Πόσες ώρες την ημέρα είστε στον υπολογιστή;

Πόσες ώρες την ημέρα είσαστε στον υπολογιστή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οταν μου πρωτοέβαλαν internet σπίτι, εθίστηκα υπερβολικά (12ωρο μίνιμουμ καθημερινά, ήταν καλοκαίρι και πήγαινα ακόμα σχολείο, οπότε ήμουν μαμ κακά νάνι και PC). Ούτε διακοπές δεν ευχαριστήθηκα, αφού ανησυχούσα για το κοινό μου (είχα 200,000 page views το μήνα). Μετά έκοψα κάπως, αφού μετακόμισα και δεν είχα λεφτά να πληρώνω λογαριασμούς ΚΑΙ ιντερνετ. Ωσπου ανακάλυψα τη μαγεία του ξεκλείδωτου wi-fi του γείτονα! Βέβαια και πάλι ήμουν δουλειά 1, σχολείο, δουλειά 2, ιντερνετ + φαί, (έξοδος) ύπνος για αρκετό καιρό. Αργότερα σχεδόν ξέκοψα και τώρα τελευταία φτου κι απ'την αρχή. Μας βλέπω στο μέλλον να έχουμε κοινότητες απεξάρτησης. Αλλά δε βαριέσαι, αφού το ευχαριστιόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Οταν μου πρωτοέβαλαν internet σπίτι, εθίστηκα υπερβολικά (12ωρο μίνιμουμ καθημερινά, ήταν καλοκαίρι και πήγαινα ακόμα σχολείο, οπότε ήμουν μαμ κακά νάνι και PC). Ούτε διακοπές δεν ευχαριστήθηκα, αφού ανησυχούσα για το κοινό μου (είχα 200,000 page views το μήνα). Μετά έκοψα κάπως, αφού μετακόμισα και δεν είχα λεφτά να πληρώνω λογαριασμούς ΚΑΙ ιντερνετ. Ωσπου ανακάλυψα τη μαγεία του ξεκλείδωτου wi-fi του γείτονα! Βέβαια και πάλι ήμουν δουλειά 1, σχολείο, δουλειά 2, ιντερνετ + φαί, (έξοδος) ύπνος για αρκετό καιρό. Αργότερα σχεδόν ξέκοψα και τώρα τελευταία φτου κι απ'την αρχή. Μας βλέπω στο μέλλον να έχουμε κοινότητες απεξάρτησης. Αλλά δε βαριέσαι, αφού το ευχαριστιόμαστε...
και τωρα περνεις απο τον γειτονα, ή... εβαλες δικο σου;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δυστυχώς δικό μου και αναγκαστικά τον παλιοκλέφτη τον ΟΤΕ γιατί εδώ δεν εχει κάλυψη κανείς άλλος. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
και τωρα περνεις απο τον γειτονα, ή... εβαλες δικο σου;; :hmm:

Δυστυχώς δικό μου και αναγκαστικά τον παλιοκλέφτη τον ΟΤΕ γιατί εδώ δεν εχει κάλυψη κανείς άλλος. :mad:
με ενα backtrack μπορεις να σπασεις κανα δικτυο και να μην εχεις δικο σου.
ον τοπικ:
καθομαι στο πσ πολλες-πολλες ωρες. ας μην πω ποσες καλυτερα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
καθομαι στο πσ πολλες-πολλες ωρες. ας μην πω ποσες καλυτερα :redface:
:P:P ντροπή σου! :P:P

btw

βλεπω δεν ψήφισε κανεις μια ωρα, ατακτα παιδια!! :sly::sly:..............................:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
:P:P ντροπή σου! :P:P

btw

βλεπω δεν ψήφισε κανεις μια ωρα, ατακτα παιδια!! :sly::sly:..............................:pfff:
η σχολη μου δικαιολογει τις πολλες ωρες που καθομαι στο πσ
:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τι σχολή είσαι αν επιτρέπεται? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
8ωρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Έχω μια απορία, το τελευταίο καιρό ακούω συχνά για εθισμό στον ίντερνετ.
Πόσες ώρες την ημέρα θεωρείτε ότι είναι φυσιολογικό να είναι κάποιος συνδεδεμένος ή μπροστά στον υπολογιστή και να σερφάρει;
Εσείς πόσες ώρες την ημέρα είσαστε στο ίντερνετ και τι κάνετε στο ίντερνετ, για τι το χρησιμοποιείτε;
Εγώ είμαι τουλάχιστον 3 ώρες την ημέρα και λόγω δουλειάς συχνά και περισσότερο.

Σημείωση Συντάκτη:Οι αναρτήσεις #29-32 προήθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:"Ιντερνέτ στην καθημερινότητα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
3 ώρες δεν το λες καν εθισμό τέτοιες εποχές, θεωρώ. Btw, υπάρχει θέμα 100% άμα ψάξεις λίγο, ας το βρει κάποιος mod να το συγχωνεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Σιγουρα αν καποιος σπαταλαει πολλες ωρες ή αν νιωθει οτι το χρειαζεται παντου και παντα (τωρα πχ που υπαρχουν και καποια app στα κινητα) θεωρειται εθισμενος...Δε θα αναφερω συγκεκριμενα καποιον αριθμο ωρων γιατι θεωρω εθισμο ακομα και αν καθεσαι 2 ωρες (πχ :P) και το αφηνεις να καλυψει καποιο σημαντικο κομματι της ζωης σου..

Εγω το χρησιμοποιω κυριως για ενημερωση, να δω καμια σειρα/ταινια και να στειλω μηνυμα σε κανεναν φιλο μου...Μπορει να κατσω 10 λεπτα μπορει και 4 ωρες..αναλογα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν μπορεις να το πας ετσι γενικα το θεμα..!
Αλλο για μενα να ειμαι 3 ωρες την ημερα στο internet που δεν σχετιζετε με δουλεια αλλα με διασκεδαση και αλλο για καποιων που κανει μια ερευνα λογο δουλεια και μπορει να ειναι και 8 ωρες την ημερα στον internet...
Και επισης, αλλο το να εισαι στο fb, αλλο να σερφαρεις σε fora και αλλο να κανεις κατι αλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ κάθομαι πάρα πολλές ώρες, αλλά όταν δεν έχω πρόσβαση δε μου λείπει κιόλας. Μάλλον κάθομαι γιατί δεν έχω τι άλλο να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πανω απο 12 ωρες, ενεκα εργασιας....ειναι τουλαχιστον οι 8 ωρες:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top