Ο έρωτας περνάει απο το στομάχι τελικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ρε παιδια τα πραγματα ειναι ειναι ξεκαθαρα ειδικα στην αρχη του γαμου αν εισαι χαλια στο κρεββατι αν εισαι μουρμουρα αν εισαι ζηλιαρα κ εισαι τελεια νοικοκυρα ειναι δυνατον να σε θελει ο αντρας σου?
ας παρει μια καθαριστρια-μαγειρισα κ ας εχει ελευθερη ζωη τοτε χωρις δεσμευσης ειναι δυνατον τι συζηταμε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μαγείρευα από μικρή, οπότε το έχω πια σαν χόμπυ και το προτιμώ (γιατί ξέρω τι τρώω). Ο άντρας μου μαγειρεύει κι εκείνος, όποτε χρειαστεί.
Και τα εστιατόρια μας όμως χαιρόμαστε, και γενικότερα δεν έχουμε ποτέ προβλήματα συμβίωσης λόγω φαγητού (εκτός όταν δεν του βάζω αρκετό κρεμμύδι στο ιμάμ:P).
Επειδή του αρέσει ό,τι φτιάχνω, πιθανολογώ ότι μπορεί και να υπήρχε ίσως πρόβλημα στη σχέση μας αν η κουζίνα κι εγώ είμασταν δυο ξένοι: όχι γιατί είναι πασάς, αλλά γιατί τι θα τρώνε τα παιδιά μας όταν τα αποκτήσουμε?
αφήστε που είναι απογοητευτικό να βλέπεις τον άντρα συνεχώς με ποδίτσα μέσα στη κουζίνα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εμενα παντως ο δικος μου υποστηριζε οτι μαγειρευει καλυτερα απο εμενα. Πφφφφφφ.

Αυτα παντως τα ελεγαν τα παλια τα χρονια, που η γυναικα επρεπε να ηταν νοικοκυρα, δουλα και κυρα.:P

Σήμερα τι πρέπει να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Mπα...Μέχρι τώρα όλο μου μαγειρεύουν οι άλλοι και όχι εγώ. :)

Όπως λέει και η io-io αυτά ανήκουν περισσότερο σε μια άλλη ξεπερασμένη (θέλω να πιστεύω τουλάχιστον) εποχή. Kαι όπως αναφέρει και η mania κάποια άλλα πράγματα όπως το sex είναι πιο σημαντικά στη συζυγική ζωή.


Παν μέτρον άριστον. Ολα χρειάζονται χωρίς υπερβολές. Με το sex υπάρχει μια βασική αρχή. Αν δεν υπάρχει καλό sex όλα τα άλλα δεν μετράνε από την μια αλλά από την άλλη μόνο το καλό sex δεν αρκεί για να σταθεί ένα σπίτι.
Στο κάτω κάτω δεν κάθετε κανείς με μια γυναίκα μόνο για το καλό sex ,μιας και πάντα το sex με περισσότερες γυναίκες είναι καλύτερο από το sex με μια γυναίκα. Μια μαύρη τρύπα έχει ο γαλαξίας μας ,στην κοινωνία μας κυκλοφορούν γύρω μας χιλιάδες....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
τι ένοείς αγαπητέ δημήτρη μας; δούλα όχι κυρά ναι ;)


Δεν εννοώ κάτι. Ερώτηση κάτω. Τότε έπρεπε να είναι έτσι ,σήμερα πώς?

Το να σιδερώσει η άλλη τα πουκάμισα του άντρα της και να βάλει μια φασίνα πχ είναι δουλεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν εννοώ κάτι. Ερώτηση κάτω. Τότε έπρεπε να είναι έτσι ,σήμερα πώς?

Το να σιδερώσει η άλλη τα πουκάμισα του άντρα της και να βάλει μια φασίνα πχ είναι δουλεία?


Δεν είναι, άρα γιατί να μην την κάνει ο άντρας αντί για εκείνη και όταν του πεί η γυναίκα να το κάνει λέει ότι είναι κουρασμένος; :hmm:
Χαζή ερώτηση βέβαια αλλα λέω εγώ τώρα...

Τότε φίλε Δημήτρη η γυναίκα έκανε τα πάντα στο σπίτι και ο άντρας δεν έκανε τίποτα.
Τωρα μοιραζόμαστε τις δουλειές και δεν είμαστε δούλες κανενός, απλά κυρές;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεν είναι, άρα γιατί να μην την κάνει ο άντρας αντί για εκείνη και όταν του πεί η γυναίκα να το κάνει λέει ότι είναι κουρασμένος; :hmm:
Χαζή ερώτηση βέβαια αλλα λέω εγώ τώρα...

Τότε φίλε Δημήτρη η γυναίκα έκανε τα πάντα στο σπίτι και ο άντρας δεν έκανε τίποτα.
Τωρα μοιραζόμαστε τις δουλειές και δεν είμαστε δούλες κανενός, απλά κυρές;)

Oκ δεν διαφωνώ.Αλλά τότε γιατί να κάτσει κάποιος με μια "κυρία" και να μην έχει μια ποικιλία "κυριών" κατά τακτά χρονικά διαστήματα? Εγώ προσωπικά την τελευταία διετία που το εφαρμόζω δεν έπαθα τίποτα κακό. Ισα ίσα που από τέτοιες "κυρίες" γεμάτος είναι ο τόπος. Εξ άλλου μιας και το χόμπυ μου είναι η μαγειρική ,θα ήταν άδικο να απολαμβάνει μόνο μια τις δημιουργίες μου...:)
Τι να την κάνεις εξ άλλου παραπέρα κάποια που θεωρεί απαξιωτικό να κάνει πέντε δουλειές του σπιτιού? Είναι δυνατόν να έχεις την απαίτηση να μεγαλώσει παιδιά ή να σταθεί στα δύσκολα?
Τελικά τα πράγματα είναι πολύ απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Oκ δεν διαφωνώ.Αλλά τότε γιατί να κάτσει κάποιος με μια "κυρία" και να μην έχει μια ποικιλία "κυριών" κατά τακτά χρονικά διαστήματα? Εγώ προσωπικά την τελευταία διετία που το εφαρμόζω δεν έπαθα τίποτα κακό. Ισα ίσα που από τέτοιες "κυρίες" γεμάτος είναι ο τόπος. Τι να την κάνεις εξ άλλου παραπέρα κάποια που θεωρεί απαξιωτικό να κάνει πέντε δουλειές του σπιτιού? Είναι δυνατόν να έχεις την απαίτηση να μεγαλώσει παιδιά ή να σταθεί στα δύσκολα?
Τελικά τα πράγματα είναι πολύ απλά.


Να σου εξηγήσω κάτι, εδώ μηλάμε για τι μπορεί να κρατήσει το ένα ή το άλλο, δεν είπαμε να είναι μόνο σέξ ή μόνο φαγητό, αλλα άν θα κρατιώσουν εσύ π.χ. στην σχέση ή ττον γάμο με το καλό φαί ή το καλό σέξ.

Η γυναίκα δεν είναι δουλάρα κανενός, δεν λέεω να κάθετε και να τα ξύνει, αλλα και εμείς οι γυναίκες ξέρεις δουλέυουμε και κουραζόμαστε, που λοιπόν το πρόβλημα σου να βοηθήσεις και σύ στις 5 δουλίτσες; και περιμένεις μόνο απο την γυναίκα σου; η γυναίκα δεν κουράζετε; η γυναίκα δεν δουλέυει; εσύ τι κάνεις στο σπίτι; δεν καταλαβένω:hmm:

Εκείνη είναι νοικοκυρα, μαγηρευει πλένει κάνει καλό κρεβάτι, σε φροντίζει, σε νοικοκυ΄ρέυει, εσύ τι κάνεις λοιπόν; τι προσφέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...είχαμε έναν, τους κάναμε δύο κορίτσια! :lol:

σοζ για το off-topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Να σου εξηγήσω κάτι, εδώ μηλάμε για τι μπορεί να κρατήσει το ένα ή το άλλο, δεν είπαμε να είναι μόνο σέξ ή μόνο φαγητό, αλλα άν θα κρατιώσουν εσύ π.χ. στην σχέση ή ττον γάμο με το καλό φαί ή το καλό σέξ.

Η γυναίκα δεν είναι δουλάρα κανενός, δεν λέεω να κάθετε και να τα ξύνει, αλλα και εμείς οι γυναίκες ξέρεις δουλέυουμε και κουραζόμαστε, που λοιπόν το πρόβλημα σου να βοηθήσεις και σύ στις 5 δουλίτσες; και περιμένεις μόνο απο την γυναίκα σου; η γυναίκα δεν κουράζετε; η γυναίκα δεν δουλέυει; εσύ τι κάνεις στο σπίτι; δεν καταλαβένω:hmm:

Εκείνη είναι νοικοκυρα, μαγηρευει πλένει κάνει καλό κρεβάτι, σε φροντίζει, σε νοικοκυ΄ρέυει, εσύ τι κάνεις λοιπόν; τι προσφέρεις;


Εκτός του ότι προσφαίρεις κατά 90% μεγαλύτερο εισόδημα και έχεις μεγαλύτερες υποχρεώσεις σαφώς και μπορείς να συνεισφέρεις στην ανατροφή των παιδιών και σε δουλειές οτ σπιτιού χωρίς να θεωρείς ότι είσαι δούλος.
Πέρα από αυτό υπάρχει μια γενική νοοτροπία του τύπου είναι απαξίωση να κάνει ένα σφουγγάρισμα ή να βάλει σίδερο η κάθε μια. Φυσικά είναι ακριβώς το ίδιο πρόσωπο συνήθως που στην δουλειά ο ανώτερος την στέλνει να του βγάλει φωτοτυπίες ,αλλά αυτό λέγεται...καριέρα....:D
Μετά απορρούν που χάθηκαν οι άντρες! Μα τι θα κάνει ο άλλος όταν βλέπει τέτοιες κουλτούρες? Θα ψεκάσει ,θα σκουπίσει και θα φύγει για το επόμενο τεμάχιο.Γιατί να κάτσει,για τα "πλούσια ψυχικά χαρίσματα"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:yahoo: :yahoo::hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι αν η γυναικα ειναι καλη στο σεξ και επισης καλη στο μαγειρεμα κλπ (δεν λεω να ναι μαμαλακης νουμερο δυο τα βασικα να ξερει) ειναι ο καλυτερος συνδυασμος αυτος.;) ετσι κανενας αντρας δεν θα εχει παραπονο απ τη γυναικα του:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εκτός του ότι προσφαίρεις κατά 90% μεγαλύτερο εισόδημα και έχεις μεγαλύτερες υποχρεώσεις σαφώς και μπορείς να συνεισφέρεις στην ανατροφή των παιδιών και σε δουλειές οτ σπιτιού χωρίς να θεωρείς ότι είσαι δούλος.
Πέρα από αυτό υπάρχει μια γενική νοοτροπία του τύπου είναι απαξίωση να κάνει ένα σφουγγάρισμα ή να βάλει σίδερο η κάθε μια. Φυσικά είναι ακριβώς το ίδιο πρόσωπο συνήθως που στην δουλειά ο ανώτερος την στέλνει να του βγάλει φωτοτυπίες ,αλλά αυτό λέγεται...καριέρα....:D
Μετά απορρούν που χάθηκαν οι άντρες! Μα τι θα κάνει ο άλλος όταν βλέπει τέτοιες κουλτούρες? Θα ψεκάσει ,θα σκουπίσει και θα φύγει για το επόμενο τεμάχιο.Γιατί να κάτσει,για τα "πλούσια ψυχικά χαρίσματα"?

Γλύκό μου αγόρι, προσωπικά πέρνω περισσότερα απο τον άντρα μου, άρα δηλαδή προσφέρω εγώ το 90% στο δικό μου σπίτι, δουλέυω περισσότερες ώρες απο ότι εκείνος φροντίζω το σπίτι, είμαι άψωγη στον άντρα μου, χωρίς να πενευτώ είμαι άσσος στο κρεββάτι, και συγχρόνος στέκομαι πλάι του μονο κυρα, όχι δούλα.

Εγώ τα καταφέρνω, εσείς σαν άντρες μπορείτε να καταφέρετε κάτι τέτοιο; χωρίς όμως μουρμούρα, γρίνια, να λέτε συνέχεια είμαι κουρασμένος, και να μας παραμελίτε άν κάνετε υπερορίες;:hmm:

Δοκίμασε λοιπόν να μην κάνεις μόνο τις δουλιές και την συντήρηση της οικογένιας που είναι το 10% όπως λές και άν είσαι μάγγας πήγενε να κάνεις το 90% χωρίς καθαρά ρούχα και πλημένα σώβρακα, χωρίς φαγητό και χωρίς έναν άνθρωπο να σε στηρίξει και να σου μεγαλώσει τα παιδιά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υπάρχουν άντρες που ξέρουν να σε κάνουν να νιώθεις βασίλισσα ακόμα κι όταν σφουγγαρίζεις.
Μ'αυτούς χαίρεσαι να είσαι "δούλα" από επιλογή!

Κοινώς: "Κάνε με εσύ σύντροφε βασίλισσα, κι εγώ θα γίνω δούλα σου"

Βέβαια έχει σημασία τι ορισμό δίνει ο καθένας στις έννοιες Βασίλισσα και δούλα!

Συνήθως βέβαια αυτοί οι άντρες, δε σε αποκαλούν ΤΕΜΑΧΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η ερώτηση απλή πολλές φορές ακούω και ξανακούω γυναίκες να λένε ότι είναι νοικοκυρές, καθαρές και πάντα μαγηρέυουν στον αντρούλη για να τρώει σαν πασάς, τα πάντα περνάνε απο το στομάχι και την καθαριώτητα.

Η ερώτηση έχει δύο σκέλοι:

1)Ο ερωτας και ο γάμος κρατιέτε απο το καλό φαγητό τελικά;
2)πιστέυετε ότι μια γυναίκα που είναι καλή νοικοκυρα και μαγήρησα μπορεί να είναι ελοιπείς σε κάτι "αλλο";

δεν ξερω τι λενε για ερωτες και στομαχια...αλλα εγω με την κουζινα δεν εχω καμμια σχεση...ουτε και αυτη μαζι μου βεβαια...τωρα σε οτι αφορα τον αντρα 12 χρονια δεν παραπονιεται....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το θέμα κλειδώνεται προσωρινά ώστε να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να καθαριστεί από τα off-topic. Αν χρειαστεί θα πέσουν και οι ανάλογες ποινές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top