Aλ Τσαντίρι Νιούζ

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αγαπητέ φίλε, τι εννοείς "εκκλησία";
Αν και δεν είναι καθαρά η έννοια που θα βρεις στο λεξικό, εννοώ το γενικό σύνολο των παπάδων και της "διοίκησης" τους (πχ Αρχιεπίσκοπος)
Νομίζω ότι πολύ πρόσφατα διαφώνησε κάθετα με τη στάση της εκκλησίας απέναντι στο σύμφωνο συμβίωσης και τους ομοφυλόφιλους...Κατηγόρησε ιερείς με ακραίες απόψεις ως ρατσιστές...Και νομίζω ότι όσοι είναι βαθειά παραδοσιακοί και πιστοί χριστιανοί τείνουν να έχουν απόψεις παρόμοιες με τους συγκεκριμένους ιερείς...
Πολύ ωραία. :)
Απλά θεωρώ ότι ήξερε ότι ακόμα και αν με αυτό έχανε κάποιους "οπαδούς" (γιατί δεν θα μπορούσε να είναι μεγάλο μέρος χριστιανών), κέρδιζε μεγάλο μέρος άλλη ομάδας.
Απλά όπως είπα πιστεύω ότι προσέχει πολύ με ποιους και πως τα βάζει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
θεος ο λαζοπουλος πραγματικος ιδεολογος και αληθινος κομμουνιστης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
θεος ο λαζοπουλος πραγματικος ιδεολογος και αληθινος κομμουνιστης :)
ε όχι δα!
ούτε ιδεολόγος, και σίγουρα ούτε κομμουνιστής:confused:
όποιος σατιρίζει τους πολιτικούς δεν γίνεται αυτόματα κομμουνιστής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
ε όχι δα!
ούτε ιδεολόγος, και σίγουρα ούτε κομμουνιστής:confused:
όποιος σατιρίζει τους πολιτικούς δεν γίνεται αυτόματα κομμουνιστής

καλα μην με φας :redface:

απλα λεω την γνωμη μου γι αυτον τον υπεροχο ανθρωπο ;)

πιστευω οτι ο λαζοπουλος με την σατιρα που κανει τσακιζει αυτην την αθλια σαπιλα του ελλαδισταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
με λιγα λογια ο λαζοπουλος ειναι ενας λαϊκος ανθρωπος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
γι αυτον τον υπεροχο ανθρωπο ;)

ενας λαϊκος ανθρωπος :)

πραγματικος ιδεολογος

αληθινος κομμουνιστης :)

αυτά τα 4 στοιχεία μπορεί να σχετίζονται σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά μπορεί να είναι εντελώς άσχετα μεταξύ τους. Λαϊκός άνθρωπος χαρακτηρίζεται και ο Ψωμιάδης. Υπέροχος άνθρωπος ήταν και η μητέρα Τερέζα. Κανένας από τους δύο δεν υπήρξε κομμουνιστής. Ούτε είναι όλοι οι κομμουνιστές υπέροχοι. Είναι κρίμα να τα μπερδεύεις, αν και θεωρώ ότι το κάνεις σκόπιμα. Επίσης είναι λάθος να τα ανάγεις όλα στην πολιτική.

Ο Λαζόπουλος μπορεί να είναι έξυπνος, καυστικός, ταλαντούχος αλλά μην τον θεοποιείς επειδή νομίζεις ότι είναι κομμουνιστής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
ο λαζοπουλος ειναι αληθινος κομμουνιστης
δεν ειναι ολοι οι κομμουνιστες καλα παιδια υπαρχουν και καλα αλλα και κακα παραδειγματα.

δεν το κανω σκοπιμα απλα επειδη τις περισοτερες φορες παρακολουθω λαζοπουλο απλα ειπα την γνωμη μου γι αυτον τον ανθρωπο. για σενα μπορει να μην ειναι κομμουνιστης επειδη ισως κατα την αποψη σου δεν πληρη ολα τα κρητιρια για εμενα ομως ειναι ενας πραγματικος ιδεολογος και κομμουνιστης , με λιγα λογια ενας πραγματικος λαϊκος ανθρωπος ο οποιος συζηταει με τον κοσμο και σατιριζει την αθλια επικαιροτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
αυτά τα 4 στοιχεία μπορεί να σχετίζονται σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά μπορεί να είναι εντελώς άσχετα μεταξύ τους. Λαϊκός άνθρωπος χαρακτηρίζεται και ο Ψωμιάδης. Υπέροχος άνθρωπος ήταν και η μητέρα Τερέζα. Κανένας από τους δύο δεν υπήρξε κομμουνιστής. Ούτε είναι όλοι οι κομμουνιστές υπέροχοι. Είναι κρίμα να τα μπερδεύεις, αν και θεωρώ ότι το κάνεις σκόπιμα. Επίσης είναι λάθος να τα ανάγεις όλα στην πολιτική.

Ο Λαζόπουλος μπορεί να είναι έξυπνος, καυστικός, ταλαντούχος αλλά μην τον θεοποιείς επειδή νομίζεις ότι είναι κομμουνιστής

Ρε παιδιά, όποιος αρέσει στον τεο, σημαίνει πως του αρέσει επειδή είναι κομμουνιστής/Ρώσσος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρε παιδιά, όποιος αρέσει στον τεο, σημαίνει πως του αρέσει επειδή είναι κομμουνιστής/Ρώσσος?
Το αυγό έκανε την κότα, Shaman, ο Τέο είπε πρώτος ότι ο Λαζόπουλος είναι καλο παιδί και πρώτος κομμουνιστής (= κοπλιμέντο για κείνον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
απλα μερικοι απο εδω πρεπει να ξεκολισουν επειδη νομιζουν οτι στηριζω και θεοποιο ολους τους κομμουνιστες . απλα ο λαζοπουλος μου αρεσει γιατι ειναι ενα καλο κομμουνιστικο παραδειγμα για μιμιση . ο λαζοπουλος ειναι ενα προτυπο(template)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος περνάει σωστά μηνύματα στο κοινό, κυρίως πολιτικού περιεχομένου. Και υπ' αυτήν την έννοια, είναι και παιδευτική η εκπομπή του. Από την άλλη όμως, "χρησιμοποιεί" κάποια πρόσωπα της δημοσιότητας, συνδέοντάς τα με κάποια κακά πρότυπα, για να γίνει πιο αρεστός. Σατιρίζει πχ το Πρέκα για να χλευάσει τον εθνικισμό, την Σαρρή για τους γνωστούς λόγους.
Προσωπικά, δε μου αρέσει η σάτυρα σε προσωπικό επίπεδο, αλλά αν εξαιρέσω αυτό, γενικά η εκπομπή του είναι από τις καλύτερες της ελληνικής τιβι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος περνάει σωστά μηνύματα στο κοινό, κυρίως πολιτικού περιεχομένου
Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό και εκτός από αυτού καμία φορά στην προσπάθεια να γίνει αρεστός απλοποιεί τόσο πολύ το γεγονός που η διαστρέβλωση είναι φανερή σε κάποιον σχετικό. Πλέον έχω σταματήσει να τον βλέπω.

Τέλος, δεν μπορώ να δεχτώ κάποιον "εκπαιδευτικό" όπου στην προσπάθεια του να περάσει τα πολιτικά του μηνύματα δεν προσπαθεί να κρύψει τις συμπάθειες του. Πόσο μάλλον όταν οι τηλεθεατές τον θεωρούν εκπαιδευτικό.

Υ.γ.: Τέλος με τέτοια νούμερα, απορώ γιατί είναι τόσο μετριόφρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Δε νομίζω να διαστρεβλώνει γεγονότα ο Λαζο. Δώσε ένα παράδειγμα, Παναγιώτη.
Έχει ταχθεί υπέρ κάποιου κόμματος? Αυτό δε το ξερα...Υπερ ποιανού λοιπόν? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό και εκτός από αυτού καμία φορά στην προσπάθεια να γίνει αρεστός απλοποιεί τόσο πολύ το γεγονός που η διαστρέβλωση είναι φανερή σε κάποιον σχετικό.

Δεν είναι καθαρά υποκειμενικό, αυτά που λέει (ως επί το πλείστον) είναι η σύγχρονη ελληνική πραγματικότητα. Υποκειμενική μπορεί να είναι ή κριτική του πάνω σε συγκεκριμένα πρόσωπα, αλλά πάνω σε καταστάσεις δε νομίζω πως αλλοιώνει γεγονότα και πως μπορεί να αμφισβητηθεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν έχω το χρόνο να ξανά δω τα επεισόδια έτσι ώστε να αναφέρω συγκεκριμένα παραδείγματα.

Να σημειώσω κάτι: Το ότι το ξύλο βγήκε από το παράδεισο για κάποια προβλήματα (διαφωνώ αλλά οκ, είναι και αυτό μια άποψη. Εξάλλου π.χ. είναι), δεν σημαίνει ότι λύση για όλα τα προβλήματα.

Το ευχάριστο για εμένα γεγονός είναι ότι αν αμφισβητήσω (ή οποιοδήποτε άλλος) τον Λαζόπουλο λαμβάνει μια τέτοια επίθεση, όπως αν αμφισβητήσεις τον χριστιανισμό, σε έναν χριστιανό. Αυτό είναι θετικό, που ο απλός Έλληνας πολίτης πιστεύει σε έναν συνάνθρωπο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε συ Πάνο, δε σε κατάλαβα, μη συγχέεις τις απαρχαιωμένες απόψεις παλαιοημερολογιτών για την αμφισβήτηση του Χριστιανισμού και για τον αν τελικά δάκρυσε η εικόνα τους ή αν η βυσινάδα ήτο λουξ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλος κωμικος...σχετικα καλες ατακες (αν και προσωπικα δεν με ενθουσιαζουν), αλλα πολυ εξυπνο κονσεπτ εκπομπης για τα ελληνικα δεδομενα και ειναι ενας λογος που επιασε τετοια νουμερα.
Πηρε το κλασσικο πλεον με τα βιντεακια (πλεον ολες οι εκπομπες αυτα βαζουν με πρωτο διδαξα τον Περη), πεταει μερικες ατακες (πολλες απο αυτες προσωπικα δεν τις θεωρω και κατι τοσο τρομερο, αλλα ειναι γενικα καλες), εχει ζωντανο κοινο που δινει "ενεργεια", εχει ορχηστρα με μουσικη και πολλες φορες και καποιο καλεσμενο, κι εδεσε το γλυκο.

Εχει δηλαδη ενα πολυ ανεβασιαρικο κλιμα η εκπομπη του, κι αυτο τραβαει τον τηλεθεατη.

Αλλα καπου προσωπικα με εχει κουρασει.
Καλα κανει και τα βαζει με ολους και με ολα και απο την στιγμη που κανει σατυρα δεν θα πρεπει να ειναι ουτε αριστερος, ουτε δεξιος, ουτε κομμουνιστης, ουτε καν δεξιοχειρας.
Εαν θελει να κανει σωστη σατυρα πρεπει να σατυριζει τους παντες απαξ και του δινουν βημα.
Οχι οτι δεν το κανει, απλως το αναφερω.
Το οτι μπορει να τα χωνει περισσοτερο στους 2 "μεγαλους" ειναι λογικο γιατι ανεκαθεν αυτος που κυβερνα τα ακουει περισσοτερο απο ολους, και γιατι ο δευτερος...τα ακουει κι αυτος.
Τωρα το αν ο ιδιος ειναι αριστερος ή ακροαριστερος κτλ κτλ, προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου.
Αν με λιβανιζε ολη την ωρα για το ΚΚΕ, πολυ απλα θα ειχε φαει σουτ οπως εκεινοι στο τηλεαστυ που σε λιβανιζουν με μπουρδες.
Γιατι θελω στην εκπομπη του να δω καποιον να σατυριζει τα κακως κειμενα του σημερα.
Ουτε να ενημερωθω περιμενω απο αυτον (κατι που δυστυχως αρκετοι περιμενουν να μαθουν τι γινεται, μονο αν το πει ο Λακης), ουτε να μου διαμορφωσει αποψη γυρω απο καποιο θεμα, ουτε να με "επηρεασει".
Μπορει να μου χτυπησει καποιες "ευαισθητες" χορδες (κι ετσι να σκεφτω μερικα πραγματα), αλλα αλλοιμονο αν κοντα στα 30 μου περιμενα τον καθε Λαζοπουλο να μου δειξει που ειναι η Αμερικη.

Αυτο ομως που πρεπει να καταλαβουμε με τον Λαζοπουλο ειναι οτι αυτο που κανει ΔΕΝ ΔΕΝ ΔΕΝ ειναι stand up comedy, που ακουω απο πολλους.(οχι εδω)
Εχει πολυ λιγα τετοια στοιχεια.
Δεν νοειται S.U.C. με βιντεακια, με οθονη που του γραφει τα θεματα, κτλ κτλ.
Επειδη εχω την τυχη να ειμαι σε μια χωρα που εχει πολυ καλη S.U.C. κι επειδη ειναι το πιο δυσκολο ειδος κωμωδιας, σας λεω πως οταν βγαινει ο κωμικος ειναι μονος, με το σκηνικο και το θεμα που εχει στο μυαλο του και τελος.

Ο Λαζοπουλος, εχει το καλο οτι με την σταση του το στυλ του κτλ κτλ, μπορει ευκολα μα μπει στο σπιτι του μεσου Ελληνα.
Ειναι ρε παιδι μου "λαικος" τυπος και γι'αυτο παρακολουθειτε ετσι.(περαν του ταλεντου του)


Γενικοτερα ηταν μια απο τις λιγες εκπομπες που ξεχωρισαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κι επειδή μερικοί θα χαρείτε, άντε θα σας το πω...
τέλειωσε το Αλ τσαντίρι... κλείνοντας ζωή δύο σεζόν, έκανε το τελευταίο του επεισόδιο την Τρίτη που μας πέρασε....

νομίζω ότι η τη νέα σεζόν θα απέχει απ την τιβι και θα ασχοληθεί μόνο με θέατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σίγουρο αυτό Κ.Ε.;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ότι ήταν το τελευταίο επισόδειο του Αλ τσαντίρι, ναι σίγουρο
το τι θα κάνει τη νέα σεζόν ο Λαζόπουλος, δεν είναι σίγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top