Ποιος είναι για εσάς λόγος χωρισμού;

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Καλησπερίζω την πιο ζεστή παρέα του Internet :clapup:
Michelle, Exp_Bone, Valder, Kleftra, Vkey, Mario, Bunny, Evouli, adespoto, etc χαίρομαι που σας βρήκα (sorry όσους ξέχασα!).


Καλώς ήρθες, "Giorgos" και εσύ στην παρεούλα μας... :)


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως είμασθε σε θέση θεωρητικά..., να πούμε σε κάποια δεδομένη στιγμή της ζωής μας,
τι είμασθε σε θέση να συχωρήσουμε... και τι όχι...

Αυτό είναι κάτι, που ανάλογα με τις συνθήκες..., μπορεί να επιδεχθεί μεγάλες διαφορές...


Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτό!!!
Είναι κάτι αντίστοιχο του "ποτε μη λες ποτε"
Εγώ σήμερα λέω ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να συγχωρήσω την απιστία και για μένα είναι λογος χωρισμου.
Στην πραγματικότητα όμως δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδράσω αν συμβει στη ζωή μου και τη σχέση μου.
Δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είμαι
Μπορεί να ΘΕΛΩ να κάνω τον μ@λ@κ@ και να μην μιλήσω, μπορεί να σκεφτώ ότι υπάρχουν άλλα πράγματα που έχουν μεγαλύτερη σημασια και αξια απ αυτη την απατη (παιδιά ίσως) μπορει να σκεφτώ ότι έχω πολύ μεγαλο μέρος της ευθυνης και να το επανεξετάσω....
ποτε δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει γιαυτο καλό ειναι παντα να ειμαστε και φιδωλοι με τις μεγαλες δηλώσεις στον εαυτο μας γιατι συνηθως αυτο που λεμε "εγω ποτε" αυτο ειναι και που λουζόμαστε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Kατά τη δική μου γνώμη, σε μια αληθινή αγάπη, όλα μπορούν να ξεπερασθούν...
εκτός από το ενδεχόμενο, κάτι..., ή οτιδήποτε μπορεί να έχει γίνει αιτία,
να αλλιωθεί... κατά κάποιο τρόπο, το ίδιο το συναίσθημα...

Συγκατελέγεις και την απιστία μέσα στο "ολα";
Έστω κι αν δεν αλλοιώνει το συναίσθημα.Χαλάει σίγουρα την εμπιστοσύνη μας προς το άλλο πρόσωπο αλλά ως δια μαγείας δεν παύουμε να νοιώθουμε το ίδιο, ο θυμός,ο πληγωμένος εγωισμός και όσα μας διμιουργεί η γνώση της απιστίας δεν αλλοιώνουν το κυρίαρχο συναίσθημα αυτόματα(και πρέπει να καταβάλλουμε προσπάθειες για να το "πνιξουμε").
Οπότε την συγχωρουμε;Δεν είναι δίκοπο μαχαίρι κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είναι κάτι αντίστοιχο του "ποτε μη λες ποτε"
Εγώ σήμερα λέω ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να συγχωρήσω την απιστία και για μένα είναι λογος χωρισμου.
Στην πραγματικότητα όμως δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδράσω αν συμβει στη ζωή μου και τη σχέση μου.
Δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είμαι
Μπορεί να ΘΕΛΩ να κάνω τον μ@λ@κ@ και να μην μιλήσω, μπορεί να σκεφτώ ότι υπάρχουν άλλα πράγματα που έχουν μεγαλύτερη σημασια και αξια απ αυτη την απατη (παιδιά ίσως) μπορει να σκεφτώ ότι έχω πολύ μεγαλο μέρος της ευθυνης και να το επανεξετάσω....
ποτε δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει γιαυτο καλό ειναι παντα να ειμαστε και φιδωλοι με τις μεγαλες δηλώσεις στον εαυτο μας γιατι συνηθως αυτο που λεμε "εγω ποτε" αυτο ειναι και που λουζόμαστε :/:

Συμφωνώ με την ΚΕ. Τελικά το μόνο για το οποίο μπορούμε να είμαστε σίγουροι είναι ότι οι λέξεις "πάντα" και "ποτέ" δεν έχουν καμία θέση στο λεξιλόγιό μας: δεν μπορούμε να εγγυηθούμε τίποτα απολύτως γι'αυτές.
Ακόμη και ο πιο ασήμαντος λόγος χωρισμού -για μας- μπορεί να γίνει η αιτία χωρισμού (ή απλώς η αφορμή, αλλά τότε κρύβονται βαθύτερα αίτια)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Η απιστια σε οποιαδηποτε μορφη...Αρχιζει απο ενα απλο φιλι και τραβαει μεχρι το κρεβατι...Ειμαι τρομερα ανασφαλης στην σχεση μου για να βρω δυναμη να συγχωρεσω την απιστια...Ολα τα αλλα τα συγχωρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

secret-sinner

Νεοφερμένος

Η secret-sinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Η απιστία δεν αποτελλεί αναγκαστικά λόγο χωρισμού για μένα. Μπορεί να μου κάνει το χειρότερο και αν δω οτι πραματικά το έχει μετανιώσει ή οτιδήποτε (και εγώ έχω κολλήσει μαζί του εννοείται), δίνω και δεύτερη και τρίτη ευκαιρία.
Λόγος σοβαρός θα ήταν να χαθεί σε ενα μεγάλο βαθμό αυτό που νιώθω. Να μην αισθάνομαι ερωτευμένη. Να βαρεθώ για τα καλά και να νομίζω πως τίποτα δεν είναι διαφορετικό είμαι δεν είμαι μαζί του.
Άλλος σοβαρός λογος θα ήταν να τσακωθούμε πάρα πολύ άσχημα, σε σημείο να πιάσει την οικογένεια μου στο στόμα του ή εγώ τη δική του.
Και η απόσταση....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Συμφωνώ πάρα πολύ με αυτό!!!
Είναι κάτι αντίστοιχο του "ποτε μη λες ποτε"
Εγώ σήμερα λέω ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να συγχωρήσω την απιστία και για μένα είναι λογος χωρισμου.
Στην πραγματικότητα όμως δεν μπορώ να ξέρω πως θα αντιδράσω αν συμβει στη ζωή μου και τη σχέση μου.
Δεν ξέρω σε τι κατάσταση θα είμαι
Μπορεί να ΘΕΛΩ να κάνω τον μ@λ@κ@ και να μην μιλήσω, μπορεί να σκεφτώ ότι υπάρχουν άλλα πράγματα που έχουν μεγαλύτερη σημασια και αξια απ αυτη την απατη (παιδιά ίσως) μπορει να σκεφτώ ότι έχω πολύ μεγαλο μέρος της ευθυνης και να το επανεξετάσω....
ποτε δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει γιαυτο καλό ειναι παντα να ειμαστε και φιδωλοι με τις μεγαλες δηλώσεις στον εαυτο μας γιατι συνηθως αυτο που λεμε "εγω ποτε" αυτο ειναι και που λουζόμαστε :/:


με καλύπτεις απόλυτα, όπως πάντα κουεδίνι μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για εμένα πολλοί είναι λόγοι χωρισμού, γι'αυτό μάλλον δεν έχω σταυρώσει μακροχρόνια σχέση.:/: Αλλά τα πιο σημαντικά είναι να μου καταπατάει την ελευθερία μου, να μου τα πρήζει, να ζηλεύει, να μου βγάζει σταδιακά φανατικές αντιλήψεις που δεν γουστάρω καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Και η απόσταση....!!!

Η απόσταση? Ναι είναι κάτι που δεν θα άντεχα με τίποτα! Ακόμα κι αν ήταν κάτι που θα κρατούσε μόνο για μερικούς μήνες:/: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Την απόσταση τη δέχτηκα σα μέρος της ηλικίας: φοιτητική ζωή κλπ...
Την άντεξα για ένα χρονικό διάστημα.

Για απροσδιόριστο χρόνο και σε αυτή τη φάση (οκ, ίσως έχω λίγο περιθώριο ακόμα, αλλά μετά όχι) δεν τη δέχομαι, δεν είμαι πρόθυμη ρε παιδί μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
να μου θέσει όρους... πχ. "κομμένο το γήπεδο"
δεν κατάλαβα? εγώ μπορώ να τις πω κομμένα τα σουλάτσα στις βιτρίνες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Λοιπόν .....
Η απούσια ερωτικής ελξης, είναι το μόνο που μπορώ να πω με μια σχετική σιγουριά. Πολλές φορές προβλήματα που δεν μπορούμε (ή δεν θέλουμε) να αντιληφθούμε και που αφορούν την κακή πορεία μιας σχέσης έχουν αντίκτυπο στην ερωτική μας ζωή. Αυτόν τον τομέα δεν νομίζω ότι μπορούμε να τον ξεγελάσουμε εύκολα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Σίγουρα το να νιώσω ότι δεν είναι ερωτευμένη μαζί μου! Ότι εντάξει της αρέσω αλλά δεν νιώθει μέσα της όπως πρωτοείμασταν στην αρχή(το άκουσα αυτό γι΄αυτό το λέω) Κι αν κάτι δεν πάει καλά είμαι διατεθειμένος να το παλέψω όπως και το έκανα πριν τον τελευταίο μου χωρισμό. Όταν ομως εγώ δίνω όλο μου το είναι κι αυτό συνεχίζεται δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο παρά να χωρίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Requiem

Νεοφερμένος

Ο Requiem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
1) Η απιστία
2) Η έλλειψη επικοινωνίας
3) Να χαθεί το κάτι

Δεν ξέρω αν υπάρχει λέξη για το κάτι. Μερικοί το λένε έρωτας άλλοι αγάπη και δεν ξέρω τι άλλο. Τι είναι αυτό που κάνει τον άλλο να θέλει να συζητήσει μαζί σου το κάθε πρόβλημα η το οτιδήποτε τον πειράζει με αγάπη και όχι με φωνές του στυλ "εσύ φταις". Αυτό που κάνει την διαφορά μεταξύ τσακωμού και διαφωνίας. Μεταξύ του "δεν συμφωνούμε σε κάτι, πρέπει να το συζητήσουμε" και του "μου σπάει τα νεύρα αυτο το άτομο". Δεν μπορώ να το πω έρωτας (ερωτευμένος/η) γιατί αυτό δεν μένει για πάντα. Και δεν πιστεύω ότι η αγάπη είναι αυτό που κάνει την διαφορά. Οπότε προς το παρόν θα το αφήσω ως "κάτι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ελλειψη επικοινωνιας, αγαπης, ειλικρινειας, σεβασμου.

Ολες οι σχεσεις ειναι κατι αμφιδρομο, ειδικα οι σχεσεις αγαπης. Αν για καποιο λογο το ενα ατομο παυει να ανταποδιδει τουλαχιστον οσα δεχεται...

τωρα το γιατι παυει....και το γιατι ενα ατομο σταματα να "ειναι ερωτευμενο"....ειναι ενα μυστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Θα χωριζα τον αλλον αν μαθαινα για την απιστια του. Η σε περιπτωση που θα ενιωθα εγω πως δεν με γεμιζει πια αυτη η σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Υπάρχουν ελάχιστοί λόγοι και αυτοί θα ήταν άν ήταν με άλλη γυναίκα(δεν συγχωρώ ούτε την μιας βραδυάς) να ήταν ομοφυλόφυλος ή να ήθελα κάποιον άλλο άρα διαλύθηκε μιας που άν θέλω άλλον συμένει ότι κάτι δεν πάει καλά:)
Δεν θέλω να γίνει κάτι απο αυτά, άλλα το τελευταίο πρώτα θα του το έλεγα ότι νοιώθω έλξη για κάποιον και ότι θέλω να χωρίσουμε για να κάνω κάποια άλλη σχέση, ποτέ ταυτόχρονα, πρώτα ξεκαθάρισμα και μετά με άλλον;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Η άσκηση βίας. Η απιστία. Η απειλή πως θα με χωρίσει αν δεν κάνω κάτι που μου ζητάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ψέμα. Αλλά πραγματικά πολύ μεγάλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top