, είναι όλοι με χαμηλά φώτα στο σπίτι για να μη καίνε ρεύμα, ψωνίζουν μόνο ό,τι είναι να φάνε εκείνη την ημέρα.. ευχαριστώ, δεν θα πάρω!

(Και τότε κατάλαβα γιατί όποτε έφευγε ο φίλος μου από Ελλάδα ανέβαζε 40άρια πυρετούς από στεναχώρια..)

Εντάξει άλλη κουλτούρα εκεί... Κι εδώ όμως μη νομίζεις ότι πάμε καλύτερα. Εκεί μπορεί να έκλειναν όλα νωρίς αλλά οι άνθρωποι κάναν το 9-5 και μετά ήταν σπίτι τους και βλέπαν τηλεόραση, διαβάζανε, παίζαν με τα παιδιά τους...

Εδώ όταν σχολάω στις 7 (βάζω την καλή περίπτωση) και φτάνω σπίτι χώμα-λιώμα στις 8 έχω χάσει όλη τη μέρα... :(

Για σκέψου το αυτό... Με τι όρεξη να βγώ μετά; Μέχρι να φάω κάτι και να ετοιμαστώ θα πάει 9+ να βγώ για να πιώ έναν καφέ ή μια μπύρα στο πόδι για μία ώρα;

Ζούμε για τα ΣΚ πλέον... είναι γεγονός. Προσωπικά το περιμένω σαν λύτρωση κάθε εβδομάδα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εδώ κολάει το εργατουπαλιλικό κέντρο, λές ποιος δεν σε πρόσλαβε λόγο πτυχείου και τον έχουν στην μπούκα:D

wow!
και οταν πανε να του πουνε "καλα ρε παλιαθρωπε, γιατι δε προσελαβες το κοριτσι το σπουδαγμενο με τα 5 πτυχια?"
εκεινος θα πει "ηταν ψυχοπαθης καλε, γιαυτο... εγω, δεν κανω τετοια πραματα!"
και θα τον πιστεψουν, γιατι δεν υπαρχουν αξιοκρατικες διαδικασιες.

αλλα εγω που θα μαι μανια μου, ξερεις?
ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ.

χεστηκα αν θα του κανουν τιποτα. εμενα το αποτελεσμα μου, το ιδιο παραμενει, δυστυχως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
mania Μου, συγνωμη που στο λεω αλλα αυτο που λες ειναι εκτος πραγματικοτητας. γιατι πρωτον, για να εχω 5 πτυχια πρεπει να φαω 4χ5= ΕΙΚΟΣΙ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ στο θρανιο (μη μου πεις να δουλευω παραλληλα, δε μπορω να τα κανω ολα μαζι στα 30 μου, δεν ειμαι δα 18χρονο κοπελουδι)....

αλλα και παλι, πες οτι ολα τα κανω, ολα τα καταφερνω, ολα τα μαστιγωνω...

ΠΟΙΟΣ εργοδοτης θα με προσλαβει με 5 πτυχια?

Κ Α Ν Ε Ν Α Σ!!!!!!!!!!

θα ειμαι overqualified. ΔΕ θα θελουν να μου σκασουν παραπανω λεφτα για τα πτυχια μου, τα οποια εγω φυσικα θα διεκδικησω. με πιανεις?


πσ. κολλητουλα με μαστερακι και διδακτορικακι, αποφοιτη μετσοβειου πολυτεχνειου μαλιστα, τρωει πορτες σαν overqualified και προς το παρον δουλευει σε ρεσεψιον κομμωτηριου, ενω παραλληλα ψαχνει και κανει αιτησεις παντου! (οχι οτι της κακοπεφτουν και τα 900 που παιρνει!) :(

το 'χεις, το 'χεις λέμε! :clapup:

(σόρρυ, για το όφ-τόπικ αλλά είναι συναγωνίστρια μιλάμε)

όν τόπικ τώρα:

ΜάνιαμουΜάνιαμου... μαζί σου σε όσα λές. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΩ ΕΓΩ; Γιατί ο εργοδότης δε μου δίνει όσα δικαιούμαι (δε ζητάω κάτι παραπάνω) από την αρχή και κοιτάει να την κάνει με λαμογιές;

Γιατί; ΟΕΟ; Γιατί; :hmm:

Edit: Ας το παραδεχτούμε... μάθαμε (ή μας μάθανε) να ζούμε έτσι κι αυτό δύσκολα αλλάζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ σαν εργένισσα, προτιμώ τη ζωντάνια της Μεσογείου/Αθήνας/Ελλάδας/πες το όπως θες... Αν είναι όμως να κάνω παιδιά...
ε, τα λεφτά δε φτάνουν, χρόνο δεν έχεις γιατί γυρνάς πτώμα, ένα πάρκο να τα αφήσεις να παίξουν δεν... ΤΙ να λέει, πού θα τα βρίσκω τα λεφτά...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εντάξει άλλη κουλτούρα εκεί... Κι εδώ όμως μη νομίζεις ότι πάμε καλύτερα. Εκεί μπορεί να έκλειναν όλα νωρίς αλλά οι άνθρωποι κάναν το 9-5 και μετά ήταν σπίτι τους και βλέπαν τηλεόραση, διαβάζανε, παίζαν με τα παιδιά τους...

Εδώ όταν σχολάω στις 7 (βάζω την καλή περίπτωση) και φτάνω σπίτι χώμα-λιώμα στις 8 έχω χάσει όλη τη μέρα... :(

Για σκέψου το αυτό... Με τι όρεξη να βγώ μετά; Μέχρι να φάω κάτι και να ετοιμαστώ θα πάει 9+ να βγώ για να πιώ έναν καφέ ή μια μπύρα στο πόδι για μία ώρα;

Ζούμε για τα ΣΚ πλέον... είναι γεγονός. Προσωπικά το περιμένω σαν λύτρωση κάθε εβδομάδα... :/:

συμφωνω απολυτα....
χανεις ολη σου τη μερα, ζεις για να δουλευεις.
και αμα εισαι λιγο πιο ξεκουραστος και αποφασισεις να πας για ενα ποτακι, το πληρωνεις και ενα δεκαρικακι ετσι για να σου σπασει ο τσαμπουκας.
καποιοι πληρωνονται 30ε το 8ωρο και ειναι ευχαριστημενοι...
καντε μονοι σας την αναγωγη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
wow!
και οταν πανε να του πουνε "καλα ρε παλιαθρωπε, γιατι δε προσελαβες το κοριτσι το σπουδαγμενο με τα 5 πτυχια?"
εκεινος θα πει "ηταν ψυχοπαθης καλε, γιαυτο... εγω, δεν κανω τετοια πραματα!"
και θα τον πιστεψουν, γιατι δεν υπαρχουν αξιοκρατικες διαδικασιες.

αλλα εγω που θα μαι μανια μου, ξερεις?
ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΩ ΔΟΥΛΕΙΑ.

χεστηκα αν θα του κανουν τιποτα. εμενα το αποτελεσμα μου, το ιδιο παραμενει, δυστυχως!!

Μα αυτό σου λέω, άν το κάναμε όλοι αυτό δεν θα μπορούσαν να κάνουν αλλιώς ένας δεν φτάνει, πρέπει όλοι να το κάνουν:)

΄πάντος καταλαβένω πολλύ καλά τι λές:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α ρε gsovaki, με καταλαβαινεις... τα ιδια λουκια τραβαμε... κι οχι μονο εμεις, ολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Λύσεις υπάρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
το 'χεις, το 'χεις λέμε! :clapup:

(σόρρυ, για το όφ-τόπικ αλλά είναι συναγωνίστρια μιλάμε)

όν τόπικ τώρα:

ΜάνιαμουΜάνιαμου... μαζί σου σε όσα λές. ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΩ ΕΓΩ; Γιατί ο εργοδότης δε μου δίνει όσα δικαιούμαι (δε ζητάω κάτι παραπάνω) από την αρχή και κοιτάει να την κάνει με λαμογιές;

Γιατί; ΟΕΟ; Γιατί; :hmm:

Edit: Ας το παραδεχτούμε... μάθαμε (ή μας μάθανε) να ζούμε έτσι κι αυτό δύσκολα αλλάζει...

Τσίφ ξέρεις ότι σας καταλαβένω, όσο για το συναγωνίστρια για την πάνω είναι σαν να ξεχωρίζεις εμένα που δεν έχω τίποτα απο σχολές.

Φυσικά και καταλαβένω την θέση όλων άλλα μπορώ να σου πώ ότι εμείς φτέμε και το ξέρεις, όλοι πρέπει να προσπαθούμε και να είμαστε έτοιμοι για όποιο αγώνα καταλαβένεις τι σου λέω; μπήκαμε όλοι στο καλούπι του στίλ τα αφεντικά φτένε, εμείς φτέμε που δεν κοινούμαστε και απλά βλέπουμε την πάρτη μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Λύσεις υπάρχουν?

Η λύση ξεκινά από τις επόμενες εκλογές...

Και ερωτώ: Ξέρετε τι θα ψηφίσετε; Ξέρετε ΓΙΑΤΙ θα πάτε να ψηφίσετε;

Εγώ κάνω καθημερινή ενδοσκόπηση και απάντηση δεν έχω βρεί ακόμη... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μα αυτό σου λέω, άν το κάναμε όλοι αυτό δεν θα μπορούσαν να κάνουν αλλιώς ένας δεν φτάνει, πρέπει όλοι να το κάνουν:)

΄πάντος καταλαβένω πολλύ καλά τι λές:)

εγω κανω αιτησεις περιπου χμ.... 3-4 την εβδομαδα.
η μετσοβιτισα με το ματερακι και το διδακτορικακι, που δουλευει κιολας 9ωρο κομμωτηριο το κοριτσι, κανει 10 αιτησεις την εβδομαδα.
στην περιπτωση της λοιπον, λες οτι καθε βδομαδα πρεπει να κανει 10 καταγγελιες, ετσι? 40 καταγγελιες το μηνα, ε?

ε κοριτσι μου και οι ιδιοι στο κεντρο εργασιας θα το πιστεψουν οτι οντως ειναι ψυχοπαθης τελικα.

μετα κοριτσι μου, υποθετεις νομιζω οτι θα γινεται κουρελι ε?
υποθετεις οτι χρονο δε θα χει ουτε να κλασει, ε? υποθετεις ποσο περισσοτερη απογοητευση θα παρει, ε?
και μπορει να ειναι τοσο σκατα ψυχολογικα και επαγγελματικα, που θα θελει και αδεια απο το κομμωτηριο ε? και ας ειναι και ανευ αποδοχων,δε πειραζει. προκειμενου να γινει οντως ψυχοπαθης δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Τσίφ ξέρεις ότι σας καταλαβένω, όσο για το συναγωνίστρια για την πάνω είναι σαν να ξεχωρίζεις εμένα που δεν έχω τίποτα απο σχολές.

αυτο δεν το πιασα. μπορεις να κανεις ενα ριπιτ σε πιο απλα ελληνικα? ειμαι και ξανθουλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
αν στις επόμενες εκλογές δεν έρθει η λύση τι θα κάνετε;
(που δεν θα έρθει)


(εγω όταν έχω ένα πρόβλημα ή το λύνω ή το αγνοώ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εντάξει άλλη κουλτούρα εκεί... Κι εδώ όμως μη νομίζεις ότι πάμε καλύτερα. Εκεί μπορεί να έκλειναν όλα νωρίς αλλά οι άνθρωποι κάναν το 9-5 και μετά ήταν σπίτι τους και βλέπαν τηλεόραση, διαβάζανε, παίζαν με τα παιδιά τους...

Εδώ όταν σχολάω στις 7 (βάζω την καλή περίπτωση) και φτάνω σπίτι χώμα-λιώμα στις 8 έχω χάσει όλη τη μέρα... :(

Για σκέψου το αυτό... Με τι όρεξη να βγώ μετά; Μέχρι να φάω κάτι και να ετοιμαστώ θα πάει 9+ να βγώ για να πιώ έναν καφέ ή μια μπύρα στο πόδι για μία ώρα;

Ζούμε για τα ΣΚ πλέον... είναι γεγονός. Προσωπικά το περιμένω σαν λύτρωση κάθε εβδομάδα... :/:

Nαι, αλλα εκεί 7 η ώρα δεν κυκλοφορεί ψυχή σου λέω, όχι ποτό, με το ζόρι βρίσκεις να φας! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Τσίφ ξέρεις ότι σας καταλαβένω, όσο για το συναγωνίστρια για την πάνω είναι σαν να ξεχωρίζεις εμένα που δεν έχω τίποτα απο σχολές


όχι βρέ... παρεξήγησες... :inlove:

κι εγώ του ΤΕΕ είμαι (ΤΕΛ τα λέγανε τότε... :redface: ) και μετά ΙΕΚ (δύο μάλιστα). Είχα περάσει σε ΤΕΙ και τα παράτησα γιατί ήθελα να δουλεύω παράλληλα και δεν έβγαινε... Δε μου βγήκε σε κακό γιατί απέκτησα εργασιακή εμπειρία και τώρα είμαι πιό πάνω από το όριο των 700 (αρκετά πιό πάνω θα έλεγα)... αλλά μην το παίρνεις μόνο καθαρά μισθολογικά...

Βάλε και την παράμετρο "ποιότητα ζωής" μέσα. Εσύ που είσαι στη Ρόδο μπορεί να μην το πιάνεις 100% το χάος που επικρατεί εδώ. Πραγματικά, όταν είχα έρθει για δουλειά κάτω σε εσάς, τους ζήλευα τους συναδέλφους σε μία -σχεδόν- δημόσια υπηρεσία που έφευγαν στις 2 και 2:15 ήταν σπίτι τους. Πολύ τους ζήλευα όμως... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αυτο δεν το πιασα. μπορεις να κανεις ενα ριπιτ σε πιο απλα ελληνικα? ειμαι και ξανθουλα:P

Λέω, είπε ότι εσύ τον καταλαβένεις και συμφωνεί μαζί σου για τις απόψεις σου, συμφωνώ άλλα όταν λές ότι καταλαβένεις τον άλλο και μηλάς σαν να μην καταλαβένω εγώ είναι σαν να γίνετε διαχωρισμός σε αυτούς με τα πτυχεία που δεν έχουν δουλειά και σε μάς που δεν έχουμε πτυχία και είμαστε σε δουλειά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
Nαι, αλλα εκεί 7 η ώρα δεν κυκλοφορεί ψυχή σου λέω, όχι ποτό, με το ζόρι βρίσκεις να φας! :/:

είπαμε... άλλη κουλτούρα...

(δεν βοηθάει και ο καιρός) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Λέω, είπε ότι εσύ τον καταλαβένεις και συμφωνεί μαζί σου για τις απόψεις σου, συμφωνώ άλλα όταν λές ότι καταλαβένεις τον άλλο και μηλάς σαν να μην καταλαβένω εγώ είναι σαν να γίνετε διαχωρισμός σε αυτούς με τα πτυχεία που δεν έχουν δουλειά και σε μάς που δεν έχουμε πτυχία και είμαστε σε δουλειά:)

πας καλα η να σε κερασω καφε στο φλοροκαφε?;):P

ειπαμε οτι εχουμε ιδια γνωμη. δεν ειπαμε οτι εσυ εισαι αγραμματη η οτι δε συμφωνουμε.
η οτι, επειδη εγω εχω ΤΕΙ και εκεινος ΙΕΚ, ειναι κατωτερος.
καμια σχεση μην εισαι χαζοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!;)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
όχι βρέ... παρεξήγησες... :inlove:

κι εγώ του ΤΕΕ είμαι (ΤΕΛ τα λέγανε τότε... :redface: ) και μετά ΙΕΚ (δύο μάλιστα). Είχα περάσει σε ΤΕΙ και τα παράτησα γιατί ήθελα να δουλεύω παράλληλα και δεν έβγαινε... Δε μου βγήκε σε κακό γιατί απέκτησα εργασιακή εμπειρία και τώρα είμαι πιό πάνω από το όριο των 700 (αρκετά πιό πάνω θα έλεγα)... αλλά μην το παίρνεις μόνο καθαρά μισθολογικά...

Βάλε και την παράμετρο "ποιότητα ζωής" μέσα. Εσύ που είσαι στη Ρόδο μπορεί να μην το πιάνεις 100% το χάος που επικρατεί εδώ. Πραγματικά, όταν είχα έρθει για δουλειά κάτω σε εσάς, τους ζήλευα τους συναδέλφους σε μία -σχεδόν- δημόσια υπηρεσία που έφευγαν στις 2 και 2:15 ήταν σπίτι τους. Πολύ τους ζήλευα όμως... :redface:

Εδώ φίλε δουλέυουν καλοκαίρια άπίστευτες ώρες για να έρθουν άπο άλλα μέρη για διακοπές και τον χειμόνα γίνετε πανικός που κλείνουν τα ξενοδοχεία και δεν πάρχει δουλειά, σκέψου ότι εσείς πάνω πέρνετε διακοπές και καλοκαίρια και έχετε κάτι στάνταρ, εμείς τον χειμόνα έχουμε σοβαρό πρόβλημα με δουλειές.

Πρέπει να σου πώ επίσεις ότι μαζέυτηκαν Σερέοι, Αλβανοί, Κρητικοί και γενικά κάθε καρυδιάς καρύδι και μας πέρνει την δουλειά, δεν λέω ότι είμαι ρατσίστριά και δεν είμαι άλλα άν δείς τι γίνετε και εδώ θα πάθεις, άσε που σε σχέση με το χάος εδώ και την ακρίβια εσείς έπρεπε να έχετε ποιο ποιοτηκή ζωή απο εμάς, που δεν έχουμε την φτήνια σε σχάση με σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
πας καλα η να σε κερασω καφε στο φλοροκαφε?;):P


όφ τόπικ ξανά: ΦΛΟΡΟΚΑΦΕΕΕΕ! ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!

(έχω πέσει κάτω μιλάμεν) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top