Εμφάνιση και εργασία

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και στην τελική δεν περιμένει ο άλλος απο την εμφάνιση σου να κρίνει πόσο σοβαρός είναι η όχι αλλα απο την γενική συμπεριφορά.
Ειδικά το θέμα με το κούρεμα μου ακούγετε πολύ τραβηγμένο, σιγά μην αλλάζουμε το πως είναι τα μαλιά μας για να φανούμε κάπως.,
Απλά συνδύαστε τα μαλλιά σας (όπως σας αρέσει) με το ντύσιμο σας, τίποτα παραπάνω.
Αν ξέρεις να ντυθείς σωστά δείχνεις σοβαρή ότι χρώμα και ότι μήκος και να έχουν τα μαλλιά σου.
;)

Συμφωνώ απόλυτα. Άλλο να προσαρμόζεσαι κι άλλο να αλλάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σκέφτομαι να τα κάνω πιο σκούρα ή κάτι σε δαμασκηνί...

Κοίτα, αν θελεις να το κάνεις επειδή σου αρέσει, ανεξαρτήτως δουλειάς, κάν' το, απλά αν είναι να το κάνεις για να σε "σοβαρεύουνε", δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αλλάξεις κάτι στα μαλλιά σου, ούτε χρώμα ούτε κουπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοίτα, αν θελεις να το κάνεις επειδή σου αρέσει, ανεξαρτήτως δουλειάς, κάν' το, απλά αν είναι να το κάνεις για να σε "σοβαρεύουνε", δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αλλάξεις κάτι στα μαλλιά σου, ούτε χρώμα ούτε κουπ
Η αλήθεια είναι οτι θέλω να κάνω μια αλλαγή στο χρώμα, αλλά αν δεν με ένοιαζε να είναι σοβαρό θα έκανα κάτι άλλο... Κάποιο ανοιχτό χρώμα ας πούμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλα, και γιατι μονο το σκουρο ειναι σοβαρο? Δηλαδη οι ξανθες τι εχουν? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Michelle,άσχετο αλλά έχω την απορία...
Για να πάρεις μια δουλειά από κάποιον, συναντιέστε προσωπικά?

Νόμιζα ότι η δουλειά του web designer δεν προυπoθέτει κάτι τέτοιο τόσο πολύ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Michelle,άσχετο αλλά έχω την απορία...
Για να πάρεις μια δουλειά από κάποιον, συναντιέστε προσωπικά?

Νόμιζα ότι η δουλειά του web designer δεν προυπoθέτει κάτι τέτοιο τόσο πολύ.:redface:
Δεν ασχολούμαι μόνο με web ;) Ασχολούμαι και με έντυπο, και μάλιστα το προτιμώ, κι ας έχει λιγότερο κέρδος και είναι πιο απαιτητικό. :)
Και φυσικά και για web υπάρχουν και επαγγελματικά ραντεβού, όταν ο πελάτης μένει στην ίδια πολη. Συννενοείστε ευκολότερα και γρηγορότερα έτσι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κι εγώ το έχω αυτό το πρόβλημα, αλλά όχι από το τηλέφωνο... εκεί με νομίζουν για μεγάλη... (νταλικιέρης στυλ :P).

Μου τι σπάει που δε με παίρνουν στα σοβαρά... αρχικά όμως... Μετά τους δίνω και καταλαβαίνουν... Γιατί χαζοχαρούμενη και ήπιων τόνων όταν ΔΕΝ πρέπει δεν είμαι καθόλου... μην πω ότι είμαι αγριάνθρωπος :P Οπότε φοβούνται μην τους φάω :P.

Πάντως σίγουρα θα πρέπει το ντύσιμό σου να είναι λιγότερο αθλητικό. Αλλά ΟΧΙ ταγιέρ... θα φαίνεται άσχετο... Θα πρέπει να ακολουθεί το χαρακτήρα σου σε ένα πιο "σοβαρό" ύφος... (Θα κάνει μπαμ ότι φοράς το ΤΑΓΙΕΡ για να δείξεις μεγαλύτερη).

Όπως και να είχε πάντως η εμφάνιση στο χώρο της δουλειάς παίζει ρόλο αρχικά. Μετά δείχνεις ποιος/ποια είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι θέλω να κάνω μια αλλαγή στο χρώμα, αλλά αν δεν με ένοιαζε να είναι σοβαρό θα έκανα κάτι άλλο... Κάποιο ανοιχτό χρώμα ας πούμε....

μπορεις να κανεις ανταυγειες michelle.. γιατι το μαλλι που θα κανεις θα πρεπει να σου αρεσει κι ολας.. για αρχη θα ελεγα να μην κανεις βαφή (εάν θελεις να τα κανεις ανοιχτα δλδ).παντως δεν νομιζω οτι τα ανοιχτοχρωμα μαλλια έχουν κατι το "μη σοβαρό".. το σύνολο μετράει, όχι το καθε κομμάτι ξεχωριστά.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Επισης, αν δεν κανω λαθος εχεις σκουροχρωμη επιδερμιδα αρα ειναι λιγο παρακινδυνευμενο το να ανοιξεις τα μαλλια σου.

Παντως, στην φωτογραφια που ανεβασατε απο το meeting δεν μικροδειχνεις καθολου. Μαλλον το αντιθετο, αλλα δεν ξερω αν ειναι οντως ετσι ή φταιει η αποτυχημενη ποζα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Και στην τελική δεν περιμένει ο άλλος απο την εμφάνιση σου να κρίνει πόσο σοβαρός είναι η όχι αλλα απο την γενική συμπεριφορά.

Δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί εργοδότες που δεν σου δίνουν την ευκαιρία να δείξεις τα προσόντα του χαρακτήρα σου και την γενική σου συμπεριφορά και σε απορρίπτουν ακριβώς επειδή δεν εγκρίνουν την εμφάνισή σου.
Τα παραδείγματα πολλά και από σοβαρές και με κύρος εταιρίες. Δυστυχώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί εργοδότες που δεν σου δίνουν την ευκαιρία να δείξεις τα προσόντα του χαρακτήρα σου και την γενική σου συμπεριφορά και σε απορρίπτουν ακριβώς επειδή δεν εγκρίνουν την εμφάνισή σου.
Τα παραδείγματα πολλά και από σοβαρές και με κύρος εταιρίες. Δυστυχώς....

Τι να σας πω ρε παιδιά... εγώ μάλλον ζω αλλού... Η ήμουν πολύ τυχερή...Με δεδομένα τα χαρακτηριστικά μου [1.60/50kg-απέχθεια στο make up-παιδική φωνή] θα έπρεπε να μην βρίσκω ποτέ δουλειά ή αν βρω να κλειστώ σε κανά υπόγειο και να μην με βλέπει πελάτης!!!

Not the case, obviously, μιας και δουλεύω και μάλιστα χρειάζεται συχνά πυκνά να πηγαίνω on site. Ok, δεν λέω όταν πρωτοπήγα για συνέντευξη (και έβαλα και κοστούμι!) μου κάναν αστείο ότι αποκλείεται να είμαι 24 (τότε ήμουν) και να τους δείξω ταυτότητα κτλ... Αλλά δεν με εμπόδισε από το να μου προσφέρουν δουλειά (και στις 2 εταιρίες που πήγα τότε) και στην εταιρία που τελικά δουλεύω στις συναναστροφές μου με πελάτες [και η φύση της δουλειάς απαιτεί συνεχείς] δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα! Κάνας δυο πελάτες μου είπαν εκ των υστέρων [όταν γνωριστήκαμε λίγο] ότι τους είχα φανεί πολύ μικρή την πρώτη φορά που με είδαν αλλά μέχρι εκεί... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τι να σας πω ρε παιδιά... εγώ μάλλον ζω αλλού... Η ήμουν πολύ τυχερή...Με δεδομένα τα χαρακτηριστικά μου [1.60/50kg-απέχθεια στο make up-παιδική φωνή] θα έπρεπε να μην βρίσκω ποτέ δουλειά ή αν βρω να κλειστώ σε κανά υπόγειο και να μην με βλέπει πελάτης!!!

Not the case, obviously, μιας και δουλεύω και μάλιστα χρειάζεται συχνά πυκνά να πηγαίνω on site. Ok, δεν λέω όταν πρωτοπήγα για συνέντευξη (και έβαλα και κοστούμι!) μου κάναν αστείο ότι αποκλείεται να είμαι 24 (τότε ήμουν) και να τους δείξω ταυτότητα κτλ... Αλλά δεν με εμπόδισε από το να μου προσφέρουν δουλειά (και στις 2 εταιρίες που πήγα τότε) και στην εταιρία που τελικά δουλεύω στις συναναστροφές μου με πελάτες [και η φύση της δουλειάς απαιτεί συνεχείς] δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα! Κάνας δυο πελάτες μου είπαν εκ των υστέρων [όταν γνωριστήκαμε λίγο] ότι τους είχα φανεί πολύ μικρή την πρώτη φορά που με είδαν αλλά μέχρι εκεί... :hmm:

:redface:Πελάτης:redface:: :sorry:Λίγο μικρή δεν είσαι?


:angry:XRZ:mad17:: :whatever:Τί :beating: ΕΙΠΕΣ ρε :beating:? :kill: Μικρό είναι το μάτι σου!:beating::beating:

:oops: Πελάτης::oops: :giveup:

Ελπίζω μην στράβωσες:whistle: :whistle: και να μην χρειάστει :oops: Demelene::oops: :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
:redface:Πελάτης:redface:: :sorry:Λίγο μικρή δεν είσαι?


:angry:XRZ:mad17:: :whatever:Τί :beating: ΕΙΠΕΣ ρε :beating:? :kill: Μικρό είναι το μάτι σου!:beating::beating:

:oops: Πελάτης::oops: :giveup:

Ελπίζω μην στράβωσες:whistle: και να μην χρειάστει Demelene::oops: :giveup:


:D:D:D:D:D:D:D:D

Μόνο αυτά???? Έφερα και τους μπράβους μου μαζί να πλακώσουν στο ξύλο όποιον μου αντιμιλήσει χαχαχα!!!!! :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Η εμφάνιση παίζει μεγάλο ρόλο στον εργασιακό τομέα. Πιστεύω όμως ότι δεν είναι αρκετή ΜΟΝΟ η εμφάνιση. Ειδικότερα η εμφάνιση παίζει μεγαλύτερο ρόλο στις γυναίκες. Έχω γνωρίσει όμως και περιπτώσεις γυναικών που αν και δεν έχουν καλή εμφάνιση πέτυχαν να πάρουν δουλειές λόγω του δυναμικού χαρακτήρα τους και του επικοινωνιακού πνεύματος που έχουν.

Νομίζω ότι, πιο συγκεκριμένα για τη Michelle, απλά χρειάζεται η σοβαρή και επαγγελματική αντιμετώπιση του κάθε πελάτη και μ΄αυτό τον τρόπο θα ξεπεράσουν -πιστεύω- το ότι μικροδείχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω οτι η εξωτερική εμφάνιση παίζει σημαντικό ρόλο σε όλες τις διαπροσωπικές σχέσεις, άρα και στις επαγγελματικές. Καταλαβαίνω τον προβληματισμό της Michelle, γιατί με απασχολεί και προσωπικά. Οι περισσότεροι μου λένε οτι μικροδείχνω και γενικά οτι τους βγάζω κάτι το... γλυκούλικο(δεν με έχουν δει όταν έχω νεύρα:P ). Επειδή σε λίγο καιρό θα αρχίσω να εργάζομαι, αναρωτιέμαι αν θα πρεπε να προσαρμόσω την εμφάνισή μου:redface: . Θέλω να πω, ότι ένας γιατρός πρέπει να εμπνέει εμπιστοσύνη στους ασθενείς του.
Υ.Γ Ο χειρότερος εφιάλτης μου? Μπαίνει ο ασθενής, μου ρίχνει μια ματιά και μου λέει: Μικρή, η γιατρός θ' αργήσει??:D :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επισης, αν δεν κανω λαθος εχεις σκουροχρωμη επιδερμιδα αρα ειναι λιγο παρακινδυνευμενο το να ανοιξεις τα μαλλια σου.

Παντως, στην φωτογραφια που ανεβασατε απο το meeting δεν μικροδειχνεις καθολου. Μαλλον το αντιθετο, αλλα δεν ξερω αν ειναι οντως ετσι ή φταιει η αποτυχημενη ποζα. :worry:

Δεν εννοούσα καλέ να τα κάνω ξανθά! Πάντως τελικά τα έκανα δαμασκηνί και μου αρέσει πολύ! :D

Στη φωτό έχω βγει σα γριά. It sucks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top