Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Φέτος είχα κι ένα χάρτη δίπλα μου την ώρα που έλεγαν τους βαθμούς. Είχε πολύ φάση, και έβγαλα και τον τύπο που δίνει τους πόντους που θα πάρει μια χώρα από μία άλλη σε συνάρτηση με την απόσταση τους.

jesus!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Φλωρικο?Οτι ναναι

Απο τα πιο ωραιο και μελωδικα ηταν

Κοῖτα, ἂν τὸ συγκρίνῃς μὲ τὸν δωδέκατο πίθηκο, μπορεῖς νὰ πῇς ὅτι ἀκούγεται κιόλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε το fairytale, ήταν όπως το λέει το όνομά του, παραμυθάκι. ^-^
τωρα το ακουω ξανα

ωραιος ο ηχος,,μου θυμιζει μεσαιωνικα παραμυθια σε rpg κλπ,,τελειο για μενα,,αλλοι κοσμοι

αλλα μετα γινεται μονοτονο,,μεμια γκαριδα,,και αφελεις στιχους
παιδικους,,
ε,,παιδια κυριως ψηφισαν


λατρευω τα παραμυθια,,εχω διαβασει πολλα μεχρι μεγαλη ηλικια,,
αλλα μου τη δινει καπως οταν γινονται εμπορευμα και προκατ,,τυπου χαρυ ποτερ και ρυμπακ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Κοῖτα, ἂν τὸ συγκρίνῃς μὲ τὸν δωδέκατο πίθηκο, μπορεῖς νὰ πῇς ὅτι ἀκούγεται κιόλας
Δεν μπαινω στο τρυπακι να συγκρινω τραγουδια,καντο εσυ ;)

*συγκρινεις
*πεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Είναι humour για λίγους, μη στεναχωριέσαι. :P Πάω πάλι στο συννεφάκι μου.

Τι κρίμα που είμαι πάρα πολύς λοιπόν!:whistle:

Πάρε κάτι που θα λατρέψεις:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δεν μπαινω στο τρυπακι να συγκρινω τραγουδια,καντο εσυ ;)

*συγκρινεις
*πεις

*τριπάκι

Μᾶλλον δὲν ἔχεις παρατηρήσει ἢ σοῦ διαφεύγει ὅτι στὴν Ὑποτακτικὴ χρησιμοποιῶ τὸ ἦτα μὲ ὑπογεγραμμένη.

Τέλος πάντων, καλὴ καρδιὰ φίλε. Δὲ θὰ χαλάσουμε τὶς καρδιές μας γιὰ ἕνα τραγοῦδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
της Νορβηγίας (φέτος) το τραγούδι καλό ήταν, αυτός και η συμπεριφορά του ήταν κάπως... :confused:

Τι κόλλημα πάθανε όλοι με την Αλβανία δεν ξέρω... εγώ το βρίσκω άθλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Τι κόλλημα πάθανε όλοι με την Αλβανία δεν ξέρω... εγώ το βρίσκω άθλιο...

Τα πράγματα είναι απλά:






Ο Καλ Ντρόγκο απείλησε την Ευρώπη ότι αν δεν ψηφίσει την ξαδέρφη του, θα στείλει τους Ντοθράκι να μακελέψουν το σύμπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε αυτό
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p8RS0eulXDo#!

όπως και αυτό
https://www.youtube.com/watch?v=-ZaxIY1VAbM

αλλά πάτωσαν και τα δύο.
Από την άλλη το τραγούδι της Σουηδίας το βρήκα αρκετά καλό όμως στο youtube.Στα live δεν μου άρεσε αρκετά.
Και αν είναι δυνατόν το τραγούδι του Αζερμπαιτζάν να βγήκε 4ο και το τραγούδι της Εστονίας 6ο.Υπήρχαν πολύ καλύτερα τραγούδια για να πάρουν αυτές τις θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ευτυχως που υπηρχαν και οι μπαλαντες.

Να παμε και καμια τουαλετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katrin1

Νεοφερμένος

Η katrin1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν υπήρχε το χθεσινό κιτσαριό στη Eurovision! Οι ελάχιστες εξαιρέσεις βλέπε Μολδαβία, Ιταλία, Δανία πάτωσαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia:)

Νεοφερμένος

Η georgia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
προσπαθουνε τοσο πολυ να φτιαξουν ενα καλο τραγουδι για να στειλουνε καθε χρονο...και δεν μιλαω μονο για την ελλαδα αλλα για ολες τις χωρες...και στο τελος καταληγουν σε κιτσαρια και αδιαφορα τραγουδια!.... αυτα ειναι!:Pαλλος ενας "θεσμος"που χανει πλεον το ενδιαφερον και την ποιοτητα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Πάντως εγώ το βλέπω και σαν μια ευκαιρία ένωσης των χωρών... Η μουσική φέρνει πιο κοντά τους λαούς και τους πολιτισμούς... αναπτύσσονται σχέσεις σε χώρες που παλιά είχαν πόλεμο... Η μουσική εξημερώνει πάθη και μνησικακίες... Ας το δούμε από αυτήν την πλευρά! εγώ και πάλι πάντως υποστηρίζω https://www.youtube.com/watch?v=9ke-P6Qpxw4&feature=related το οποίο πάτωσε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Εμένα απ' όσα άκουσα μόνο το Ελληνικό μου άρεσε. Afrodisiac και ξεχνάμε τα βάσανα! :smoke:
Αλλά δεν μας ψήφισαν γιατί φοβήθηκαν μην κολλήσουν φτώχεια. :P

Δε μας ψήφισαν για να μη γίνουμε άπληστοι και ζητάμε κι άλλα από ψήφους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ο Rybak ήταν υπέροχος και πρωτοπόρος αν συνυπολογίσεις το ότι ήσουν 12 χρονών και ο τυπάς ήταν μια κόπια ενός άλλου σου ήρωα του]Χάρι Πότερ.
Ασχετο αλλα δε μου αρεσει ο Ποτερ.Σαν τραγουδι πιστεψε με δε το βρηκα καθολου κοπιαρισμενο.Το οτι σου μοιαζει με ηρωα τοπυ Χαρι Ποτερ αυτο νομιζω δεν εχει καμια σχεση με το παρον θεμα :)
Το τραγουδι εξακολουθει να μου αρεσει .Πιστευω οτι για το νεαρο της ηλικιας μου ειμαι και ημουν αρκετα συνηδειτοποιημενη στο τι ειδους τραγουδια μου αρεσουν.Και αν θες να κρινουμε περι σκηνικης παρουσιας θεωρω οτι ειχε αρκετα καλη.Το οτι δεν ειναι σεξι , δε σημαινει οτι δε μου αρεσει κιολας.
Όταν ενεργοποιηθούν οι ορμόνες σου και αρχίσεις να ζητάς την παρέα από αγοράκια, εκεί να δεις πως θα σου αρέσει ο Ρουβάς. Μέχρι να μεγαλώσεις κανονικά γύρω στα 25-26 και να αρχίσεις να κάνεις σοβαρές επιλογές.
Πρωτον δεν ειπα οτι δε μου αρεσει ο Ρουβας απλα οτι εχω βαρεθει προσωπικα αυτο το στυλ κομματιων στη Eurovision.Οπως επισης δεν ειπα ποτε οτι μου αρεσει ο Rybak εξωτερικα!Το τραγουδι του απλα εκρινα :/: Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατι με κρινεις τοσο σκληρα απο ενα ποστ μου :) Η μαλλον οχι τοσο σκληρα, απλα εισαι απολυτος , με κρινεις χωρις να με ξερεις!

Κατ' ἀρχὴν, ἐλπίζω νὰ μὴν παρεξηγήθηκες ἀπὸ τὴν ἀναφορά μου στὸ ἡλικιακὸ φάσμα στὸ ὁποῖο ἀνήκεις. Ἁπλῶς ἤθελα νὰ πῶ ὅτι ἦταν γιὰ λίγο μικρότερες ἡλικίες.:redface:
Χιχιχιιχιχι!!Τι να παρεξηγιθω βρε Πετρο σιγα!
Παντως το κομματι δεν ειχε ανταποκριση μονο στης εφηβικες ηλικιες αλλα και σε μεγαλυτερες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε τώρα το έμαθα αυτό. Αυτή που τσίριζε (ντάξει με ωραία φωνή:P) ΑΛΛΑ ΤΣΙΡΙΖΕ από την Αλβανία βγήκε 5η? :eek: ΕΛΕΟΣ!
Η Σουηδία τώρα, ντάξει ωραίο τραγουδάκι είχε αλλά σκόπιμα προωθήθηκε. Υπήρχαν και καλύτερα όπως αυτό της Νορβηγίας που πάτωσε... :(
Η δικιά μας η κατα τα άλλα συμπαθέστατη Ελευθερία ήταν μια φτηνιάρικη απομίμηση της Παπαρίζου και της Καλομοιρας και δεν άξιζε να μπει στην δεκάδα κατά τη γνώμη μου... Λυπήθηκα πάντως για την Ήβη. Αν το είχαν στήσει καλύτερα θα μπορούσε να πάει πιο καλά. Ετσι φαινόταν φτωχικό και λίγο. Και η φωνή της ρε παιδί μου, γιατί ακουγόταν τόσο χοντρή? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το βιντεοκλιπ της βουλγαριας
εχει νοημα συγκινητικο
αλλα στριμμενη η φωνη..(και πολυ ασχημη φατσα:worry:)
https://youtu.be/FLt7m3IC5Fg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Καλά αυτή της Αλβανίας εκμεταλλεύτηκε αυτό με τα παιδιά που σκοτώθηκαν, και καλά δηλαδή το είπε για τα παιδιά το τραγούδι...
Εγώ ξέρω ότι αφενός τους νεκρούς τους αφήνουμε στην ησυχία τους, αφετέρου αν θέλουμε να τιμήσουμε κάποιον δεν το διατυμπανίζουμε για να πάρουμε ψήφους. Πουλημένοι όλοι! :down:
Ο κόμης δράκουλας! τσίριζε κιόλας... και έκανε και την παθιασμένη, τρομάρα της!
Και κάτι τέλεια με φοβερή φωνή πάτωσαν...
Όλα κανονισμένα είναι, τι να πούμε; Απλώς μη μας κοροϊδεύουν μες τα μούτρα μας. :boxing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
το βιντεοκλιπ της βουλγαριας
εχει νοημα συγκινητικο
αλλα στριμμενη η φωνη..(και πολυ ασχημη φατσα:worry:)
https://youtu.be/FLt7m3IC5Fg
Τι είναι αυτό το S'agapao poly sto 1:01? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ένας δημοσιογράφος λέει υποστήριξε [φυσικά μόνο στην Ελλάδα(!)] ότι η Σουηδία κινδυνεύει με ακύρωση (!) γιατί χρησιμοποίησε ένα ειδικό εφέ "slow motion" που λέει απαγορευεται(!). Δεν ακυρώνεται καμία Σουηδία (το αναφέρει και το άρθρο του λινκ) αλλά επειδή μάλλον είμαι...τυφλή μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιό είανι αυτό το "slow motion" εφέ?
Νομίζω ότι αυτό είναι από τον τελικό. Σε ποιό σημείο κάνει αυτό το εφέ, εσείς καταλαβαίνετε? Στο τέλος που ανεβαίνει στην πλάτη του χορευτή και αυτός την κατεβάζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top